8 методів: як почистити білу норкову шубу в домашніх умовах

Біла шуба норкова виглядає ефектно і елегантно, але швидко втрачає свою білизну з тих чи інших причин. Щоб уникнути подібних змін, потрібно знати, як почистити білу норку.

8 методів: як почистити білу норкову шубу в домашніх умовах

Причини появи жовтизни

Той факт, що біла норка пожовкла, може говорити про дві речі: неправильному зберіганні або догляді. Щоб уберегти дороге серцю і бюджету виріб від жовтизни, потрібно дотримуватися кількох простих, але ефективних правил.

 1. Не рекомендується розпорошувати парфумерні засоби, лаки для волосся, дезодоранти і інші аерозолі в безпосередній близькості від хутряного виробу, оскільки це не тільки сприяє склеюванню волосків, але і збільшення кількості пилу, осідаючого на річ.
 2. Предмет гардероба з норки потрібно зберігати в спеціальних чохлах. Перед цим рекомендується застосовувати засіб проти молі, щоб виріб із норки збереглося до наступного сезону.
 3. В шкарпетці білу норкову шубу слід поєднувати з шарфом, щоб косметика з обличчя не бруднила дорогий хутро.
 4. Не варто носити цей предмет гардероба в сиру погоду: опади випадають з хімічним складом, а тому виріб швидко починає жовтіти і втрачати привабливий вигляд.
 5. Пил і бруд також залишаються на шубі, а тому потрібно регулярно проводити чистку вироби, щоб уникнути застарілих плям, які буде складно прибрати навіть в хімчистці.
 6. Потрібно уникати сушіння білих виробів з хутра за допомогою опалювальних приладів, наприклад радіаторних труб або фенів. Сушка повинна проводитися в звичайних умовах, коли виріб висить на плічках.

При дотриманні всіх рекомендацій норкове виріб повинен зберігати привабливий вигляд якомога довше, так як всі причини її пожовтіння були прибрані. Але при цьому не варто думати, що час пощадить хутряні речі – вони все одно будуть приходити в непридатність, але повільніше. Тому потрібно знати, як у домашніх умовах можна просто почистити білу норкову шубу та інші вироби.

8 методів: як почистити білу норкову шубу в домашніх умовах

Як почистити виріб

Речі з норки вимагають обережного поводження з ними, оскільки засоби можуть зіпсувати хутро, з-за чого він буде виглядати непрезентабельно. В хімчистці речі пошкоджуються: в основному страждає підкладка, яка стає більш жорсткою і на ній починають утворюватися складки.

Потрібно знати методи, як можна відбілити білу норку, щоб не пошкодити її структуру та хутро. Кошти для цього можна знайти майже в кожному будинку, а тому витрачати великі суми не доведеться.

Безпосередньо перед очищенням вироби потрібно перевірити використовуваний метод на невеликій ділянці виробу, який не буде видно, оскільки можна пошкодити виріб. Рекомендується дотримуватися всі умови, щоб позбавлення від бруду пройшло успішно.

Сипучі речовини

З допомогою білого тальку, крейди, крохмалю і манки можна прибрати слабкі забруднення з білої норки. Ними може виступати пил. Метод полягає в тому, що обраним речовиною потрібно посипати виріб, розкладене на рівній поверхні, а потім акуратно втерти. Згодом потрібно лише легкими руху струсити хутряний предмет гардеробу і акуратно розчесати спеціальною щіткою, яку можна придбати або в магазині для тварин, або там же, де купувалася річ.

Можна використовувати висівки різних культур для видалення жовтого відтінку з речі. Для цього потрібно розігріти висівки на сковороді, не допускаючи їх підгоряння, а потім втерти їх у норкове виріб, поки вони не охололи.

Абсорбуючі властивості висівок дозволяють їм втягувати забруднення різного роду. При повному їх охолодженні потрібно витрусити шубу і розчесати хутро уздовж його «зростання».

8 методів: як почистити білу норкову шубу в домашніх умовах

Рідкі засоби

 • Картопляний крохмаль можна змішувати з бензином до утворення однорідної кашки, яка наноситься на ворс вироби. Потрібно почекати, коли склад висохне і вичесати шубу або шапку з допомогою щітки з дрібними ворсинками.
 • Перекис водню допоможе відбілити норковий предмет гардероба від жовтизни. Використовується тільки 3% розчин, щоб не нашкодити виробу. Чайна ложка кошти розлучається склянкою води. На шубу потрібно нанести за допомогою пульверизатора, але не допускати сильного зволоження, оскільки це може завдати шкоди виробом. Виріб має висохнути природним шляхом.
 • Сіль потрібно змішати з нашатирним спиртом в пропорції 1:1. Далі проводяться ті ж маніпуляції: нанести, висушити, розчесати. Можна використовувати шампунь для тварин, який розбавляється водою в однакових пропорціях. Необхідно збити високу піну і нанести виключно її (без води), а потім дочекатися повного висихання.
 • На свій страх і ризик можна спробувати відбілити виріб з допомогою синьки. Для цього потрібно приготувати дуже слабкий розчин, що має слабкий блакитнуватий відтінок. За допомогою пульверизатора засіб наноситься на норкове виріб.
 • Змішавши спирт з сіллю і водою, можна отримати гарне відбілюючий засіб, який допоможе позбавитися від сильних забруднень – достатньо лише нанести розчин з допомогою губки на річ.
 • Потрібно змішати лимонний сік та оцтову кислоту в рівних пропорціях. Використовується для видалення плям на шубі. Локально нанести на забруднення за допомогою ватного диска. Не варто видаляти плями з норки звичайними миючими засобами.

Можна пофарбувати біле норкове виріб? Так! Але робити це потрібно в спеціальних салонах, а не в домашніх умовах, так як при неправильному підході можна скалічити хутро, з-за чого носити предмет гардероба більше не представиться можливим.

Чистка підкладали без його знімання може проводитися звичайним мильним розчином. Для цього потрібно змочити тканину губкою, змоченою в розчині, а потім зняти його з допомогою чистої серветки. Трохи підсушити підкладку можливо з допомогою сухих бавовняних серветок.

Догляд за виробом повинен бути постійним. По мірі забруднення вироби потрібно прикладати менше зусиль для його миття. В’їдаються плями набагато складніше прибрати, ніж нові. При цьому потрібно дотримувати умови зберігання та догляду за норкою, щоб вона якомога довше радували своєю білосніжною красою.

Моя довідка - Корисні поради