8 способів: чим прибрати суперклей, як очистити руки від суперклею, як позбавитися від суперклею на руках

Суперклей допомагає впоратися в найскладніших ситуаціях, коли скріпити дві деталі більше нічому не під силу. Саме тому він часто виявляється не там, де потрібно, а тому з’являється необхідність очистити поверхню від нього, але не всі знають, чим відмити даний засіб.

8 способів: чим прибрати суперклей, як очистити руки від суперклею, як позбавитися від суперклею на руках

Поради і застереження

При використанні суперклею потрібно до дрібниць продумати захист робочого місця, одягу і рук. Дана речовина не відноситься до числа безпечних матеріалів, а тому варто проявлятися обережність при його використанні.

У першу чергу потрібно захистити руки. Для цього підійдуть гумові рукавички. Робочі поверхні також варто захистити за допомогою газет, непотрібних листів паперу. Не рекомендується використовувати в цих цілях поліетиленову плівку, оскільки деякі види суперклею можуть роз’їсти це покриття.

Одяг потрібно вибирати за принципом: якщо на неї потрапить клей, то її буде не шкода. Також не рекомендується надягати бавовняну або льняну одежу, оскільки можливе займання при контакті з суперклеєм. Не варто видавлювати вміст у напрямку рук та обличчя, в особливості, якщо закупорений кінчик. Для того щоб пробити отвір, потрібно скористатися звичайною голкою. При цьому пробити дірку коштує до натискання на сам тюбик.

Коли клей починає закінчуватися, не варто закручувати упаковку в спіраль, оскільки на тюбику можуть почати утворюватися заломи, через що вміст може почати виділятися за межі упаковки.

В першу чергу для очищення даної речовини з будь-якої поверхні потрібно використовувати щадні методи. Якщо вони не впоралися з поставленим завданням — використовувати більш агресивний очищувач.

8 способів: чим прибрати суперклей, як очистити руки від суперклею, як позбавитися від суперклею на руках

Видалити з різних поверхонь

Засоби для видалення суперклею потрібно вибирати залежно від типу матеріалу, з якого його треба прибрати.

Шкіра рук, пальці, нігті

Можна спробувати зняти речовина за допомогою нігтів або пінцета. Варто дочекатися висихання клею і постаратися підчепити за край. При цьому варто стежити за власними відчуттями: якщо стає боляче, то потрібно припинити процедуру.

Видалити суперклей з рук можливо такими засобами, як хімічні розчинники і жир. Перший не підійде для ділянок з відкритими ранами і людей з чутливою шкірою.

Як очистити чутливі руки від суперклею? В якості жиру підійдуть маргарин, оливкова і вершкове масло. Невелика кількість потрібно втерти в пляму, що дозволить послабити чіпкість клею. Можна також нанести на забруднення вазелін досить товстим шаром, а потім прибрати за допомогою пемзи або пилки для нігтів. Забруднення можна також змочити спиртом, після склад сам почне відходити.

8 способів: чим прибрати суперклей, як очистити руки від суперклею, як позбавитися від суперклею на руках

Тканину і текстиль

Потрібно випрати виріб в холодній воді, утворюючи досить тертя, щоб видалити більшу частину плями. Якщо потрібно почистити делікатні тканини, то не варто дуже старатися, оскільки волокна можуть бути пошкоджені в результаті прання. Потрібно використовувати при пранні сильнодіючий засіб.

Для тканин з натурального складу можна використовувати ацетон. Цим розчином потрібно змочити забруднення і спробувати зчистити суперклей пальцями, тупою стороною ножа або шпателем. Згодом потрібно лише випрати виріб звичним способом, щоб видалити повністю розчинник.

Потрібно заздалегідь перевірити засіб на непомітній ділянці виробу, оскільки воно може розчинити волокна або змусити їх зблякнути. Якщо немає впевненості в ефективності процедури, потрібно спробувати відновити дорогі вироби або делікатні тканини, то краще скористатися послугами хімчистки.

