5 способів: як стерти фломастер з шпалер, чим відмити фломастер з шпалер

Діти часто починають малювати не там, де треба. У більшості випадків від цього страждають настінні покриття, тому батьки повинні знати, як стерти фломастер з шпалер.

5 способів: як стерти фломастер з шпалер, чим відмити фломастер з шпалер

Види фломастерів і шпалер

Залежно від виду наповнювача фломастерів, а також від типу шпалер буде багато залежати в цій нерівній боротьбі. Діти планували зробити подарунок батькам, але принесли тільки більше турбот, однак вони ще маленькі, щоб це усвідомлювати.

Перед тим, як почати відтирати маркер з настінного покриття, потрібно ретельно вивчити коробку від них. Це потрібно, щоб зрозуміти, як саме можна вивести фломастер з шпалер. Існує всього три види основ для цього пишучого засоби:

  • водна;
  • спиртова;
  • масляна.

Порядок їх розташування означає ступінь стійкості і проблематичності у виведенні. Фломастери на водній основі простіше змити зі стін, а ось масляні практично не можна відтерти.

Виведення залежить і від типу настінного покриття. Найбільш міцні і товсті вінілові шпалери. Тому вони терпимо відносяться до механічної чистки. Також пощастило власникам миються настінних покриттів, оскільки назва у них говорить.

Паперові придбали популярність завдяки своїй дешевизні. Вони менше всього піддаються чищенню. В особливості, якщо мова йде про фломастерах. Але й до них можна знайти свій підхід. Якщо використовувати щадні засоби і знизити до мінімуму механічне вплив, то настінне покриття знову може стати чистим.

5 способів: як стерти фломастер з шпалер, чим відмити фломастер з шпалер

Способи виведення плям

Спосіб очищення слід вибирати залежно від типу шпалер та основи маркера, так як кожен краще стирається своїм засобом, а іншими його можна лише розмазати по стіні. Перед тим, як приступити до виведення плям, потрібно потренуватися на непотрібному шматку.

Якщо їх немає, то можна випробувати удачу в непомітному місці. Потрібно намалювати на них невеликий малюнок тими ж фломастерами, а потім кожним способом спробувати прибрати. Метод, який впорається краще, можна використати і на дитячих малюнках, але варто діяти оперативно, так як свіжі забруднення простіше змити.

На водній основі

Найбільш надійним і ефективним засобом для видалення канцелярії на водній основі є перекис водню. Її можна застосовувати навіть на паперових шпалерах, оскільки вона дбайливо відноситься до покриття, знищуючи виключно дитячий малюнок.

Потрібно використовувати перекис водню 3%, у якої змочіть ватяну паличку і провести нею по лініях малюнка. Через деякий час почнеться хімічна реакція, а потім малюнки зникнуть зі стіни. При цьому немає необхідності стирати зі стіни перекис.

Відмити шпалери від фломастера на водній основі можна і плямовивідником, використовуваним для прання одягу. Використовувати метод рекомендується на вінілових і флізелінових настінних покриттях, так як вони більш міцні.

Засобом необхідно обробити дитячі витівки на стіні, а через чверть години змити водою. Якщо використовується ватяна паличка, то вона повинна змінюватися у міру забруднення, оскільки інакше будуть утворюватися плями на стіні.

5 способів: як стерти фломастер з шпалер, чим відмити фломастер з шпалер

На спиртовій основі

Спирт добре взаємодіє зі спиртовмісними рідинами. Тому не повинно виникати питання, як можна вивести фломастер з будь-якого типу шпалер. З допомогою будь-якого прозорого спиртовмісної рідини.

Для цього варто рідини змочувати ватяну паличку і намагатися відтерти малюнок зі стіни. Необхідно постійно змінювати ватяну паличку, так як можна сильніше розмазати пігмент по покриттю.

Щоб підсилити дію спирту, можна додати до нього свіжовичавлений сік лимона. Процедура виконується так само. Якщо з першого разу не вийшло видалити пляму, то можна повторити кілька разів.

Допоможе видалити фломастер з шпалер такий засіб, як зубна паста. Для цього потрібно вибирати тільки білі пасти без вкраплень, так як з ними можуть виникнути проблеми. Потрібно необхідну кількість засобу нанести на ватний диск, протерти забруднення, почекати кілька хвилин, а потім стерти сухою серветкою.

На масляній основі

Найважче боротися з плямами, залишеними маркерами на масляній основі. Їх практично неможливо відтерти навіть з вінілових шпалер. Паперові — тільки підлягають заміні.

На вінілове підлогове покриття наноситься за допомогою ватної палички соняшникову олію. Через кілька хвилин слід обробити те ж місце губкою, змоченою в мильному розчині.

Перед покупкою фломастерів дитині слід пояснити, що на стіні малювати ні в якому разі не можна. Але краще підстрахуватися і брати тільки ті, що на водній основі, щоб після наступного дитячого пориву творчості можна було легко усунути сліди непорозуміння.

Моя довідка - Корисні поради