5 способів: як почистити клавіатуру, як зробити лизун для чищення клавіатури, як розібрати клавіатуру

Шкірний жир, пил, крихти і шерсть домашніх тварин потрапляє на клавіатуру комп’ютера, забруднюючи кнопки і забиваючись між ними. З-за цього деякі клавіші можуть не реагувати на натискання, друкувати стає незручно. Щоб вирішити проблему, потрібно чистка клавіатури. Можна звернутися за допомогою до фахівця, але в більшості випадків легко впоратися самостійно.

5 способів: як почистити клавіатуру, як зробити лизун для чищення клавіатури, як розібрати клавіатуру

Поради та рекомендації

Перед тим як самостійно почистити клавіатуру, варто дізнатися, як потрібно діяти, щоб остаточно її не зламати:

 1. Не можна намагатися видалити бруд, промиваючи клавіатуру проточною водою. Рідини не повинні потрапляти всередину пристрою.
 2. Перед тим як зняти клавіші, необхідно запам’ятати їх розташування, щоб не виникло труднощів при складанні.
 3. Зняті кнопки потрібно покласти на серветку і стежити, щоб вони не загубилися.
 4. Проводити чистку потрібно регулярно, навіть якщо пристрій працює нормально, щоб не допускати утворення застарілих забруднень.
 5. Від прийняття їжі за комп’ютером варто відмовитися. Частинки їжі можуть потрапити в щілини між клавішами, а пролиті напої – пошкодити електроніку.

Розбирати клавіатуру для чищення в домашніх умовах потрібно не завжди. Легкі забруднення можна видалити за допомогою пилососа або інших підручних засобів.

Зрозуміти, що пристрій потребує очищення, можна за кількома ознаками: якщо при натисканні відчувається опір, клавіша почала западати, при натисканні на неї лунає тріск або нехарактерний клацання.

5 способів: як почистити клавіатуру, як зробити лизун для чищення клавіатури, як розібрати клавіатуру

Як розібрати та зібрати клавіатуру

Перед тим як почати розбирати клавіатуру, її потрібно сфотографувати. Це допоможе згодом швидко зібрати її назад. Також потрібно підготувати зручне робоче місце і взяти маленьку хрестову і звичайну плоску викрутки.

Алгоритм дій:

 1. Від’єднують клавіатуру від комп’ютера.
 2. Перевернувши її, знаходять болтики, що скріплюють передню панель з задньої, відкручують їх хрестової викруткою.
 3. Акуратно знімають лицьову панель.
 4. За допомогою плоскої викрутки від’єднують кнопки, підчепивши і потягнувши їх вгору. Довгі клавіші мають кілька фіксаторів, їх потрібно знімати обережно, щоб не пошкодити кріплення.
 5. Після демонтажу кнопок можна переходити до чищення.

5 способів: як почистити клавіатуру, як зробити лизун для чищення клавіатури, як розібрати клавіатуру

Після того як всі забруднення будуть видалені, збирають клавіатуру, здійснюючи дії у зворотному порядку: спочатку встановлюють кнопки, після з’єднують задню панель з лицьового, обережно перевертають, притримуючи, щоб конструкція не розвалилася, угвинчують болтики.

Чистка за типом забруднення

Способів, як можна чистити механічну клавіатуру, існує кілька. Вибір відповідного залежить від того, наскільки сильно забруднена пристрій. У деяких випадках достатньо простий поверхневої обробки, а при залипання клавіш або скупчення бруду між кнопками потрібно повністю розібрати і якісно прочистити пристрій всередині.

Можна помити клавіатуру водою? Це залежить від її типу. Існують моделі клавіатури, які можна мити, корпус в них захищений від попадання всередину рідин. Такі пристрої здатні перенести вологу чистку, і відповідна позначка стоїть на упаковці та в інструкції. Більшість простих моделей мити категорично не можна.

Легке (без розбирання)

При незначних забрудненнях і в якості профілактики використовують поверхневу чистку, при якій не потрібно розбирати пристрій.

