7 способів: як змити побілку зі стелі швидко, як зняти побілку зі стелі швидко

Будь-який ремонт, як правило, вимагає усунення старих елементів оздоблення: штукатурки, шпалер і фарби. Виконання таких заходів є не менш важливим і відповідальним моментом у реконструкції приміщення, а також запорукою якісного естетичного оновлення. Змивка побілки зі стелі також є одним з таких заходів, тому поговоримо сьогодні про те, як правильно провести цю процедуру.

7 способів: як змити побілку зі стелі швидко, як зняти побілку зі стелі швидко

Навіщо видаляти побілку

Розчин крейди перешкоджає усмоктуванню клею і фарби, що унеможливлює виконання ремонтних робіт, якщо заздалегідь не видалити побілку зі стелі. У практиці відомі два способи: повна очистка та часткова. Зчистити набіл до підстави потрібно в наступних випадках:

 • в цілях очищення від пилової бруду, а також виведення плям і розлучень;
 • нанесення акрилової фарби;
 • приготування поверхні перед поклейкою шпалер;
 • проведення штукатурення, шпаклювання та закладення тріщин і щілин;
 • монтаж на клей звуко – і теплоізоляційних плит.

Для інших типів оформлення приміщення буде достатньо очистити отделяющиеся ділянки крейдяного шару сухим способом. Такий варіант застосовується перед встановленням плит підвісних з гіпсокартону або інших стельових конструкцій.

Підготовчі заходи

Перед початком проведення реставрації потрібно підготувати приміщення, так щоб максимально захистити підлогу, стіни, меблі та інші предмети побуту від забруднення. Для цього потрібно повністю звільнити приміщення. При відсутності такої можливості, для укриття предметів інтер’єру, можна скористатися чохлами з тканини або поліетиленовою плівкою. Підлоги, також треба застелити яким-небудь із захисних матеріалів.

7 способів: як змити побілку зі стелі швидко, як зняти побілку зі стелі швидко

Новачки часто замислюються про те, як змити побілку зі стелі швидко і без труднощів. Якщо звернути увагу на тонкощі цього трудомісткого заняття і слідувати розробленим планом, то цю процедуру можна здійснити цілком за короткий час і з мінімальними трудовими витратами. Не варто забувати і про заходи обережності, так як весь процес відбувається на висоті, тому виконувати його краще на добре стійких драбинах, столах або будівельних конструкціях. Обов’язково використовувати засоби індивідуального захисту, а саме:

 • окуляри захисні закритого типу;
 • гумові рукавички;
 • спецодяг, в тому числі головний убір;
 • респіратор.

Щоб якісно зняти побілку зі стелі треба підібрати потрібні матеріали та інструменти. Їх вибір залежить від виду та методу, який буде обраний для зчищення крейдяного шару.

Як прибрати побілку зі стелі

Звичайною водою

Для реалізації такого поширеного і доступного виду усунення краще користуватися:

 • розпилювачем для рідини;
 • валиком або малярським пензлем;
 • відром або будь ємністю;
 • шпателем.

Щоб змити крейда чи вапно таким методом, слід на відстані витягнутої руки, застосовуючи розпилювач, змочити стельову поверхню. Правильніше це робити окремими ділянками, не допускаючи пересихання. Після того як набіл розмокне, можна приступати до його зняття за допомогою шпателя і ємності для збору. Після повного очищення проводиться додаткова змивка набеленного шару.

Для ефективності цієї процедури в склад рідини можна додати миючі концентрати.

7 способів: як змити побілку зі стелі швидко, як зняти побілку зі стелі швидко

Розчином мила

Мильну рідина зазвичай використовують для очищення тонкого нальоту побелочного матеріалу. Для приготування такого складу береться 50 -100 грам подрібненого на тертці господарського мила в розрахунку на відро теплої води. Після розведення, нанести валиком розчин на оброблювану поверхню і залишити на кілька хвилин для раскисания, після чого розмоклі пласти видалити шпателем.

Клейовим складом

Подібний вид розмивання дасть можливість виконати видалення побілки зі стелі з мінімальним ускладненням. Для цього застосовують клейстер, який готують в домашніх умовах. Для цього потрібно розчинити 1 ложку пшеничного борошна в одному літрі води. Готову суміш тонким струменем влити у відро з окропом і залишити до повного охолодження. Потім клейку рідину наносять на стелю, для цього буде зручно користуватися малярським валиком. Через 20 хвилин після засихання клею, залишки знімають за допомогою скребка.

Кислотним розчином

Для демонтажу вапняного покриття найкращим варіантом є застосування 3% кислоти (соляної або оцтової), розведеної в 10 літрах води. Такий спосіб розмивання зі стелі крейдяного шару аналогічний іншим формам «мокрого» усунення. Робота з хімічними речовинами вимагає ретельного і дбайливого звернення, яка пов’язана з їх підвищеним класом небезпеки.

7 способів: як змити побілку зі стелі швидко, як зняти побілку зі стелі швидко

З допомогою молотка і шпателя

Це «сухий» вид позбавлення від старого і толстого побелочного нальоту, який передбачає застосування будівельних інструментів. Для цього необхідно всю площу облицювання простукати, не допускаючи пропуску ділянок, після цього металевою лопаткою зняти відшарувалася побілку.

З використанням шліфмашини

Зняття покриття шліфувальною машиною, вважається простим і швидким прийомом. Однак, враховуючи підвищену запиленість, очищення раціонально виконувати під час здійснення повної реконструкції, коли кімната буде абсолютно вільна. Перш ніж приступити до процесу варто подбати про запобіжні заходи. Використання ЗІЗ (засобів індивідуального захисту) вкрай необхідно з-за великого вмісту пилу.

Обробку стельової поверхні бажано проводити з застосуванням крупнозернистою наждачним папери. Після закінчення роботи слід прибрати. Першим ділом змести вологим віником сміття і пил, і тільки потім приступити до вологого прибирання. Щоб добре відмити підлоги, будуть потрібні деякі зусилля, швидше за все, мити підлогу доведеться кілька разів.

Спеціальними препаратами

Поряд із саморобними сумішами, великою популярністю користуються готові промислові хімзасобів, які можна без зусиль придбати в спеціалізованих магазинах.

У більшості випадках дана продукція виготовляється на основі клею. Склад розлучається згідно наданої інструкції, потім легко накладається на поверхню малярським пензлем і без особливих зусиль зчищається шкребком. До недоліків таких засобів можна віднести їх токсичність. Тому, використовуючи ці препарати, відмовлятися від спецзахисту небажано.

Широким попитом мають такі концентрати як PROBEL, SPEED STRIPPER, які успішно справляються з крейдяної і гіпсової пилом.

У разі нестачі вільного часу або досвіду, за допомогою можна звернутися в компанії, які спеціалізуються в проведенні демонтажних робіт різної складності. Досвідчені фахівці зможуть за короткий термін виконати підготовку квартири до ремонту.

Моя довідка - Корисні поради