7 кроків: Як вибрати пилосос для квартири і для будинку, який вибрати пилосос

Вибрати пилосос для будинку буває справжньою проблемою, оскільки хочеться, щоб він був безшумним, ефективним і не дуже дорогим. Якість, низька вартість і чудова працездатність в одному пилососі одночасно бувають досить рідко, а тому кожна модель має власні плюси і мінуси, в яких варто розібратися.

7 кроків: Як вибрати пилосос для квартири і для будинку, який вибрати пилосос

Кращі виробники

Цей побутовий прилад є чи не найголовнішим. Без нього обійтися можна, але прибирання в будинку буде виконуватися не дуже продуктивно, а тому дане придбання є одним з найбільш корисних, оскільки дозволяє економити час і сили.

Варто вибирати певні марки, які встигли зарекомендувати себе на ринку побутової техніки. Кожен виробник відомий певним властивістю: якісь пилососи мають гарний зовнішній дизайн, якісь безшумно працюють, а у інших висока надійність.

 • Кращими пилососами без мішка (з аквафільтром) вважаються пристрої бренду Thomas. Німецька якість гарантує низький рівень шуму, високу продуктивність і якісну очистку повітря від пилу. З мінусів можна вважати тільки великий розмір і високу вартість такої техніки.
 • Корейці не сильно поступаються німцям. Марка LG також улюблена багатьма, оскільки у них випущена ціла лінійка побутової техніки, яка об’єктивно зіставляє вартість якості пилососів. Існують певні моделі пилососів, які відмінно підійдуть для прибирання шерсті домашніх тварин, оскільки на них є фільтрація і спеціальна насадка «Турбоціклон». Досить компактний, має гарний функціонал і безліч позитивних відгуків.
 • Але не тільки цей виробник популярний в Кореї. Ще одним прекрасним за характеристиками представником є компанія Samsung. Є моделі пилососів всіх цінових категорій, при цьому якість на рівні. При цьому є моделі на будь-який смак – видів досить багато, причому вони мають позитивні відгуки. У дешевих пилососів є недолік в плані високого шуму, а також не завжди якісна збірка.
 • Англійська компанія Dyson з’явилася на ринку побутової техніки відносно недавно, проте встигла завоювати увагу і любов покупців. Техніка, представлена даними брендом, є достатньо надійною. Вони практично безшумні, із інноваційними пилозбірника, якісно здійснюють прибирання приміщення.

7 кроків: Як вибрати пилосос для квартири і для будинку, який вибрати пилосос

Види пилососів

Пилосос потрібно вибирати в залежності від функцій, які від нього потрібні. Ідеальну модель потрібно шукати по багатьом характеристикам, а також варто враховувати мінуси тих чи інших моделей.

Сухе прибирання

Велика кількість пилососів призначені для сухого прибирання, а тому оснащуються простим механізмом всмоктування різного ступеня потужності. Конструкція пилососа може бути різноманітною, що ускладнює вирішення питання, яке пристрій краще вибрати. Можна підібрати варіанти з мішком для пилу або контейнером.

Вологе прибирання

Миючі пилососи стали досить популярними, а тому можна вибирати з великого різноманіття техніки. Призначені для того, щоб мити велику кількість поверхонь: вікна, оббивку меблів, килими і пол.

При цьому їхня конструкція передбачає і сухе прибирання, а тому даний засіб є досить універсальним. Стандартна прибирання відбувається за типом «розпорошує-всмоктує». Крім істотних переваг, існують і недоліки: висока вартість, велика вага і громіздкий дизайн.

7 кроків: Як вибрати пилосос для квартири і для будинку, який вибрати пилосос

Робот пилосос

Даний вид пилососів підходить для регулярного прибирання незначних забруднень. Ціни починаються з 10 тисяч рублів, при цьому сам пристрій не займає багато місця, автоматично прибирається в зазначений час, а також самостійно заряджається, так як працює від акумулятора.