8 способів: чим прибрати суперклей, як очистити руки від суперклею, як позбавитися від суперклею на руках

Шкіра – штучна і натуральна

З штучної шкіри відтерти суперклей можна за допомогою такого засобу, як Антиклей. Він допоможе швидко і ефективно видалити пляму, не пошкодивши при цьому матеріал. Не варто довіряти подібну роботу натуральним розчинників, типу ацетону або спирту, оскільки вони можуть пошкодити матеріал.

З шкіри можна прибрати дану речовину оливковою олією. Потрібно докласти до забруднення на кілька хвилин ганчірку, змочену в засобі, а потім спробувати видалити жорсткою тканиною. Прибрати суперклей з натуральної шкіри можливо тим же, чим і з шкіри рук: спиртом і ацетоном.

Плитка та кахель

Варто спробувати видалити забруднення за допомогою пластикового шпателя, щоб не подряпати поверхню. Швидко і ефективно прибрати забруднення можна за допомогою розчину лимонної або оцтової кислоти.

8 способів: чим прибрати суперклей, як очистити руки від суперклею, як позбавитися від суперклею на руках

Меблі

Якщо мова йде про м’якою тканинній оббивці, то не варто намагатися зішкребти клей, оскільки можна пошкодити матеріал. Найкраще з поставленим завданням впорається Антиклей. Діяти потрібно згідно з інструкцією.

З шкіряної оббивки можна спробувати видалити суперклей за допомогою технічного аерозолю WD-40. Невелику кількість засобу потрібно розпорошити на паперовий рушник і прикласти до забруднення. Через кілька хвилин воно повинно піддатися. Можна також скористатися Антиклеем, який відмінно ладнає навіть з еко-шкірою.

Дерево і ламінат

Потрібно попередньо спробувати відтерти забруднення за допомогою нігтя, шпателя або тупий боку ножа. Якщо варіант не підійшов, то варто змочити матеріал мильним розчином на кілька годин. Згодом потрібно буде знову спробувати відтерти забруднення.

8 способів: чим прибрати суперклей, як очистити руки від суперклею, як позбавитися від суперклею на руках

Екран телефону, ноутбука, телевізора

Екрани телефонів, комп’ютерів чи телевізора потрібно очищати за допомогою будь-якого спиртовмісної рідини. Для цього підійде й звичайний спирт. Потрібно змочити ватний диск і спробувати відтерти забруднення з екрану. В крайньому випадку, можна скористатися засобом для зняття лаку. Ацетон і спирт – хороші розчинники, яким можна довірити видалення не тільки суперклею, але і багатьох інших видів складних забруднень.

Пластик і силікон

З даних поверхонь позбутися від суперклею досить просто: варто лише спробувати підчепити край плями, що можна здійснити нігтем, пластиковим скребком або шпателем, а також за допомогою одноразового ножа, так як звичайним може залишити подряпини на даному матеріалі. Після цього досить лише скачати суперклей.

Можна спробувати пом’якшити матеріал. Для цього використовується розчин мильної води. У ньому потрібно змочити ганчірку і покласти на пляму. При цьому потрібно створити свій мікроклімат: для цього поверх ганчірки варто покласти в поліетиленовий пакет і заклеїти всі краї скотчем. Через кілька годин видалення можна буде здійснити тією ж ганчіркою.

8 способів: чим прибрати суперклей, як очистити руки від суперклею, як позбавитися від суперклею на руках

Тверді гладкі поверхні (Скло, кахель, мармур)

За допомогою ножа потрібно видалити якомога більше речовини. При цьому потрібно проявити обережність, щоб не подряпати сам матеріал, а тому зручніше скористатися гострим бритвеним лезом. Залишки клею можна видалити теплим мильним розчином.

Якщо метод виявився неефективним, то можна скористатися тим же прийомом, що і для пластику і силікону. Або змочити ватний диск спиртом, ефірним маслом евкаліпта або ацетоном і змити пляму.

Личинки замків

У цьому випадку найзручніше скористатися Антиклеем. Варто покопирсатися у замковій щілині ножем, спицею або тонкої викруткою і дістати максимально можливу кількість клею, залити всередину Антиклей за допомогою шприца. Через деякий час потрібно знову спробувати витягти максимальну кількість клею. Ці кроки слід повторювати до тих пір, поки не вийде вставити ключ в замок і відкрити механізм.

