7 кращих засобів: чим мити кришталь щоб він блищав, як почистити кришталь у домашніх умовах

Кришталева посуд є предметом розкоші. В даний час багато хто із задоволенням купують вироби з кришталю, правда дістаючи їх в крайніх випадках, але не дивлячись на це, всіх цікавить питання, як очистити їх до блиску.

7 кращих засобів: чим мити кришталь щоб він блищав, як почистити кришталь у домашніх умовах

Як доглядати

Догляд за виробом з цього матеріалу вимагає великих тимчасових і енерго витрат, а тому варто проявити терпіння, оскільки винагородою за це буде блискучий і переливається на сонці чистий кришталь. В домашніх умовах почистити кришталь можна, але потрібно знати, як правильно це робити, оскільки він швидко може потемніти і пожовтіти.

Сорт кришталю також потрібно знати для вибору правильних умов догляду за ним. Наприклад, гірський кришталь потрібно мити при кімнатній температурі, яка буде нижче 34 градусів Цельсія. Якщо взяти гарячу воду, то вироби можуть тріснути, а від холодної — скло тьмяніє.

Для кришталевих виробів з елементами золочення не варто вибирати інших засобів для миття, крім як слабкого розчину оцту. При цьому відразу після миття предмети повинні насухо витиратися рушником. Матеріал рушники також варто підбирати: не підійдуть ворсисті варіанти. Найкращим вибором є бавовняна тканина.

Щоб зберегти кришталь у цілості, потрібно застелити дно посуду тканиною, яка буде запобігати биття. Чарки і фужери потрібно тримати за дно, так як в цьому випадку вдасться уникнути їх пошкодження.

7 кращих засобів: чим мити кришталь щоб він блищав, як почистити кришталь у домашніх умовах

Чого не можна робити

Всі види кришталю досить крихкі. Через це навіть виникли відповідні приказки і прислів’я, а тому потрібно уважно підходити до питання про його збереження, оскільки подібні вироби мають досить високу ціну.

Найчастіше, коли мова йде про те, що щось треба відмити і надати виробу блиск, говорять про харчовій соді. Насправді сода є універсальним засобом для чищення будь-яких виробів, але кришталь в їх число не входить. Для його чищення можна використовувати будь-які засоби з абразивними частинками. Незважаючи на дрібний помел, сода все-таки входить в їх число.

При цьому в її складі є такі компоненти, які змушують кришталеві вироби темніти. Згодом відновити його вже не вдасться, а тому не варто допускати подібних дурних помилок.

Останнім часом величезну популярність здобули меламінові губки. Вони можуть відмити велика кількість поверхонь абсолютно без застосування будь-яких засобів. Але у випадку з кришталем їх застосування не рекомендується, оскільки через кілька таких процедур очищення поверхню виробів стане матовою за рахунок великої кількості дрібних тріщин, які складно розгледіти неозброєним оком.

7 кращих засобів: чим мити кришталь щоб він блищав, як почистити кришталь у домашніх умовах

Можна мити в посудомийній машині

Посудомийні машини покликані допомагати господиням в догляді за будинком, оскільки встежити за всім не вистачає або сил, або часу. Чи можливо її використання у разі, якщо потрібно очистити пожовклий кришталь? Багато залежить від нюансів.

Слід зберігати певні умови, а тому варто дізнатися про свою машинці, як саме вона працює. У складі мийного засобу, який буде використовуватися в цьому варіанті побутової техніки, не повинно перебувати абразивних частинок, які зможуть подряпати вироби, що потребують чищення.

Температурний режим повинен дотримуватися. У більшості видів посудомийних машин використовуються винятково високі температури або постійна зміна температури, що неприпустимо, коли мова йде про цей вид скла.

Рекомендується використовувати спеціально призначений для кришталю режим, якщо його в машинці немає, то можна спробувати підібрати найбільш підходящий і протестувати його роботу на одному елементі.

Також можна мити кришталь у посудомийній машині тільки в тому випадку, якщо він був виготовлений з барію. Не можна мити ті прилади, які були створені на основі свинцю, оскільки вони негативно позначаться на роботі самої машини.

7 кращих засобів: чим мити кришталь щоб він блищав, як почистити кришталь у домашніх умовах

Особливості чищення різних виробів

Залежно від виду вироби з кришталю потрібен певний підхід до очищення, так як люстра може містити велику кількість дрібних деталей, в посуді знаходилися ті чи інші види продуктів, а у вазі стояли живі квіти, а тому вона часто має на стінках білий наліт. У будь-якому випадку мити скло потрібно в спеціальних бавовняних рукавичках без ворсу, щоб не залишати на виробах жирові відкладення.

Посуд

При повсякденному використанні звичайний миючий гель дозволить надовго зберегти посуд блискучою. Потемнілі від часу предмети потрібно замочити в міцному соляному розчині, а потім промити за допомогою звичайних засобів.

Люстра

Якщо люстра розбирається, то слід це зробити і мити все її частини окремо один від одного. В іншому випадку доведеться мити її на вазі, не зачіпаючи однієї підвіскою всі інші. Перед вологим прибиранням (краще використовувати спеціальні гелі) рекомендується попередньо змести з неї пил за допомогою пуховки або пензлика. Більш докладну статтю про очищення кришталевої люстри читайте тут.

7 кращих засобів: чим мити кришталь щоб він блищав, як почистити кришталь у домашніх умовах

Ваза

Від жорсткої води на вазі часто залишається білий наліт. Усунути його можна за допомогою таблетки аспірину, розчиненої у воді. Такий розчин слід залишити у вазі на 10 годин, а потім промити звичайним засобом.

