Чищення бойлера покроково, як почистити бойлер від накипу, як почистити водонагрівач

Водонагрівальні прилади є практично у кожного в будинку. Завдяки такому агрегату вода буде завжди у гарячому вигляді, що дозволяє заощадити час на її нагріванні. Але бойлер, як будь-який інший водонагрівач вимагає відповідного відходу. Тому чистка водонагрівача є невід’ємною частиною в процесі його експлуатації. Як правильно почистити бойлер Арістон або бойлери інших фірм, наприклад, фірми Термекс, треба розглянути більш детально.

Чищення бойлера покроково, як почистити бойлер від накипу, як почистити водонагрівач

Коли потрібно чистити і як часто

Будь нагрівальний прилад вимагає твори процедури очищення. Бойлер не є винятком. Передумовами чищенні в даному випадку вважається використання води, яка не відповідає якості. Що стосується питання, коли слід чистити бойлер, то варто сказати, що в інструкції по застосуванню прописана періодичність здійснення такої процедури. Але також можна самостійно визначити потребу в чищенні позначеного нагрівального приладу. На що варто звертати увагу:

 • бойлер часто включається і вимикається;
 • довше звичайного нагрівається вода;
 • чути шум, коли гріється вода.

Незважаючи на те, що періодичність чищення прописана виробником, варто його проводити не рідше ніж:

 • при використанні жорсткої води – через кожні 6-9 місяців;
 • якщо вода м’яка, то через 2-2,5 року;
 • коли підігрів води здійснюється за 60, то 1-2 рази на місяць потрібно виставляти температурний режим для нагріву води до 90 на дві години.

Чищення бойлера покроково, як почистити бойлер від накипу, як почистити водонагрівач

Неодмінно потрібно враховувати такі нюанси, щоб уникнути можливих поломок і відповідно продовжити експлуатаційний період нагрівального агрегату.

Причини утворення відкладень

Відкладення в бойлері можуть з’явитися з-за використання води зі звичайного водогону. В ній притаманні багато елементів з таблиці Менделєєва і велика їх частина не підлягають розчинення в гарячій воді, а навпаки випадають в осад. Крім цього, наліт може бути представлений:

 • частинками крейди і глини;
 • останками «заварених» мікроорганізмів;
 • іржею;
 • чистячими засобами, що застосовуються «Водоканалом».

Тому, актуальним питанням в даному випадку є, як можна почистити бойлер безпосередньо від накипу та відкладень на нагрівальному елементі, якщо ті не підлягають розчинення у воді?

Технологія чищення

Щоб прочистити нагрівальний прилад від забруднень і накипу слід неодмінно дотримуватися алгоритм дій, так як передбачена відповідна технологія чищення. Вона полягає в тому, що потрібно здійснювати:

Читайте також:
Посів насіння кропу в грунт червень 2020 коли сіяти в теплицю, висаджувати насіння, місячний календар

Чищення бойлера покроково, як почистити бойлер від накипу, як почистити водонагрівач

Злив води

Перед початком очисних робіт потрібно в неодмінному порядку злити воду з резервуара для води. Як правильно зробити таку процедуру зазначено в інструкції. Це обумовлено тим, що є моделі нагрівального приладу розрізняються і відповідно злив води може здійснюватися по-різному. Це ж стосується і промивання бойлера непрямого нагріву.

Розбирання бойлера

Розбирання бойлер повинна проводитися відповідно приписи, які надають виробники відзначаючи їх в інструкції. В ній позначений процес розбирання, складається з таких дій:

 • в неодмінному порядку відключити котел від мережі;
 • далі слід закрити загальний кран подачі води;
 • потім треба перекрити холодну воду;
 • після на найближчому змішувачі треба відкрити кран і спустити гарячу воду;
 • слідом потрібно з’єднати зливний штуцер з трубкою, направивши її в каналізацію, відкривши після кран;
 • далі необхідно демонтувати бойлер зі стіни;
 • після викрутками потрібно відгвинтити болти і зняти передню кришку водонагрівача;
 • потім знімається тримач термостата;

Чищення бойлера покроково, як почистити бойлер від накипу, як почистити водонагрівач

Чистка тена

Бажано, щоб накип була свіжою, адже її набагато простіше відчистити ніж відкладення, які мають застарілий характер. До розгляду можна представити кілька способів очищення Тена, оскільки саме на ньому утворюється велика частина накипу. Це такі, як:

 1. Придбати в магазині побільше спеціальних засобів для видалення накипу. Краще використати засоби для усунення відкладень в електрочайнику. Вся справа в тому, що принцип роботи в даному разі в обох нагрівальних приладах однаковий.
 2. Можна почистити жорсткою щіткою або наждачним папером, але потрібно виробляти такі дії по очищенню дуже акуратно.
 3. Також можна використовувати лимонну кислоту або оцет. Для цього слід взяти глибоку ємність налити в неї води і додати позначені компоненти. Після чого, отриманий кислотний розчин помістити ТЕН на ніч. Якщо відкладення сильно утвердилися, то можна прогріти кислотний розчин протягом 30 хвилин на повільному вогні.

Чистка резервуара для води

Обов’язково потрібно проводити чищення нагрівального бака, оскільки на стінках можуть утворюватися накип і інші забруднення. Щоб промити резервуар для води потрібно підставити під бак порожнє відро і через отвір зробити промивання нутрощі бака. Для більшої зручності рекомендується бойлер демонтувати зі стіни.

