8 способів, як очистити ванну від іржі, засіб від іржі у ванній

Жовті плями і вапняний наліт на ванні переростає згодом у іржаві плями, які прибрати складніше. Необхідно знати про те, як очистити ванну від іржі у ванній, щоб при необхідності можна було застосувати ці знання на практиці.

8 способів, як очистити ванну від іржі, засіб від іржі у ванній

Причини утворення

Як варто намагатися позбутися від іржі у ванній кімнаті, залежить від матеріалу, з якого виконана сантехніка. Корозія шкодить металу досить сильно. Якщо запустити цей процес, то матеріал може стати потертю, а тому доведеться виключно міняти сантехніку.

Потрібно в перший час застосовувати засоби для захисту металу від корозії, а потім позбуватися від іржі усіма можливими способами. Іржа з’являється при взаємодії металу з киснем і водою.

Неякісна вода містить велику кількість домішок. В їх число нерідко входять метали, які сприяють утворенню рудих слідів на поверхні сантехніки. Погано очищена вода сприяє осіданню нальоту, який згодом піддається процесу корозії.

Після кожного прийняття водних процедур потрібно ретельно промивати ванну теплою чистою водою, щоб змити миючі засоби, які також негативно впливають на покриття. Потім потрібно витирати сантехніку насухо рушником, щоб не провокувати процес корозії металу.

Якщо не дотримуватися цих умов, то колір іржі буде ставати сильнішими, а частинки металу і хімічних засобів почнуть роз’їдати матеріал. Іржа сильно псує зовнішній вигляд виробу, а тому від неї потрібно позбавлятися в терміновому порядку.

Матеріал, з якого виготовлена ванна, буває різним, а тому дуже важливо вибирати його в зв’язку з усіма властивостями. Той же акрил найменше схильний до появи іржавих плям.

Поради по позбавленню від іржі

Емаль і акрил не рідко лише псуються після взаємодії з побутовою хімією, яка обіцяє карколомний результат в рекламі по телебаченню. При цьому варто розуміти, що в більшості випадків це не погана якість чистячих засобів, а нерозумність господині.

8 способів, як очистити ванну від іржі, засіб від іржі у ванній

Ні в якому разі не можна використовувати разом кілька різних засобів, оскільки їх хімічний склад може вийти дуже незвичайним. Саме після такого миття ванни можлива поява негативних наслідків.

Також потрібно стежити за тим, для очищення якій поверхні служить засіб. Більш агресивні речовини підходять для очищення чавунних ванн. А для очищення акрилових ванн необхідно підбирати самі м’які речовини, які не містять абразивні частинки, здатні залишити на ванній подряпини, які згодом перетворяться на пошкодження.

При цьому більша частина коштів на ринку представлена від жовтих плям і вапняного нальоту. Для очищення іржі вони не підійдуть. Потрібно уважно вивчити інструкцію по застосуванню. Брати засіб потрібно у випадку, якщо воно задовольняє всім необхідним умовам, інакше варто звернутися до народних методів очищення сантехніки.

Чистка акрилової ванни повинна проводитися за допомогою гелеобразних сумішей без абразивних частинок з використанням м’якої губки. Жорсткі губки можна застосовувати при наявності чавунної або сталевої сантехніки з емалевим покриттям. У цьому випадку допоможуть і чистячі порошки, які використовуються на кухні.

Засоби позбавлення від іржі

Сода, відбілювач та оцет

Для очищення чавунного і сталевого сантехніки з емалевим покриттям можна використовувати два види соди, відбілювач і оцет. Проводиться метод в 2 етапи:

  1. Потрібно змішати кальциновану та харчову соду в рівних кількостях. Суміш розбавити водою до утворення кашки, яку потрібно нанести на іржаві плями. Потрібно залишити це засіб від іржі на чверть години.
  2. Оцтову кислоту і відбілювач потрібно з’єднати в однакових пропорціях, потім нанести поверх першого шару і забути про склад на півгодини. Змивається суміш губкою, змоченою в теплій чистій воді.

