7 методів: чим відмити сажу і кіптява, засіб для видалення сажі, як почистити від сажі котел

Видалення сажі і кіптяви займає велику кількість часу, якщо не враховані деякі особливості поводження з цими забрудненнями. Прибрати плями за допомогою води з використанням щіток і дрантя не вийде, треба знайти інший підхід і засоби для видалення кіптяви.

7 методів: чим відмити сажу і кіптява, засіб для видалення сажі, як почистити від сажі котел

Що потрібно знати про сажі та копоті

В першу чергу слід дізнатися, що є сажа насправді. Цей термін описує залишки згорілих речей і матеріалів. Прибрати сажу за допомогою води неможливо, так як при взаємодії з нею речовина перетворюється на в’язку масу, яка лише сильніше в’їдається у всі тріщини і зазори.

При цьому кіптява має досить їдкий і неприємний запах, що робить прибирання більш неприємним заняттям, ніж зазвичай. Чистка повинна проводитися з використанням всіх правил техніки безпеки, оскільки частинки речовини можуть проникнути по дихальним шляхам в організм людини, нашкодивши тим самим деяким органам.

Прибирання повинна здійснюватися в захисних окулярах, гумових рукавичках і респіраторі. При цьому варто заздалегідь подбати про одяг, в якій буде проводитися очистка. Варто вибирати речі, які згодом буде не шкода викинути.

Кіптява являє собою досить жирну субстанцію, відтерти яку можливо тільки з використанням жирорастворяющих коштів. Відмити сажу з рук можна за допомогою гелю для миття посуду або господарського мила, користуватися чимось іншим небажано.

7 методів: чим відмити сажу і кіптява, засіб для видалення сажі, як почистити від сажі котел

Підготовчий етап

Попередньо слід ознайомитися з приміщенням, яке слід очистити, і оцінити ступінь його забруднення. Потрібно позбавитися від речей, які відновити буде неможливо. Потім слід підібрати дієвий метод позбавлення від забруднень в сформованій ситуації.

У цьому разі потрібно почистити предмети за допомогою тих засобів, які опинилися під рукою. Також слід позбутися від їдкого запаху. Найчастіше це виконується на заключному етапі прибирання за допомогою дезінфікуючих засобів, однак в процесі чищення приміщення потрібно зробити його добре провітрюваним.

Для прибирання варто підбирати нетоксичний розчинник. Потрібно заздалегідь подбати про великій кількості дрантя. Це потрібно для того, щоб можна було, не припиняючи роботи, поміняти інструмент на чистий. Робити це потрібно своєчасно, щоб не залишати на поверхнях розлучення.

В першу чергу рекомендується провести суху чистку приміщення, яка допоможе позбавитися від зайвого пилу і частинок сажі. Здійснюватися вона може за допомогою пилососа (не варто застосовувати миючий), або звичайного віника. Потім варто задуматися над вибором кошти, з чиєю допомогою вийде відмити сажу і кіптява.

Як зняти кіптява і сажу

Існує маса засобів для видалення сажі, а тому варто вибрати той, який найкращим чином підходить для чищення певної поверхні.

7 методів: чим відмити сажу і кіптява, засіб для видалення сажі, як почистити від сажі котел

З гладких миються поверхонь

Часто в інтер’єрі зустрічається велика кількість гладких поверхонь, оскільки їх зручніше мити в повсякденному житті. Почистити сажу з них також не складе особливої праці: потрібно скористатися гарячим мильним розчином на основі господарського мила, гелю для миття посуду, прального порошку або гелю для душу.

Використовуваний засіб – губку, ганчір’я або серветку – потрібно змочити в приготованому розчині і протерти забруднення. При цьому варто стежити за ступенем забрудненості інструменту і розчину. Як тільки вони почорніли – слід змінювати.

Зі скла

З забрудненнями на стеклах здатний впоратися будь спеціальний очищувач. Попередньо потрібно прибрати надлишки кіптяви за допомогою мильного розчину, а потім змити залишки обраним засобом. Позбутися від сажі також допоможе слабкий розчин нашатирю або оцту.

З дерева

Дерево досить часто використовується в інтер’єрі. Кіптява у більшості випадків осідає в печі і поблизу неї. Чистка каміна від сажі проводиться за допомогою деяких хімічних складів: бензину, нашатирю або спирту.

7 методів: чим відмити сажу і кіптява, засіб для видалення сажі, як почистити від сажі котел

Це може не допомогти, оскільки цей матеріал має пористу структуру, в яку входить велика кількість бруду. Впоратися з забрудненнями подібного роду допоможе виключно шліфування, виконати яку можна за допомогою спеціальної машинки, або вручну за допомогою використання дрібнозернистим наждачним папери.

З одягу

Засобом для видалення сажі з одягу, постільної білизни та занавісок може виступати звичайний пральний порошок, який використовується у повсякденному житті. Потрібно лише замочити в мильному розчині на деякий час вироби, а потім випрати за допомогою пральної машини.

З шкіри

Видалити сажу з шкіри не становить особливої праці – варто лише помити руки в гарячій воді з використанням мила або засоби для миття посуду.

Бетон і цегла

Столовий оцет є прекрасним засобом від кіптяви. Попередньо слід промити забруднену поверхню водою, а потім обробити кислотою плями. Згодом доведеться лише щіткою видалити залишки бруду, а тому не варто зайвий раз переживати про те, чим відмити сажу з бетону і цегли.