5 способів: як почистити клавіатуру, як зробити лизун для чищення клавіатури, як розібрати клавіатуру

Як швидко і легко почистити клавіатуру:

 1. Стіл або іншу рівну поверхню, на якій будуть проводитися роботи, застеляють ганчіркою, плівкою або газетою.
 2. Від’єднаний від комп’ютера пристрій ставлять на підготовлене місце, перевертають і злегка трясе, щоб забившийся в щілини сміття вилетів.
 3. Автомобільним або спеціальним маленьким пилососом проходяться по ділянці, на якій розташовані кнопки, щоб витягнути з щілин пил.
 4. Добре віджатою ганчіркою протирають всі поверхні, змиваючи сліди пальців та інші забруднення.

Якщо пилососа немає, можна спробувати прибрати забившийся всередину сміття і пил ватною паличкою, зубочисткою або зубною щіткою.

Важливо! Приєднувати пристрій до комп’ютера можна лише після висихання.

Середнє (з частковим розбиранням)

Брудна клавіатура, на кнопках і корпусі якої є плями, жирні сліди і наліт, потребує більш грунтовного чищення. У цьому випадку пристрій також не розбирають, але використовують спирт для видалення з поверхонь забруднень.

5 способів: як почистити клавіатуру, як зробити лизун для чищення клавіатури, як розібрати клавіатуру

Спочатку діють як при профілактичної чищення: перевертають, злегка трясе, пилососять або вичищають забівшуюся пил щіткою. Після змочують ватний диск спиртом або горілкою, протирають запачкавшиеся ділянки. Також можна скористатися спеціальними очисними серветками для комп’ютерної техніки. Після залишають до повного висихання.

Зверніть увагу! Перед тим як протирати кнопки, потрібно переконатися, що спирт не зітре позначення на них. Для цього ватний диск, змочений розчином, прикладають до однієї клавіші і пробують обережно потерти її. Якщо фарба залишилася на місці, приступають до обробки.

Сильне (з повним розбиранням)

При наявності застарілого бруду потрібно розбір клавіатури. Процес розбирання описаний вище.

Після приступають до глибокого чищення:

 1. Зняті клавіші кладуть в таз з теплим мильним розчином, залишають на кілька хвилин, а потім протирають губкою або ватною паличкою.
 2. Промивають під струменем води і розкладають на рушник або серветці на просушку.
 3. Переходять до корпусу. Ретельно пилососять передню і задню панелі.
 4. Вологою ганчіркою або тампоном, просоченим спиртом, протирають всі зовнішні і внутрішні поверхні, щоб видалити бруд і продезінфікувати їх.
 5. Залишають сушитися.

5 способів: як почистити клавіатуру, як зробити лизун для чищення клавіатури, як розібрати клавіатуру

Збирання починають тільки після того, як всі деталі просохнуть. Важливо переконатися, що вода не залишилася на внутрішніх поверхнях клавіш.

Чистка клавіатури ноутбука

Перед тим як ретельно почистити клавіатуру ноутбука, потрібно демонтувати. Якісно видалити з кнопок і щілин між ними бруд без цього не вийде.

Щоб зняти клавіатуру, дотримуються такого алгоритму дій:

 1. Прилад від’єднують від мережі, перевертають і виймають батарею, розсунувши спеціальні засувки.
 2. На задній панелі знаходять гвинти, які утримують клавіатуру на корпусі пристрою. Як правило, в сучасних моделях поруч з ними стоїть відповідний значок.
 3. За допомогою маленької хрестової викрутки викручують їх і складають на серветці. Оскільки ці деталі дуже маленькі, їх легко втратити.
 4. Перевертають ноутбук, відкривають його.
 5. Використовуючи плоску викрутку, підцепляють край панелі, на якій розташовуються клавіші, акуратно тягнуть вгору. Клавіатура повинна вислизнути.
 6. Обережно піднімають її і виймають шлейф, що з’єднує пристрій з ноутбуком. Після цього її можна зняти.5 способів: як почистити клавіатуру, як зробити лизун для чищення клавіатури, як розібрати клавіатуру
 7. Переходять до демонтажу клавіш. Заводять під край кнопки плоску викрутку, обережно тягнуть вгору. Якщо все зроблено правильно, деталь легко тримається. Важливо діяти дуже акуратно, щоб не зламати тендітну кріплення.
 8. При знятті кнопки пропусків і Shift потрібно пам’ятати, що вони фіксуються не на 1, а на 2 засувки.
 9. Демонтувавши клавіші, знімають передню панель.

Далі обережно протирають відкрилася мембрану. Діяти потрібно дуже м’яко і не використовувати воду – плівку легко пошкодити. Кнопки можна промити мильним розчином або протерти спиртом. Після чищення всі елементи просушують і збирають назад.

