5 способів: Як в домашніх умовах почистити білі валянки, повстяні, прибрати сіль і розлучення

Любов до валянків у багатьох виникла вже давно, але проходити зовсім не бажає. Сучасні дизайнери роблять масу варіацій даного типу взуття, щоб вона подобалася людям і була пристосована під багато образи. Повинен здійснюватися правильний догляд за валянками, щоб вони довше залишалися у первісному вигляді.

5 способів: Як в домашніх умовах почистити білі валянки, повстяні, прибрати сіль і розлучення

Поради і застереження

Потрібно здійснювати не тільки правильну чистку, але і сушіння вироби. Якщо залишити валянки в мокрому стані поряд з батареями центрального опалення, то взуття може деформуватися. Змінюється не тільки форма взуття, але і розмір, оскільки шерсть дає усадку при високих температурах.

Електричні сушарки також слід відкласти, оскільки вони можуть пошкодити зовнішній вигляд і матеріал виробу. Не варто залишати даний вид взуття поблизу відкритого вогню, яким може виступати багаття або камін. Матеріал, з якого виготовлено виріб, швидко може запалитися, а тому валянки можуть стати причиною пожежі. Але також потрібно уникати подібних обставин з-за іншої причини: шерсть може загрубеть, з-за чого згодом буде не дуже приємно ходити в такому виробі.

Перед проведенням прання рекомендується прибрати всі декоративні елементи з виробу, оскільки деякі засоби можуть пошкодити їх. Якщо вони забруднилися, то рекомендується промити їх водою або необхідними засобами для чищення того матеріалу, з якого виконаний декор. Після закінчення прання і сушіння їх можна буде повернути на колишнє місце.

Варто підготувати валянки до чищення належним чином: якщо вони вологі, то варто дочекатися повного висихання, потім провести суху чистку і по мірі необхідності приступити до іншим варіантам чищення.

5 способів: Як в домашніх умовах почистити білі валянки, повстяні, прибрати сіль і розлучення

Суха чистка

Суху чистку можна здійснювати на щоденній основі. Цей варіант найбільш простий, своєчасне виконання цього кроку дозволить зберігати привабливий вигляд взуття довше, а також продовжити термін її служби.

Можна придбати у взуттєвому магазині гумову щітку, за допомогою якої доглядати за виробом не складе особливої праці. За допомогою даного інструменту з легкістю можна прибрати такі забруднення як пісок або грунт. Обидва інгредієнта часто залишаються на взуття після того, як сніг розтане.

Валянки з повсті від невеликих забруднень, як сміття і пил, можна почистити за допомогою пилососа. Він з легкістю впорається з поставленим завданням. Однак для застосування методу необхідно використовувати моделі з невеликою потужністю, оскільки потужні пилососи можуть деформувати виріб і навіть порвати.

В домашніх умовах без праці можна почистити навіть білі валянки. Зробити це не становить труднощів за допомогою таких складових, як крохмаль, зубний порошок, манка або сода. Будь коштів потрібно посипати на валянки, залишити на деякий час, а потім вибити їх. Для спрощення процедури можна скористатися тим же пилососом. Даний варіант краще використовувати саме для чищення світлої взуття, оскільки на темній можуть залишитися піщинки, які будуть помітні неозброєним оком.

5 способів: Як в домашніх умовах почистити білі валянки, повстяні, прибрати сіль і розлучення

Волога чистка

Складні і застарілі плями прибрати за допомогою сухого чищення досить складно. Якщо вона не допомагає видалити їх, то доводиться користуватися більш потужними засобами, в якості яких виступають спеціалізовані засоби, а також побутова хімія.

Читайте також:
Рамадан 2021, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

Можна використовувати для прання засоби для чищення килимів, які мають пінливу текстуру. З їх допомогою можна буде почистити валянки не тільки з повсті, але і з інших матеріалів. Цей варіант зручний в тому плані, що не допускає повного намокання вироби, що шкідливо для даного типу взуття.

Піна наноситься на ті ділянки вироби, які потребують чищення. Залишити її потрібно в такому стані на час, вказаний на упаковці. Потім видаліть чистою ганчіркою засіб з взуття.

Можна використовувати засоби, які призначаються для прання делікатних тканин. Нерідко можна на сучасному ринку знайти кошти, призначені для збереження кольору або захисту від катишків. Їх потрібно розвести в холодній воді, за допомогою губки нанести невелику кількість на забруднення і акуратно потерти. Потім залишається правильним способом висушити виріб.

5 способів: Як в домашніх умовах почистити білі валянки, повстяні, прибрати сіль і розлучення

Якщо немає можливості або бажання купувати спеціалізовані кошти, провести чистку можна за допомогою мильного розчину. Зробити його можна з легкістю з стружки господарського мила, яке можна використовувати навіть для чищення білих валянок від бруду.

Концентрація розчину повинна бути середньою. Можна збити піну, з допомогою якої буде проводитися чистка як у першому випадку, або залишити воду мильній і скористатися другим варіантом вологого чищення.

