7 методів: чим відтерти скотч від скла, як прибрати сліди скотча зі скла

Використовуючи скотч, мало хто знає, що після його зняття зі скляної поверхні залишаються сліди, які досить важко відклеїти. Вся справа в тому, що спеціальний клей, що знаходиться на скотчі не змивається звичайною водою, і щоб його видалити, потрібно застосувати зусилля. Тому актуальним питанням є, ніж відтерти скотч від скла і не зіпсувати скляну поверхню.

7 методів: чим відтерти скотч від скла, як прибрати сліди скотча зі скла

Різновиди скотча

Спочатку потрібно сказати, що є різні типи скотча і виходячи з цього можна визначити, якими засобами можливо його відчистити в домашніх умовах на скляних поверхнях.

Малярний

Основою даного типу скотча є папір, що легко пропускає вологу, тому його видалити зі скла не складе особливих зусиль. Достатньо змочити його водою, маслом, розчинником, а після змити звичайною водою. Якщо ж сліди від клею мають застарілий характер, то воду потрібно використовувати гарячу.

Монтажний, канцелярський

У зазначених типах клейкої стрічки за основу взята алюмінієва фольга, а відповідно вона не пропускає вологу, тому кошти на рідкій основі, не принесуть бажаного результату. Тут потрібно докласти зусилля, а саме:

  • підчепити куточок клейкої стрічки гострим предметом;
  • якщо скотч рветься на шматки, то приклейте зверху нього новий, а після спробуйте зняти їх разом;
  • можна нагріти звичайним феном, а потім за допомогою скребка зняти клейку стрічку.

Тільки після проведеної роботи по видаленню скотчу можна приступити до усунення залишився клею, застосовуючи різні засоби на рідкій основі.

7 методів: чим відтерти скотч від скла, як прибрати сліди скотча зі скла

Прості способи очищення

Незважаючи на складність усунення скотчу після використання, в побуті є багато способів видалити його, щоб на поверхні не залишилося слідів. Серед них можна виділити найбільш дієві:

Рослинна олія

При необхідності можна використовувати звичайне рослинне масло, яке є у кожної домогосподарки на кухні. Варто намазати місце, де був скотч і залишити на чверть години. Далі розм’якшений клей прибрати м’якою губкою, змоченою водою, а масло усунути сухою ганчірочкою.

Розчинники

Щоб відтерти залишки клею, рекомендується взяти будь-який наявний розчинники, наприклад, ацетон (рідина, що використовується для зняття лаку), уайт-спірит або бензин. Але, не варто забувати про прості правила безпеки. Один з важливих серед них полягає в тому, що робота з розчинниками повинна проводитися при відкритих вікнах, так як властивий їдкий запах здатний викликати запаморочення.

Для усунення варто намочити і легенько вичавити ватний диск одним із розчинником і протерти їм місце, де є плями від клейкої стрічки. Після неодмінно потрібно помити скло підготовленої мильною водою або наявними будинку засобом для миття вікон. Але такий метод не бажаний для усунення клейкої маси на матових стеклах.

7 методів: чим відтерти скотч від скла, як прибрати сліди скотча зі скла

Спирт

Як можна очистити скло від залишків скотчу? Добре отчищает клей звичайний спирт або продукт у складі якого він міститься, наприклад, горілка, настоянка на спирту. Якщо ж використовувати чистий продукт, то його неодмінно треба розвести простою водою. Потім, слід намочити ватку і потерти місце безпосереднього забруднення. Спирт легко знімає відбитки від клею на склі. Після необхідно витерти сухою ганчіркою відбитки пальців і розводи від спирту.

Ластик і лезо

Варто відзначити, що чистити лезом треба дуже обережно, щоб не поранити шкіру рук, і не спотворити поверхню скла. Хоч такий спосіб і дієвий, але він займає багато часу. Лезом варто зняти залишки клею, а після пройтися по забрудненому місцем звичайним канцелярським гумкою.

Мильний розчин

Цей спосіб хороший тим, що не потрібно купувати спеціальні засоби і робити дієві розчини. Все, що в цьому варіанті буде потрібно, так це гаряча вода і безпосередньо засіб, яким миють посуд або рідке мило. Гарячий мильний розчин з легкістю розм’якшить клей, який після змивається за допомогою води і чистої м’якої губки.

Ефірне масло

Ще одним із способів позбутися відбитків клею вважається використання ефірного масла. Можна застосувати будь-який наявний масло, яке потрібно нанести на місце, де залишився клей на пару хвилин. Після змийте вологою ганчіркою.

7 методів: чим відтерти скотч від скла, як прибрати сліди скотча зі скла

Спеціальні засоби

Задаючись питанням, як можна прибрати сліди від скотчу на склі, то відмінними засобами, що здатні допомогти в такому випадку вважаються спеціальні засоби, що використовуються для миття стекол. Завдяки наявності великого асортименту таких засобів можна легко прибрати забруднення такого роду на скляних поверхнях. Найбільшою популярністю користуються такі кошти:

  • Містер Мускул;
  • Містер Пропер;
  • Cillit Bang;
  • Vanish.

Легкість їх застосування дозволить за 15 хвилин звільнитися від залишків клеїться маси від скотчу на склі. Після нанесення почекати 15 хвилин, а по закінченню цього часу просто витерти скло змоченою у воді ганчіркою.

На завершення потрібно відзначити, що ні в якому разі не очищаємо скляні поверхні застосовуючи засоби з абразивними частинками (металеві щітки), оскільки ними легко можна пошкодити скло, яке потім буде потрібно замінити, так як воно буде мати неестетичний вигляд.

Представлені способи мають щадний ефект, і при цьому ефективно видаляють клей з скла залишаючи поверхню неушкодженою. Що стосується самих способів, чим відмити у себе вдома скотч від скла, господині можуть вибрати той, який на їх думку буде оптимальним.


Моя довідка - Корисні поради