Читайте також:
5 способів: як відмити плиту електричну, як очистити електричну плиту, як мити електричну плиту

Чищення бойлера покроково, як почистити бойлер від накипу, як почистити водонагрівач

Усунення запахів

Після розбирання і чищення бака і Тена в резервуарі для води неприємно пахне, то найчастіше причиною цього може бути:

 • відкладення домішок з води,
 • довгий час не проводилися профілактичні заходи,
 • вода завжди нагрівалась при температурі 60, що сприяло утворенню бактерій.

Також не проводилися періодичні чищення нагрівального приладу, наприклад, жодного разу не використовувалася очищення бойлера прогріванням води з додаванням оцту або лимонної кислоти. Тому з бака може виходити запах, який просто сильно смердить.

Збірка бойлера

Збірка водонагрівача відповідно відбувається поетапно, як і здійснювалася його розбирання, але тільки навпаки. Важливо не упустити жодної деталі і робити все послідовно. Важливо також пам’ятати, що потрібно обов’язково правильно встановити провід відповідає за заземлення, щоб уникнути отримання удару струмом. І не варто забувати, що всі деталі при складанні повинні бути абсолютно сухими. Неодмінно повинен бути сухий тен.

Чищення бойлера покроково, як почистити бойлер від накипу, як почистити водонагрівач

Чистка накипу

Накип найпоширеніша проблема будь-якого нагрівального приладу. Але в більшості випадків на жорсткість води практично ніхто не звертає увагу, що в подальшому стає причиною поломки бойлера. Адже наявність різних домішок в звичайній воді при температурі 75 сприяє утворенню накипу на нагрівальному елементі і безпосередньо на стінках приладу для нагріву води.

Для видалення накопиченого вапняного відкладення рекомендується використовувати спеціальні засоби побутової хімії або ж скористатися народними методами. Серед них можна відзначити такі:

 • лимонна кислота;
 • столовий оцет;
 • сода з оцтом.

Використовуючи ці продукти можна не тільки позбутися від накипу, але ще і провести дезінфекцію.

Як почистити не розбираючи

У випадку, коли немає можливості розібрати нагрівальний прилад, а вапняні відкладення проникли не тільки на нагрівальний елемент, але і на стінки котла, то можна вжити інші заходи і використовуючи різні засоби.

Варто сказати, що є безліч різних засобів для очистки водонагрівача. Серед них можна відзначити такі:

Народні

Найпростішими засобами вважаються лимонна кислота і звичайний столовий оцет (витрата– приблизно 250 мл на 10 літрів), що дозволяють не тільки позбавити водонагрівач від накипу, але і допомагають усунути неприємний запах. А важливим моментом є те, що зазначені кошти завжди є вдома, тому почистити бойлер можна в будь-який момент.

Чищення бойлера покроково, як почистити бойлер від накипу, як почистити водонагрівач

Професійні

Що стосується професійних засобів, їх можна придбати в магазині. На них написано на який час їх потрібно помістити бойлер. Важливо пам’ятати, що вода у водонагрівачі повинна бути на момент чищення із засобом під самий верх. В іншому випадку нагрівальний прилад буде очищено лише на половину. Також можна використовувати засоби для чищення електрочайника, тому що принцип роботи точно такий же. Можете почитати статтю про засоби для чищення електрочайника тут.

Читайте також:
Число долі 2 (Нумерологія): значення числа, характер, позитивні і негативні риси

Механічні

В даному випадку механічна чистка котла безпосередньо своїми руками має на увазі під собою використання щітки з жорстким металевим ворсом або ж можна використовувати ніж, щоб зчистити накипу на Тені, якщо він представлений, як трубчастий електронагрівач. Але потрібно дуже акуратно робити чистку, так як елемент нагрівання дуже легко пошкодити.

Рекомендації

Бойлер або безпосередньо водонагрівач досить дорогий агрегат і тому неправильна збірка може стати причиною покупки або зіпсованої деталі, або повністю нового нагріваючого приладу. Але якщо грамотно підійти до питання щодо чистки, то її можна легко в домашніх умовах. В якості рекомендацій можна відзначити такі моменти:

Чищення бойлера покроково, як почистити бойлер від накипу, як почистити водонагрівач

 1. Щоб бути впевненим у правильності підключення контактів краще їх сфотографувати перед розбиранням.
 2. Після розбирання водонагрівача неодмінно потрібно вивчити всі деталі і уважно оглянути їх. Може виникла необхідність деяких заміни.
 3. Якщо ТЕН після очищення все ж не вдалося довести до належного стану, то краще просто замінити його на новий.
 4. При використанні спеціальних засобів для чищення нагрівального приладу слід обов’язково читати інструкцію з її застосування.
 5. Щоб уникнути частого чищення рекомендується придбати фільтри для води, що дозволяють вирішити різні домішки.
 6. Після складання, перед включенням котла в мережу необхідно переконатися, що резервуар з водою повністю заповнений.

Догляд за бойлером і профілактика

Головна причина поломки вважається утворення накипу, так як найчастіше використовується жорстка вода. Щоб зменшити ризик осідання сольових відкладень рекомендується використовувати реагентні засоби, що перебувають у картриджі фільтра.

Також слід проводити профілактику використовуючи прості народні методи, де основними компонентами є лимонна кислота або столовий оцет. Вони додаються у воду на деякий час, а потім вимиваються проточною водою. Для максимального ефекту слід додати воду і нагріти бойлер до 85-90 градусів. В якості аналога можна використовувати спеціальні засоби для нагрівальних приладів.
Моя довідка - Корисні поради