7 методів: як збити пух в пуховику після прання, як розправити пух в пуховику після прання

При настанні зимових холодів багато згадують про своїх надійних, теплих пуховиках. Їх дістають із сховищ і часом помічають, що одяг втратила свій зовнішній вигляд і пухнастість. Замість неї з’явилися грудки, пух збився в купки. Чому з’являються грудки і як реанімувати улюблений пуховик, зробивши його знову пухнастим і легким, піде розмова в цій статті.

7 методів: як збити пух в пуховику після прання, як розправити пух в пуховику після прання

З-за чого утворюються грудки

Існує кілька причин появи грудок, серед яких головною є вологість.

 1. Це можуть бути погодні умови, дощ чи сніг, якщо пухова прокладка закрита тканиною, позбавленої спеціальної просочення, що часто трапляється в дешевих куртках. Пух намокає і осідає вниз, збивається в грудки.
 2. Наповнювач може скочуватися при тривалій експлуатації речі.
 3. Нерівномірні грудки є наслідком утворення поту.
 4. Неправильне зберігання одягу після прання, коли її туго скручують і поміщають у закритий мішок.
 5. І нарешті, недотримання елементарних правил прання і сушіння пуховиків.

Якщо при пранні або з іншої причини, в пуховику збився пух, його можна вспушить декількома варіантами.

Як правильно прати і сушити, щоб уникнути проблеми

Прання

Кожен виріб має супровідну бирку, де чітко зазначено, як прати цей вид одягу. Тут же вказується, який вид прання найбільш сприятливий. Стираючи пуховик в машинці, вибирають режим делікатного прання для шерсті і шовку при температурі 30°. При інших показниках одяг втратить свої властивості, стане незатишною і холодною.

7 методів: як збити пух в пуховику після прання, як розправити пух в пуховику після прання

Ще до прання з кишень видаляють все зайве, з пальто знімають відстібаються елементи. Непогано помістити в барабан тенісні кулі, а то й дитячі кубики, але, щоб не пошкодити виріб, вони повинні бути з закругленими кутами. Ці предмети використовують, щоб розбити грудки в процесі прання.

Читайте також:
Манікюр зима 2022 зимовий, тенденції модного манікюру, ідеї кольору, новинки дизайну форм, фото тренди

Обов’язковим є ретельне полоскання для більш повного позбавлення від можливого скупчення миючих препаратів в наповнювачі пальто.

Сушка

Що робити, якщо після прання пуховика пух збився в грудки. Досить його правильно висушити. Причому сушити після ручного прання потрібно інакше, ніж після машинного варіанта.

Сушіння після машинного прання

 1. Після вилучення одягу їх машинки, розстебніть всі ґудзики, блискавки, кнопки, виверніть навиворіт кишені.
 2. Якщо наповнювач скатався в клубки після прання, збийте стьобані частини одягу вручну.
 3. Стьобаний пуховик підвісьте на широкі плечі і винесіть на свіже повітря. Через кожні 2-3 години заносите в будинок, повторюйте розминання пальцями і знову виносите з дому.
 4. Погано стеганую куртку сушать в лежачому стані на решітчастій рамці, щоб не обмежувати доступ повітря до неї. У такому положенні куртка не сповзе з плічок під вагою води. Не забувайте час від часу збити пуховик і розім’яти утворилися після прання грудочки.
 5. У зимовий період плічка з мокрим пуховиком виносьте на мороз на пару годин, потім переносите в приміщення, постійно чергуючи ці дії. Сушка пройде швидше, одяг розпушити більш якісно.
 6. По завершенні процедури, зверніть увагу на проблемну ділянку. При наявності грудок повторіть процес.

7 методів: як збити пух в пуховику після прання, як розправити пух в пуховику після прання

Не варто сушити пуховик в сонячний день на вулиці. Яскраве світло погіршить колірну палітру вироби. Підберіть тепле вентильоване місце, куди закрита дорога для прямих сонячних променів. У такому разі відновлення пуховика пройде без втрат.

Сушіння після ручного прання

Випраний вручну пуховик, не розвішуйте на плічка. Після ручного віджиму у виробі зберігається багато води, яка неодмінно скатает перо в грудки.

