9 способів: чим відмити зеленку з лінолеуму, як відмити зеленку з лінолеуму

Брильянтовий зелений розчин відрізняється своєю стійкістю, з-за чого нерідко страждали жінки пострадянського простору, де він був поширений. До цих пір цей антисептик часто зустрічається у багатьох будинках, тому нерідко трапляються казуси при відкритті бульбашки. Часто зеленка потрапляє на лінолеум, звідки відтерти його складно, але не є неможливим. Чим відмити зеленку з лінолеуму, розповімо нижче.

9 способів: чим відмити зеленку з лінолеуму, як відмити зеленку з лінолеуму

Перші кроки по очищенню

Свіжі плями набагато простіше усунути, ніж в’їдаються за роки використання настилу. Тому, щоб не виникало запитань, ніж можна відтерти плями зеленки з лінолеуму, потрібно діяти відразу, як тільки вони там опинилися.

У першу чергу не варто починати протирати зеленку вологими ганчірками і губками. Розчин зеленки добре розчиняється в рідині, а тому разом з водою буде поширюватися на великі території, ніж займав спочатку.

Як тільки антисептик потрапив на підлогу, потрібно зробити все можливе для того, щоб він не розтікся. Для цих цілей підійдуть сіль або пісок, які потрібно насипати гіркою на калюжку. Ці речовини є абсорбуючими, а тому не дозволять плямі зайняти великі території.

Пісок не часто можна зустріти в будинку, але сіль є практично повсюдно. Але якщо так сталося, що ні того, ні іншого немає під рукою, то можна скористатися ганчіркою, серветками, ватою або ватяними дисками, туалетним папером.

9 способів: чим відмити зеленку з лінолеуму, як відмити зеленку з лінолеуму

Не варто розтирати пляма, так як в цьому випадку воно стане тільки більше. Обережно, промакувальними рухами, варто прибрати основну частину з підлоги. Кожен раз треба міняти серветки, так як аніліновий барвник дуже стійкий і барвний.

При використанні піску або солі, варто акуратно змести ці речовини на аркуш паперу і викинути. Потім варто приготувати мильний розчин. Поки зеленка не висохла, вивести пляму буде легко за допомогою губки і води.

Розчин можна приготувати з господарського мила, прального або чистячого порошку, а також засоби для миття посуду. Не варто використовувати шампуні і рідке мило, так як з розчином зеленки вони не впораються.

На цьому етапі ефективні плямовивідники. Найчастіше в будинках знаходяться виведення плям для тканин, але в даному випадку вони допоможуть впоратися з плямою зеленки. Головне не втрачати багато часу і постаратися відмити пляма як тільки воно з’явилося.

Очищення застарілих плям

Чим відтерти зеленку з лінолеуму, якщо порошок і мило не допомогли? Існує маса варіантів. Так як зеленка є спиртовмісним розчином, то з нею легко можуть впоратися інші спиртові настоянки.

9 способів: чим відмити зеленку з лінолеуму, як відмити зеленку з лінолеуму

Спирт

Для цього підійдуть горілка, одеколони і саліциловий або етиловий спирт, якщо він є в наявності. Варто просочити цими розчинами ватний диск, а потім почати відтирати зеленку до тих пір, поки не вийде від неї позбутися.

Також в цю категорію входить і камфорний спирт. Спосіб очищення той же. Але варто врахувати той факт, що після завершення процедури видалення плям, варто промити підлогу теплою водою.

Перекис

Розчин перекису водню для зовнішнього застосування 3% для знезараження ран присутня майже в кожному будинку, в ньому також присутня спирт, а тому варто спробувати його використати для боротьби з зеленкою.

Ацетон або рідина для зняття лаку

Стерти плями брильянтового зеленого розчину допоможуть ацетон або рідина для зняття лаку, які справляються з багатьма забрудненнями. Для цього необхідно змочити ватний диск і почати відтирати зеленку.

Але варто проявити обережність, так як разом з зеленими забрудненнями може починати відходити і малюнок лінолеуму. Тому цей метод варто застосовувати тільки на світлому підлоговому покритті, постійно змінюючи ватний диск і перевіряючи цілісність малюнка.

