7 способів: як очистити чайник від накипу в домашніх умовах, як прибрати накип в чайнику

Накип в чайнику утворюється з-за жорсткої води, в яку входить велика кількість заліза і солей. При великих температурах вони активно починають осідати на дно і стінки побутового приладу. Необхідно знати, як можна позбутися від накипу в чайнику, щоб продовжити термін експлуатації.

7 способів: як очистити чайник від накипу в домашніх умовах, як прибрати накип в чайнику

Чому потрібно очистити чайник від накипу і як часто це робити

Від накипу в чайнику потрібно позбутися в найкоротші терміни, не залишаючи цю проблему на потім. Це необхідно з кількох причин:

  1. Велика кількість накипу може сприяти прискоренню процесу поломки побутових приладів, так як вона не відводить тепло, внаслідок чого поверхня чайника перегрівається. В електричних чайниках нагрівальний елемент безпосередньо стикається з водою, завдяки чому вона нагрівається. При великій кількості накипу на нагрівальному елементі, сталь повинна нагріватися сильніше, щоб вода була нагріта до необхідної температури. Через термічного опору чайник і приходить в непридатність в найкоротші терміни.
  2. Регулярне очищення побутового приладу від накипу потрібно і для того, щоб солі, залізо та інші «важкі» мікроелементи не потрапляли в організм людини разом з водою. При великому скупченні цих інгредієнтів з’являються захворювання нирок, що у свою чергу негативно позначається на стані сечовидільної системи, так як в організмі все взаємопов’язано.

Причини досить істотні, так як б’ють не тільки по гаманцю, але й здоров’ю людини. З цим жартувати не можна, тому варто уважно ставитися до посуді, в якій готується їжа або просто гріється вода.

Ніхто не може назвати точні терміни, коли буде потрібно знову відмити чайник від накипу, так як ситуація залежить від випадку до випадку. В залежності від жорсткості води і частоти використання утворення накипу сильно розрізняється.

Якщо накип в чайнику утворюється до кінця місяця, то цей побутовий прилад миється раз на місяць. По мірі появи на дні і стінках посуду нальоту, потрібно задуматися про найближчому її миття.

7 способів: як очистити чайник від накипу в домашніх умовах, як прибрати накип в чайнику

Перевірені способи очищення

Багато способи потрібно використовувати з особливою акуратністю, оскільки можна пошкодити не тільки побутовий прилад, але і здоров’я. Після застосування будь-якого методу потрібно сполоснути чайник великим обсягом чистої води, а також прокип’ятити його раз перед використанням з подальшим виливанням води.

Оцтова кислота

Найбільш якісним способом вважається очищення за допомогою оцтової кислоти. Рідина, розводиться водою, залити в посуд і поставити на повільний вогонь, доводячи до стану кипіння. При цьому на літр води береться не більше 100 мілілітрів харчового оцту, щоб не пошкодити посуд.

Як тільки вода почне закипати, потрібно відкрити кришку і спостерігати за процесом відшарування накипу від його стінок. Якщо за цей час не вдалося позбутися від нальоту, потрібно чверть години залишити розчин на вогні. Потім потрібно ретельно відмити прилад. Метод потрібно застосовувати тільки для металевих конструкцій.

7 способів: як очистити чайник від накипу в домашніх умовах, як прибрати накип в чайнику

Лимонна кислота

Електрочайник не варто намагатися відмивати з допомогою оцтової кислоти, для цього використовується лимонна. Пару чайних ложок кристалів варто додати на літр води. Наліт з пластикового чайника при кип’ятінні цього розчину відходить швидко. Але подібні заходи потрібно використовувати при серйозних забрудненнях. Інакше варто просто цей розчин потримати в чайнику кілька годин, а потім просто відмити.

Сода

Емаль і алюміній негативно ставляться до хімічних реакцій і агресивних кислот, а тому видалити накип з таких чайників можна за допомогою соди. Потрібно в посуді закип’ятити воду, додати соду і почекати пару годин. За цей час вода охолоне, а накип стане м’якше. Відмити буде просто за допомогою м’якої губки.

7 способів: як очистити чайник від накипу в домашніх умовах, як прибрати накип в чайнику

Газована вода

Газовані напої шкідливі для шлунка. Чим накип його гірше? Використовується метод на нержавіючих і електричних чайниках, а от з рештою варто бути обережніше. Лимонна кислота присутня у великій кількості газованих напоїв, а тому можна брати будь. Залити півлітра рідини, закип’ятити, а потім почекати остигання. Побутовий прилад потрібно лише протерти губкою.

Очищення від яблук і картоплі

Самим щадним методом є шкірка яблук і картоплі. Ці фрукти і овочі завжди знайдуться практично на будь-якій кухні, а тому варто їх просто «розкрити». Підходить спосіб для слабких забруднень. Потрібно ретельно вимити всю шкірку, що була зібрана, запустити їх у воду і нагріти. Дати протягом двох годин охолонути, а потім промити посуд. Зняти шкірку потрібно безпосередньо перед початком процедури.

Розсіл

Можна очистити чайник в домашніх умовах від накипу таким народним засобом, як розсіл. У ньому міститься лимонна кислота, яка, як вже з’ясувалося, добре справляється з забрудненнями подібного роду. Потрібно лише налити розсіл в чайник, прокип’ятити, відключити живлення і почекати охолодження, а потім відмити посуд.

Кислоти

У крайніх випадках можна придбати в магазині спеціальні хімічні речовини, які напевно впораються зі складними забрудненнями. Вибираються ті, в яких містяться лимонна, адипиновая і сульфамінова кислоти. Форма випуску може бути будь-який, а спосіб застосування знаходиться на упаковці кожного засобу, з чим необхідно ознайомитися перед початком процедур.

7 способів: як очистити чайник від накипу в домашніх умовах, як прибрати накип в чайнику

Профілактичні заходи

Можна прибрати з чайника накип, але вона повернеться через нетривалий проміжок часу, якщо не використовувати заходи профілактики. Вода містить в собі велику кількість магнію, натрію, кальцію, а також сульфати. Багато чого з цього необхідно організму людини.

Але при високих температурах випадає осад, який зашкодить здоров’ю. Від нього позбавлятися необхідно, але не варто при цьому пити виключно чисту воду, оскільки це сприяє виникненню прямо протилежної проблеми – організму буде бракувати тих елементів, які раніше виходили з очищеної за допомогою хлорування води.

Тому рекомендується поставити вугільний фільтр, який не змінює структуру рідини, при цьому прибирає зайве. Накип в чайнику з фільтром утворюється повільніше, але не зникає повністю, а тому догляд за ним також буде потрібно.

Є й інші методи, які на тривалий термін збережуть свіжість і чистоту чайника:

  1. Потрібно виливати залишилася на дні воду, а перед кожним наступним кип’ятінням заливати свіжу.
  2. Варто заливати в чайник воду з фільтра, що збереже побутовий прилад в цілості, а здоров’я в нормі.
  3. Чистити посуд від нальоту потрібно регулярно. Якщо немає великих забруднень, то раз в пару місяців можна використовувати в якості профілактики будь щадні способи.

Подібні процедури потрібно для продовження терміну служби приладу. При цьому почистити від накипу чайник не становитиме особливих труднощів, не потрібно шукати небувалі методи його очищення в інтернеті.Моя довідка - Корисні поради