7 методів: як почистити мікрохвильовку, як відмити мікрохвильовку від жиру всередині в домашніх умовах

Уявити сучасну кухню без мікрохвильовки практично неможливо. При сьогоднішньому ритмі життя, піч допоможе розморозити продукти, розігріти раніше приготоване блюдо і навіть приготувати смачну кашу або чудовий омлет. Але іноді дрібні забруднення, жировий наліт заважають її експлуатації. І тільки правильне і регулярне чищення мікрохвильовки поверне її до нормальної діяльності і зробить знову повноцінною господинею на кухні.

7 методів: як почистити мікрохвильовку, як відмити мікрохвильовку від жиру всередині в домашніх умовах

Чому не можна відмивати

Внутрішню поверхню СВЧ-печі зазвичай виготовляють з кераміки. А це означає, що використання для миття залізних щіток або інших грубих абразивів погіршить стан емалі. З’являться подряпини, куди з легкістю проникне жир. І надалі відмити жирові відкладення буде набагато важче.

Фахівці не радять застосовувати для внутрішньої частини печі пральний порошок, чистячі абразиви типу «Пемолюкса», «Биолана», «Комета» і їм подібних. Найкращі засоби рідкі і м’які.

Не потрібно забувати, що мікрохвильова піч електричний прилад. А значить попадання піни на тен та інші пристрої робочої камери, призведуть до поломки печі, без можливості відновлення. Рідина, що стікає з губки, може потрапити на гриль, інші елементи важливих пристроїв. Цього не станеться, якщо добре віджимати серветки і губку, а при попаданні крапель на нагрівальні елементи, відразу їх висушувати м’якою ганчіркою.

Лимонна кислота

Існує чимало засобів, які можна використовувати для чищення мікрохвильових печей. Зовсім необов’язково запасатися дорогими хімічними рідинами і спреями. Подивіться в своєму будинку, холодильнику, шафі. Там обов’язково знайдеться продукт, який врятує мікрохвильовку від налиплої гарі та засмальцьованості.

7 методів: як почистити мікрохвильовку, як відмити мікрохвильовку від жиру всередині в домашніх умовах

Лимонна кислота добре впорається з засохлим жиром і брудом. Зникне неприємний аромат, витікаючий від пристрою, повернеться первісний блиск. Більш докладну статтю про чистку мікрохвильовки лимоном читайте тут.

Структура суміші: лимонна кислота – 1 ч. л.; вода – 0,5 л. При бажанні додають скибочки цитрусових. Наступні кроки:

 • Суміш вилити в спеціальну чашу. Поставити в робочий відсік.
 • Витримати 20 хвилин до включеної на високу потужність печі.
 • Почекати після відключення 5 хвилин.
 • Внутрішні стінки протерти серветкою.

Столовий оцет

Завдяки столового оцту можна швидко і ефективно очистити робочу камеру. Склад суміші: вода – 0,5 л, 9% оцет – 2 ст. ложки. Приготовлений розчин поміщають у спеціальну посуд, ставлять на скляний піднос і нагрівають. Потім протирають серветкою. Більш докладну статтю про очищення оцтом читайте тут.

Харчова сода

Чистимо мікрохвильовку розчином харчової соди, яка завжди знайдеться в будь-якому будинку. Вона не тільки очищує поверхню, але і дезинфікує її. Піч буде чиста і одночасно стерильна.

Структура суміші: Вода – 0,5 л, сода харчова – 1 ст. ложка. Розчин кип’ятять 15-20 хвилин в посуд для СВЧ всередині камери. Докладна стаття тут.

Вода фільтрована

Мабуть, самий спосіб не витратний, але дуже продуктивний. Повністю підходить, щоб видалити жировий наліт і забруднення зі стінок камери. Етапи виконання процедури такі:

7 методів: як почистити мікрохвильовку, як відмити мікрохвильовку від жиру всередині в домашніх умовах

 1. Наповнений на одну третину двохсот грамовий стакан ставлять у СВЧ-піч.
 2. Підігрівають 7-10 хвилин у звичайному режимі.
 3. Після відключення, без всяких зусиль протирають внутрішню поверхню шафи.
 4. Пар розплавить жир, і видалити його буде зовсім неважко.

Увагу. Щоб не попекти руки, дайте печі охолонути, а тільки після цього продовжуйте очищення.

Цей спосіб з задоволенням рекомендують професіонали, описуючи його у відгуках і пропозиціях, йому освічені побутові лайфхаки, популярні в соціальних мережах.

Рідкий засіб для посуду

Наявні в будинку посудні очисники допоможуть відмити брудні стінки мікрохвильової печі від жиру і кіптяви.

