6 способів: як почистити в домашніх умовах шубу з кролика, ніж почистити білу шубу з кролика

Чистка кролячої шуби повинна проводитись регулярно, але здавати річ в хімчистку – захід досить витратне, а тому потрібно навчитися прибирати забруднення в домашніх умовах. Для цього варто придбати певні навички, враховуючи той факт, що хутряні вироби досить вибагливі. Тому потрібно знати способи, як доглядати за шубою з кролика за допомогою засобів, які знаходяться під рукою.

6 способів: як почистити в домашніх умовах шубу з кролика, ніж почистити білу шубу з кролика

Способи

Існує чимало способів, як можна почистити шубу з кролика, але вибір залежить від складності та виду забруднення. Природно, що з часом хутро починає жовтіти. Добитися білосніжної виду не вийде, якщо просто прибрати забруднення – необхідно змінити відтінок. Знадобляться речовини, які використовуються на кухні або зберігаються в аптечці.

Крохмаль

Шубу потрібно розкласти на рівній поверхні і рівномірно розподілити по поверхні крохмаль, акуратно втираючи його в хутро, але не докладаючи зусиль. Потім варто залишити в такому положення виріб на третину години і тільки по закінченню цього часу видалити крохмаль з поверхні за допомогою гребінця або щітки для тварин.

Варто врахувати, що якщо вдома немає спеціальної щітки для чищення шуб, то потрібно брати гребінець з рідкими зубцями, щоб не пошкодити хутро. Щоб було простіше здійснити задумане, можна попередньо струсити шубу, щоб надлишки самі покинули її. Замість щітки і гребінці можна використовувати і пилосос.

Потрібно підбирати малопотужний пристрій. Для цього підійде автомобільний портативний пилосос. При цьому варто стежити за станом вироби – ворсинки не повинні залишати мездру. На відкритому просторі можна видалити речовину за допомогою фена, на якому варто включати виключно холодне повітря.

6 способів: як почистити в домашніх умовах шубу з кролика, ніж почистити білу шубу з кролика

Оцет

Варто розуміти, що під оцтом ми розуміємо 9% розчин кислоти, так як великі концентрації можуть пошкодити виріб. Дана речовина надає хутрі м’якість і блиск. Потрібно розбавити оцтову кислоту водою в пропорції 1:1, а потім за допомогою ватного диска перенести засіб на хутряний виріб по напрямку ворсу. При цьому не варто терти забруднення, оскільки в цьому випадку ворс може почати випадати.

Висівки

Можна використовувати будь-які висівки, оскільки вони діють однаково, але попередньо їх варто приготувати. Для цього потрібно підігріти продукт на чистій сухій сковороді до теплого стану і обережно втерти в хутро. Залишки варто видалити за допомогою гребінця або щітки, вибираючи м’які варіанти, оскільки вони дбайливіше ставляться до хутра.

Перекис водню

Часто даний метод використовується у випадку очищення білої шуби, оскільки добре дозволяє відбілити виріб. Для цього потрібно розвести в склянці чистої теплої води столову ложку перекису водню з додаванням декількох крапель нашатирного спирту. За допомогою пульверизатора потрібно нанести розчин на хутряний виріб.

Даний метод є самим простим у використанні, оскільки менш енерго – і времязатратный. Подальше участь господині при цьому не потрібно – достатньо залишити виріб сушитися, після чого акуратно його розчесати.

6 способів: як почистити в домашніх умовах шубу з кролика, ніж почистити білу шубу з кролика

Медичний спирт

Медичний спирт також можна використовувати для очищення кролячого хутра. Потрібно виготовити розчин з спирту, оцту і води, які змішуються в однакових пропорціях. За допомогою губки варто нанести розчин на хутряну частина шуби, а потім промокнути чистою серветкою.

Тальк

З забрудненнями особливо добре справляється тальк. Найбільш застосовний до довгим варіантів шуб, так як у них особливо часто брудниться поділ. Не докладаючи значних зусиль, потрібно втерти тальк у забруднені ділянки, а потім обережно видалити інгредієнт. Суха чистка найбільш зручна, якщо потрібно швидко прибрати плями, якщо згодом буде потрібно надіти шубу відразу.

Як освіжити

Освіжити шубу потрібно при настанні нового сезону і закінчення попереднього. При цьому не завжди на виробі присутня велика кількість забруднень, а просто потрібно лише прибрати з неї пил і спробувати зберегти товарний вигляд виробу.

Не можна прати хутряні шуби, оскільки в цьому випадку вони можуть деформуватися і зменшитися в розмірах. При машинному пранні хутро може збігтися або розірватися мездра – шкіра. Щоб цього не допустити, потрібно знати, як можна почистити шубу з кролика в домашніх умовах.

6 способів: як почистити в домашніх умовах шубу з кролика, ніж почистити білу шубу з кролика

Варто приготувати тонку тканину чи простирадло, в яку обертається виріб. Потрібно дбайливо спробувати вибити з шуби пил. Не варто докладати великі фізичні зусилля, оскільки можна пошкодити річ. Потім виріб має бути вилучено з імпровізованого чохла і розкладено на рівній поверхні або повішено на плічка. Потрібно змочити ватний диск в оцті і протерти хутро. При цьому варто дотримуватися напрямок, в якому розташовані ворсинки – не варто протирати «проти шерсті», так як в цьому випадку первісний вигляд їм буде складно.