Хороший пилосос для прибирання малих забруднень, але повноцінну прибирання не замінює, а лише здатен її відстрочити. Не здатний ретельно очистити килими з довгим ворсом. А також має малий розмір пилозбірника – до 1 літра. Вибирати робот пилосос потрібно, відштовхуючись від таких характеристик, як прогумовані борту, можливості управління з телефону, а також наявності камери, яка дозволить сканувати простір для уникнення зіштовхування з меблями.

Вертикальний пилосос

Дана модель краща в разі, якщо не потрібна велика потужність, прибрати дрібні забруднення досить не викликає проблем. Пилозбірник невеликий – до 2 літрів, але з цього випливає їх головна перевага – вони займають незначну кількість місця.

Потужність всмоктування невелика, а також час автономної роботи досить маленьке, а ціни починаються з 6 тисяч рублів. Має декілька насадок, які можна використовувати в залежності від місця, яке потрібно прибрати. Не підійде для чищення килимів. Є варіанти, які працюють виключно від мережі.

Пилосос-швабра

Також даний пилосос здатний прибрати незначні забруднення. Він проводиться з контейнером для пилу до півтора літрів. Потужність всмоктування невелика, займають мало місця, а також працюють від акумулятора до години без додаткової підзарядки. При цьому вартість недорогий моделі починається від 6 тисяч рублів.

7 кроків: Як вибрати пилосос для квартири і для будинку, який вибрати пилосос

Ручний пилосос

Якщо потрібно знайти потужний пилосос, то варто проходити повз ручних, оскільки дана модель здатна прибрати тільки локальні забруднення. Серед переваг можна вказати мале займане простір, робота від вбудованого акумулятора, а також незначну вартість – від півтора тисяч рублів. Проте має і недоліки: пилозбірник до літра, мала потужність всмоктування.

Балонний тип пилососів

Цей тип досить популярний на пострадянському просторі, оскільки найбільш звичний. Ціни на такі пилососи починаються від 2 тисяч рублів. При цьому вони мають досить суттєві недоліки: займають велику кількість місця, а також працюють виключно від мережі.

Однак це досить потужний пилосос з добрим всмоктуванням, а також є інші функціональні можливості. Вибирати можна незалежно від марки, оскільки всі вони приблизно однакової якості. Можуть похвалитися ємністю пилозбірника до 6 літрів. Добре підходить для прибирання килимових покриттів.

Параметри вибору

Правильно вибраний пилосос економить в майбутньому час на прибирання, не доставляє емоційних незручностей, а також економить кошти на ремонт та необхідність незабаром придбання нового пристрою.

7 кроків: Як вибрати пилосос для квартири і для будинку, який вибрати пилосос

Види пилозбірників

Варто розібратися в першу чергу з тим, який пилосос краще: з мішком або контейнером. Якщо вибирається пилозбірник мішок, то варто зрозуміти, що їх доведеться досить часто замінювати. Існують багаторазові і одноразові мішки. У другому випадку один мішок заповнюється приблизно за 5 прибирань будинку, при цьому ціна за 5 штук доходить інколи до 1000 рублів. На відміну від контейнерного немає безпосереднього контакту з пилом.

Пилозбірники циклонного типу не вимагають заміни. Вони засмоктують пил в контейнер, що закручується по спіралі. При цьому сам знімний контейнер, що дозволяє викинути сміття з нього і промити під водою.

У деяких моделях варто аквафільтр. З його допомогою можна очистити і зволожити повітря. Він втягує повітря, проганяючи його через воду, в результаті чого рідина поглинає все сміття, а через спеціальний фільтр очищений і зволожене повітря знову потрапляє в кімнату.

Потужність

Потужність також є одним з показників, який слід розраховувати залежно від облаштованості приміщення. Якщо є килимові покриття, то впоратися з ними можуть лише потужні пилососи. Всі моделі, що працюють за допомогою акумулятора, відносяться до малопотужним. Найменшу кількість ватів у ручного пилососа.

7 кроків: Як вибрати пилосос для квартири і для будинку, який вибрати пилосос

Вибирати пилосос для будинку потрібно, також відштовхуючись від параметра наявності домашніх тварин. Щоб продуктивно прибирати шерсть, варто вибирати моделі з потужністю від 350 Вт. Для голого підлогового покриття досить 150 Вт.

