6 методів: як прибрати сліди від скотчу на меблях, одязі, тканини, скла

Скотч застосовується у повсякденному житті дуже часто. Найчастіше він потрібен при упаковці товарів, а також при зв’язуванні стулок і деталей меблів між собою, щоб їх легше було перевозити. Так що нерідко постає питання, як можна прибрати сліди від скотчу на меблях і інших поверхонь.

6 методів: як прибрати сліди від скотчу на меблях, одязі, тканини, скла

Засоби очищення і місця застосування

За багато років використання було придумано чимало методів, які дозволяють позбутися від скотча з різних покриттів.

Обробка маслом

Найбільш популярним є використання рослинної або оливкової олії. Але часто замість них рекомендується використовувати ефірні, так як вони є більш ефективними.

Харчове масло необхідно налити на пляму, або покласти на забруднення змочену в рідині серветку на кілька годин. В цей час масло вступає в реакцію з клеєм, що залишилися від скотчу, змушує його розмокнути, а тому видалити залишки слідів досить легко.

Після цього потрібно стерти чистою ганчіркою клей з поверхні, а також вимити її мильним розчином, щоб видалити жирні плями. Не варто використовувати цей засіб для очищення дерев’яної поверхні, особливо якщо вона не була раніше оброблена, так як деревина вбере в себе олію і зіпсується.

Ефірні олії ефективніше, тому що сильніше розмочують клей. Варто вибирати безбарвні варіанти з ненав’язливим запахом, оскільки тривалий контакт з різко пахнуть розчинами може викликати головні болі, а також виникнення алергічної реакції.

Дешеві ефірні масла можуть містити у своєму складі смолянисті речовини, а тому не можна тримати їх на поверхні довго – залишиться пляма, яке буде неможливо прибрати. До того ж воно має властивість швидкого випаровування. Щоб впоратися з плямою, необхідно налити на забруднення трохи ефірного масла і потерти сухою серветкою, а потім промити місце теплою мильною водою.

Ці засоби підходять і для виведення слідів двостороннього скотчу.

6 методів: як прибрати сліди від скотчу на меблях, одязі, тканини, скла

Канцелярія

В домашніх умовах не може бути багатьох засобів, але ось гумка є практично в кожному будинку, хоча б в якості наконечника простого олівця. Цей канцелярський предмет дозволяє швидко позбутися від важких клейових забруднень, але на їх видалення потрібно багато часу.

Робота належить механічна, прати доведеться довго, особливо, якщо пляма велика. Найкраще видаляються сліди скотча допомогою ластику з рівних поверхонь, таких як пластик і полірована деревина.

Обробка канцелярською гумкою займає не тільки багато часу, але і при цьому робить оброблювану поверхню матовою. Щоб повернути їй блиск, потрібно протерти вологою ганчіркою, а також можна обробити поліроллю в залежності від типу поверхні.

В якості альтернативи можна використовувати дриль з гумовою насадкою, яка не вимагає докладання великих зусиль: забруднення усунеться самостійно за лічені хвилини. Краще не використовувати на м’яких поверхнях, так як їх простіше пошкодити.

Скотч

Приказка «клин клином вибивають» працює у цьому випадку на відмінно. Хоч це і звучить нерозумно, але в деяких випадках повторне приклеювання клейкої стрічки на те ж саме місце дозволяє позбутися від старих шарів клею.

На пляму потрібно наклеїти нову смужку скотча, а потім різко її відклеїти. В більшості випадків цей спосіб допомагає прибрати клейові плями, які вже напевно встигли покритися декількома шарами пилу. Але він іноді дає осічку, а тому не варто покладати на цей спосіб великих надій.

6 методів: як прибрати сліди від скотчу на меблях, одязі, тканини, скла

Високі температури

Багато хто знає, чим прибрати сліди канцелярського скотчу, але нерідко з’являється питання, як зняти двосторонній скотч. Найчастіше цей побратим робиться на спіненої основі, а тому на місці, де він був приклеєний, залишається не тільки клей, але і кріпильний засіб.

Прибрати такого виду забруднення можна за допомогою високих температур. Цей метод не підійде для більшості поверхонь, так як є агресивним для деяких поверхонь. Нагрівання можна проводити за допомогою фена, так як це простіше всього. Потім питань, як очистити поверхню, не виникне, оскільки забруднення знімається легко.

Легкозаймисті рідини

Для боротьби із застарілими плямами часто використовуються засоби, зразок бензину, або такі розчинники, як уайт-спірит. Вони підходять для поверхонь певного типу, так як можуть пошкодити інші. Не рекомендується використовувати при роботі з пластиком, фарбою та лаком, так як покриття злазить.

Наноситься вибраний засіб на ватний диск, а потім протирається до тих пір, поки не змиється повністю. Не рекомендується використовувати на дитячих речей та іграшок, а також поблизу вогню, оскільки можуть спалахнути.

Інші кошти

Ці засоби є універсальними, оскільки їх можна застосовувати практично на всіх поверхнях. Навіть тканини входять в їх число. Підходить для цих цілей медичний спирт, ацетон або засіб для зняття лаку, що містить його.

Не рекомендується використовувати на лакованих і пофарбованих предметах, а також на пластикових поверхнях. Використовується так само, як і попередні засоби.

Можна застосувати столовий оцет або засіб для миття скла. Ці рідини не універсальні, однак є більш щадними порівняно з перерахованими.

Можна використовувати спеціальні засоби та аерозолі, які продаються в господарських магазинах. Форма випуску у вигляді спрею, але бувають і олівці. Інструкція по застосуванню додається до засобу. Її потрібно ретельно вивчити перед застосуванням.

6 методів: як прибрати сліди від скотчу на меблях, одязі, тканини, скла

Також використовуються сухі чистячі засоби, які можна замінити содою. Вони здатні очистити подібного роду забруднення зі всіх типів поверхонь, але варто звертатися з ними з обережністю, оскільки вони є абразивами, хоч і досить м’якими, але здатними залишити подряпини і потертості.

Поверхні

Варто розуміти, що різні поверхні вимагають свого підходу до їх очищення. Те, що підійде для одного, необов’язково ефективно для іншого, а до того ж може її зіпсувати.

Чим відтерти клейові сліди з пластикових поверхонь:

  • оліями різної природи;
  • легкозаймистими рідинами;
  • розчинниками
  • канцелярським гумкою;
  • феном, використовуваним для сушіння волосся.
  1. З меблів сліди скотча простіше видалити ацетоном, спиртовмісними рідинами, оцтовою кислотою або засобом для миття вікон. Ці ж речовини знадобляться і в разі, коли потрібно видалити бруд зі скляної і дзеркальної поверхні.
  2. Для скла можна використовувати самі агресивні препарати, але не абразиви, щоб не зіпсувати покриття. Більш детально читайте тут.
  3. Залишки слідів скотчу можна видалити з одягу за допомогою содового розчину, прального порошку, спиртовмісних рідин. Можна спробувати спеціальні розчинники. Але основним засобом є нагрів. Для цього по обидві сторони матеріалу кладуться листи, а потім річ проглаживается на максимально можливі для неї температурах.

Для описаних методів потрібно провести тренування – випробувати засіб на місці, яке не видно, щоб упевнитися в тому, що матеріал не буде пошкоджений. Тільки тоді варто використовувати речовину на предметі.

Видалити сліди скотча просто, якщо знати засоби, які допоможуть позбутися від нього. Але в цьому випадку потрібно ще дізнатися про те, чи підходить речовина для очищення певної поверхні чи ні.Моя довідка - Корисні поради