6 способів: як прочистити засмічення у ванній, як усунути засмічення у ванній

Засмічення у ванній досить неприємна ситуація, яка змушує митися в незручному становищі. Щоб позбутися від пробок, не потрібно витрачати багато сил, так як засмічення у ванній видаляється досить просто і без використання спеціальної побутової хімії.

6 способів: як прочистити засмічення у ванній, як усунути засмічення у ванній

Причини виникнення заторів

Для усунення проблеми, що створює незручності, потрібно з’ясувати її причину, залежно від якої і будуть підбиратися методи її рішення. Засмічення у ванній найчастіше утворюється з-за волосся. Причому це не тільки людські пасма, але і шерсть тварин, якщо вони є в будинку, а також ворсинки з різного роду тканин.

Поступово вони утворюють в згині труби клубок, який, крім волосся і ниток, починає збирати на себе пил, жир і мило. Все це починає неприємно пахнути, так і сприяє затору води. Також цей клубок збирає патогенну мікрофлору, що і виробляє затхлий запах.

Ще однією причиною помпі ванни можуть стати металеві труби. Такі зустрічаються в старих будівлях, так як раніше вони виготовлялися в основному з чавуну і сталі. Подібні конструкції викликають осадження мінерального наросту, з-за чого погано йде вода у ванній.

Причини виникнення заторів допомагають придумати способи уникнути ситуації, коли засмітилася ванна. Наприклад, для того, щоб у вигинах каналізаційної труби не скупчувалися волосся і дрібне сміття, потрібно встановити спеціальну дрібну сіточку в зливний отвір, яка буде утримувати забруднення.

Профілактика може включати використання спеціальних засобів для прочищення труб. Застосовувати їх потрібно не тільки для того, щоб позбутися від засмічення, але і просто в якості допоміжного засобу.

Прочищення засмічення у ванній з допомогою троса та інших кошти не потрібно, якщо час від часу користуватися вантузом, щоб усунути засмічення.

Як прибрати сміття?

Засмічення потрібно видалити відразу, як він з’явився, бо інакше не буде можливості нормально прийняти душ або ванну. Вода не буде йти, а тому бактерії, які накопичуються в сифоні або пробці, будуть підніматися нагору. Що робити, якщо засмітилася ванна?

6 способів: як прочистити засмічення у ванній, як усунути засмічення у ванній

Пробити пробку вантузом

Вантуз – перше, що приходить на розум, коли потрібно видалити засмічення у ванній. Він є практично в кожному будинку, є ефективним засобом для боротьби з забившимися раковинами і унітазами.

Як за допомогою вантуза усунути засмічення у ванні? Для цього потрібно наповнити її до рівня, щоб зливний отвір було повністю покрито водою. Прилад встановлюється вертикально таким чином, щоб злив був повністю закритий, створюючи вакуум. Виробляються штовхальні руху по вертикальній осі.

В процесі гідроударів вдається пробити пробку і застряг сміття або проштовхується вперед по трубі, або піднімається вгору. В цьому випадку потрібно видалити його самостійно. Якщо з першого разу засіб не допомогло очистити каналізаційну трубу, то варто повторити процедуру ще раз або скористатися іншими методами.

Видув повітря

Як не дивно, але виправити ситуацію можна за допомогою пилососа. При цьому побутовий прилад аніскільки не постраждає при проведенні цієї процедури. Для цього потрібен такий пилосос, який має здатність видувати повітря. Таким чином, за допомогою цього приладу можна зруйнувати пробку і проштовхнути забруднення вперед.

Труба пилососа приєднується до отвору видування. Потрібно створити щільне з’єднання з зворотної сторони труби із зливним отвором. Для цього рекомендується обернути трубу рушником і вставити у злив. Потрібно на високій потужності пробити засмічення.

6 способів: як прочистити засмічення у ванній, як усунути засмічення у ванній

Використання сантехнічного троса

Якщо пробка застрягла у ванній, то можна використовувати трос. Це пристосування також повинно знаходитися в будинку, оскільки використовується у великій кількості випадків. Щоб кожен раз не викликати сантехніка, який проведе ту ж легку операцію, варто навчитися виконувати її самому.

Трос коштує відносно недорого, та й займає мало місця. При роботі потрібно помічник. Один повинен прокручувати трос з допомогою ручки, а другий в цей час проштовхує його вглиб. Засмічення досить швидко руйнується. Залишається тільки вийняти і промити підручний засіб. При великій майстерності процедуру можна буде виконувати самостійно.

Харчова сода і оцтова кислота (лимонна кислота)

Прочистити засмічення, що утворився у ванній, можна і з допомогою такої хімічної реакції, як гасіння соди. Для цього потрібно засипати в зливний отвір приблизно склянку харчової соди, а потім залити такою ж кількістю столового оцту. Для цих цілей потрібно використовувати 9%.

Треба залишити на півгодини або годину, а потім промити каналізацію великою кількістю гарячої води. Оцтову може замінити лимонна кислота, але її потрібно менше. Якщо цей засіб не впоралося із засміченням, то потрібно використовувати спеціальні засоби побутової хімії, які здатні пошкодити волосся і інше сміття.

Гарячі процедури

З жиром і сольовими відкладеннями непогано бореться звичайний окріп. Для цього потрібно залити деяку кількість гарячої води. Якщо з першого разу не вдалося пробити засмічення, то потрібно повторити процедуру через годину. Окріп працює тільки в тому випадку, якщо труби металеві.

6 способів: як прочистити засмічення у ванній, як усунути засмічення у ванній

В каналізацію з пластику потрібно заливати воду не гаряче 80 градусів. Посилити ефект можна за допомогою солі і соди. Продукти в рівних кількостях потрібно засипати в злив, а потім залити водою.

В цьому випадку частинки, які утворювали затор, можуть вийти в ванну через зливний отвір. Це досить регулярна практика. Великі частинки слід прибрати самостійно, а ванну відтерти різними засобами після того, як злив запрацює.

Розбір зливу, чистка сифона або гідрозатвори

Часто сміття накопичується в сифоні, а тому потрібно його розібрати, щоб позбутися сміття. Процедура спрощується, якщо в нього забилися тверді частинки. Потрібно лише розібрати конструкцію, прочистити її, а потім встановити назад.

Якщо замість сифона використовується гідрозатвор, то потрібно або викрутити пробку знизу, або спорудити гачок з дроту і спробувати дістати волосся і сміття через зливний отвір.

Перед розбором сифона потрібно підставити відро чи хоча б постелити дрантя. Конструкція повинна регулярно чиститися, щоб не виникало заторів, однак якщо це сталося, то доведеться трудитися в невідповідний для цього заняття момент. При регулярному чищенні з зливного отвору ванни не буде виходити неприємний запах.

Потрібно зняти всі елементи, на які кріпиться колба, а потім дочекатися, коли витече вся вода. Потрібно акуратно промити сифон, а потім встановити його назад. Потрібно спочатку перевірити правильність установки, включивши воду, а тільки потім, у разі якщо немає протікання, прибрати сміття.

При правильному підході до догляду за ванною кімнатою, а також регулярного чищення сифона і каналізаційних труб з зливного отвору не буде неприємного запаху. Затори з’являються тільки у випадку занедбаності каналізаційної системи.

Моя довідка - Корисні поради