Мокрий одяг потрібно розпрямити тонким шаром на решітці з дерева в приміщенні, де присутня постійна вентиляція (можна в саду). В процесі сушіння виріб перевертайте, а утворилися грудочки збивайте вручну.

Читайте також:
Методи впливу на людей - опис від школи психології

Якщо впоратися з проблемою при сушінні не вдалося, і грудки залишилися, перестирайте речі заново за всіма правилами прання пухової вироби і просушіть належним чином.

Як розпушити

Багато господинь розробили свої методики, що допомагають розправити пух і позбутися від грудок, що з’явилися в пуховику після прання. Методи неодноразово перевірені і знайшли своїх шанувальників, для яких сьогодні прання пухової одягу не складає ніяких труднощів.

7 методів: як збити пух в пуховику після прання, як розправити пух в пуховику після прання

Тенісні м’ячики

Цей метод вже згадувався вище. М’ячики використовують безпосередньо при пранні, закладаючи їх у барабан машинки разом з одягом. У процесі роботи, м’ячики обертаються разом з барабаном і фізично впливають на стирающуюся річ, не даючи звалятися пуху.

Пилосос

Побутовий прилад застосовують до вже висушеного виробу.

 1. Пуховик закладають в щільний поліетиленовий пакет, з якого

викачують повітря пилососом. Через кілька хвилин, той же повітря закачується назад. Повторюють процес кілька разів. Потім пуховик збивають.

 1. Пилосос допоможе розпушити і розподілити пух по всьому наповнювачу. Для цього виставляють мінімальну потужність, знімають насадку і з вивороту розтягують наповнювач в різні сторони.

7 методів: як збити пух в пуховику після прання, як розправити пух в пуховику після прання

Використання пилососа не завдає шкоди виробу. Прилад можна задіяти регулярно. Як видно з вище сказаного, відновлення пуховиків пилососом ефективний, але все — таки трудомісткий процес.

Зміна температур

Спосіб підходить для одягу, яка довго пролежала в згорнутому вигляді. Виріб вішають на плічки і виносять на мороз на дві години. Потім заносять в кімнату, щоб воно прогрілося. Після цього операцію повторюють. Одяг не тільки провітриться, але і вдасться повернути їй обсяг і первинний вигляд.

Обробка парою

Крім праски, знадобитися звичайна вибивачка для килимових виробів. Їй і відбийте куртку, дотримуючись обережності. Потім з вивороту пропрасуйте праскою з парою через бавовняну серветку. Нехай виріб охолоне і здивує м’якістю і пухнастою.

Читайте також:
Посів насіння редиски в грунт і теплицю квітень 2020 сіяти насіння редиски у відкритий, терміни, календар

Струшування

Виперіть куртку в машинці і відіжміть при невеликих обертах. Дістаньте її і розкладіть на горизонтальній поверхні. Регулярно розправляйте пух всередині виробу. Сушіть на плічках, періодично інтенсивно струшуючи річ, тим самим попереджаючи утворення грудок.

7 методів: як збити пух в пуховику після прання, як розправити пух в пуховику після прання

Вручну

Розпушити пуховик після прання можна ручним способом. Розкладіть ще вологу пухову куртку на горизонтальну поверхню і рухати руками кожну грудочку. Для отримання кращого ефекту направте на оброблювану річ холодне повітря, використовуючи для цього потужний фен.

Вибивачка для килимів

Якщо при всіх намаганнях відновити і розпушити пуховик після прання не вдалося, пробують розбити грудочки вибивачкою для килимових виробів. Це теж може виявитися корисним. Відбийте ретельно і не поспішаючи поверхню висушеного вироби легкими рухами, уважно спостерігаючи за цілісністю тканини. Після струшування перевірте стан наповнювача. При необхідності процедуру повторюють.

Вивчивши питання, як збити пух і позбутися від грудок в пуховику після прання, дбайлива господиня зможе в будь-який час повернути милих серцю речей первісну свіжість, розпушити наповнювач, позбавити від грудок. І тоді вдячний пуховик знову буде радувати теплом і затишком в холодну зимову погоду.


Моя довідка - Корисні поради