8 методів: як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах, як відпрасувати шкіряну куртку

Розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах потрібно досить часто, оскільки не всі правильно її зберігають. Однак як це зробити, знають небагато. Шкіра є досить податливим матеріалом, який досить складно пом’яти, але повернути його в попередній стан – завдання не з легких.

8 методів: як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах, як відпрасувати шкіряну куртку

Поради і застереження

Прибирати заломи на шкіряній куртці не потрібно, якщо дотримувати умови зберігання. Потрібно зберігати її тільки в розправленому стані. Для цього рекомендується використовувати плічка. Якщо цей виріб забирається на тривалий термін, то варто придбати для неї спеціальний чохол для одягу. Також варто подбати про достатню кількість місця в шафі, оскільки сильний тиск буде тільки сприяти виникненню заломів.

Також не рекомендується купувати вироби, що не підходять за розміром. У цьому випадку куртка може провиснути в певних місцях, або розтягнутися, що найкращим чином не впливає на виріб, оскільки в будь-якому випадку куртка деформується.

Не варто в якості вішалки використовувати гачки, оскільки в даному випадку на спинці може утворитися неприємне розтягнення. Не варто користуватися цим винаходом навіть у випадку, коли це потрібно на невеликий проміжок часу. У цьому випадку краще скористатися спинкою стільця, якщо поблизу немає плічок.

Деформуватися виріб може також при пересиланні або переїзді, а тому якщо заломи все ж з’явилися, то позбутися від них можна за допомогою маси способів, однак не варто відхилятися від інструкції, оскільки кожен етап досить важливий.

8 методів: як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах, як відпрасувати шкіряну куртку

Рекомендації для штучної шкіри

Куртка з шкірозамінника мало чим відрізняється від виробу, виконаного з натуральної шкіри. Основна відмінність – потрібен дбайливий догляд. Шкірозамінник менш еластичний і гнучкий. Щоб усунути заломи, потрібно докласти зусилля.

Куртку зі шкірозамінника допоможе розгладити відпарювач. Для цього можна використовувати як спеціальний пристрій, так і праска, підтримує дану функцію. Однак потрібно тримати пристрій на відстані, більшій за 10 див. Спочатку потрібно випробувати винахід на непомітній ділянці, щоб з’ясувати, як веде себе матеріал.

Потім варто повісити на манекен або вішалку виріб, надавши йому форму. Обробляти заломи потрібно протягом декількох секунд, поступово переміщаючи його на нові зони. Не варто при цьому доторкатися руками до куртки, щоб не залишати плями. Через півгодини виробом можна починати користуватися.

Слід ознайомитися з биркою вироби, оскільки вплив пара може пошкодити куртку. При цьому не можна користуватися феном або іншими обігрівальними приладами, оскільки вони пересушує матеріал, з-за чого той стає ламким. Заломи не варто розтягувати руками, оскільки в цьому випадку куртка може бути деформована.

Разнашивание не призведе до потрібного результату, а також на це буде потрібно велика кількість часу.

8 методів: як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах, як відпрасувати шкіряну куртку

Можна використовувати праску

Шкіряну куртку можна випрямляти за допомогою праски. Однак варто правильно підходити до цього заходу. Враховуючи всі особливості куртки, потрібно проводити підошвою виключно за лекалами, оскільки в іншому випадку форма виробу до і після прасування може відрізнятися.

Варто вибирати мінімальний температурний режим, при цьому обробка повинна проводитися з зовнішньої сторони виробу. Дану операцію можна проводити з виворітного боку тільки у випадку, якщо куртка без підкладки, або її можна зняти.

Потрібно скористатися допоміжним матеріалом, який буде служити кордоном між виробом і підошвою праски. Для цих цілей можна використовувати як тонку тканину, на зразок марлі, так і обгортковий папір. Також рекомендується відключити подачу пари.

Розпрямити заломи можна наступним способом: потрібно притиснути праска на пару секунд до виробу в проблемному місці, потім підняти, щоб оцінити результат. Якщо він незадовільний, то варто повторити процедуру, або перейти до наступної ділянки.

Також варто стежити за тим, щоб ділянка встиг охолонути до того моменту, як доведеться його перевертати і зрушувати. Щоб дотягнутися до всіх важкодоступних зон, потрібно використовувати спеціальну підставку, що йде в комплекті з прасувальної дошкою.

8 методів: як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах, як відпрасувати шкіряну куртку

Способи

Вибрати спосіб, за допомогою якого буде простіше розправити матеріал, досить складно, а тому варто розглядати найбільш зручний і простий для виконання. Якщо він не допоможе, то варто перейти до наступного.

Парилка у ванній

В домашніх умовах простіше всього скористатися цим методом, оскільки він найбільш простий у реалізації. При цьому навіть не потрібно розтягувати матеріал, щоб усунути заломи. Слід просто набрати у ванну або таз гарячу воду, а над ємністю повісити куртку.

Для ефективності методу потрібно закрити двері ванної кімнати, щоб вода не остигала досить швидко. Не варто допускати намокання вироби. Щоб конденсат не накопичувався на шкірі, потрібно, щоб вона була кімнатної температури. Дана процедура за часом займає близько години, але, тим не менш, вона досить ефективна.

Під прес

Куртку зі штучної шкіри простіше всього помістити під прес. Для цього можуть бути використані практично будь-які матеріали: книги, пляшки з водою і інші важкі предмети. Потрібно, щоб поверхня обраного обтяжувача була гладкою.

