7 методів: як почистити шкіряну куртку в домашніх умовах, як оновити шкіряну куртку в домашніх умовах

Потертості і бруд на шкіряній куртці не покращують її зовнішній вигляд, а тому реставрація ніколи не стане зайвою. Проте для запобігання появи подряпин і забруднень рекомендується здійснювати правильний догляд за даним виробом.

7 методів: як почистити шкіряну куртку в домашніх умовах, як оновити шкіряну куртку в домашніх умовах

Чистка залежно від забруднень

Одним з етапів чищення шкіряної куртки є процес визначення типу забруднення і підбір кошти під даний вид плям, щоб підвищити шанс ефективного їх видалення.

Жирні плями засаленість

Найчастіше засаленість з’являється на комірі та манжетах, а тому слід більш ретельно опрацьовувати саме ці зони. Найпростіше освіжити виріб за допомогою спирту. Потрібно змочити в ньому ватний тампон і протерти ділянки, які потребують чищення. Завершити процес рекомендується змазуванням гліцерином оброблених зон шкіряної куртки, щоб пом’якшити їх.

Цвіль і фарба

Дані забруднення є досить важко виводяться, а тому для позбавлення від них використовуються більш агресивні засоби. Перш ніж застосовувати їх повністю на всьому виробі, рекомендується перевірити ефективність і безпека препарату на непомітній ділянці.

Рекомендується придбати очищений бензин або скипидар. Потрібно змочити в засобі ватний диск, прикласти його на деякий час на пляму, а потім стерти. Не варто забувати і про зволоження шкіри.

7 методів: як почистити шкіряну куртку в домашніх умовах, як оновити шкіряну куртку в домашніх умовах

Кулькова ручка

Відновити від чорнильних плям шкіряну куртку можна за допомогою спирту. Потрібно змочити ватний диск і акуратно потерти пляму, рухаючись від його країв до центру.

Кров

Слід діяти оперативно, якщо цього типу забруднення з’явилися на виробі. Рекомендується промокнути кров чистою серветкою, що дозволить не тільки прибрати частину плями, але також не допустить проникнення плями в більш глибокі шари.

Потім потрібно приготувати мильний розчин, змочити в ньому губку, за допомогою якої потрібно промокнути пляму. Не варто розтирати, так як від цього збільшиться площа забруднення. Варто змити залишки мила за допомогою серветки, змоченою в чистій воді. Зайву вологу після цього можна прибрати за допомогою рушника.

Сольові розводи

Розлучення солі можна з легкістю вирішити за допомогою столового оцту. При цьому даний метод дозволяє не тільки позбутися від бруду, але і надати виробу блиск.

7 методів: як почистити шкіряну куртку в домашніх умовах, як оновити шкіряну куртку в домашніх умовах

Прибрати потертості і подряпини

Верхній одяг становить основну частину образу, а тому якщо вона досить непрезентабельно виглядає, значить, враження незнайомих людей не буде хорошим. Тому варто проводити ремонт подряпин і потертостей по мірі їх появи.

В першу чергу рекомендується придбати «рідку шкіру». Знайти її можна в будь-якому швейному магазині. Він вигідно відрізняється від клею тим, що до нього нічого не липне, а на виробі непомітно від решти поверхні.

Якщо цей засіб не було знайдено, то можна скористатися фарбою для шкіряної куртки з балончика необхідного кольору. Фарбування повинно здійснюватися з відстані в 20 див. Зафарбовані таким чином подряпини не будуть помітні неозброєним оком. При використанні фарби рекомендується використовувати рукавички для захисту шкіри рук.

Не тільки фарбування може замаскувати потертості на шкіряній куртці, але і народні засоби. Для цього можна використати звичайний крем для рук, який потрібно втирати в ушкодження. Для цих же цілей можна придбати спеціальний віск для шкіри. Подібного ефекту можна добитися шляхом натирання поверхні куртки апельсиновою кіркою. Ефірні масла, наявні в ній, активно зволожують матеріал і є певною просоченням.

