Чим відмити душову кабіну від вапняного нальоту в домашніх умовах

Наявність ванної кімнати, це невід’ємна частина в житловому приміщенні, де проводяться гігієнічні процедури кожен день. Але слід сказати, що митися в чистій ванною, це не тільки гігієнічно, але естетичний вигляд сприяє здійснення такої процедури в більш приємній обстановці. Освіта вапняного і мильного нальоту на душовій кабіні нагальна проблема, яка досить просто вирішується. Тому провести чистку або профілактику в душовій кабінці можна досить легко.

Чим відмити душову кабіну від вапняного нальоту в домашніх умовах

Види душових кабін

На сьогодні у продажу представлений широкий асортимент душових кабін на будь-який смак і уподобання. Серед різновидів можна відзначити найбільш популярні:

 • душові бокси;
 • душові кабіни з глибоким піддоном;
 • душові кабіни з низьким піддоном;
 • душові кабіни з ванною;
 • кутові душові кабіни;
 • душові кабіни для дачі;
 • просторі душові кабіни.

Представлені варіанти можуть відрізнятися функціональністю, використовуваним матеріалом виготовлення, розмірами і додатковими елементами, що безпосередньо впливають на їх вартість.

Правила очищення

Придбання душової кабіни стане відмінним рішенням для малогабаритної ванної, але варто сказати, що відхід в даному випадку буде трохи складніше. Вся справа в тому, що всі її комплектуючі виконані з різних матеріалів, і тому чистку потрібно проводити різними засобами. Наприклад, пластикові дверцята і акрилові ванни слід чистити спеціальними засобами без використання в них абразивних часток. Крім цього, чищення рекомендується здійснювати:

 • силіконовими або гумовими скребками;
 • серветками з мікрофібри;
 • м’якими губками.

Чим відмити душову кабіну від вапняного нальоту в домашніх умовах

Також не варто забувати, що для кожної комплектуючої деталі потрібно використовувати відповідне миючий засіб.

Генеральна чистка

Проводити генеральне прибирання потрібно не рідше, ніж раз в 10 днів, але це в тому випадку, коли душова кабіна не використовувалася означений період. Як, і коли очищати душову кабіну? Основні етапи генеральної чистки полягають у таких діях:

 1. Потрібно неодмінно протерти спеціальними засобами стінки і всі пластикові елементи, приділяючи особливу увагу швах на плитці, так як на них може утворюватися розсадник цвілі.
 2. Слід акуратно вимити скляні двері від мильних патьоків, використовуючи спеціальні засоби для чищення стекол.
 3. Це ж стосується і інших безпосередніх елементів душової кабіни, які в незмінному порядку повинні очищатися не тільки в дні генерального прибирання.

Важливо пам’ятати, що підбирати миючі засоби для чищення і відповідно мити душові кабіни потрібно дуже ретельно.

Регулярна чистка

Утворення мильної і вапняного нальоту одна з основних проблем у ванній кімнаті. Щоб згодом не довелося докладати багато зусиль по їх усуненню рекомендується здійснювати систематичну чистку, яка може включати в себе і розбирання душової лійки. Як правильно мити душову кабіну щоб вона мала естетичний вигляд довгий час:

Чим відмити душову кабіну від вапняного нальоту в домашніх умовах

 1. Неодмінно після кожного прийому тропічного або контрастного душу потрібно обполіскувати душову кабіну гарячою, а потім холодною водою.
 2. Обов’язково змивати мильну піну по всій поверхні душової кабінки, особливу увагу слід приділяти важкодоступних місцях.
 3. Рекомендується ретельно витирати всі елементи душової кабіни насухо, не залишаючи сліди від крапель води.

Означені дії по догляду за душовою кабіною займають всього 15 хвилин, які в подальшому спростять процес очищення, так як знизять вірогідність утворення плям, що важко виводяться від мильних розлучень і відкладень вапна.

Піддон

Підбирати засіб для піддону потрібно насамперед огляду з якого матеріалу він виготовлений.

Акриловий

Акрил, один із самих примхливих матеріалів і вимагає максимально дбайливого до себе догляду. Його категорично не можна чистити жорсткими щітками і застосовувати чистячі порошки щоб не зіпсувати поверхню. Також ні в якому разі не використовувати миючі засоби з наявністю ацетону, кислоти і спирту. Перед покупкою неодмінно потрібно перевірити, щоб у вибраному засобі не було мурашиної кислоти, різних лугів і формальдегіду.

