9 засобів: як відбілити ванну в домашніх умовах, чим відмити ванну до білого

Ванна кімната вважається чи не головною в житло, тому її прибирання завжди приділяється багато часу, але навіть при належній чищенні часом проявляється жовтизна або сірість, яка псує естетичний вигляд сантехніки. Як відбілити ванну в домашніх умовах, це один з головних питань домогосподарок, яким вони задаються все частіше.

9 засобів: як відбілити ванну в домашніх умовах, чим відмити ванну до білого

Чому ванна жовтіє

Забруднення у ванній викликають не тільки дискомфорт, але і можуть стати передумовами до утворення грибка, який може заподіяти шкоду здоров’ю людини. Основними причинами зміни відтінку бувають:

 1. Жовті плями, що утворюються з-за іржавої водопровідної системи. Якщо ж проводити своєчасну чистку труб, то жовтизна буде менше проявлятися.
 2. Іржа в основному може виникнути безпосередньо біля металевого отвори для зливу у ванній за рахунок окислення металу. Якщо вчасно не видаляти утворилися патьоки, то вони стають більш явними.
 3. Чищення ванни кислотами, лугом і абразивними речовинами може пошкодити поверхню, роблячи її трохи пористої, відповідно в них потрапляють мікроорганізми, які сприяють зміні кольору.
 4. Мильний наліт теж може стати причиною жовтизни і сірості.

Щоб уникнути такого роду забруднень, кожен раз після прийняття водних процедур, ванну слід ретельно мити і витирати насухо.

Чим небезпечна жовтизна

Утворилася жовтизна, це не тільки не естетично, але і вельми небезпечно для здоров’я людини, оскільки в такому середовищі можуть вільно з’явитися бактерії, грибки і цвіль. Зазначені мікроорганізми легко пробираються у організм людини, тим самим провокуючи різні захворювання, наприклад:

 • лишаї;
 • алергії;
 • різні дерматологічні захворювання;
 • бронхіальну астму.

Особливу небезпеку виявляється жовтизна представляє для маленьких дітей, так як ризик захворюваності зазначеними хворобами дуже високий.

9 засобів: як відбілити ванну в домашніх умовах, чим відмити ванну до білого

Профілактика зміни кольору

У якості профілактичних заходів в неодмінному порядку треба відразу після купання у ванній добре її мити і витирати ганчіркою насухо. Також потрібно враховувати такі аспекти:

 1. Не можна застосовувати побутову хімію, яка може агресивно впливати на поверхні сантехніки.
 2. Слід раз на місяць робити чистку водопровідної системи.
 3. Потрібно крім очищення сантехніки протирати міжплиткові шви і мотузки, на яких важать шторки.
 4. Важливим також вважається усунення витоку води з водогонів у ванній щоб уникнути утворення патьоків іржі.
 5. Не рекомендується робити очищення засобами, які мають у своєму складі абразивні частинки, оскільки з’явилися подряпини стануть причиною забруднення.
 6. Потрібно неодмінно підбирати засоби безпосередньо в залежності від покривається матеріалу сантехніки. Приміром, акрилову ванну ні в якому разі не можна чистити побутовою хімією, яка містить хлор, різні кислоти або лугу.

Такі заходи дозволять зберегти поверхню сантехніки білосніжною довгий час, а профілактика дозволить зменшити ризик утворення грибків, цвілі, тим самим запобігаючи організм людини від можливих захворювань.

9 засобів: як відбілити ванну в домашніх умовах, чим відмити ванну до білого

Відбілювання

Відповідаючи на питання, як можна відбілити ванну від проявилася жовтизни, то перед тим, як почати відбілювати сантехніку потрібно точно знати, з якого матеріалу вона зроблена. Вся справа в тому, що деякі чистячі речовини небажано застосовувати до акрилової поверхні, а інші не підходять для емалі. Що стосується народних методів, то їх можна використовувати для будь-яких поверхонь ванній, наприклад, можна відбілити як чавунну ванну, так акрилову і емальовану.