8 способів: чим прибрати суперклей, як очистити руки від суперклею, як позбавитися від суперклею на руках

Або скористатися іншим способом: взяти ключ за допомогою плоскогубців і нагріти його за допомогою запальнички або сірника, а потім вставити в щілину і повернути. При цьому не варто сильно нагрівати ключ, оскільки він може оплавитися, і тоді результат не принесе плоди.

Додаткові способи

Чим відтерти суперклей, варто вибирати в залежності від матеріалу, оскільки в разі неправильного вибору кошти можна зіпсувати поверхню, на яку потрапила речовина.

Домашні кошти

Незастиглим клей можна спробувати видалити шляхом впливу на нього температурою. Предмет варто потримати під струменем гарячої води третину години, а згодом відірвати, попередньо підчепивши за допомогою нігтя. Підвищити ефективність способу можна, якщо у воду додати господарське мило, пральний порошок, засіб для миття посуду.

Якщо варто видалити суперклей з твердих поверхонь, то його можна зверху накрити паперовим рушником і прогріти за допомогою фена. Тоді він вбереться в папір, і прибрати його буде легше.

8 способів: чим прибрати суперклей, як очистити руки від суперклею, як позбавитися від суперклею на руках

Механічні способи

Дані способи зводяться до видалення плям шляхом зіскоблювання і відбивання. Потрібно постукати по забрудненню, щоб невеликі частинки складу самі відірвалися. За допомогою голки можна прибрати решту частини суперклею.

Даний спосіб Часто застосовується в поєднанні з народним або хімічним: складом послаблюється зчеплення клею з поверхнею, а потім зіскоблюється клей зручним способом.

Натуральні розчинники

Дані розчинники потрібно застосовувати, якщо під рукою не виявилося хімічних речовин, а механічний метод чищення може пошкодити поверхню.

  1. З тканини прибрати пляма замість ацетону допоможе лимонна або оцтова кислота. Для цього потрібно змочити або соком цитрусового, або оцтовим або лимонним розчином забруднення і потерти до зникнення плями.8 способів: чим прибрати суперклей, як очистити руки від суперклею, як позбавитися від суперклею на руках
  2. Видалити забруднення вийде шляхом скрабування шкіри та інших поверхонь содою або сіллю. Засіб потрібно насипати гіркою на забруднення, додати необхідну кількість теплої води, щоб консистенція суміші нагадувала кашку, а потім скористатися механічним способом очищення.
  3. Змочену в пероксиде водню ганчір’я, потрібно розмістити на забрудненні і потримати до повного розчинення речовини. Залишилися частинки можна буде стерти за допомогою паперового рушника.

Хімічні розчинники

В якості розчинників можуть виступати як спеціальні засоби, так і ті, які часто використовуються в побуті для інших цілей.

  • Можна скористатися таким засобом як Димексид, який допоможе за кілька хвилин відтерти суперклей. Застосування полягає в вимочуванні плями засобом: за допомогою дрантя, змоченою в Димексиде, потрібно накрити клей і почекати деякий час, а потім стерти залишки губкою.8 способів: чим прибрати суперклей, як очистити руки від суперклею, як позбавитися від суперклею на руках
  • Змочивши ганчір’я, паперовий рушник або ватяний диск в уайт-спириті, ацетоні або очищеному бензині, можна спробувати відтерти забруднення. Причому слід стежити за напрямком руху: не можна рознести пляма по всій оброблюваної поверхні, потрібно рухатися від країв забруднення до його середини. Потім видалити жирну пляму можна мильним розчином.
  • Найбільш популярним і ефективним варіантом очищення поверхонь від суперклею є Антиклей. Його потрібно нанести на забруднення, почекати деякий час і видалити паперовою серветкою.

Незалежно від виникнення забруднення даного роду прибрати його можна застосуванням підручних засобів, якщо немає можливості придбати спеціальні хімічні розчинники. Однак краще передчасно захистити себе і навколишню обстановку від виникнення подібного роду забруднень.Моя довідка - Корисні поради