6 методів: як відіпрати зеленку з одягу, ніж відіпрати з одягу зеленку

Брильянтовий зелений розчин знайомий багатьом з дитинства. Відкрити упаковку з вмістом буває вкрай важко, а плями, які залишаються від анілінового барвника, не виводяться практично з будь-якої поверхні. Інформація про те, як відіпрати зеленку з одягу, стане в нагоді кожному, адже зіткнутися з цим дешевим, але хорошим антисептиком може будь-хто.

6 методів: як відіпрати зеленку з одягу, ніж відіпрати з одягу зеленку

Чистка дитячих речей

З зеленкою найчастіше стикаються у дитинстві: вона може згодитися для оброблення дрібних подряпин і саден, поява яких іноді не може пояснити навіть дитина. Пуповину немовляти також знезаражують даними антисептиком. Найбільш часто доводиться мати справу з діамантовим зеленим розчином при вітряній віспі.

Коли дитина хворіє вітрянкою, його з ніг до голови вкривають зелені плями антисептика. Це не може не вплинути на колір одягу і постільної білизни. Барвник, що використовується в цьому антисептичному засобі, дуже стійкий, а тому в домашніх умовах до процесу виведення зеленки варто підходити обдумано.

В’їдаються за велику кількість прань забруднення видалити набагато складніше, тому слід виводити зеленку з одягу, як тільки вона на ній опинилася. Дитячі речі вимагають делікатного поводження з ними. Не можна використовувати їдкі хімічні склади, так як вони можуть пошкодити шкіру дитини.

Тому для того, щоб відіпрати зеленку з одягу дитини, потрібно використовувати господарське мило. Найкраще воно справляється зі свіжими плямами антисептика. Для їх видалення доведеться потерти милом забруднення на тканини, випрати вручну або на машинці з використанням прального порошку для дитячих речей.

Постільна білизна з зеленочными розводами доведеться замочувати в мильному розчині 2-3 години, а потім стільки ж раз попрати з використанням порошку. Мильний розчин готується з стружки господарського мила. На літр води необхідно брати столову ложку стружки.

Чистка білого одягу

Господині переживають сильніше всього, якщо діамантовий зелений розчин потрапив на світлі речі. В цьому випадку потрібно підбирати певні кошти, які допоможуть не тільки вивести пляму зеленки, але і прибрати плями, які можуть залишитися.

6 методів: як відіпрати зеленку з одягу, ніж відіпрати з одягу зеленку

Найбільш ефективною в цьому випадку перекис водню, яка береться в чистому вигляді. Цей метод дозволяє відновити білосніжний вид одягу. Ніхто навіть не зможе подумати про те, що на речах були плями зеленки.

Для цього потрібно підкласти під тканина картон або іншу щільну поверхню, щоб зеленочные розлучення не закарбувалися на іншій стороні виробу. Ватний тампон або диск змочується в розчині перекису, а потім їм обробляється зіпсований предмет гардеробу.

Не варто чекати миттєвого дива: річ слід випрати в теплій воді з використанням прального порошку. Тільки потім можна буде оцінити результат роботи: з тканини зникнуть будь-які докази неакуратне використання антисептика.

Відіпрати плями від зеленки можна і за допомогою засобу для виведення плям і відбілювання. Самим популярним засобом є Vanish Oxi Action. Але можна використовувати і ті, які є вдома. Бажано, щоб у їх складі була присутня перекис водню. У цьому випадку позбутися від зеленки буде значно простіше.

Ковпачок засобу необхідно вилити на забруднення, відтерти, а потім відправити в пральну машину. В спеціальний відсік потрібно додати того ж засобу для виведення плям. Також потрібно встановити режим додаткового полоскання.

Способи видалення зеленки з одягу

Засіб для чищення унітазів або ацетон

Для того щоб видалити забруднення з щільних тканин, знадобиться засіб для чищення унітазів або ацетон. Другий засіб використовується в невеликих кількостях: наноситься локально на плями за допомогою ватного диска. Пляму потрібно потерти і випрати річ в пральній машині. Метод найбільш застосовний до джинсових виробів.

Засіб для чищення унітазу потрібно налити на тканину, потерти до утворення піни, а потім змити теплою водою. Схожа методика чищення одягу і при використанні 10%-ого аміачного розчину. Пляму потрібно залити рідиною, почекати 10 хвилин, а потім відправити в прання.

6 методів: як відіпрати зеленку з одягу, ніж відіпрати з одягу зеленку

Рослинна олія

В’їдаються плями легко відмиваються за допомогою рослинної або оливкової олії. На це потрібно приділити добу, але воно того буде коштувати. Забруднення потрібно полити обраним маслом, залишити на 5-7 годин, потім обробити жирну пляму, що залишився на речі миючим засобом. В такому стані потрібно залишити одяг ще на півдоби і тільки потім випрати в теплій воді.

Медичний спирт

Зеленка виготовляється на спиртовій основі, а тому з допомогою медичного спирту її легко можна видалити з одягу. Головне, уникнути появи розлучень. Для цього потрібно по межах плями розсипати крохмаль. Потрібно в спирті змочити ватний диск і потерти забруднення. Щоб підсилити властивості головного діючої речовини, можна додати в розчин лимонну кислоту.

Оцет і марганцівка

Оцет і марганцівка також здатні позбавити від плям зеленки на одязі будь-якого забарвлення. Для цього потрібно брати оцтову кислоту 7%, змочувати нею місце забруднення, а потім чекати, коли річ стане чистою.

Марганцівка краще всього підходить для прання бавовняних тканин. Річ спочатку потрібно випрати в гарячій воді, а потім замочити в слабкому розчині марганцівки на 2-3 години. По закінченню часу буде потрібно лише випрати виріб в теплій воді.

Сода

Сода є універсальним засобом для боротьби з плямами, тому не може виникати питання, відпирається чи зеленка з її допомогою. Метод полягає в тому, що на забруднення насипається невелика гірка речовини, а потім поливається столовим оцтом. У процесі утворення піни зеленка починає відходити з тканини.

6 методів: як відіпрати зеленку з одягу, ніж відіпрати з одягу зеленку

Крохмаль

Крохмаль не тільки запобігає поява розлучень на тканини, але і є самостійним засобом для очищення плям зеленки. Для цього речовину втирається у вологу тканину. З першого разу можна не досягти бажаного результату, але процедуру можна і потрібно повторити ще кілька разів.

Чим можна відіпрати зеленку? Більшістю засобів, які знаходяться на кухні у господині. Потрібно лише проявити винахідливість і обережність у поводженні з коштами. Потрібно використовувати запобіжні заходи в процесі боротьби з зеленкою: використовувати респіратор і гумові рукавички. А при роботі з оцтом потрібно ретельно провітрювати приміщення.

Моя довідка - Корисні поради