Фільтрація

Використовується два рівні фільтрації в пилососах. Перший фільтр розташований перед мотором. Його призначення: зупиняти пил і сміття, які пройшли повз пилозбірника. Другий фільтр потрібно для того, щоб пилосос не викидав пил назовні ззаду. Чому він починає це робити? Швидше за все, був придбаний досить недорогий варіант техніки, в якій фільтр виконаний з поролону або мікроволокон. Їх потрібно досить часто міняти.

Споживання електроенергії

Споживання енергії часто пишеться на корпусі пилососа, тому цю величину часто можна сплутати з потужністю пристрою. Але ця величина повинна бути більше. Вибрати пилосос варто з таким регулятором, як потужність всмоктування, оскільки ця функція дозволить оптимально підбирати кількість затрачуваної електроенергії на певній поверхні.

Додаткові характеристики

Часто пилососи бувають оснащені додатковими насадками. У цьому випадку їх можна використовувати для чищення одягу, меблів і таких підлогових покриттів, як ламінат і паркет. Нерідко є спеціальна насадка для миття вікон. Пилосос для квартири з тваринами потрібно вибирати зі спеціальною насадкою, яка дозволяє з легкістю прибирати їх шерсть з оббивки меблів.

7 кроків: Як вибрати пилосос для квартири і для будинку, який вибрати пилосос

Не варто забувати перевіряти ємність пилозбірника, оскільки від цього залежить, наскільки часто доведеться його викидати. Існує кілька видів трубки в залежності від того, чи вміє вона розбиратися чи ні. Краще всього вибирати телескопічні трубки, оскільки в цьому випадку вона буде займати менше місця, а також її буде зручніше використовувати в залежності від місця, в яке потрібно забратися.

Якщо пилосос працює від акумулятора, потрібно звернути увагу на час його роботи, оскільки в деяких випадках третини години на прибирання будинку може не вистачити.

ТОП кращих пилососів

Прогрес не стоїть на місці, а тому щодня з’являються нові моделі пилососів, які можуть скласти хорошу конкуренцію іншим. Варто розглянути ТОП-5 кращих пилососів на даний момент в різних цінових сегментах.

Бюджетні моделі

 1. Прекрасним представником бренду Samsung є модель SC5251. В середньому його можна придбати за 4,5 тисячі рублів. Перевагами є досить висока потужність всмоктування – 410 Вт, при цьому він досить легкий і компактний. Є кілька насадок для чищення різних поверхонь. Серед мінусів досить гучна робота, а також маленький пилозбірник – до 2 літрів.7 кроків: Як вибрати пилосос для квартири і для будинку, який вибрати пилосос
 2. Bosch BSG 61800 має на відміну від попереднього великою пилозбірник – 4 літри. При цьому оснащений фірмовим мішком, який має тривалий термін служби – до 4 місяців. Потужність всмоктування 300 Вт, що є прийнятною для чищення килимів, але не достатньою для прибирання приміщення, в якому знаходяться домашні тварини. Пилосос легкий, радіус роботи 10 м. Вартість даної моделі коливається в 5 тисяч рублів.
 3. Для здійснення сухого прибирання також може стати в нагоді Vitek VT-8103. Девайс коштує близько 5 тисяч рублів, маючи при цьому вертикальний корпус з циклонним фільтром. Якісний фільтр, потужність всмоктування – 350 Вт, причому при роботі від акумулятора. Мала вага і невеликі розміри.
 4. Робота пилососа в цій ціновій категорії також можна знайти. Рекомендується модель Kitfort KT-511. Вартість даної моделі також наближений до 5 тисяч. Досить низький заряд акумулятора, при якому може пропрацювати близько півгодини. Низький шум, але автоматично не заряджається, а для повного відновлення заряду буде потрібно 8 годин. При цьому основна критика доводиться на те, що застрягши, пилосос ніяк про це не знають і продовжує працювати.
 5. Тихий пилосос Bosch BGS 62530 володіє високою потужністю всмоктування – 550 Вт. При цьому його вартість – близько 4,5 тисяч рублів. Великий набір різних насадок, пилозбірник близько 3 літрів, але при цьому досить важкий.