Приготування складу: 1 склянка води, кілька крапель гелю для посуду. Розведений гель поміщають в робочу камеру і кип’ятять. Остиглий побутовий прилад протирають серветкою.

Важливо. При кипінні утворюється багато піни, яка може вийти за краю склянки. Тому вибирають велику посуд, а рідини наливають тільки наполовину.

Склоочисник

Хороший і безпечний склад для миття сильно брудної пічки – це розчин для миття стекол. Мікрохвильову піч перед процедурою відключають від електрики. Далі, готують суміш в наступному співвідношенні: вода — 1 частина, рідина для миття скла — 2 частини.

Загального об’єму розчину повинно вистачити на те, щоб вимити стінки печі з двох сторін. Губку зволожують розчином і все ретельно протирають. Засохлий жир попередньо вимочують тією ж рідиною, і за 5 хвилин він розтечеться. Під кінець мокрою серветкою добре протирають всю камеру.

7 методів: як почистити мікрохвильовку, як відмити мікрохвильовку від жиру всередині в домашніх умовах

Магазинні хімічні склади

Як можна почистити мікрохвильовку в домашніх умовах, якщо наявні кошти не принесли результату. Допоможуть хімічні склади з магазину. Як наша, так і зарубіжна промисловість випускає багато таких засобів, упакованих у вигляді спрею або гелю. Вони допомагають впоратися з жировими відкладеннями, іржею та іншими забрудненнями мікрохвильового шафи. У кожного складу свої нюанси, але основний шлях очищення скрізь однаковий. Продукт наносять на внутрішню поверхню, включаючи дно робочої камери. Роблять це акуратно, не торкаючись решіток, приховують магнетрон. Для нанесення гелю використовують губку. Через чверть години залишки змивають вологою серветкою, а потім насухо витирають м’якою тканиною.

Як вивести запах

Не секрет, що у кожного продукту свій запах, який накопичується у пічці. Для усунення неприємного аромату, продаються спеціальні рідини (спреї). Ними обприскують СВЧ зсередини і, закривши дверцята, витримують ніч. Вранці м’якою серветкою проводять по стінках конструкції.

Ще один варіант, подсказывающий, як очистити мікрохвильовку від запаху зсередини. Структура суміші: вода, миючий засіб, сік лимона — 2 ложки. Інгредієнти з’єднують і обробляють СВЧ. Період очікування 10-15 хвилин при закритих дверцятах. Після процедури побутовий прилад залишають відкритим на весь день або всю ніч.

7 методів: як почистити мікрохвильовку, як відмити мікрохвильовку від жиру всередині в домашніх умовах

Поради та рекомендації

Щоб побутовий прилад доводилося не так часто мити, використовують деякі установки:

 • Накривати блюдо в СВЧ-печі спеціальною кришкою, яка буде збирати жирові бризки. Помити таке пристосування набагато простіше, ніж все мікрохвильовку.
 • Щодня протирати побутовий прилад зсередини вологою ганчіркою або поролоновою губкою. А після приготування або розігрівання їжі відразу відтирати стінки від потрапив на них жиру та бруду.
 • Для запобігання появи неприємного аромату, слід на ніч всередину покласти кілька таблеток активованого вугілля.

Догляд за СВЧ

Щоб побутове пристрій справно працювало, за ним треба доглядати і виконувати всі вимоги безпеки використання нагрівальних приладів.

 • Встановлюють пристрій на відстані 85 см від підлоги, вдалині від газових та електроприладів.
 • Для справної роботи мікрохвильової печі, її належить своєчасно і правильно мити.
 • Використовувати керамічну або скляну посуд із щільною кришкою без малюнків і металевих ободків.
 • Забороняється включати порожню техніку, щоб уникнути скорочення терміну служби.
 • Не рекомендується включати СВЧ-піч в режимі гриля або конвекції, якщо внутрішні стінки забруднені або покриті жировим шаром. У цьому випадку відмити затверділий жир буде непросто.

Навіть виконуючи ці нехитрі умови, можна надовго зберегти працездатність техніки.

Більшість вчених ніяк не прийдуть до єдиної думки з питання, чи шкідлива мікрохвильова піч для людського здоров’я. Їх суперечки ґрунтуються на вплив електромагнітного випромінювання на діяльність мозку, ШЛУНКОВО-кишкового тракту, серця, інших органів. І більшість з них приходить до позитивного висновку.

А поки вчені сперечаються, життя не стоїть на місці, мікрохвильова пічка залишається незамінною помічницею, і вимагає уваги і щоденного догляду.


Моя довідка - Корисні поради