9 способів: чим відмити зеленку з лінолеуму, як відмити зеленку з лінолеуму

Перевага багатьох методів полягає в тому, що використовуються тільки підручні засоби, які можна знайти майже в кожному будинку. Тому варто лише вибрати той, для якого вже є необхідні речовини.

Оцет, марганцівка і перекис

Якщо є 9% оцет, марганцівка і перекис водню, то підійде цей метод. Краще всього використовувати на світлому підлоговому покритті. Не варто залишати без контролю, так як вони можуть пошкодити лінолеум, а тому варто уважно стежити за безпекою відбуваються хімічних реакцій для ПВХ.

Але варто захищати не тільки лінолеум, але і себе, а тому слід надіти рукавички і відкрити вікна, так як оцтова кислота має різкий неприємний запах, а його пари у великих концентраціях шкідливі для організму.

Якщо враховані всі запобіжні заходи, можна переходити до процесу. Необхідно:

  1. Змішати кілька крупинок марганцівки в необхідному обсязі оцту (обсяг в залежності від розміру плями, дана суміш повинна покрити всі пляма).
  2. Рясно змочити губку в розчині і нанести на забруднення.
  3. Коли пляма придбає світло-коричневий колір, слід промити лінолеум теплою водою.
  4. Потім приготувати такий розчин: змішати в рівних пропорціях оцтову кислоту і перекис водню, нанести на забруднення.
  5. Як тільки пляма повністю втратить колір, знову протерти підлогу теплою водою.

Вапно

Будь-який засіб для сантехніки з вмістом хлорного вапна або сама вапно, допоможуть видалити пляму від зеленки з лінолеуму. Основний компонент можна придбати в аптеці або господарському магазині. Відпускається в порошкоподібному стані.

9 способів: чим відмити зеленку з лінолеуму, як відмити зеленку з лінолеуму

Застосування можливе тільки в рукавичках, щоб уникнути хімічних опіків. Також потрібно респіратор, так як засіб має різкий запах і небезпечно для дихальних шляхів.

Вибраний засіб потрібно налити на пляму, почекати від 5 до 15 хвилин, слідуючи інструкціям на упаковці, а потім промити гарячою водою кілька разів, щоб вимити хімічну речовину з лінолеуму. Порошок можна розбавити водою для отримання необхідної консистенції, а подальші дії такі ж, як і у випадку із засобом для сантехніки.

При необхідності можна повторити процедуру кілька разів, щоб отримати бажаний результат. Але варто слідувати інструкціям, які наведені на упаковці товару, щоб результат не змусив себе довго чекати.

Зубний порошок

Зубний порошок також допоможе висвітлити пляма, що залишився від пролитої зеленки. Для цього необхідно невелику кількість порошку змішати з водою до отримання пастоподібної консистенції, нанести на поверхню. По закінченні пари годин потерти старою зубною щіткою, а потім змити теплою водою.

Цей метод працює зі свіжими плямами, якщо забруднення старе, то варто воду замінити на оцтову кислоту 9%.

Сода

Гашене сода використовується не тільки в кулінарії для додання випічці пишної форми, але і в боротьбі за чистий лінолеум. Для проведення процедури необхідно насипати соду на пляму у великій кількості, а потім полити оцтовою кислотою.

Компоненти вступають у реакцію, утворюючи піну, як у випадку припікання крові перекисом водню. Бульбашки проникають в структуру лінолеуму, а не тільки діють на його поверхні, тому засіб більш ефективно, оскільки не пошкоджує малюнок лінолеуму. Процедуру потрібно повторювати до тих пір, поки пляма від зеленки не зникне.

9 способів: чим відмити зеленку з лінолеуму, як відмити зеленку з лінолеуму

Гас або бензин

Якщо нічого не допомагає, то можна спробувати використовувати гас або бензин, які виступають важкою артилерією в цьому випадку. Як відмити плями від зеленки лінолеуму з допомогою даних засобів? Варто змочити в одному з розчинів дрантя і покласти на пляму. Після того, як мине півгодини, варто промити підлогове покриття теплою водою.