Правила прання

Численні способи позбутися від забруднень на валянках не сприяють збереженню їх первісного вигляду, оскільки в результаті чищення проводиться велика кількість механічних впливів, що не може позитивно позначатися на стані вироби. Щоб уникнути їх передчасного «старіння», варто регулярно проводити чистку незначних забруднень. В цьому випадку можна буде обійтися більш щадними і делікатними засобами, які при цьому досить ефективно справляються з нескладними плямами.

У першу чергу потрібно дочекатися повного висихання вироби. Після цього потрібно віднести взуття у ванну і проводити чистку там, так як це буде набагато зручніше. Необхідно нанести на валянки засіб, яким було прийнято рішення користуватися. Змити залишки можна за допомогою струменя чистої води з душу.

5 способів: Як в домашніх умовах почистити білі валянки, повстяні, прибрати сіль і розлучення

Після цього потрібно прибрати зайву воду з виробу. Робиться це за допомогою рук, причому рухатися потрібно від підошви до халяві. До нього варто проявити особливу увагу. Халява потрібно віджати, а потім розправити, що повернути потрібний стан. Спочатку його тягнуть вгору, а згодом розтягують в сторони. Як тільки дана частина виробу повернеться в первісну форму, можна набити взуття папером і залишити сушитися.

Чистка білої і світлого взуття

Біла взуття виглядає набагато привабливіше, на відміну від темного побратима. Проте брудниться вона значно швидше, оскільки на світлому тлі яскравіше видно усі плями і забруднення. Щоб колір валянок залишався початковим тривалий час, потрібно використовувати певні способи їх чищення.

Для запобігання появи сірого кольору можна скористатися засобом для чищення килимів. При цьому у розчин можна додати трохи відбілювача, що не містить хлор. Часто на бирці вироби вказується, можна прати чи ні. Якщо дана процедура можлива, то варто скористатися нагодою. Рекомендується вибирати делікатний або ручний режим, а використовувати — рідкий засіб з відбілювачем.

5 способів: Як в домашніх умовах почистити білі валянки, повстяні, прибрати сіль і розлучення

Господарське мило використовується не тільки в якості мильного розчину. Можна натерти виріб милом, а потім потерти його губкою. Залишки засобу легко змити за допомогою чистої води. При цьому бажано уникати повного зволоження вироби. Для цього мило можна прибрати за допомогою змоченою в чистій воді серветки, проте доведеться цю процедуру повторити кілька разів. Також рекомендується проводити суху чистку за допомогою використання круп, крохмалю і манки.

Читайте також:
Посадка квітів у січні 2020 коли садити в грунт квіти, теплицю, догляд за квітами, пересадка, терміни

Нюанси очищення повстяних валянок

Повстяні валянки не рекомендується піддавати сильному впливу води. Цей матеріал боїться вологи, тому чищення потрібно делікатна. Не рекомендується замочувати виріб. Те ж саме стосується прання в машинці автомат. Дану процедуру можна здійснити, якщо виробник вказав це на бирці вироби.

При цьому варто проявити обережність: прання можлива тільки в делікатному режимі без використання віджиму. Для прання бажано застосовувати щадні засоби. Бажано, якщо використовується засіб для прання делікатних або вовняних виробів. В іншому випадку можлива сильна усадка взуття, а також її деформація.

Даний тип взуття не передбачає чищення абразивними інструментами. Тому не можна піддавати валянки механічного впливу за допомогою наждачного паперу або пемзи. У цьому випадку можна сильно пошкодити структуру виробу. Привести їх згодом до початкового вигляду практично не представляється можливим.

5 способів: Як в домашніх умовах почистити білі валянки, повстяні, прибрати сіль і розлучення

Чистка взуття темного кольору можлива за допомогою кірки житнього хліба. За допомогою використання даного продукту потрібно натерти забруднення, а потім змести залишки крихт за допомогою гумової щітки. Після чищення від снігу і льоду потрібно змоченою у розчині прального порошку щіткою обробити всі забруднення. При цьому на поверхні виробу повинна з’явитися піна, яку варто змити вологою серветкою.

Чистка від молі

Міль дуже любить відкладати яйця у вовняні речі. Відбувається дана ситуація влітку, а тому особливо ретельно варто підготувати валянки на зберігання. До того ж сама моль може виконати у виробі ходи, де і будуть знаходитися яйця, а згодом і личинки. Вони можуть з’їсти виріб практично повністю, а тому варто заздалегідь подбати про валянки.

Не варто розташовувати їх у шафі разом з виробами з вовни та хутра, оскільки в цьому випадку ризик зараження даними комах зростає. Коли настане пора прибирати взуття в коробку, потрібно ретельно їх очистити і висушити при кімнатній температурі. В окремих частинах взуттєвих магазинів можна знайти спеціальні чохли, які просочені сполуками проти молі. В крайньому випадку, подібні пильовики можна придбати в інтернеті.

