7 способів: як розтягнути шапку в домашніх умовах – вовняну, в’язаний, шкіряну, хутрову

Часто трапляється, що через сезон шапка стає маленькою, тисне або зовсім не одягається на голову. Звичайно, купити нову річ сьогодні не проблема. Ринок переповнений різними моделями з різноманітних матеріалів. Але чи є гарантія, що на наступний сезон не доведеться купувати нову шапочку. Та й розлучатися з улюбленою річчю дуже важко. Як розтягнути шапку, щоб вона могла і надалі радувати господаря, і піде розповідь в даній статті.

7 способів: як розтягнути шапку в домашніх умовах  вовняну, вязаний, шкіряну, хутрову

Чому шапка сідає і як цього уникнути

Що ж є причиною змін, і які рекомендації допоможуть зберегти улюблене виріб:

 1. Використання при пранні окропу. У такій ситуації висока температура буде сприяти звуженню тканинних волокон. Тому шапочки з вовни перуть у воді до 30° C.
 2. Річ псується через машинного прання, навіть при дотриманні необхідного температурного режиму. Це показник того, що шапки зазвичай стираються ручним способом.
 3. Неправильний вибір миючого засобу. Містить активні хімічні сполуки у звичному порошку руйнують конструкцію тендітних тканин. Тому варто зупинити свій вибір на рідких препаратах для дбайливого прання.
 4. Аномальний температурний режим сушіння здатний порушити молекулярну структуру волокон вироби. Тому краще всього сушити виріб в природному середовищі. Виключаються батареї та інші обігрівальні прилади.
 5. Перепади вологості і температурного режиму завдають шкоди головного убору. При вмісті шапочки після зимової шкарпетки в приміщенні з сухим повітрям або при знаходженні в шафі без належного контролю до наступного сезону, сприяє тому, що вона деформується, зменшується в розмірах, втрачає форму. Тому слід дотримуватися умови зберігання і провітрювання. При покупці необхідно отримати рекомендації продавця про правила експлуатації.

Але якщо трапилося так, що улюблена річ зменшилася в розмірах, розтягнути шапку в домашніх умовах цілком реально, потрібно лише вибрати відповідний спосіб та дотримуватися заходів обережності.

7 способів: як розтягнути шапку в домашніх умовах  вовняну, вязаний, шкіряну, хутрову

Хутряна шапка

Для розтяжки шапочки з примхливих і делікатних тканин (норки, овчинки, ангори або іншого натурального продукту) застосовують пар.

Розм’якшення пором

Дії виконуються за наступним алгоритмом:

 1. Розігрівають воду в каструльці або чайнику до 100° C.
 2. Просочують шапочку пором. Для цього знадобиться п’ять хвилин.
 3. Натягують вологий предмет на балон або болванку для шапочки.
 4. Поміщають всю конструкцію в неосвітлене місце на 2-4 дні.

Зберігають хутряний головний убір також на склянці в напівтемряві. Або заповнюють внутрішню частину шапочки папером, газетами. Упаковка не потрібно.

Розтягнути хутряну шапку в домашніх умовах можна й іншим методом.

7 способів: як розтягнути шапку в домашніх умовах  вовняну, вязаний, шкіряну, хутрову

Нагрівання

Капелюх прогрівають окропом. Для цього його поміщають в пульверизатор і добре взбрызгивают виріб з внутрішньої сторони. Потім натягують капелюшок на балон або заготовку і просушують в природних умовах. Якщо розтяжка не вдалася, процедуру повторюють.

Шкіряна шапка

Шкіряні і замшеві шапочки і кепки розтягуються дуже погано, але, застосовуючи парове розм’якшення, яке описано вище, можна домогтися успіху. Можна трохи видозмінити спосіб, якщо шкіряну шапку попередньо обполоснути у воді з приєднанням 2 ст. л. оцту, 3 ст. л. 30% перекису. І після несильного віджимання натягнути річ на балон або каструльку. Потім просушити при постійній температурі житлового приміщення.

Не забудьте перед процедурою ознайомитися з рекомендаціями виробника.

