7 засобів: як почистити в домашніх умовах овчину – білий кожух з овчини, шкуру, чохли

Шкура з овчини здавна зарекомендувала себе як теплий і практичний матеріал, з якого можна виготовляти верхній одяг. Незважаючи на високу якість цього матеріалу, ціна на нього досить низька, а тому такі вироби користуються популярністю.

7 засобів: як почистити в домашніх умовах овчину   білий кожух з овчини, шкуру, чохли

Як правильно доглядати

Овчина містить у своєму складі ланолін – знезаражуючу речовина, що виділяється при температурі вище 35-37 градусів Цельсія, тобто при нормальній температурі тіла людини. Чистка овчини не повинна здійснюватися при температурі вище даної. Бажано прати такі вироби в теплій воді.

Чистити в домашніх умовах овчину досить просто, але потрібно зберегти бирки з інструкцією з експлуатації до кожного окремого виробу. Якщо потрібно хімчистка, то туди також потрібно пред’явити дані ярлики.

Полоскання потрібно проводити у воді тієї ж температури, що і прання, оскільки вовна має властивість давати усадку. Замочування здійснюється у воді з додаванням спеціального засобу, що не містить лугу. Не варто використовувати для прання агресивні засоби, також не рекомендується перекручувати і м’яти виріб.

Якщо є необхідність прання в машині автомат, рекомендується вибирати відповідний режим: для прання делікатних тканин або вовни, при наявності такого. Сушіння слід здійснювати в добре провітрюваному приміщенні без використання обігрівальних приладів. Виріб варто прати в тому випадку, якщо це дійсно необхідно. Для усунення незначних забруднень краще вибирати інші способи чищення.

7 засобів: як почистити в домашніх умовах овчину   білий кожух з овчини, шкуру, чохли

Чистка

Почистити хутряні чохли або кожух досить складно вручну, а вони можуть і не влізти в барабан пральної машини. Тому варто спробувати дідівські методи, які допоможуть позбутися від незначних забруднень.

Читайте також:
Фото манікюру 2022 нігті з фотографіями, новинки моди, гарний дизайн на короткі гель-лаком

Волоський горіх

Волоський горіх дозволить повернути блиск виробу. Для цього варто подрібнити ядра горіха, приготувати мішечок з марлі, в який потрібно вкласти порошок. Цим мішечком потрібно натирати шерсть до появи блиску.

Вазелін, яйце

Поєднання даних компонентів з легкістю повертає овчині м’якість. На дві склянки води потрібно взяти лише один курячий жовток і столову ложку вазеліну. Перемішати дані компоненти потрібно до однорідного стану, а потім обробити мездру вироби, не зачіпати хутро.

Перекис

За допомогою пероксиду водню можна з легкістю позбавити шерсть від жовтого відтінку. Для цього пару столових ложок кошти потрібно розчинити в літрі води і обробити отриманим розчином безпосередньо хутро. Варто бути обережним, оскільки ця речовина може пошкодити мездру.

7 засобів: як почистити в домашніх умовах овчину   білий кожух з овчини, шкуру, чохли

Засіб для миття посуду

Жирні плями з легкістю допоможе прибрати засіб для миття посуду. Потрібно нанести на забруднення гель, почекати деякий час, а потім змити. Також рекомендується купувати засоби для миття саме вовни, причому варто вибирати варіанти у вигляді гелю.

Крохмаль

Чищення може здійснюватися і за допомогою крохмалю. Їм потрібно рясно посипати виріб і залишити на кілька годин у такому стані, а потім вичесати за допомогою щітки або пилососа. Даний спосіб освіжить зовнішній вигляд і прибере сірий відтінок.

Прання

Прання рекомендується проводити 2-3 рази в місяць, якщо виріб знаходиться в регулярному користуванні. Це потрібно для збереження презентабельного вигляду, оскільки інакше біла шерсть стає сірою. Як почистити овечу шкіру в домашніх умовах?

7 засобів: як почистити в домашніх умовах овчину   білий кожух з овчини, шкуру, чохли

Машинне прання

Прання овчини вручну досить трудомісткий, а також витрачає достатню кількість часу. Щоб полегшити роботу, можна скористатися пральною машиною в цих цілях. Але перш ніж починати цей процес, потрібно дізнатися, як почистити овчину цим способом. Існує ряд обмежень.

Читайте також:
ТОП-спосіб: Як почистити пральну машину оцтом, чистка пральної машини оцтом

В першу чергу, варто запам’ятати, що прання можна робити тільки за допомогою спеціальних засобів для прання вовни. Також не варто додавати під час прання кондиціонери та інші кошти в відповідні відділи машинки.

Також слід встановити спеціальний режим – для прання вовни, або скористатися більш загальним для прання делікатних тканин. Не варто встановлювати температуру води вище 30 градусів Цельсія. Варто також не користуватися віджимом понад 600 обертів. Після прання необхідно ретельно розчесати виріб.

Ручне прання

Ручне прання досить трудомістка. Потрібно вибрати спеціальний засіб, а також скористатися для проведення процедури ванній. Варто набрати в неї теплої води і розвести в ньому миючий засіб. Наступний етап – замочування вироби протягом півгодини.

Потім рекомендується випрати речі. Прання закінчується полосканням у воді тієї ж температури. Після цього варто розкласти виріб на горизонтальній поверхні вовною вгору і промокнути рушником. Потім залишиться дочекатися повного висихання вироби.

7 засобів: як почистити в домашніх умовах овчину   білий кожух з овчини, шкуру, чохли

Відбілювання

Відбілювання відбувається за допомогою порошкоподібних матеріалів. Ними можуть виступати крейда, манка, крохмаль. Також подібного ефекту можна добитися за допомогою тирси і висівок, але не варто використовувати тирсу від хвойних дерев, оскільки вони мають у своєму складі велику кількість масел, від яких практично неможливо вивести плями.

Потрібно розсипати на матеріал вибраний продукт і ретельно втерти, щоб речовини увібрали всю грязь. Згодом залишиться все вичесати за допомогою щітки. При бажанні можна повторити цю процедуру кілька разів.

Особливості чищення дитячих речей

Овчина досить часто використовується для виготовлення дитячих речей, оскільки є екологічно чистим матеріалом. Подібні вироби досить довговічні, а тому можуть переходити від однієї дитини до іншого. Але варто бути уважним до гігієни подібних речей, а тому потрібно велику увагу приділяти чищення цих речей.

Читайте також:
30 ідей що можна подарувати дівчинці на 9 років у день народження, у якої все є | Сім'я і мама

7 засобів: як почистити в домашніх умовах овчину   білий кожух з овчини, шкуру, чохли

В першу чергу потрібно звернути увагу на бирку на виробі, яка розповість, як правильно почистити даний виріб. Якщо таких вказівок немає, то варто вибрати між ручною та автоматичною пранням. Рекомендації залишаються колишніми – рекомендується використовувати спеціальний режим, температуру засіб. Однак рекомендується прати підкладку і хутро окремо, оскільки ніжне хутро досить погано переносить машинне прання.

Враховуючи той факт, що речі дитячі, рекомендується використовувати гіпоалергенні засоби. В якості засобу для прання в крайніх випадках можна використовувати дитячий шампунь, проте краще придбати спеціальний засіб.

Незалежно від того, одяг це або авточохли, рекомендується застосовувати одні і ті ж засоби для чищення, щоб довше зберігати привабливий зовнішній вигляд і властивості виробу. Правильний догляд дозволить продовжити термін експлуатації речей.


Моя довідка - Корисні поради