Якщо з першого разу видалення іржі не пройшло успішно, то з ванною можна повторити ту ж процедуру ще раз. Але не варто використовувати відбілювач з вмістом хлору, оскільки цей компонент негативно позначається на будь-якому покритті, особливо при тривалому контакті.

8 способів, як очистити ванну від іржі, засіб від іржі у ванній

Перекис і нашатирний спирт

Очищення корозії може проводитися за допомогою перекису водню, змішаної з нашатирним спиртом в пропорції 1:2. При цьому потрібно уважно підходити до застосування методу на практиці: потрібно ретельно дотримуватися інструкції.

Змішувати рідини потрібно в сухий скляному посуді з кришкою. Враховуючи всі запобіжні засоби – гумові рукавички і респіратор – потрібно спочатку вилити в використовувану ємність нашатир, а потім додати перекис. Другий інгредієнт потрібно вливати обережно і тонкою цівкою, бажано по стінці.

Закривши банку, її потрібно струснути, щоб прискорити процес дифузії. В отриманому розчині потрібно змочити м’яку губку і протерти забруднення. У подібному стані потрібно залишити ванну протягом чверті години, а потім відмити розчин з використанням чистої води. При серйозних плямах очистити іржу у ванній можна, залишивши на забрудненні ганчірку, змочену в розчині на годину.

!Як в домашніх умовах видалити іржу з ванни, якщо немає бажання ризикувати її станом? Аж ніяк. Корозію можна усунути тільки агресивними речовинами, інакше вона залишиться на тих же місцях. Але можна протестувати обраної засіб на невеликій ділянці сантехніки, щоб простежити за поведінкою її матеріалу.

Винний оцет

Для наступного методу потрібно придбати 100 мл винного оцту. Його необхідно залити в каструлю, а потім додати пару ложок сольових кристалів. Потрібно суміш нагріти до 65 градусів, а потім за допомогою губки, змоченою в розчині, відтерти іржу з сантехніки. Склад буде більш ефективний, якщо його залишити на плямах на чверть години.

8 способів, як очистити ванну від іржі, засіб від іржі у ванній

Соляна кислота

Відмити іржу можна і за допомогою соляної кислоти. Вона застосовується в більшості випадків на сантехніці з чавуну. Засіб сильно пошкодити хромовані деталі, а тому їх потрібно попередньо захистити.

Кислота наноситься на емаль, залишається на годину, а потім промивається теплою водою тривалий час, щоб переконатися в повному її видалення з покриття, інакше залишки можуть зашкодити здоров’ю людини.

Рідини

Видалити іржаві плями з акрилової поверхні можна за допомогою рідкого прального порошку, спеціальних гелів, лимонного соку, розведеного в склянці води, а також неміцним розчином оцтової кислоти.

Тринатрійфосфат

На 3 літри води потрібно взяти 4 столові ложки тринатрійфосфату і 50 грамів пероксиду водню. Додавати слід саме в такому порядку, щоб не викликати небажану хімічну реакцію. Перекис додається тонкою цівкою по стінці банку, при цьому розчин повинен постійно перемішуватися.

На пляму розчин наноситься за допомогою м’якої губки. Залишається там на чверть години, а потім змивається з допомогою великої кількості теплої води. Ці засоби здатні видалити навіть найстійкіші плями іржі.

Бура

Бура в поєднанні з оцтом використовується в разі, якщо забруднення незначні. Тетраборат натрію можна придбати в аптеці. Пропорції беруться однакові. Пляму потрібно відтирати вручну до того, поки не зникне.

8 способів, як очистити ванну від іржі, засіб від іржі у ванній

Гірчиця

Гірчичний порошок потрібно змішати зі скипидаром в пропорції 1:2. Суміш наноситься на забруднення і залишається на чверть години. Залишки засобу прибираються за допомогою губки, а потім ванна промивається великою кількістю теплої чистої води.

Щоб не було необхідності шукати засоби, які допоможуть боротися з іржавими плямами, потрібно стежити за станом сантехніки та не допускати початку процесу корозії. При регулярному чищенні це можливо.Моя довідка - Корисні поради