Соляна кислота

Багато радять використовувати соляну кислоту, щоб прибрати зеленочные забруднення. Вона здатна змусити плями стати помаранчевими, які потім можна освітлити іншими засобами. Але з нею варто звертатися з особливою обережністю, так як в разі не дотримання інструкції по застосуванню можна завдати шкоди здоров’ю.

Особливості очищення в залежності від виду лінолеуму

Не варто відразу кидатися за застосування методів, так як в залежності від виду підлогового покриття, деякі з них можуть не підійти. Найбільш просто від зеленки відмивається лінолеум з твердого матеріалу, а з м’яким буде складніше розібратися.

9 способів: чим відмити зеленку з лінолеуму, як відмити зеленку з лінолеуму

Крім цього, варто враховувати товщину ПВХ, так як це теж грає важливу роль. Існує три виду:

  1. Безосновний лінолеум. Його товщина досягає приблизно 1,5 мм, а тому варто використовувати найбільш м’які миючі засоби для видалення плям від розчину зеленки, оскільки його легко можна пошкодити. У цьому випадку найбільш ефективний результат матиме гашене сода. Спиртовмісні розчини необхідно використовувати з обережністю, оскільки можна пошкодити малюнок. Не варто використовувати абразивні засоби, так як це може пошкодити структуру лінолеуму. При цьому з обережністю та в мінімальних кількостях варто механічно впливати на цей тип підлогового покриття. Засоби, що містять ацетон, не рекомендується застосовувати, так як це сприяє появі дірок.
  2. Лінолеум на спіненої основі складає в товщині близько 3,5 мм, а тому на даному типі поверхні можна використати всі перераховані заходи з видалення плям від зеленки.
  3. Лінолеум на повстяній основі досягає 5 мм в товщину, але при цьому вимагає акуратного звернення. Не рекомендується очищати його з допомогою хлорвмісних засобів, оскільки верхній захисний шар становить близько 1,5 мм, а тому його легко пошкодити.

При цьому варто пам’ятати і про іншому моменті: незалежно від виду лінолеуму, застосовувати засоби і розчини необхідно застосовувати не локально, а обробляти всю кімнату, оскільки інакше зелене пляма може змінитися білим, яке також буде залучати багато зайвої уваги.

Особливо це потрібно враховувати власникам лінолеуму яскравих кольорів або з активним малюнком. Якщо лінолеум світлих тонів, то це дає певні привілеї власникам, оскільки є можливість точкових маніпуляцій.

9 способів: чим відмити зеленку з лінолеуму, як відмити зеленку з лінолеуму

У разі якщо не допомогли методи, доведеться замінити частину підлогового покриття. Для цього потрібно придбати лінолеум такого ж забарвлення, вирізати прямокутник з плямою від зеленки, але обов’язково рівний. З нового шару лінолеуму, вирізати ту ж фігуру в тому ж розмірі і вклеїти в дірку за допомогою двостороннього скотча.

Але це помітно, а тому варто застосувати наступні маніпуляції: в будівельних магазинах продається спеціальний клей, за допомогою якого можна «зварити» два шматка лінолеуму разом. Для цього потрібно приклеїти паперовий скотч поверх стику двох шматків підлогового покриття, а потім поверх нього зробити надріз. В утворену щілину залити клей для холодної зварювання.

По закінченню часу, зазначеного на упаковці клеєм, яке знадобиться для його закріплення, необхідно відклеїти паперовий скотч. Неозброєним поглядом буде непомітний шов, а саме це і потрібно в даному випадку. Підлогове покриття буде абсолютно чистим.

Але щоб не потрібно використання таких радикальних заходів, потрібно застосовувати правила обережності при застосуванні розчину брильянтового зеленого. Відкривати упаковку необхідно над раковиною, а залишати відкритим без нагляду не варто. У разі якщо україна опинилася на підлозі, слід негайно розпочати заходи щодо видалення.

Моя довідка - Корисні поради