8 методів: як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах, як відпрасувати шкіряну куртку

Для реалізації методу рекомендується розправити виріб і простелити всі щільною чистою тканиною. Після цього варто встановити прес і залишити в такому стані виріб на кілька годин. За ніч куртку зі шкірозамінника можна розгладити даними способом. Після виконаних маніпуляцій потрібно струсити куртку і повісити на плічки, попередньо застебнувши блискавку.

Олія і вазелін

Дані кошти призначені для пом’якшення шкіряної куртки. Слід набити куртку подушкою та рушниками відповідних розмірів, щоб розгладити всі заломи. Потім за допомогою ватного диска потрібно нанести засіб на всі складки і заломи. Повторювати процедуру потрібно через невеликі паузи. Потім варто повісити виріб на плічка, щоб суміш повністю вбралася. Згодом залишиться лише ретельно відполірувати куртку.

Зволожувач

Розтягнути і розпрямити шкіряну куртку можна за допомогою спеціального засобу, званого зволожувачем. Найчастіше випускається він в якості спрею. М’ятий піджак за кілька годин повернеться у свій первісний стан, не зазнавши при цьому збитків. Зволожувачі захищають від пошкоджень, а також пом’якшують виріб.

8 методів: як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах, як відпрасувати шкіряну куртку

Потрібно нанести засіб з відстані 25 см, потім потрібно розтерти зволожувач за допомогою чистої тканини по куртці, щоб воно швидше вбралося. У застебнутому стані потрібно повісити виріб на плічки і дочекатися відновлення стану.

Холодна і гаряча вода

За допомогою звичайної води також можна розправити заломи на шкіряній куртці. Для цього слід взяти крижану фільтровану воду. Її налити в пульверизатор і розбризкати на складки, не допускаючи надмірного зволоження, коли вода стікає з виробу. Варто повісити на плічки і дочекатися повного висихання.

Не варто для цих цілей використовувати гарячу воду. Наносити на шкіру, а тим більше опускати куртку в таз з водою, не рекомендується, оскільки від цього вона втратить колір і еластичність.

Розвішуємо вироби

Якщо річ виконана з тонкого матеріалу, а також на ній досить слабкі пом’ятості, то можна просто повісити її на вішалку або спинку стільця. За кілька днів куртка повернеться в свій первинний стан.

8 методів: як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах, як відпрасувати шкіряну куртку

Спеціальні засоби

Крім зволожувачів існують і інші спеціальні засоби, які роблять шкіру м’якою. У цьому випадку може здійснюватися не тільки очищення, але й фарбування виробу. Шкіряну куртку обробляють засобом і втирають до повного всмоктування.

Хімчистка

Дорогі речі, особливо ті, що виконані з натуральної шкіри, не завжди хочеться очищати в домашніх умовах. Це може бути страх за те, що вони будуть зіпсовані, або небажання витрачати багато часу на очікування, а також сил на проведення заходів. У цих випадках можна скористатися послугами професіоналів.

Також потрібно звернутися в даний заклад в тому випадку, якщо в домашніх умовах не вдалося випрямити заломи на виробі, а тому воно все ще потребує допомоги фахівців. В цьому випадку можна не турбуватися про те, що стан дорогий серцю або гаманцю речі буде зіпсовано. У разі, якщо подібне станеться, то хімчистка понесе збитки і повинна буде повернути кошти.

8 методів: як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах, як відпрасувати шкіряну куртку

Однак у даного методу очищення є істотні недоліки. Найбільш значний з них – дорожнеча. Не всі можуть дозволити навіть в разі необхідності скористатися цим методом. Але при можливості буде простіше і швидше здійснити розпрямлення саме таким способом.

Використання спеціальних засобів допоможе не тільки розправити складки і повернути форму виробу, але також сприяє поверненню кольору і блиску шкіри. В домашніх умовах зробити це також можливо, але доведеться витратити певну суму на придбання засобів, якими згодом можна не скористатися.

Профілактика

При використанні виробу раз в сезон не варто допускати його зберігання в складеному вигляді. Варто розвішувати куртку на плечі і прибирати в спеціальний чохол для одягу. Речі з шкірозамінника не варто зволожувати, оскільки такі процедури роблять річ дуже м’якою, з-за чого вона сильніше мнеться.

Неприпустимо зберігання у приміщення з підвищеною вологістю, оскільки виріб швидко зіпсується. Занадто сухе повітря шкідливий, оскільки він висушує річ, із-за чого носити його буде неприємно згодом.

8 методів: як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах, як відпрасувати шкіряну куртку

Рекомендується для догляду використовувати спеціальні засоби, які якісно зволожують і пом’якшують речі. Також не варто прати виріб навіть вручну. Агресивна прання в миючому засобі руйнує структуру матеріалу. Якщо виникла така необхідність, краще скористатися послугами хімчистки.

Також варто акуратно прасувати речі з даного матеріалу. Якщо не буде межі між підошвою праски і курткою, а також використання високої температури можуть призвести до пори вироби. Повернути первісний вигляд буде неможливо.

Дотримуючись всіх рекомендацій, можна забути про появу заломів на шкіряному виробі. Якщо вони все-таки з’являться, усунути їх не складе труднощів.


Моя довідка - Корисні поради