5 способів: Як в домашніх умовах почистити білі валянки, повстяні, прибрати сіль і розлучення

Якщо зараження було зроблено, то потрібно ретельно обробити шафи і квартиру від харчової і платтяна міль, а також приступити до знищення її личинок і кладки з заражених речей. Виконати це не так вже й складно: потрібно винести їх на сонце, що вб’ють яйця і пташенят з неї дитинчат молі. Згодом потрібно лише ретельно змести їх з валянок за допомогою щітки.

Видалити плями і бруд

Забруднення не повинні видалятися в сирому стані. Оскільки в цьому випадку вийде лише розмазати їх, а не прибрати безповоротно. Варто висушити виріб, а потім приступити до процедури чищення. Великі шматки можна прибрати руками, не варто використовувати для цього ніж або наждачний папір, оскільки в цьому випадку буде пошкоджена поверхню виробу. Краще купити у взуттєвому магазині щітку для чищення замші з гумовими щетинками.

Читайте також:
Посів насіння гороху в грунт березень 2020 коли сіяти, висаджувати насіння в теплицю, місячний календар

Для видалення плям не варто використовувати розчин кислоти (оцтової або лимонної), оскільки на темних виробах він залишить світлий ділянку і може зіпсувати матеріал, а світлі почнуть жовтіти в цьому місці. Варто уважно підійти до питання чищення даного типу взуття, щоб носити її не один сезон.

5 способів: Як в домашніх умовах почистити білі валянки, повстяні, прибрати сіль і розлучення

Більшу частину забруднень запросто можна видалити за допомогою мильного розчину, або вдатися до більш важкої артилерії – видаляти забруднення засобами для прання делікатних тканин і чищення килимів. Вони не зашкодять матеріал, але ефективно справляться з важкими забрудненнями. Також рекомендується використовувати розчин прального порошку не локально на плями, а цілком на весь виріб, так як інакше можуть залишатися ділянки більш світлого кольору на місці колишнього забруднення.

Прибрати сіль і розлучення

Взимку на взуття будь-якого типу з’являються білі розводи і сіль. Це відбувається в основному в міських умовах. Щоб прибрати з’явився наліт даного характеру з валянок, потрібно просто використовувати струмінь води. Цього достатньо, щоб прибрати реагенти, які можуть псувати виріб.

Однак варто використовувати і інші способи. Потрібно ретельно висушити виріб і продовжити чистку. Робиться це за допомогою сухої щітки, якою варто прибрати сухі забруднення. Потім потрібно натерти валянки господарським милом або розчином з нього або прального порошку.

Змочену в розчині взуття коштує легко потерти щіткою, а потім під легким натиском води змити залишки засобу. Зайву вологу можна прибрати за допомогою сухого рушника. Згодом їх варто ретельно висушити, не забувши попередньо набити папером, яка запобіжить усадку виробу.

5 способів: Як в домашніх умовах почистити білі валянки, повстяні, прибрати сіль і розлучення

Існують ще кілька рекомендацій, які допоможуть запобігти усадку виробу. Для цього рекомендується проводити очищення даного типу взуття виключно холодною водою, оскільки високий температурний режим негативно позначається на стані взуття. Нитки стають помітно коротше. Відновити згодом виріб буде дуже складно, а тому варто спочатку акуратно поводитися з взуттям.

Як правильно доглядати

Валянки з повсті потрібно обробляти вологовідштовхувальним просоченням, так як це може продовжити термін їх експлуатації. Процес сушіння потрібно здійснювати в сухому теплому місці. При цьому рекомендується набивати їх папером, щоб запобігти зміна форми, а також прискорити процес висихання. У міру зволоження наповнювача, потрібно міняти його на новий.

Можна допускати намокання валянок? Небажано. Згодом потрібно виконати правильну сушіння і чищення вироби, щоб воно зберегло свій первісний вигляд. Також нерідко рекомендується використовувати спеціальні калоші, які надіваються на валянки. У цьому випадку даний тип взуття можна носити навіть у вологу погоду. Вони зберігають ті властивості, за які всі люблять валянки, але при цьому не дозволяють їм зіпсуватися.

5 способів: Як в домашніх умовах почистити білі валянки, повстяні, прибрати сіль і розлучення

Важливим пунктом є використання щітки або віника для змітання снігу і льоду. Не варто залишати дані субстанції на виробі, оскільки в цьому випадку валянки можуть сісти. Сиру взуття не можна залишати біля опалювальних приладів. Потрібно набити її папером і залишити в добре провітрюваній теплій кімнаті. Бруд потрібно зчистити після її висихання.

Дотримання цих умов допоможе збільшити термін експлуатації виробу, а також зберегти їх охайний вигляд. Більш дорогі варіанти валянок зі складними декоративними елементами, які не можна усунути самостійно, рекомендується віддавати в хімчистку.


Моя довідка - Корисні поради