Чим відтерти монтажну піну з дверей: металевих, дерев’яних, лакованої, з экошпона

Монтажна піна використовується при будівництві, так як володіє високим властивість адгезії: швидко засихає, щільно прикріплюючись до поверхні чого-небудь. Часто засіб використовується для задування в простір між косяком і коробкою. Діяти в цьому випадку потрібно акуратно, так як не всі знають, чим очистити монтажну піну з дверей.

Чим відтерти монтажну піну з дверей: металевих, деревяних, лакованої, з экошпона

Свіже забруднення

Як і з будь-якими важко виводяться плямами і забрудненнями, діяти при попаданні монтажної піни на двері або косяки потрібно швидко. В цьому випадку є всі шанси швидко і без зусиль позбутися від герметизуючого кошти в тих місцях, де він не повинен знаходитися.

Монтажна піна в середньому засихає 7-12 годин. Коли процес полімеризації герметика завершиться, розчинити її буде непросто, а тому варто моментально починати діяти. Свіже забруднення добре оттирается ножем, шпателем або іншим тонким, але тупим предметом, який попадеться під руку.

Не варто намагатися відтерти забруднення водою, так як в цьому випадку герметизуючі засіб або сильніше розмажеться по поверхні, збільшивши площу забруднення, або просто не відмиється. При зіткненні з водою процес полімеризації речовини проходить набагато швидше.

Прибрати монтажну піну можна і руками, але тоді вона повинна бути злегка підсохлому стані, схожою на гуму. Тоді вона з легкістю відійде від покриття двері, не залишивши на ньому ані сліду.

Практично завжди неможливо вгадати момент і прибрати забруднення без сліду, а тому варто зменшити кількість піни, зрізавши м’яку частину як можна ближче до покриття. Потім можна приступати до подальших маніпуляціям над нею.

Рекомендується використовувати той же спеціальний засіб для чищення монтажного пістолета. Але перед застосуванням потрібно перевірити на непомітною частини, так як в залежності від матеріалу, з якого вона виготовлена, рідина може роз’їсти фарбу, лак.

Чим відтерти монтажну піну з дверей: металевих, деревяних, лакованої, з экошпона

Не рекомендується застосовувати цей метод для дверей з экошпона, так як цей матеріал складається із спресованих волокон деревини і особливого компонента, що їх пов’язує. Тому багато рідкі способи не підходять для очищення таких матеріалів, так як проникають в структуру і руйнують її.

У спеціальній рідини змочується ганчір’я, рушник або серветку, а потім зчищається з місця. Після того як забруднення повністю вийде, потрібно промити створ чистою водою, щоб припинити дію препарату.

У перший час добре зчищається герметик з допомогою ацетону, уайт-спіриту, а також розчинників будь-яких марок для автомобільних фарб. Можна використовувати і рідина для зняття лаку, оскільки вона знаходиться в будинку майже у кожної жінки.

Перед використанням методу також варто перевірити ефективність методу в непомітному місці, і тільки потім застосовувати їх. Для цього потрібно змочити ватний диск в обраній рідини, а потім локально потерти забруднення.

Також добре виручає і підігріте масло, в якому змочується шматок чистої тканини або дрантя, а потім протирається забруднення. Цей спосіб ефективний, оскільки його протестувало велика кількість людей. При цьому потрібно розуміти, що метод не варто використовувати на дверях з дерева, мдф і шпону, оскільки очистити жирні плями після масла практично не представляється можливим.

Застиглі забруднення

Дерев’яні і лаковані поверхні найпростіше відмити з допомогою спеціального засобу – Димексиду, яке можна придбати в будь-якій аптеці міста. Для цього потрібно відрізати ножем якомога більше монтажної піни, а потім за допомогою губки, змоченою в засобі пройтися по забрудненню.

Чим відтерти монтажну піну з дверей: металевих, деревяних, лакованої, з экошпона

Плівка від будівельної піни стане прозорою, і її стане простіше прибрати, підчепивши ножем або шпателем. Але краще не травмувати покриття на двері, і використовувати для цього губку або грубу тканину. Не варто обробляти засобом всю поверхню дверей, так як залишаться білі розводи. Щоб прибрати залишки піни необхідно локально застосовувати Димексид.

Вхідні двері в більшості випадків виконана з металу. Цей матеріал дозволяє застосовувати до нього велику кількість методів очистки від пінного герметика. Так чому можна очистити монтажну піну з металевих дверей?

Тим же Димексидом! Головне, стежити за тим, щоб не злізла фарба з дверей. Застиглі плями не піддаються ацетоносодержащим засобів, так як має жорсткий каркас, який не піддається розчинників.

Чим краще спробувати відтерти монтажну піну з металевому двері, як не хлоргексидином? Даний засіб є майже в кожному будинку, а якщо його немає, то воно коштує досить дешево, а придбати можна в будь-якій аптеці. Потрібно змочити в розчині ватний диск і змити забруднення, але для цього доведеться докласти зусилля.

Вироби з шпону найпростіше прибираються за допомогою дерев’яної лопатки. Для спрощення роботи бажано придбати спеціальний засіб, який точно впорається із забрудненнями такого типу.

Чим відтерти монтажну піну з дверей: металевих, деревяних, лакованої, з экошпона

Заходи безпеки

При будь-яких операціях потрібні застосовувати запобіжні заходи:

  1. Завжди потрібно захищати руки гумовими рукавичками, так як багато хто з перерахованих коштів негативно позначаються на стані шкіри.
  2. Деякі речовини мають їдкий запах, а тому варто захистити дихальні шляхи за допомогою респіратора.
  3. При подальшому використанні монтажної піни потрібно захистити всі навколишні предмети ганчіркою, газетами, плівкою та іншими способами.
  4. Перед тим, як використовувати засіб на всій поверхні двері, потрібно протестувати ефективність в непомітному місці. Може злізти фарба, структура може змінитися, а тому рекомендується використовувати засіб тільки при відсутності видимих її недоліки.
  5. Варто вимити покриття після того, як воно було очищено одним з методів, що застосовуються, щоб припинити дію препаратів.

Найпростіше відмити свіжі краплі монтажної піни. По мірі її застигання, вона проявляє себе у всій красі своїх властивостей, з-за чого змити її дуже складно. Радиться застосувати спочатку щадні і дешеві кошти, а потім переходити до агресивним, щоб не зіпсувати покриття двері.Моя довідка - Корисні поради