7 методів: як почистити шкіряну куртку в домашніх умовах, як оновити шкіряну куртку в домашніх умовах

Чистка окремих елементів

Часто люди не знають, чи можна прати яким-небудь чином шкіряну куртку. У рідкісних випадках на бирці вироби може зазначатися подібне припущення, проте, не рекомендується так сильно травмувати виріб: агресивні миючі засоби і тертя об барабан можуть завдати непоправної шкоди куртці.

Куртку зі шкірозамінника також вийде випрати не завжди, а тому рекомендується проводити окрему чистку кожного з елементів, враховуючи, що забруднення на них різного роду.

Комір

Комір шкіряної куртки почистити від засмальцьованості можна за допомогою спирту. Потрібно змочити в розчині ватний диск, а потім обробити сальні плями. Згодом потрібно пом’якшити виріб за допомогою гліцерину.

Рукава, перед і спина

Для позбавлення від пилу і розлучень води, що залишилися після дощу, рекомендується використовувати мильний розчин з додаванням кількох крапель нашатирю. За допомогою пульверизатора його потрібно нанести на виріб, що дозволить повернути куртці доглянутий вигляд. Для усунення більш складних плям слід скористатися іншим засобом.

7 методів: як почистити шкіряну куртку в домашніх умовах, як оновити шкіряну куртку в домашніх умовах

Підкладка

Підкладка забруднюється в повсякденному житті більше звичайного, оскільки стикається з одягом і шкірою. Але видалити забруднення з неї не так просто, оскільки не можна мочити шкіру. Тому доведеться проявити кмітливість і спритність.

В першу чергу слід розкласти на горизонтальній поверхні виріб і легко відокремити за допомогою пальців підкладку від шкіри. В особливо забруднених місцях її потрібно акуратно змочити за допомогою теплого мильного розчину. За допомогою щітки його потрібно почистити, а потім змити мило за допомогою слабкого розчину оцту.

По завершенню процедури чищення потрібно повісити виріб на плічки і дозволити повністю висохнути, не надягаючи вологу куртку, оскільки в цьому випадку вона розтягнеться.

Чистка світлої шкіри

Забруднення, залишені на шкіряній куртці світлих тонів, досить помітні, а тому позбутися від них вимагається більше звичайного. Легкі плями легко видаляються за допомогою мильного розчину, в який слід додати кілька крапель нашатирного спирту. Потрібно нанести на ватний диск отриманий розчин і протерти місця забруднень. Але варто не забути згодом змити мило з куртки, а для цього можна скористатися серветкою, змоченою в чистій воді.

7 методів: як почистити шкіряну куртку в домашніх умовах, як оновити шкіряну куртку в домашніх умовах

Щоб почистити білу шкіряну куртку в домашніх умовах від більш складних забруднень, варто скористатися скипидаром. Не варто додавати його у мильний розчин занадто багато, так як в цьому випадку виріб може бути зіпсовано. Також не варто забувати про пом’якшення шкіряної куртки після очищення. В якості зволожуючого і відбілюючого кошти може бути використано молоко.

Для видалення плям потрібно змоченим у лимонному соці ватним диском обробити всі забруднення. Після цього завершити процес рекомендується свіжим білком яйця, який потрібно видалити серветкою до засихання. Також варто зволожити після цього шкіру куртки. Зробити це можна за допомогою касторової олії або будь-якого пом’якшувального крему для рук.

Додаємо глянець

Шкіряну куртку досить просто оновити. Необхідно додати їй лише трохи блиску. Зробити це можна за допомогою фланелевою ганчірочки і цибулини. Варто розрізати овоч навпіл і натерти половинками куртку, а потім відполірувати за допомогою ганчірочки.

Часто потертості і матові ділянки залишаються на місцях, з яких нещодавно вилучалися будь-які забруднення. Щоб повернути їм знову блиск, рекомендується скористатися апельсиновими кірками, якими потрібно натерти дані ділянки. Але варто враховувати, що подібні засоби по догляду за шкіряною курткою підходять тільки для темних відтінків виробів.

7 методів: як почистити шкіряну куртку в домашніх умовах, як оновити шкіряну куртку в домашніх умовах

Також варто приділити увагу масел: будь-які засоби, придатні для зволоження шкіри рук і тіла можна застосовувати для повернення блиску улюбленої одязі. Найкраще для цих цілей підходить касторове масло. Попередньо потрібно очистити виріб за допомогою мильного розчину, а потім натерти виріб обраним засобом. Втерти його в шкіру можна за допомогою того ж шматка фланелевою тканини.

