8 способів: як позбутися від харчової молі на кухні, як вивести харчову моль на кухні

Моль на кухні здатна зіпсувати всі запаси бакалії: вона проникає у крупи, борошно, приправи, і заражені личинками продукти стають непридатними для вживання в їжу. Слід позбутися шкідника, поки він не розмножувався.

8 способів: як позбутися від харчової молі на кухні, як вивести харчову моль на кухні

Харчова моль – що це, причини виникнення

Харчова моль – це не конкретний вид комахи, а загальна назва для декількох: борошняний, амбарной і якою вогнівок. Зовні вони представляють собою дрібних метеликів сірого, світлого або коричневого забарвлення.

Звідки береться моль: потрапити на кухню шкідники можуть разом з упакуванням продуктів, заражених яйцями комахи. Останні дуже дрібні і помітити їх майже неможливо. Протягом короткого часу з них вилуплюються личинки, а потім з’являються дорослі особини. Вивести харчову моль важко, оскільки метелик за своє коротке життя відкладає багато яєць, знайти які непросто. Необхідно знищити не тільки дорослих комах, але і їх яйця, личинки і лялечки.

Шукаємо осередок зараження, ознаки зараження

Перед тим як позбавлятися від харчової молі на кухні, треба уважно оглянути всі запаси. Яйця комах дуже дрібні, круглі, білого кольору. Доведеться перебрати всю бакалію, пересипати крупи в іншу тару, викинути ту, яка заражена. Якщо продукти покриті павутиною, то від них потрібно позбавитися.

Важливо! Оглядати слід все, навіть запечатані упаковки та коробки: комахи здатні проникнути всередину, пошкодивши фольгу, поліетилен, целофан, картон.

Шкідники влаштовуються не тільки в продуктах, вони можуть ховатися в будь-яких затишних куточках кухні: щілинах між меблями і стіною, на задніх стінках гарнітура, в шафках, під плінтусами, в люстрі.

8 способів: як позбутися від харчової молі на кухні, як вивести харчову моль на кухні

Як позбутися

З’явилася на кухні моль виводять, використовуючи комплексний підхід. Недостатньо знищити тільки дорослих особин – швидше за все, вони вже встигли відкласти масу яєць, і скоро з них вилупляться нові шкідники. Процес боротьби з комахами складається з огляду продуктів і відбраковування тих, в яких є личинки або яйця, ретельного миття всієї кухні та усунення метеликів.

Загальні поради

Щоб вивести моль на кухні, потрібно пам’ятати, що:

 1. Шкідник переносить відносно низькі температури. Якщо покласти пакет з крупою, зараженої личинками, в холодильну камеру, комахи впадуть у сплячку, однак швидко повернуться до життя після нагрівання до кімнатної температури.
 2. Згубні для метеликів і їх яєць температури від +60 до –10-15. Причому заморозка повинна тривати не менше кількох діб, а прогрів – мінімум півгодини.
 3. Комахи бояться не всі чистячі засоби – вони здатні оселитися навіть в коробці з пральним порошком. Згубно впливають на шкідника господарське мило і оцтовий розчин. Застосування інших складів не дає повної гарантії знищення молі.

Проводити обробку кухні слід тільки після винесення заражених продуктів на смітник. Якщо залишити хоча б 1 пакет крупи, в якому знаходяться яйця метелика, через короткий термін комахи знову швидко розмножуватися.

8 способів: як позбутися від харчової молі на кухні, як вивести харчову моль на кухні

Народні засоби

Для боротьби з міллю використовують різні підручні засоби. Комахи погано переносять деякі різкі запахи, і цю їх особливість використовують, щоб вивести шкідника.

Оцет

Розчином оцту протирають всі шафки, в яких зберігається бакалія, і не змивають. Різкий запах відлякує комах.

Часник

Ще один перевірений засіб – часник. Його запах кухонні моль також не переносить. Зубчики можна розкласти на полицях і навіть помістити у контейнери з крупою. Самі продуктів контакт з овочем не зашкодить.

Лавровий лист

Цей вид приправи діє відштовхуюче на дорослі особини. Листочки розкладають в шафках і в банках з крупами, борошном та іншими представляють для нього інтерес продуктами.

Запашний мішечок

Можна зробити саше, наповнивши тканинні мішечки пахучими речовинами. Проти харчової молі в якості наповнювача беруть сушену полин, пижмо, базилік або гвоздику.

8 способів: як позбутися від харчової молі на кухні, як вивести харчову моль на кухні

Лаванда

Деякі ефірні олії лаванди, герані, розмарину та інших – капають на ватний диск, а потім розкладають на полицях кухонних шафок. Для людини і продуктів ці запахи нешкідливі, а міль їх не виносить.

Палений мед

На сковороду викладають трохи натурального меду, ставлять на вогонь і чекають, поки він не придбає коричневий відтінок. Відкривають всі кватирки, проносять посуд по всій квартирі, старанно обходячи кожне приміщення по периметру, щоб поширити запах.