7 кроків: Як вибрати пилосос для квартири і для будинку, який вибрати пилосос

Середня цінова категорія

 1. Якщо мова йде про покупку якісного, але не надто дорогого циклонного пилососа, то рекомендується звернути увагу на Bosch BGS2UPWER3. Вартість даного пристрою близько 13 тисяч рублів. Має вагу до 5 кг, а завантаження пилозбірника до півтора літрів. Дуже маневрений пилосос з високою потужністю і телескопічною трубкою, але відсутня управління на ручці, а також немає додаткових насадок.
 2. Позбавлений недоліків попередньої моделі Philips FC 8766. Він має потужність всмоктування 370 Вт. Головною перевагою є наявність 5 щіток у комплекті, а також зручних гумових коліс. Даний агрегат є досить важким. Середня вартість також складає 13 тисяч рублів
 3. Thomas TWIN T1 Aquafilter, вартість якого близько 13 тисяч рублів, є маневреним пилососом. Здатний виробляти миття підлоги, виконаний з пластику, який не вимагає великої кількості місця для зберігання, досить важко важить. Також має великий набір щіток, однак шнур досить короткий.
 4. Thomas TWIN Panther коштує трохи дешевше побратима – 12 тисяч рублів. При цьому також здатний здійснювати миття підлоги, для сухого прибирання використовується мішок на 6 літрів, але в комплекті надається тільки один. Досить компактний, має телескопічну трубку, виробляється в Німеччині.
 5. Philips FC 9174 досить великий за габаритами. Однак дана модель дуже тихо працює, накопичує сміття в окремому контейнері, має тривалий термін служби, здатна очистити килимові покриття. Вартість – близько 13 тисяч рублів.

7 кроків: Як вибрати пилосос для квартири і для будинку, який вибрати пилосос

Дорогі аналоги

 1. Dyson big ball multifloor pro – тихий і зручний у використанні пилосос, за який доведеться віддати близько 24 тисяч рублів. Єдиним мінусом даного пристрою вважається відсутність регулювання потужності. Має великий пилозбірник циклонного характеру. Трубка здатна розкладатися до 125 сантиметрів для зручності використання.
 2. За Kobold VK200 виробник вимагає близько 50 тисяч рублів. При цьому він надає в обмін якісний порохотяг, який розпізнає тип підлоги при включенні і підбирає необхідний режим роботи. Вертикальне пристрій має красивий і простий дизайн. Працює безшумно, усуває алергени з повітря.
 3. Пароочисник або миючий пилосос? А може миючий робот пилосос? Модель iRobot Scooba 450 можна придбати за суму близько 47 тисяч рублів. Не залишає розлучень на підлоговому покритті, якісно очищаючи поверхню. Має голосовий інтерфейс, економна витрата води, роботи акумулятора вистачає на 40 хвилин, легкий та малогабаритний. З мінусів: необхідність чищення щіток, не можна перервати цикл прибирання.
 4. Karcher SE 4002 має вартість близько 20 тисяч рублів. Цей пристрій представляє із себе потужний миючий пилосос, який справляється з чисткою будь-яких поверхонь. Система подачі засоби для миття вбудована в шланг. Має досить важку вагу, при цьому немає автоматичного згортання шнура. Також займає багато місця.
 5. Thomas Parkett Prestige XT, середня вартість якого 40 тисяч рублів, є потужним миючим пилососом. У комплектацію входить 7 насадок і концентрат для чищення. Найвища потужність всмоктування – 325 Вт. При цьому значний вага – трохи більше 8 кг. За цю вартість готовий очистити не тільки підлогу, але і повітря в будинку.

Незалежно від вартості пилососа, можна знайти хороші варіанти, які можуть в певних ситуаціях зовсім не мати недоліків. Вибираючи пилосос, потрібно задуматися про те, чого саме від нього будуть вимагати. В цьому випадку вдасться максимально близько вибрати характеристики, зіставивши з ними вартість.Моя довідка - Корисні поради