9 методів: як почистити замшеве взуття в домашніх умовах, як доглядати за замшевим взуттям

Замшеве взуття виглядає вишукано і витончено, але багато хто не бажають її придбати, оскільки не знають, як правильно за нею доглядати. Насправді заходи, які потрібно вживати, щоб робити правильний щоденний догляд за замшевим взуттям в домашніх умовах, не настільки складні, якими здаються на перший погляд.

9 методів: як почистити замшеве взуття в домашніх умовах, як доглядати за замшевим взуттям

Поради та рекомендації

Варто дотримувати нескладні маніпуляції щодо збереження первісного вигляду виробу. Після придбання нової пари взуття з даного матеріалу потрібно обробити її спеціальним просоченням: водо – або пылеотталкивающей.

Правила очищення

Взуття із замші вимагає особливого догляду. Відповідь на питання, чи можна буде прати замшеве взуття, негативний. Для чищення потрібно придбати дві пари щіток: з жорсткою та каучукової або гумовою щетиною. Кожен з варіантів допомагає освіжити виріб по-своєму: за допомогою однієї щітки вийде видалити забруднення і потертості, а друга допоможе підняти ворс.

Нюанси чищення замші

Щітка для замшевого взуття не допоможе, якщо не вміти нею користуватися. Для очищення рекомендується здійснювати рухи тільки в одному напрямку, оскільки в цьому випадку бруд не вийде рознести по всій площі виробу. Якщо потрібно прибрати потертості, то руху, навпаки, повинні бути взад-вперед.

9 методів: як почистити замшеве взуття в домашніх умовах, як доглядати за замшевим взуттям

Світле взуття

Світла замшеве взуття вимагає більшої ретельності у догляді за собою, а тому питання, як її почистити в домашніх умовах, найбільш актуальні, порівняно з іншими. Біла взуття потрібно окремих губок і щіток, а також місць для зберігання. При цьому чистити її бажано розчином пероксиду водню, нашатирного спирту і води. Всі складові потрібно брати в однакових пропорціях.

Кольорова взуття

Перед застосуванням будь-якого перерахованого кошти потрібно перевірити стійкість барвника, що використовується при виготовленні виробу, до даної речовини або розчину на непомітній ділянці виробу. Застосовувати згодом обраний спосіб потрібно тільки в тому випадку, якщо вдалося уникнути зміни кольору взуття.

У більшості випадків, коли потрібно повернути колір замшевого взуття, рекомендується звернутися в хімчистку, де без праці проведуть всі необхідні маніпуляції. Єдиний випадок, коли можна спробувати в домашніх умовах потримати відтінок, якщо взуття коричневого кольору. У цьому випадку без проблем повернути колір допоможе кавова гуща, якої потрібно натерти пляма.

9 методів: як почистити замшеве взуття в домашніх умовах, як доглядати за замшевим взуттям

Жирні плями

Щоб видалити жирні плями, доведеться скористатися крохмалем, який є відмінним абсорбентом. На деякий час потрібно залишити речовина на забрудненні, а потім просто прибрати за допомогою щітки. В якості засобу по догляду за замшевим взуттям від жирних плям підходить розчин соди, приготований на молоці. За допомогою цього розчину потрібно потерти забруднення до його повного усунення.

Плями солі і білі розводи

Почистити замшеве взуття від солі і білих розлучень не становить особливих труднощів, якщо скористатися черствою скоринкою житнього хліба. Нею потрібно потерти забруднення. Якщо це не допомогло, то варто скористатися іншою порадою: виріб слід потримати під паром деякий час, причому бажано, щоб виріб сильно змок.

Потертості

Оновити замшеву світлу взуття, і прибрати з неї потертості також можна за допомогою розчину знежиреного молока і соди (на склянку рідини потрібно взяти чайну ложку порошку). Самі потертості означають, що ворс в цьому місці просто прим’ятий, а тому випрямити його можна за допомогою деяких абразивних частинок, наприклад, куховарської солі. Потрібно вибирати найбільш дрібну, і нею протерти проблемні зони.

9 методів: як почистити замшеве взуття в домашніх умовах, як доглядати за замшевим взуттям

Народні засоби

Для реалізації правильного догляду за замшевим взуттям потрібно щодня її чистити і сушити. Для чищення можна застосовувати народні засоби, які найбільш безпечно і просто видалять забруднення практично будь-якого роду.

  1. Видалення пилу і бруду можна здійснити за допомогою нашатирного спирту. Слід додати у мильний розчин кілька крапель, ретельно перемішати, обробити виріб і залишити до повного висихання.
  2. Якщо матеріал почав лисніти, то виправити ситуацію допоможе знову ж нашатирний спирт, пар, ластик. Причому останній інструмент можна придбати як в канцелярському магазині, так і в спеціалізованому.
  3. Сильні забруднення можна видалити тільки за допомогою більш їдкого і сильнодіючого засобу – бензину. Їм потрібно потерти жирні плями, а зверху насипати гірку тальку. Через кілька годин буде потрібно почистити взуття за допомогою щітки. Щоб відновити м’якої замші, потрібно додати в молочно-содовий розчин кілька крапель нашатирю і протерти виріб в необхідних місцях.9 методів: як почистити замшеве взуття в домашніх умовах, як доглядати за замшевим взуттям
  4. Білі плями найпростіше видаляються за допомогою мильного розчину. Бажано, якщо буде вибрано або дитяче, або господарське мило, так як вони не містять реагентів і барвників, які можуть спотворити колір виробу.

Відновити ворс і колір взуття

Відновити ворс замшевого взуття можливо навіть без пошкодження даного матеріалу. Але для цього потрібно дотримуватись заходів обережності – надмірний тиск або використання їдких речовин, може погіршити ситуацію.