Для темного матеріалу також можна використовувати кавову гущу. Бажано для цих цілей використовувати свіжий кави. Вологу гущу потрібно загорнути в невелику серветку, а потім обробити всі ділянки шкіряної куртки.

Прибрати неприємні запахи

Неприємні запахи досить швидко просочують виріб, а от позбутися від них буває надзвичайно складно. Потрібно знати певні способи, що дозволяють прибрати запах поту, тютюну з шкіряної куртки.

Для усунення запаху поту можна знову скористатися апельсиновими кірками. Потрібно очистити від кірки 4 цитруса, а потім натерти виріб. Ефірні масла, що входять до складу, допоможуть не тільки надати блиск виробу, але і усунути неприємний запах. Не варто використовувати для світлих речей, оскільки апельсин має властивість передавати свій колір виробу.

7 методів: як почистити шкіряну куртку в домашніх умовах, як оновити шкіряну куртку в домашніх умовах

Також окремо можна випрати саме підкладку, яка сприяє поширенню цього запаху. Досить часто потрібно позбавити верхній одяг від тютюнового запаху. Дану процедуру можна провести за допомогою білого оцту. Потрібно набрати у ванну невелику кількість гарячої води і додати в неї склянку кошти. Куртку потрібно розмістити над ємністю на плічках. Даний спосіб також допоможе розгладити матеріал.

Харчова сода також сприяє усунення більш неприємного запаху, який може виходити від речей – тютюнового. Для здійснення процедури очищення потрібно вивернути навиворіт виріб і посипати досить товстим шаром використовуваного засобу.

Потім потрібно зробити з речовини густу кашку. Не можна, щоб шкіра сильно намокало, а тому рекомендується розбризкувати воду за допомогою пульверизатора. Причому потрібно розпорошувати над курткою, щоб лише найдрібніші частинки осідали на матеріал. Після висихання кашки потрібно струсити її за допомогою м’якої щітки.

Як доглядати

Куртки із шкірзамінника вимагають більш делікатного догляду. Вони більше, ніж натуральна шкіра, схильні до сухості і зламів. Доглядати за куртками з штучної шкіри потрібно більш ретельно. Для додання блиску варто натирати її лимоном, причому для великих розмірів може знадобитися не один цитрус. Лимонний сік може очищати незначні забруднення.

7 методів: як почистити шкіряну куртку в домашніх умовах, як оновити шкіряну куртку в домашніх умовах

В якості одного з етапів догляду за шкіряною курткою є натирання її яєчним білком. При цьому слід прати його до висихання, щоб не залишати його некрасивою плівкою на шкірі. Цей засіб допомагає додати блиск і заповнити мікротріщини у виробі.

Починати доглядати за одягом потрібно відразу після придбання, а тому рекомендується придбати водовідштовхувальні спреї, якими слід обробити шкіряну куртку. Це дозволить поліпшити її захисні властивості, а також поліпшити зовнішній вигляд.

У більшості випадків рекомендується використовувати кондиціонер для шкіри. Однак дійсно важливо його наносити тільки у тих випадках, коли шкіра висохла і загрубіла, інакше можна просто забити пори.

Зберігати шкіряну куртку так само потрібно правильно, так як при недотриманні ряду умов на ній можуть утворюватися заломи, які досить важко усуваються, а також може з’явитися цвіль.

Якщо потрібно прибрати виріб на тривалий термін в шафу, варто подбати про те, щоб вона висіла на окремих плічках, а також була упакована в чохол для одягу. Потрібно виділити їй достатньо місця, щоб на куртку не проводилося тиску з боку іншої одягу. Не варто складати виріб, а також допускати попадання на нього прямих сонячних променів, так як це сприяє висушування матеріалу.

При дотриманні всіх рекомендацій і порад по эксплуатированию виробу і його чищенні шкіряна куртка буде радувати око не один сезон. Правильний догляд продовжить термін служби подібних речей на кілька років.


Моя довідка - Корисні поради