Потрібно дочекатися повного висихання кролячої шуби і протерти аптечним гліцерином хутро. Тоді він буде блищати і стане м’яким, чим і домагається будь-яка господиня такого виробу. Не варто розповідати річ на сонці чи біля відкритого вогню та опалювальних приладів, так як вони шкодять мездре. Подібна процедура може проводитися і протягом сезону, якщо в цьому виникла необхідність.

Вивести плями

Виведення плям іноді також потрібно. При цьому не завжди є можливість віднести виріб в хімчистку, а тому доводиться шукати способи, як почистити шубу з кролика, в особливості, коли вона біла. Для цього також стануть у нагоді цілком буденні речі. Потрібно придбати очищений бензин, технічний спирт денатурат.

Дані кошти відмінно підходять для видалення жирних плям з речей, що часто трапляється з тими частинами шуби, які стикаються з шкірою людини – манжети, комір, кишені. Для цього потрібно змішати інгредієнти в пропорції 1:1, змочити в розчині ватний тампон і протерти хутро. Для подальшої шкарпетки потрібно дати шубі провітритися, а тому даний спосіб рекомендується використовувати в кінці сезону або приділити цьому час на вихідних.

6 способів: як почистити в домашніх умовах шубу з кролика, ніж почистити білу шубу з кролика

Бензин, як і оцет, потрібно використовувати виключно в розбавленому стані, оскільки в інших випадках можна пошкодити хутро, аж до утворення залисин і дірок на шубі. Жирні плями можна видалити за допомогою інших засобів. Наприклад, підійде «Уайт-спірит», змішаний в рівних пропорціях з нашатирем. Для цього потрібно протерти шубу і дати висохнути.

В половині літра води потрібно розвести столову ложку нашатирного спирту і 3 столові ложки солі, нанести засіб на півгодини на виріб, а потім просто протерти сухою чистою серветкою з натуральних матеріалів. Подібну дію має і розчин води з оцтом.

Почистити підкладку

Підкладка найбільш часто і щільно стикається з шкірою людини, а тому навіть більше самого хутра потребує очищення. Однак реалізувати це досить складно, оскільки прати річ категорично заборонено. Пощастило власникам тих шуб, у яких підкладку можна без труднощів зняти, але якщо немає бажання її відпорювати, то доведеться проявити кмітливість.

Для очищення певних місць рекомендується використовувати розчин з медичного спирту і бензину. У ньому потрібно змочити ватний диск і обробити необхідні ділянки з забрудненнями. При цьому варто проявити обережність і не дати підкладці стикатися з мездрой, так як вона може бути пошкоджена їдкою сумішшю.

6 способів: як почистити в домашніх умовах шубу з кролика, ніж почистити білу шубу з кролика

Найчастіше таке може статися у випадку, якщо виріб носиться не один сезон, або було неправильно зроблено. Дірки від бензину можуть з’явитися на дуже тонкій шкірі, а тому якщо вона розтягнута або неправильно вироблена, то такий ризик є. Інакше можна бути впевненим у тому, що розчин не зашкодить виробу.

Для чищення підкладки при незначних забрудненнях можна використати звичайний мильний розчин, але не варто сильно змочувати шубу, так як велика кількість вологи також шкодить шкірі, як і бензин.

Очищення білої шуби

Білосніжні речі завжди вимагають більш ретельного підходу до їх очищення. Даний випадок не є виключенням, а тому потрібно згадати попередні способи видалення забруднень з шуби.

Наприклад, спосіб з використанням крохмалю для білого кролика можна дещо адаптувати. Для цього лише потрібно замінити головне діюча речовина манною крупою. В цьому випадку вдасться запобігти поява сірого та жовтого відтінку хутра.

Найбільш популярним і ефективним засобом для очищення білого хутра є нашатирний спирт в поєднанні з перекисом водню. Даний розчин допомагає позбутися від неприємного жовтуватого відтінку. Необхідно обробити хутро змоченою в розчині вологою ганчіркою і залишити висихати.

6 способів: як почистити в домашніх умовах шубу з кролика, ніж почистити білу шубу з кролика

З цією ж метою можна приготувати суміш з оксиду магнію і очищеного бензину. Кашку потрібно акуратно втерти в хутро, а потім акуратно вичесати надлишки. Для того, щоб позбавитися від запаху бензину, потрібно протерти в розчині оцту з водою або почекати тиждень, поки він самостійно покине річ.

Перед застосуванням спеціальних засобів по відбілюванню кролячої шуби потрібно очистити її від пилу і забруднень перерахованими вище способами.

Як доглядати

Даний вид хутра допускає його чистку в домашніх умовах, однак і в цьому випадку потрібно дотримуватися ряду правил:

  1. Не варто використовувати жорсткі щітки, так як хутро досить ніжний.
  2. Вироби з хутра не варто прати.
  3. Вони вимагають природної сушки, а тому не можна дозволяти їм знаходитися поблизу нагрівальних приладів.
  4. Не можна прасувати.

Варто підбирати спеціальні щітки для чищення хутряних виробів або купувати гребінці для тварин, які також виготовляються з м’яких матеріалів, щоб не пошкодити шкіру тварин. У них досить рідкісні зубці, щоб не вирвати велика кількість ворсу.

6 способів: як почистити в домашніх умовах шубу з кролика, ніж почистити білу шубу з кролика

Жителі екологічно чистій місцевості можуть дозволити собі бабусині методи позбавлення шуби від пилу: достатньо вийти взимку на вулицю, розкласти хутряну шубу на білий сніг і акуратно вибити і насолоджуватися результатом – вся пил виявиться на снігу.

Але в міських умовах це неможливо, а тому треба шукати інші способи очищення хутряних речей.

Моя довідка - Корисні поради