9 методів: чешуйница у ванній – як позбавитися, білі комахи у ванній

Чешуйница у ванній, це не приємне видовище, особливо коли їх стає багато. Але крім цього вони здатні псувати продукти харчування, газети, книги, шпалери (особливо паперові) і навіть одяг, що складається з натуральних волокон. Тому, коли з’явилися чешуйницы у ванній, головним питанням є те, як позбавитися від цих шкідників і які засоби в такому разі можна застосовувати.

9 методів: чешуйница у ванній  як позбавитися, білі комахи у ванній

Чому вони з’являються

Чешуйницы з’являються у ванній кімнаті з-за високої вологості повітря і неякісної вентиляції, вважається відмінною середовищем для проживання таких членистоногих. Маленькі, білі і навіть прозорі комахи у ванній в основному з’являються в житло безпосередньо через вентиляцію і будь-які тріщини, а іноді їх можна просто принести додому з покупками, що довгий час стояли в складському приміщенні, де є висока вологістю повітря.

Як виглядає чешуйница, її різновиди

З вигляду чешуйница виглядає, як невелика комаха, що нагадує черв’ячка, але вкритий дрібними лусочками з безліччю ніжок і вусиками, що розташовані спереду і ззаду. Вони дуже швидко пересуваються, що робить можливість їх зловити марною.

Що стосується різновидів, то вони бувають звичайними, також буває цукрова чешуйница. Остання отримала своє назвою з-за того, що ласують продуктами, що містять цукор. Також вони різняться за колірним відтінкам. У природі зустрічаються білі жучки, світло-сірі, прозорі, зелені і жовті комахи.

9 методів: чешуйница у ванній  як позбавитися, білі комахи у ванній

Наскільки небезпечна

Варто сказати, що шкоди для людини чешуйница не приносить, так як ці комахи не переносять захворювання і не кусаються, але їх зовнішній вигляд не зовсім приємний і вважається ознакою антисанітарії в житловому приміщенні.

Чим харчуються

Основна їжа цих паразитів, це тканини з натуральних волокон, папір, старі книги. Також всі предмети і речовини, що містять крохмаль і натуральні волокна. Несъеденная їжа та інша органіка, але ці комашки можуть чудово тривалий час обходитися без їжі. Однією з особливостей є те, що вони розмножуються досить швидко, тому боротися з ними потрібно швидко і безкомпромісно.

Профілактика

У якості профілактичних заходів необхідно витратити трохи часу, а саме:

 1. Систематично здійснювати прибирання в приміщенні, а також стежити, щоб на підлозі не лежали порожні коробки, старі шпалери, недоїдена їжа.
 2. Слід частіше проводити осушення ванної кімнати, щоб знизити в ній вологість повітря, для цього можна використовувати кондиціонер або іншу спеціальну техніку. Дуже важливо стежити за справністю водопроводу, якщо є хоч невеликий витік води, то її неодмінно треба усунути.
 3. Також потрібно закладати з’являються тріщини, щоб чешуйнице не було місця для проживання і відкладання яєць.

Такі профілактичні заходи рекомендується проводити не тільки у ванній кімнаті, це також стосується туалету та підвального приміщення.

9 методів: чешуйница у ванній  як позбавитися, білі комахи у ванній

Як позбутися

Одним із методів боротьби з чешуйницей вважається виклик дезинсекторов, які знають свою справу і швидко можуть усунути шкідників. Але також є й інші способи боротьби з комахами.

Пастки і приманки

Найбільш поширеними способами усунення паразитів, які завелися в будинку вважається встановлення приманок і пасток.

Скляна пастка

Потрібно взяти скляну банку і загорнути її простий папером або ізоляційною стрічкою. Всередину банки покласти невеликий шматочок хліба або очищений шматочок яблука. Встановити її потрібно під ванну або в інше місце, де є найбільше скупчення чешуйниць. Таким чином за ніч можна наловити багато цих комах.

Паперова пастка

Бажано взяти звичайну газету і добре згорнути її в міцний рулон, але потрібно її зв’язати щоб вона не поверталася і покласти на сухе місце у ванній кімнаті на ніч. Вранці слід скручену газету спалити, при цьому не розмотуючи її.

Хімічні препарати

Врятуватися в будинку від навали чешуйницы можна вдавшись до різних хімічних засобів, наприклад до мідного купоросу, Дихлофосу, аерозолі або засобів, що містять хлор. Також рекомендується застосовувати:

 • Порошок Demon Wp;
 • Порошок Safer Brand;
 • Dekko Silverfish Paks DEK1002 (Pack of 2);
 • Demon Wp — Envelope (4 of 9.5 g Packets) -1 Envolopes.

9 методів: чешуйница у ванній  як позбавитися, білі комахи у ванній

Саморобні трави і склади

Відлякуючим впливом для членистоногих вважається настої з пряних трав. Можна їх зробити, наприклад, з гвоздики, затока 100 грам сировини літром води кімнатної температури. Настоянку слід розбризкати в зонах, де можуть завестися ці шкідники. Також можна зробити лавандова або цитрусову воду.

Склад з перцю і тютюну

Для його приготування потрібно змішати соду, тютюн і червоний перець по 1,5 грама кожного інгредієнта, поклавши з 0,5 літрів води. Після неодмінно треба обробити місця, де мешкають чешуйницы, а через 2-3 години зробити генеральне прибирання.

Прянощі

Представлені шкідники не переносять ароматів прянощів. В якості захисту можна порадити розкладати спеції, це гвоздика, кориця, цедра лимона, апельсина.

Кульки на мильній основі

Мильні кульки можна приготувати з таких компонентів: 1 склянку треба додати соди

 • 2 ст. л. натертого господарського мила;
 • третину склянки перекису;
 • 10 крапель лавандового або цитрусового масла.

З представлених компонентів скочуються маленькі кульки і ними рекомендується мити ванну, туалет в якості профілактики один, два рази в тиждень.

9 методів: чешуйница у ванній  як позбавитися, білі комахи у ванній

Кислота

Борна кислота допомагає ефективно боротися зі всілякими комахами, в тому числі і з чешуйницей. Для цього потрібно розвести її з крейдою (з розрахунком 1:4). Але позбавлення таким способом рекомендується робити дуже акуратно, оскільки зазначена кислота може заподіяти шкоду здоров’ю людини і домашніх вихованців.

Масла

Оскільки чешуйницам не приємні запахи, можна застосувати і ефірні олії з такими ароматами, як лаванда. Для цього, слід окропити цим маслом, яке попередньо потрібно розвести трохи водою, шафи, де зберігається одяг, книги, комору.

Мороз

Варто зазначити, що дорослі особини чешуйницы бояться холоду, тому в якості рекомендації можна взимку, коли на вулиці температура падає до мінус 10 і більше, ретельно провітрювати приміщення. При такому холоді також припиняється розвиток яєць цих членистоногих. Тому таким методом можна позбавитися від настирливих паразитів у себе в будинку.

Спека

Комахи люблять тепло та вологу, але температура до +30 градусів згубна для них. Тому щоб від них позбутися рекомендується прогріти ванну кімнату до зазначеної температури за допомогою обігрівача.

На завершення слід сказати, що представлені методи боротьби з чешуйницей є ефективними, перед застосуванням хімічних засобів необхідно попередньо читати інструкцію. Оскільки в них містяться потужні компоненти, які вимагають обережного поводження.


Моя довідка - Корисні поради