7 методів: чим відмити сажу і кіптява, засіб для видалення сажі, як почистити від сажі котел

Стеля

Спирт, бензин і будь-який інший розчинник допоможуть відновити чистоту стелі. Для видалення сильних забруднень варто приготувати суміш, головною діючою речовиною якої буде виступати гідрокарбонат натрію. У необхідних кількостях його потрібно змішати з миючим засобом (повинна вийти консистенція сметани).

Варто перевірити дієвість кошти, а також його безпека для покриття на непомітній ділянці. Якщо на стелі присутня побілка, то можна скористатися етиловим спиртом. Він допоможе прибрати велику частину забруднень, але зміна стельового покриття, швидше за все, буде необхідна, так як сірі плями можуть залишитися.

Способи

Кіптява найчастіше доводилося чистити в лазнях і інших приміщеннях, де стоять котли або піч. Саме тому збереглася достатня кількість способів, за допомогою яких можна почистити ті чи інші поверхні від даного виду забруднення.

Хімічні засоби

Хімічні засоби обіцяють провести очищення повітря приміщення, а не тільки нейтралізацію кіптяви і нагару. Знайти їх можна не в кожному магазині, і в цьому їх єдиний суттєвий мінус. Найбільш популярними і професійними вважаються такі засоби, як: БЖ-20, Чистий-Дезо, Очищувач фасаду №2.

7 методів: чим відмити сажу і кіптява, засіб для видалення сажі, як почистити від сажі котел

Народні засоби

Почистити димар і інші поверхні за допомогою народних засобів для видалення сажі досить просто. Потрібно лише взяти пісок або подрібнений цегла. Частки цих порож впливають на поверхню також, як скраб на шкіру, відлущує частинки сажі, завдяки чому вдається позбутися від чорних плям.

Механічне очищення

За допомогою гострих предметів можна просто зчистити забруднення з поверхні. Для цього можуть використовуватися шпатель, ножа, залізний йоржик, а також шліфувальна машинка, причому остання значно скорочує час роботи і дозволяє більш ефективно і рівномірно очистити поверхню.

Гідродинамічне очищення

Гідродинамічне очищення в більшості випадків використовується для чищення котлів. При цьому застосовувати її рекомендується тільки при незначній товщині забруднення. Прилад складається з насоса і ємності з водою, яка поставляється під великим тиском. Сильний напір дозволяє швидко і ефективно видалити забруднення, але метод застосовується виключно професіоналами.

7 методів: чим відмити сажу і кіптява, засіб для видалення сажі, як почистити від сажі котел

Очищення після пожежі

Потрібно попередньо прибрати всю меблі з кімнати. Ті речі, які не підлягають ремонту, слід викинути. Інші бажано винести на вулицю, де вони повинні провітритися від запаху гарі. Потім слід прибрати всю пил за допомогою віника або пилососа.

Варто приготувати велику тару з мильним розчином, при допомоги якого потрібно усунути максимальна кількість забруднень. Якщо вони не піддаються, то варто скористатися хімічними засобами. Якщо навіть вони не справляються з поставленим завданням, то варто провести механічну чистку. Але перед цим потрібно випробувати все більш щадні способи.

Після застосування розчинників, аміаку або бензину потрібно знову прибрати приміщення за допомогою мильного розчину гарячої води. Бажано додавати для створення піни знежирюють кошти, оскільки в сажі присутні жирні частинки.

При цьому протягом усього періоду збирання потрібно провітрювати приміщення, щоб не дихати гаром. Якщо немає бажання самостійно прибирати приміщення, то можна звернутися у відповідні служби, які за допомогою спеціальних засобів у більш короткий термін приведуть квартиру в порядок. Але на це піде більше матеріальних затрат.

7 методів: чим відмити сажу і кіптява, засіб для видалення сажі, як почистити від сажі котел

Поради та рекомендації

Якщо справа стосується пожежі, а просто утворення кіптяви з-за печі або каміна, то варто знати деякі рекомендації по їх чищенні. Варто прочищати димар при виникненні нагару товщиною понад 2 мм Робити це потрібно в безвітряну погоду, щоб сажа не розліталася. При цьому в будинку слід закрити всі затвори, щоб зола не проникала всередину.

Щоб убезпечити від забруднення предмети, що знаходяться поблизу від каміна, варто накрити поліетиленом, а підлогу застелити газетами. Не можна палити в каміні пластмасові вироби, а також синтетичні матеріали. Крім дров і паперу в піч або камін не варто відправляти ніякі інші предмети, тим більше сміття.

При цьому варто обов’язково використовувати сухі дрова, оскільки зайва волога буде сприяти осіданню на стінках димоходу додаткової кіптяви. Хвойні породи не варто використовувати часто, оскільки з них активно виділяється смола, яка призводить до утворення відкладень смолянистого роду, що тільки ускладнює процес чищення.

Правильна і своєчасна прибирання допоможе уникнути багатьох труднощів, пов’язаних з котлом і каміном. Дотримання всіх правил по прибиранню сажі та копоті збільшить ефективність способів і скоротить час чищення виробів і поверхні.Моя довідка - Корисні поради