Сода + пральний порошок

Сода незамінний засіб не тільки на кухні, але вона є прекрасним методом очищення від жовтизни і вапняного нальоту. На вологу губку насипається трохи соди і порошку. Легкими руху протираються місця, де є забруднення. Через півгодини треба змити нанесений склад розведеним з теплою водою оцтом.

Господарське мило

Господарське мило треба натерти на тертці і розчинити в склянці води, яка повинна бути теплою. В одержаний розчин додати 1 ст. л кальцинованої соди і 1 ст. л нашатирю. Цією мильною рідиною можна відбілити ванну безпосередньо до білого, якщо потрібно усунути легкі забруднення.

Лимон

Лимонна кислота також вважається гарним засобом для відбілювання. Все, що для цього треба, так це розчинити 2 ст. л порошку в 500 мл гарячої води і почистити всю поверхню. Через півгодини змити нанесений склад холодною водою.

9 засобів: як відбілити ванну в домашніх умовах, чим відмити ванну до білого

Оцет

Якщо ванна пожовкла, звільнитися від іржі можна за допомогою звичайного столового оцту. Для цього, потрібно 9% оцтову есенцію налити на рушник і добре потерти місця утворення іржі. Приблизно через півгодини нанесений розчин необхідно змити теплою водою.

Білизна

Відбілювач (білизна) використовується в домашньому господарстві не тільки для відбілювання одягу, але її також можна застосовувати для очистки від пожовтіння і усунення бруду, мильного осаду. Білизну потрібно нанести на поверхню сантехніки і змити приблизно через 1-2 години холодною водою. Часто такий метод використовується, коли потрібно відбілити вже стару ванну.

Нашатирний спирт і перекис

Для оновлення емальованому поверхні ванни можна використовувати суміш нашатирю і перекису водню, розлучається він 2:1. Нанести отриманий розчин на м’яку губку або ганчірку почистити сантехніку, а через 30-40 хвилин обполоснути її проточною водою.

Тринатрійфосфат та перекис водню

Як зробити пожелтелую ванну білосніжною? Представлений склад застосовується для очищення поверхні сантехніки, якщо на ній є сліди іржі, яка утворюється на стиках водопровідної системи. Купити такий порошок можна в будь-якому господарському магазині. Для очищення знадобитися 4 ст. л. тринатрійфосфату, який треба змішати з 50 грамами перекису водню, а потім розвести в 3-х літрах води. Наносити отриманий розчин потрібно цівкою на місце з іржею і відразу ж протріть його м’якою губкою. Після того, як жовте пляма стає світліше, то необхідно вилити рідину, що залишилася, і залишити її на 10-15 хвилин. Потім добре сполоснути ванну холодною водою.

Кухонна сіль з винним оцтом

Усунути жовтизну можна звичайною кухонною сіллю, змішавши її з винним оцтом. Отриманим розчином обробляється поверхню, а потім залишається на 20 хвилин. Через зазначений час необхідно змити залишки нанесеного кошти проточною водою.

Відбілюючі засоби

Якщо на поверхні сантехніки є сильні забруднення і задавнена іржа, то в такому разі потрібно для чищення використовувати побутову хімію. Дуже важливим моментом, який рекомендується враховувати, так це те, що очищення зазначеними засобами робиться в рукавичках і перед застосуванням неодмінно треба прочитати інструкцію. Найкращими з них вважаються:

 • Доместос універсальний;
 • Cif;
 • САРМА гель;
 • Comet;

Варто відзначити, що всі ці кошти мають хімічний склад, тому потрібно дуже акуратно з ними проводити роботи з очищення. Наприклад, чистити сантехніку використовуючи такі засоби рекомендується не більше 1 разу на місяць. Змивати ванну, очищену побутовою хімією потрібно неодмінно холодною водою. Після усунення забруднень в обов’язковому порядку провести провітрювання приміщення.

На завершення треба сказати, що представлені засоби дозволяють не тільки очистити сантехніку від забруднень, жовтизни, але і провести дезинфекцію, так як вони можуть позбавити поверхню ванни від різних мікробів. Також зазначеними засобами можна відбілити міжплиткові шви, на яких також є ймовірність утворення цвілі, грибка.


Моя довідка - Корисні поради