7 способів: запах з раковини на кухні, як усунути, як прибрати запах на кухні з раковини

Запах з раковини на кухні може з’явитися у зв’язку з кількома обставинами, а усунути його стає важким завданням, якщо не знати, як це зробити. Незалежно від того, як часто проводиться прибирання в будинку, сморід з раковини може з’явитися.

7 способів: запах з раковини на кухні, як усунути, як прибрати запах на кухні з раковини

Причини запаху

Перш, ніж починати позбуватися від неприємного запаху, потрібно встановити причини, по якій він з’являється. Кухонні сморід може виникати в разі:

  1. Забитого сифона. Ця частина каналізації служить для усунення неприємного аромату, але для цього в сифоні повинна бути вода. Найчастіше це та частина, в якій застряють відходи, що йде в зливний отвір. Вони накопичуються довгий час, а потім починають виділяти неприємний аромат.
  2. Якщо раковиною ніхто не користується, що буває у разі, коли в будинку довгий час ніхто не жив, то швидше за все з неї буде пробиватися каналізаційний запах. Вода в сифоні стримує запах, але через довгий час простоювання вона починає випаровуватися, з-за чого сморід надходить на кухню.
  3. Неправильно зібрана каналізація також може стати джерелом неприємного запаху. Саме тому рекомендується, щоб конструкцію збирав фахівець, який знає свою справу. Якщо сифон складений неправильно, то не утворюється гідрозатвор: або вода знаходиться на низькому рівні, або на високому, з-за чого просочується запах.
  4. Сифон з гофра може розтягуватися, в разі чого виникає його провисання. Злив частково порушений, а тому вода застоюється або в місці провисання, або повністю випливає.
  5. Якщо немає достатньої герметизації в області стояка. У цьому випадку труба може підтікати, а також з’являється запах безпосередньо з стояка.
  6. Гофр також може почати розтріскуватися з плином часу, що порушує цілісність труби.

Неприємний запах з раковини на кухні негативно позначається не тільки на настрої людей, але й на їх здоров’я, а тому варто задуматися відразу, як його прибрати. Якщо запах викликаний засміченням, то впоратися з ним допоможуть такі методи.

7 способів: запах з раковини на кухні, як усунути, як прибрати запах на кухні з раковини

Механічні способи

Трос

Найчастіше воліють найбільш безпечний спосіб прочищення труб – механічний. Здійснити видалення сміття можна за допомогою декількох приладів. Найбільш популярним є використання металевого троса. При цьому варто використовувати не звичайний металевий, а спеціальний. У них є істотні відмінності: простий не зможе пробити затор.

Читайте також:
Число долі 1 (Нумерологія): значення числа, характер, позитивні і негативні риси

Спеціальний має ручку, за допомогою якої трос можна прокручувати навколо своєї осі. При цьому на іншому кінці вони мають зазвичай гвинтоподібний зачіп, за допомогою якого можна буде розбити затор. Крім цього, оснащення може включати щітку та інші доробки.

Потрібно зняти гофровану трубу і сифон, вставити в трубу пристосування і прокручувати навколо осі, як би вкручуючи його в трубу. Коли трос упреться в засмічення, потрібно попутаться проштовхнути його далі, витягнути за допомогою гачка на кінці або пробити, направляючи трос в різні сторони. Інструмент слід захистити: помити і змастити спеціальним антикорозійним мастилом.

Вантуз

Але можна скористатися вантузом, який зазвичай є в кожному будинку. В цьому випадку не потрібно навіть розбирати сифон. Потрібно всього лише зняти оболонку, що закриває злив мийки, включити гарячу воду і набирати за верхівку гумової частини вантуза. Закривши воду, потрібно використовувати вантуз як помпи, здійснюючи послідовні руху «вгору-вниз» по вертикальній осі.

7 способів: запах з раковини на кухні, як усунути, як прибрати запах на кухні з раковини

Зробивши кілька рухів, вантуз необхідно витягнути і викинути сміття, який був витягнутий в раковину. Потім знову потрібно включити гарячу воду і промити нею трубу, щоб змити сміття, який залишився в ній.

Розбирання сифона

Якщо є певні знання з влаштування каналізації, можна розібрати сифон і прибрати сміття руками. Попередньо потрібно поставити ємність під сифон, щоб туди вилилася вода, яка накопичується в сифоні. Потрібно відкрутити нижню частину, яка називається резервуаром. Якщо засмічення не був знайдений, або справа була не в сифоні, то треба витягти всі труби і перевірити їх на наявність сміття.

Хімічні способи

Якщо в будинку не знайшлося ні троса, ні вантуза, так і розбирати каналізацію немає ніякого бажання, можна скористатися хімічними засобами, які зможуть роз’їсти забруднення і жирові відкладення, що накопичуються всередині труби і сифона. Ринок надає велику різноманітність подібних засобів. Варто лише підібрати потрібний для певного типу сантехніки.

7 способів: запах з раковини на кухні, як усунути, як прибрати запах на кухні з раковини

В залежності від типу забруднень підбираються різні основи хімікатів: лужні краще борються з жиром, а кислотні – з милом і волоссям. Так як мова йде про кухню, то потрібно шукати кошти, виконані на основі або з додаванням щелоча. Варто розуміти, що при частому використанні може пошкодитися матеріал, з якого труби виконані, а тому не варто застосовувати їх частіше тією періодичністю, яка вказана в інструкції по їх використанню.