7 способів: як розтягнути шапку в домашніх умовах  вовняну, вязаний, шкіряну, хутрову

В’язана або вовняна шапка

В’язану річ можна прати при температурі води 20-30°. Для полоскання температура зберігається. Потрібно відзначити, що якщо вода холодніше 20°, то шерсть грубіє, робиться жорсткіше, а якщо вище 30°, виріб зменшується в розмірах. При невеликій усадці застосовують метод відпарювання.

Прасування праскою

В цьому випадку використовують праска, прасувальну дошку. Сіла шапочку укладають на стіл, закривають шарами марлі і випускають пару на виріб, відступивши від нього 10-15 см. А також розтягують шапку в потрібну сторону для додання форми. Щоб закріпити форму, головний убір після прасування надягають на голову.

Як ще можна розтягнути вовняну в’язану шапку.

Використання банки

Іноді досить змочити прохолодною водою горловину балона і саму річ. Натягнути її на шийку склянки. Зачепити прищіпками і дочекатися висихання.

7 способів: як розтягнути шапку в домашніх умовах  вовняну, вязаний, шкіряну, хутрову

Рушник замість віджиму

Суть способу полягає в тому, що в’язана шапка розтягнеться без шкоди для волокон і плетіння, але в той же час ще й вдасться позбавитися від вологи з допомогою рушники.

Як розтягнути таким способом капелюх. Алгоритм дій:

 1. Розкладіть на столі махровий рушник.
 2. Розтягнуту руками шапочку покладіть на нього.
 3. Скачайте рушник на 10 хвилин. Відбудеться вбирання вологи.
 4. Замініть рушник сухим.
 5. Повторіть перші кроки ще раз.
 6. Залишки вологи випаруються після вивішування головного убору на мотузку.
 7. Шапка розтягнеться за рахунок своєї ваги.

При вивішуванні вироби на мотузку використовують кілочки, якими чіпляють краю речі.

Розм’якшення волокон

Даний спосіб застосовується в майстернях для відновлення еластичності волокон. За допомогою певних складів робиться розтяжка. Вдома цей варіант можливий при наявності оцтової кислоти або перекису.

7 способів: як розтягнути шапку в домашніх умовах  вовняну, вязаний, шкіряну, хутрову

Намочіть шапку з вовни у водному розчині, що містить 1 ст. л. оцту на 10 л води. А потім натягніть її на балон. Після висихання, проблема буде вирішена. Оцет можна замінити перекисом.

Запобіжні заходи

 1. При виконанні операцій по розтяжці головного убору дотримуйтеся інструкцій. В іншому випадку виріб може змінити колір, злиняти, знебарвитися.
 2. Акуратно виконуйте розтяжку, особливо зимових шапок. При сильному натягненні на болванку можна пошкодити матеріал.
 3. Постарайтеся розтягнути виріб одноразово. При повторній обробці можливі пошкодження.
 4. При висушуванні остерігайтеся перепадів температурних режимів, жарких променів сонця. Кращий варіант для натуральної вовни – температура житлових приміщень, горизонтальна площина, відсутність електронагрівальних приладів.
 5. Оптимальний варіант зберігання хутряних і шкіряних шапок – це темне прохолодне місце, де шапочки знаходяться на підставках, банках, а в крайньому випадку забиті папером або газетами.
 6. Не забудьте заздалегідь познайомитися з умовами зберігання та догляду від виробника конкретного виробу.

Намагайтеся всіляко уникати ситуацій, при яких шапочка сідає. Особливо це стосується виробів із синтетичних матеріалів, так як вони не підлягають розтяжці.

У спеціальних майстернях, звичайно, не використовують ні балони і ні банки. Тут крім специфічних розчинів є электроболванки, завдяки яким збільшують розмір будь-капелюшки з будь-якого матеріалу. Вартість професійних послуг доступна кожному громадянину.

Якщо сумніваєтеся, що вдасться впоратися власними силами, краще відразу звернутися в майстерню, тим самим отримавши якісний результат.


Моя довідка - Корисні поради