Інші варіанти

Рідше застосовуються:

 1. Листя волоського горіха. Якщо раптом під рукою є свіжі листя цього дерева, можна розкласти їх так само, як лаврові.
 2. Камфорне масло. Просочують ним ватний диск і розміщують поруч з контейнерами з крупою.
 3. Сигарети. Нікотин також відлякує шкідливих комах, і можна розкласти в шафках сигарети.

Перераховані кошти хоч і дієві, але використовувати їх недоцільно: їжа може просочитися запахом камфори або нікотину. Краще використовувати звичайний часник або лавр – вони нешкідливі, легкодоступні, а результат всі ці продукти приносять однаковий.

8 способів: як позбутися від харчової молі на кухні, як вивести харчову моль на кухні

Спеціальні засоби

Якщо потрібно швидко позбутися шкідника, то можна скористатися спеціальними засобами від харчової молі. Випускаються вони у різних формах: порошки, аерозолі і пастки.

Найбільш дієві препарати:

 1. «Москітол». Ефективний проти яєць, личинок, лялечок і дорослих комах. Спрей розпилюють на кухонних поверхнях, уникаючи попадання на продукти і захистивши органи дихання респіратором. Після відкривають кватирку і протягом мінімум 30 хвилин провітрюють.
 2. «Раптор». Клейова пастка, ефективна лише проти дорослих комах. Встановлюють всередині кухонної шафки, періодично міняють на нову.
 3. Bros. Аерозоль, що знищує шкідника за кілька секунд. Обробку приміщення проводять в респіраторі, після ретельно провітрюють кухню, миють обличчя і руки, протирають всі поверхні, на які розпилювали інсектицид.
 4. Питетрум. Натуральний нетоксичний порошок, з якого готують водний розчин розпилюють на кухонних меблів. Після провітрюють приміщення.

Найбільш ефективні спреї – вони знищують не тільки дорослих особин, але і яйця з личинками. Пастки менш токсичні, їх без побоювань можна залишити в шафі поруч з продуктами, однак має сенс використовувати їх тільки після ретельного прибирання всього приміщення і миття тари.

8 способів: як позбутися від харчової молі на кухні, як вивести харчову моль на кухні

Обробка заражених продуктів

Їжу, в якій були виявлені личинки, рекомендується відразу ж викинути. Є її навіть після термічної обробки небажано. Якщо після ревізії залишилися крупи, в яких яєць і личинок видно не було, їх потрібно обробити, щоб знищити можливих залишилися непоміченими шкідників.

Як боротися з личинками харчової молі у продуктах:

 1. Прожарити. Висипати крупу, трави або інший продукт на деко, поставити в попередньо нагріту до 60 °С духовку. Тримати мінімум 40 хвилин.
 2. Проморозити. Борошно потрібно просіяти, зерно перебрати, пересипати в чисту тару і помістити на кілька днів в морозильну камеру.

Важливо! Використовувати хімічні препарати для очищення продуктів не слід. Вони можуть містити токсини, здатні викликати отруєння.

Боротьба з личинками

Так як повністю позбутися від молі на кухні, не знищивши яйця і личинки, неможливо, слід особливо ретельно підійти до боротьби з останніми. Потрібно відразу ж викинути заражені продукти, а потім по максимуму звільнити приміщення. Всі поверхні, а особливо важкодоступні ділянки слід ретельно пропилососити, щоб зібрати яйця і личинки.

Наступне, що потрібно робити, якщо завелася міль, – приготувати мильний або оцтовий розчин. Змочуючи рідини в ганчірку, протирають всі поверхні: внутрішні, зовнішні і задні стінки меблів, плінтус, люстру. Діяти потрібно методично, не пропускаючи жодної ділянки.

8 способів: як позбутися від харчової молі на кухні, як вивести харчову моль на кухні

Після цього миють усі ємності для зберігання сипучих продуктів: протирають намиленою господарським милом губкою і ретельно споліскують. Контейнери, в яких були личинки або павутина, потрібно поставити в мікрохвильовку і включити прилад на максимальну потужність на кілька хвилин.

Профілактика і захист продуктів харчування

Щоб не довелося ще раз зіткнутися з неприємними комахами, потрібно дотримуватися кількох правил:

 1. Купувати продукти тільки у перевірених виробників. Кожну упаковку крупи і борошна ретельно оглядати. Якщо вона не герметична, вибрати іншу. У прозорих упаковок вивчати вміст – будь-які грудочки або сторонні вкраплення повинні стати причиною відмови від покупки.
 2. Принесену з магазину бакалію можна спочатку помістити на декілька годин в морозилку, а потім пересипати в жерстяну або скляну банку з герметичною кришкою. Зберігати крупи і борошно у паперових або поліетиленових пакетах не варто – ці матеріали моль легко прогризе.
 3. Підтримувати чистоту на кухні, періодично перебирати продукти, викидаючи ті, у яких закінчився термін придатності.

Харчова моль швидко розмножується і псує продукти, тому боротися з нею потрібно відразу після виявлення. Обробляти потрібно не тільки продукти, але і всі кухонні поверхні, щоб знищити личинки і яйця шкідника.Моя довідка - Корисні поради