7 методів: як прибрати герметик з одягу, ніж відтерти герметик з одягу

Герметики часто використовуються при будівництві будинків і просто облаштуванні квартири. Багато хто використовує його в побуті, не будучи професіоналами, а тому доводиться стикатися з речовиною не в тих місцях, де він потрібен. І тут вже постає питання, як прибрати герметик з одягу.

7 методів: як прибрати герметик з одягу, ніж відтерти герметик з одягу

Типи

Герметик підрозділяється на 2 основних типи – однокомпонентний і двокомпонентний. У першому випадку це вже готовий склад, який можна застосовувати після покупки. Другий – необхідно змішувати дві частини, щоб отримати готовий продукт.

Крім цього, різними є і основи, з якої виконується герметик. У побуті найчастіше використовують силіконовий, так як він є універсальним, підлаштовується під будь-які погодні умови, має високу еластичність і вологостійкість.

Існують також герметики з:

  • акрилу;
  • бітуму;
  • поліуретану;
  • тиокола.

Але вони вимагають професійного підходу до використання, не настільки універсальні на відміну від силіконового. Тому їм віддають перевагу рідше.

Силіконові герметики підрозділяються на кислотні та нейтральні. Другі – універсальні. Перші не варто використовувати при роботі з металами, так як вони сприяють розвитку корозії.

7 методів: як прибрати герметик з одягу, ніж відтерти герметик з одягу

Чим можна видалити силіконовий герметик з одягу, залежить від його різновиду. Лужні речовини, зразок оцту, з легкістю видаляють герметик кислотного складу. Нейтральний — вимагає видалення за допомогою використання спиртовмісних продуктів. Всі інші також вимагають особливого підходу до себе.

Свіжі забруднення

Видалити свіжі забруднення набагато простіше застарілі. Але тут слід застосувати неабияку вправність – в середньому герметик засихає протягом чверті години. Якщо при роботі з речовиною плями були помічені пізніше, потрібно докласти більше зусиль.

Герметик використовується в будівництві не просто так – він здатний проникати у важкодоступні місця, міцно з’єднавши їх між собою. Враховуючи структуру тканини, можна уявити, наскільки він щільно прилягає до матеріалу.

Впорається зі свіжими забрудненнями можна, злегка розтягнувши тканину, щоб забезпечити більш рівне полотно під плямою герметика. При цьому потрібно як можна акуратніше з ним звертатися, щоб не розмазати по тканині ще більше. Потім потрібно підчепити речовина з допомогою ножа або скребка. Чим товще пляма, тим простіше воно відходить.

7 методів: як прибрати герметик з одягу, ніж відтерти герметик з одягу

Якщо герметик розташований тонкою плівкою по матеріалу, то варто застосувати інші способи його вивести. В домашніх умовах можна заморозити пляма, щоб можна було його простіше видалити з матеріалу.

Одяг прибирають в морозильну камеру на 2-3 години, а потім за допомогою ножа акуратно видаляють. Пляма від герметика може залишити після себе жирну пляму. Його можна видалити за допомогою прального порошку або відбілювача, які вибирають залежно від кольору одягу.

Складні забруднення

Процес герметизації приковує всю увагу до себе, а тому поява плям на одязі залишаються непоміченими протягом деякого часу. А в деяких випадках люди просто не знають, як поводитися з такого виду забрудненнями, звертаючи свій погляд до Інтернету. Час витрачається даремно, а потім необхідно докласти більше зусиль, щоб очистити одяг.

Оцтова есенція

Цей метод найбільш часто застосовується при позбавленні плям силіконового герметика на кислотній основі. Розчин оцтової кислоти потрібно використовувати 70%. Тканина рясно змочується оцтом і залишається в такому стані приблизно на півгодини, а потім герметик з легкістю видаляється звичайною сухою серветкою.

При роботі необхідно дотримувати всіх заходів обережності, так як хімічна речовина має їдкими парами, які шкодять слизовим і органів людини. Варто використовувати не тільки рукавички і респіратор, але і окуляри.

Недоліком використання цього методу є їдкий запах речовини, який буквально в’їдається в матеріал. Усунути його можна за допомогою декількох прань з використанням різних кондиціонерів.

7 методів: як прибрати герметик з одягу, ніж відтерти герметик з одягу

Спиртовмісні рідини

В якості головного діючої речовини можуть виступати будь-які рідини, що містять спирт: горілка, спирт будь-якого виду, а також денатурат, який є агресивним засобом. Процедура полягає в змочуванні шматка тканини в розчині, яка прикладається до забруднення на деякий час.

Коли силіконове речовина почне скочуватися грудочками, варто щіткою видалити забруднення з одягу. Цей метод не вимагає особливих зусиль. З подальшим пранням запах зникне.

Уайт-спирт, розчинник або ацетон

Цими засобами необхідно змочити шматок тканини за розміром забруднення одягу, прикласти його до герметику, а поверх розташувати папір в 4-5 шарів. Можна використовувати газети, зошитові листи і листи для друку на принтері.

Поверх цю конструкцію необхідно пропрасувати праскою. Але варто стежити за його температурою, так як в залежності від матеріалу одяг може бути зіпсована. Герметик з легкістю відходить від тканини при пранні.

Перекис водню

Потрібно придбати перекис водню 98%. Вдома таку зазвичай ніхто не зберігає, тому доведеться витратитися. Варто нанести на чисту тканину засіб і потерти їм місце забруднення.

Треба чекати, коли перекис припинить пінитися, а потім можна відтерти герметик з допомогою теплої води. Річ слід випрати будь-яким зручним способом.

Змивка для монтажної піни

Цей метод найбільш ефективний для боротьби з плямами герметика, так як його можна застосовувати навіть на світлих речі. Змивку необхідно нанести на ділянку з забрудненням, почекати, поки піна спаде, а потім видалити за допомогою будь-якого гострого предмета.

Зробити це буде не складно, враховуючи той факт, що герметик перетвориться в тонку плівку, як у випадку з розтягуванням тканини, коли пляма не в’їлося.

Спеціальний засіб

Існує побутова хімія, з допомогою якої можна легко видалити плями герметика з одягу. Кошти на кшталт «Пента 840», «Antisil» застосовуються відповідно до інструкції, зазначеної на упаковці.

Ці речовини потрібно застосовувати спочатку на невеликій непомітній ділянці тканини, щоб зрозуміти, чи не зашкодять вони матеріалу. Тільки в іншому випадку варто застосовувати їх на одязі, інакше можна випробувати інші засоби.

Рослинна олія

Досвідчені господині знають, що звичайне рослинне масло, використовуване на кожній кухні, здатне впоратися з герметиком на одязі. Маслом просочується ватний диск, а потім оттирается забруднення з матеріалу. Виріб необхідно випрати в гарячій воді з пральним порошком, щоб позбутися від жирних плям.

Відіпрати одяг після невдалого досвіду роботи з герметиком просто, якщо знати необхідні кошти, які допоможуть у боротьбі з силіконом. Головне, враховувати матеріал, з якого виконана одяг, щоб не пошкодити її.


Моя довідка - Корисні поради