  1. Бархатистість вироби найпростіше відновити, скориставшись парогенератором, праскою, здатним виконувати дану функцію, або киплячим чайником. Пошкоджений фрагмент виробу вимагає потримати на д пором кілька хвилин, не допускаючи зіткнення його з підошвою праски і намагаючись уникнути надмірного зволоження. Згодом однорідність ворсу можна відновити за допомогою спеціальної щітки по догляду за матеріалом.
  2. Також можна скористатися слабким розчином столового оцту. Для цього його потрібно розвести водою в пропорції 1:4. За допомогою ватного диска або губки, змоченою в даній рідини, потрібно обробити пошкоджене місце, промити водою і повторити процедуру за допомогою ще більш слабкого розчину.
  3. 9 методів: як почистити замшеве взуття в домашніх умовах, як доглядати за замшевим взуттямЗамшеве взуття можна пофарбувати за допомогою спеціальної фарби або народних засобів, щоб повернути первісний колір. Причому для чорної взуття підійде копірка, а для коричневої – кавова гуща. Для відновлення кольору взуття яскравих кольорів, рекомендується звернутися в спеціалізовані заклади.

Спеціальні засоби

Найкраще йти по шляху найменшого опору і купити засіб для чищення замшевого взуття на всі випадки життя. Можливо, буде потрібно кілька різного виду продуктів, на які варто витратитися, якщо немає бажання користуватися народними засобами.

Водовідштовхувальна просочення

Даний засіб рекомендується купувати при покупці нової пари замшевого взуття. Використовувати потрібно і для старих пар, але не перед безпосереднім виходом на вулицю. Варто використовувати засіб згідно інструкції по використанню. Для цього вимагається обраним засобом обробити виріб з усіх боків до повного намокання поверхні, почекати висихання і повторити процедуру близько двох разів.

Не рекомендується здійснювати процедуру перед прогулянкою, оскільки просочення для замшевого взуття повинна щільно закріпитися в матеріалі, щоб надійно захистити його від зовнішнього впливу.

9 методів: як почистити замшеве взуття в домашніх умовах, як доглядати за замшевим взуттям

Фарба

Фарба для замшевого взуття продається практично в кожному взуттєвому магазині, а також багатьох гіпермаркетах. З її допомогою можна швидко повернути колишній вигляд виробу, використовуючи лише засіб і спеціальну щітку з догляду за даними типом матеріалу.

Щітка

Вибір правильної щітки для чищення даного типу взуття потрібно підбирати ретельно. В більшості випадків виявляється, що вона повинна бути не одна. Щітка-губка, має досить пористу структуру, що дозволить без праці наносити піну і мильні розчини на забруднення, завдяки чому вимити замшеве взуття буде простіше.

Щоб прибрати потертості і усунути наліт, потрібно придбати щітку з каучуковим гребенем. Останнім часом виробники вирішили, що економічніше і вигідніше буде поєднати всі необхідні поверхні в одному інструменті, а тому можна придбати в магазинах тристоронню щітку.

Правильна сушка

Правильна сушка – важливий етап по догляду за замшевим взуттям. При недотриманні деяких етапів можна серйозно пошкодити матеріал, з-за чого він буде непридатний для подальшої шкарпетки.

9 методів: як почистити замшеве взуття в домашніх умовах, як доглядати за замшевим взуттям

В першу чергу після проведення вологого чищення в замшеве взуття слід вставити спеціальні розпірки, які дозволять уникнути саджання та іншого деформування пари. При цьому вкрай небажано замість спеціального пристосування використовувати шматки газет, оскільки в цьому випадку великий ризик, що від вологи, барвник, який використовується при друку, потече, а тому сам матеріал забарвитися в незрозумілі відтінки.

Також вкрай важливим умовою вважається природна сушка. Це означає, що для прискорення висихання вироби не можна користуватися фенами, обігрівачами і радіаторами. Варто тримати взуття в сухому, захищеному від прямих сонячних променів приміщенні. Будь-яке зовнішнє вплив здатне зробити матеріал набагато більш грубим. При цьому варто запам’ятати, що приміщення також має бути провітрюваним.

У природних умовах волога випарується повністю приблизно через 20 годин. Прискорення процесу неможливо без псування взуття, а тому не варто намагатися це зробити.

Як правильно доглядати

Не варто намагатися прибрати забруднення з даного типу матеріалу за допомогою води. Це не допоможе позбутися від проблеми, але при цьому призведе до утворення патьоків на замшеве взуття, прибрати які буде складніше, ніж вивести сліди бруду. При цьому освіта розлучень веде до вицвітання взуття.

9 методів: як почистити замшеве взуття в домашніх умовах, як доглядати за замшевим взуттям

При цьому не варто вважати, що цей тип взуття не можна в принципі очищати вологим способом. Просто він має деякі нюанси. Попередньо з взуття слід прибрати сліди пилу за допомогою спеціальної щітки. При цьому рухи щіткою не повинні відбуватися проти ворсу вироби.

Якщо плями досить важко виводяться, то потрібно волога чистка, але варто пам’ятати, що піддавати їй доведеться весь черевик цілком, а не певну його частину. Для усунення розлучень можна скористатися оцтом: неприємний запах вивітриться досить швидко, а взуття при цьому буде виглядати як нова.

Варто пам’ятати, що замшеве взуття в дощ і сніг непридатна для шкарпетки. Її рекомендується «вигулювати» виключно в суху погоду, щоб зайвий раз не травмувати природними явищами досить крихкий матеріал. Дотримуючись зазначені запобіжні заходи, можна значно збільшити термін експлуатації виробу.


Моя довідка - Корисні поради