Читайте також:
День Черкас 2021, свято міста, коли, якого числа, привітання

Якщо труба повністю забився, то на використання таких коштів також може накладатися вето, оскільки засіб може почати вихлюпуватися назовні. В цьому випадку є ймовірність того, що зіпсуються предмети інтер’єру поблизу раковини. В такому разі не можна знаходиться поблизу мийки без спеціального захисту, оскільки хімічні засоби дуже шкідливі для слизових і шкіри людини.

Самим популярним і дешевим засобом, яким користуються багато людей не один рік, є «Кріт». Він випускається в двох формах випуску: порошок і рідину. Застосовувати його потрібно згідно з інструкцією. Вважається, що порошок менш агресивний, а тому підходить для пластикових труб.

Жирові пробки можна пробити в трубах за допомогою вливання великої кількості окропу. Але цей метод не підходить для пластикових, так як може пошкодити їх. Для них потрібно використовувати теплу воду з замішаним в ній пральним порошком.

7 способів: запах з раковини на кухні, як усунути, як прибрати запах на кухні з раковини

Народні засоби

Народні засоби також відрізняються винахідливістю, а тому прибрати запах з раковини можна з легкістю навіть з ними. На кухні найчастіше засмічення утворюється з-за жирових відкладень на стінках труби і в сифоні. При цьому вони дуже прості у використанні, а інгредієнти можна знайти в будь-якому будинку.

Сіль

Для початку можна почати з простого – взяти склянку кухонної солі і просто висипати її в трубу. Для того, щоб реакція пішла, потрібно додати половину літра окропу. Через три години можна пролити трубу окропом. Сіль за цей час повинна була розчинити засмічення, а гаряча вода промиє трубу. Якщо з першого разу не вийшло позбавитися від затору і на кухні все ще погано пахне, можна повторити процедуру ще раз або перейти до інших народних засобів.

7 способів: запах з раковини на кухні, як усунути, як прибрати запах на кухні з раковини

Сода

Можливо, у поєднанні з содою сіль проявить себе набагато краще. Для цього потрібно змішати обидва інгредієнти в рівних кількостях і засипати в злив. Через півгодини потрібно промити трубу окропом і повторити процес спочатку. Якщо з раковини на кухні все ще смердить, то потрібно пробувати інші методи.

Гашене сода повинна допомогти краще розщепити сміття. Для реалізації методу потрібно всипати в сифон 2 столові ложки соди і залити половиною склянки оцту. Реакція займає деякий час, а тому промивати окропом трубу варто лише через чверть години.

Читайте також:
9 способів: як відбілити пожовтів пластик, як прибрати з пластику жовтизну, як відбілити пластик

Лимонна кислота

Або взяти лимонну кислоту, всипати в отвір і залити окропом. Відбувається приблизно та ж реакція, що і в попередньому випадку. Подібні методи дозволяють прибрати в домашніх умовах неприємний запах, що виливається каналізацією, а тому не варто від них відмовлятися завчасно, так як вони також ефективні, як і покупні засоби, але більш безпечні для матеріалів, з яких виконані труби та інша сантехніка. При цьому немає час і для здоров’я людини, який цим в процесі дихає.

7 способів: запах з раковини на кухні, як усунути, як прибрати запах на кухні з раковини

Профілактика

Профілактичні заходи – важлива складова процесу очищення каналізації. Якщо постійно проводити хоча б частина з них, то можна добитися того, що неприємний запах не буде з’являтися і турбувати мешканців будинку. При цьому вони не вимагають особливих зусиль, а тому не варто ними нехтувати.

Очищення труб від жирових відкладень проводиться перерахованими вище методами. Хімічні засоби можна застосовувати 1-2 рази на місяць залежно від обраного речовини, а народні – хоч до декількох разів у тиждень. Такі маніпуляції дозволять трубах бути відносно чистими, а тому вони будуть засмічуватися повільніше.

Не варто допускати потрапляння в злив їжі та іншого сміття. Перед миттям посуд необхідно ретельно очистити її від залишків їжі, а тільки потім приступати до задуманого заняття. Не варто допускати потрапляння волосся і заварки в злив. Для цього має бути використано відро для сміття.

7 способів: запах з раковини на кухні, як усунути, як прибрати запах на кухні з раковини

Якщо потрібно на тривалий ділянка часу виїхати з будинку, то в злив потрібно налити олію, щоб воно створило плівку на поверхні води в сифоні. Це запобіжить гідробар’єр від швидкого осушення, оскільки олія не дасть воді швидко випаруватися. Але після приїзду потрібно прибрати звідти масло. Зробити це можна за допомогою засобу для миття посуду, налитого в злив. Потім потрібно всього лише промити теплою або гарячою водою трубу.

Збір повинен здійснюватися або спеціалізованими майстрами, або чітко по інструкції, щоб не виникало причин для появи смороду. Після миття жирного посуду бажано протягом хвилини пролити гарячу воду, яка віднесе разом з собою жир.

Нехитрі профілактичні маніпуляції дозволять продовжити термін експлуатації сантехніки, а також вийде уникнути неприємних заходів по позбавленню від заторів та виявлення інших причин появи аромату з раковини.


Моя довідка - Корисні поради