Чим відмити душову кабіну від вапняного нальоту в домашніх умовах

Емальований

Найчастіше для душових кабін піддони виготовляють з чавуну або сталі, покриваються емаллю. Вони досить міцні, але також вимагають ретельного догляду і відповідно потрібно ретельно підбирати миючий засіб, наприклад, в ньому не повинно міститися:

 • сірчаної та соляної кислоти:
 • формальдегіду;
 • лужних сполук.

Фаянс і кахель

Зазначені матеріали не так вимогливі до догляду, але в якості профілактики утворення цвілі їм слід приділяти не меншу увагу. Найбільш підходящими засобами для митися кахлю або фаянсу вважаються:

 • «Сантрин»;
 • «Сан еліт»;
 • «Сяючий кахель»;
 • «Domestos»;
 • «KIILTO CLEAN»;
 • «HG»;
 • «Silit Bang».

Варто сказати, що використовуючи зазначену побутову хімію, вона досить добре справляється з поставленим завданням, а саме видаляє плісняву. Але особливу увагу потрібно приділяти межкафельным швами, де подібні грибки в душовій кабіні з’являються найчастіше.

Чим відмити душову кабіну від вапняного нальоту в домашніх умовах

Дверцята

В основному дверцята душових кабінок виготовляють з міцного скла, спеціального пластику або з триплексу. Всі ці матеріали різноманітні за структурою, і тому їх варто очищати відповідними миючими засобами.

Скло

Скляні дверцята мити простіше всього. Для їх очищення можна застосувати будь-які миючі засоби для миття скла, і застосовувати будь-які народні методи. Що стосується побутової хімії, то рекомендується проводити чистку:

 • Nordland»;
 • «HG»;
 • «GLUTOCLEAN»;
 • «Санэлит»;
 • «Max Extra Clean»;
 • «Cif»;
 • «Містер Мускул».

Триплекс і пластик

Зазначені матеріали не рекомендується чистити агресивними засобами, а також в них не повинно міститися лугів, кислот, формальдегіду і спирту. Краще, звичайно, використовувати спеціальні аерозолі, щоб відтерти сильний мильний наліт, які розпорошуються по поверхні дверцят і після легко видалити утворився наліт.

Чим відмити душову кабіну від вапняного нальоту в домашніх умовах

Інше

Форсунки гідромасажу

Однією з проблем, що виникають в душовій кабіні це засмічення отвору гідромасажні форсунки вапняним нальотом. Як можна почистити душову лійку, якщо забився душ, і він погано функціонує? Можна його вичистити за допомогою миючого засобу «CilitBang» або столовим оцтом, який потрібно злегка підігріти. Якщо задаватися питанням, як можна безпосередньо розібрати душову лійку, то в цьому немає особливої необхідності. Хоч найскладнішим процесом очищення форсунок вважається те, що потрібно кожен отвір прочистити зубочисткою або штопальної голкою, але він цілком здійсненний.

Кран і змішувач

Досить часто на крані, змішувачі або душовому шлангу утворюється мильний наліт, який легко усуваються за допомогою столового оцту. Для цього потрібно намочити ганчірку в позначеному консерванті, обмотати нею краник, і прикрити її харчовою плівкою, щоб оцет не випаровувався.

Сантехніка

В основному вся сантехніка в душовій кабіні виготовляється з хромованої сталі, яка після очищення вимагає полірування, це ж стосується душовою головки. Для продовження експлуатаційного періоду не заважає після кожного застосування кранів, душової лійки витирати їх сухою ганчірочкою.

Прибрати цвіль

Мильні розлучення, і відповідно вапняний наліт, це не єдині освіти в душовій кабіні. Вся справа в тому, що у ванній кімнаті сприятливе середовище для появи цвілі, яка може спровокувати виникнення різних захворювань. Тому боротьба з такою проблемою важливий факт, якщо немає бажання піддаватися можливому ризику. Щоб звільнитися від грибка в душовій кабінці рекомендується використовувати спеціальні засоби для їх усунення, а також вони послужать в якості профілактичного заходу.

Чим відмити душову кабіну від вапняного нальоту в домашніх умовах

У випадках, коли вдома не знайшлося протигрибкових засобів можна використовувати альтернативний метод, змішати:

 • півсклянки оцту;
 • півсклянки аміаку;
 • 0,25 склянки соди.

Такий сумішшю слід пройтися по проблемних місць в душовій кабіні і почистити їх зубною щіткою. Залишити таку суміш бажано на деякий час для більш сильного ефекту. В якості профілактики можна використовувати розчин лимонної кислоти.

Представлена інформація дозволяє відповісти на питання, як і чим можна відмити душову кабінку від вапняного нальоту безпосередньо в домашніх умовах. А також які засоби рекомендується використовувати для різних деталей, з яких виготовлені різні її комплектуючі.Моя довідка - Корисні поради