Народні засоби

Народні засоби допоможуть у короткий термін позбутися від нальоту на кришталевих виробах. Нижче перераховані найбільш ефективні з коштів, випробувані не одним поколінням.

Вода від варіння картоплі

Воду після варіння картоплі остудити до кімнатної температури. Потім у розчині кришталеві вироби замочити на 10 хвилин. Після чого помити предмети за допомогою гелю для миття посуду.

Оцет

Слабкий оцтовий розчин використовується, якщо потрібно відмити предмети з позолотою. Для цього потрібно замочити в розчині вироби, а потім протерти тканиною.

7 кращих засобів: чим мити кришталь щоб він блищав, як почистити кришталь у домашніх умовах

Лимонна кислота

В 5 літрів води потрібно додати ст. л. лимонної кислоти і перемішати. У розчин опустити кришталеві вироби, які потрібно відмити. Після помити чистою водою і витерти.

Перекис і нашатирний спирт

У запущених випадках допоможе цей розчин. В таз з теплою водою додають по ч. л. перекису і нашатирю, завантажують в нього предмети, які потрібно відмити, і виймають через 5 хвилин.

Крейду і синька

Для розчину потрібно взяти воду і крейда по 2 ст. л і додати до них чверть ч. л. синьки, перемішати. За допомогою м’якої тканини потрібно нанести на вироби суміш і акуратно потерти.

Картопляний крохмаль

Потрібно картопляними очищеннями натирати стінки виробів. Або скористатися самим крохмалем, яким за допомогою серветки стерти забруднення.

7 кращих засобів: чим мити кришталь щоб він блищав, як почистити кришталь у домашніх умовах

Спеціальні засоби

Кришталеві вироби можна відмити за допомогою спеціальних засобів. Багато з них випущені спеціально для люстр у форматі спрею. Це особливо підійде в тому випадку, якщо розібрати її не виходить. В цьому випадку потрібно буде лише застелити підлогу під люстрою поліетиленовою плівкою, або який-небудь тканиною, нанести кошти на виріб, не пропускаючи жодної ділянки, а потім просто дозволити йому стекти на покриття.

Цей метод є найбільш простим і зручним у виконанні, оскільки не вимагає особливих зусиль. Подібні засоби представлені на ринку у величезному асортименті будь-якій ціновій категорії. Рекомендується слідувати виключно згідно інструкції, а також передбачити той факт, з якого саме матеріалу виконані вироби, оскільки може виникнути ситуація, коли препарат не підійде.

Щоб уникнути псування майна, слід перевірити засіб на невеликій ділянці кришталевого вироби, а тільки потім з його допомогою очистити кришталь від жовтизни і потемніння. Згідно інструкції, що додається, немає необхідності в протиранні і споласкивании предметів з цього матеріалу, оскільки це засіб не залишає розводів і плям за собою.

7 кращих засобів: чим мити кришталь щоб він блищав, як почистити кришталь у домашніх умовах

Прибрати білий наліт

Власники кришталевих ваз часто помічають білий наліт, який залишається після випаровування рідини, але не мають ні найменшого уявлення про те, як почистити його. Насправді не потрібно довго гадати на цей рахунок і відмити вазу насправді просто.

  • Помутнілий і забруднився кришталь з легкістю можна відмити за допомогою сольового або спиртового розчину. Для цього потрібно насипати кілька столових ложок морської або кухонної солі на дно вази і залити теплою водою. Такий розчин слід залишити на кілька годин, потім просто протерти спиртовою серветкою і милуватися блиском вишуканого вироби.
  • Також можна використовувати засоби для миття вікон, які призначені для боротьби з вапняними відкладеннями, якими і є білий наліт. Потрібно застосовувати їх згідно інструкції. Якщо ваза має вузьке горлечко, то варто засипати в неї рисову муку і соду, додати води і ретельно збовтати.

Але головною умовою вважається регулярне миття. Наліт не утворюється моментально, йому для цього потрібен час. Якщо щодня змінювати квітам воду перед поверненням на місце мити кришталеве виріб, вапняні відкладення не будуть залишатися на стінках посудини.

7 кращих засобів: чим мити кришталь щоб він блищав, як почистити кришталь у домашніх умовах

Повертаємо блиск

Чому потрібно мити кришталь, щоб він блищав? Відповідь проста – спеціальними засобами. Якщо немає бажання їх купувати, то після кожного миття кришталевих виробів доведеться знову повертатися до їх поліровці.

  1. Вибрати спосіб можна в залежності від ступеня забруднення вироби. Для полоскання предметів з кришталю потрібно додати у воду кілька крапель синьки. Вона дозволить відбілити і освітлити вироби, надавши їм природний блиск.
  2. Для видалення нальоту можна замочувати вироби в газованій воді: використовувати можна Coca-Cola, Sprite і інші зі схожим складом. Завдяки кислоті, присутньої в цих напоях, наліт швидко відходить від стінок. Після споліскування в чистій воді можна насолодитися ідеальним блиском виробів, якщо їх насухо витерти.
  3. Подібного ефекту можна досягти, якщо полоскати кришталеві предмети в оцтовому розчині. Для його приготування знадобляться 2 ст. л. кошти в розрахунку на літр води. Всі предмети завантажуються в нього на пару хвилин, а потім витираються за допомогою бавовняної тканини і натираються мікрофіброю або фланеллю. Натирати можна і спиртовими серветками, які не тільки очистять від дрібних забруднень, але і додадуть виробу блиск.

Виконання профілактичних заходів допоможуть довше зберегти кришталеві вироби у презентабельному вигляді. Тому, знаючи заходи з чищення та використовуючи правила догляду за кришталем, можна продовжити термін експлуатації виробів.


Моя довідка - Корисні поради