Якщо досвіду поводження з технікою немає, то розбирати ноутбук самостійно не рекомендується. Можна остаточно вивести дорогий прилад з ладу. У такому випадку можна скористатися ультразвукової чищенням. Проводять її в майстернях з ремонту та обслуговування комп’ютерів.

Чистка кнопок без розбирання

Якщо можливості розібрати пристрій немає, або є сумніви, що вдасться зробити це правильно, можна обійтися іншими варіантами. Однак деякі з них займуть більше часу і вимагають копіткої праці.

5 способів: як почистити клавіатуру, як зробити лизун для чищення клавіатури, як розібрати клавіатуру

Як можна почистити клавіатуру, не розбираючи її:

 1. Фен. Прилад вмикають на режим видування холодного повітря і підносять до перевернутої клавіатурі. При цьому струмені повітря будуть виштовхувати скупчилися всередині крихти і пил. Цей метод також допомагає швидко просушити внутрішні поверхні від пролитих рідин.
 2. Серветки для чищення техніки. Просочені очищує складом серветки легко відтирають бруд і жирні сліди з клавіш. Єдиний мінус – доведеться послідовно протирати кожну кнопку, на що піде багато часу.
 3. Ватні палички і спирт або мильна вода. У ємність з будь-якої з цих рідин опускають очищувальну паличку, після чого відтирають кожну клавішу. В процесі змінюють паличку на нову по мірі забруднення. Важливо стежити, щоб з вати не стікала вода, можна злегка віджимати її руками.
 4. Лизун. Це липка, пластична маса, що вбирає всю грязь без використання додаткових засобів для чищення. Його можна придбати або зробити самостійно.
 5. Липучка, щітка і засіб для чищення вікон. Липка стрічка входить в набір спеціальних комплектів для чистки клавіатури, придбати які можна в магазині оргтехніки. Вона збирає весь дрібний сміття, для цього потрібно прикладати її до забруднених ділянках. Вичищають щіткою забівшуюся в щілини між кнопками пил, а ганчіркою, просоченою засобом для вікон, протирають корпус.
 6. Балончик зі стисненим повітрям або портативний пилосос. Потрібно перевернути пристрій, направити балончик на клавіші і натиснути на кнопку. Струмінь повітря виштовхне пил. За тим же принципом використовують пилосос.5 способів: як почистити клавіатуру, як зробити лизун для чищення клавіатури, як розібрати клавіатуру
 7. Спеціальні спреї або гелі. Вони призначені для очищення кнопок клавіатури. Ці склади наносять на забруднені поверхні, залишають на деякий час, а потім стирають сухою ганчіркою.
 8. Пластилін. Буде потрібно маса без барвників. Розминають брусок в руках, щоб він розм’як, ліплять з нього кульку і послідовно прикладають по всій поверхні. Пил і дрібне сміття налипнут на пластилін, після чого його можна викинути.

Дуже ефективне і новий засіб для чищення клавіатури – желейна ганчірочка. За принципом дії вона схожа на лизуна. Являє собою в’язку масу, яку кладуть на запачканную поверхню і чекають кілька хвилин. Поступово вона розтікається, заповнюючи всі нерівності і збираючи дрібні забруднення з будь-яких щілин. Після її потрібно акуратно зняти, не пошкодивши, і перекласти на наступний ділянку, що вимагає чищення. Замовити таку ганчірочку можна в інтернет-магазині.

Чистка контактів і шлейфу

Якщо не працюють деякі кнопки, це може бути ознакою засмічення шлейфу або контактів. Щоб почистити їх, клавіатуру до ноутбука треба зняти й розібрати. Після цього за допомогою ватних паличок, змочених хлоргексидином, протирають забруднені ділянки. Діяти потрібно дуже обережно, оскільки мембрану легко пошкодити. Перед зворотного складанням потрібно переконатися, що залишки розчину з оброблених поверхонь повністю випарувалися.

5 способів: як почистити клавіатуру, як зробити лизун для чищення клавіатури, як розібрати клавіатуру

Лизун для чищення клавіатури своїми руками

Очищення клавіатури з допомогою лизуна – один із самих швидких і безпечних способів. Маса проникає в щілини між кнопками, збирає бруд, причому вода та інші очисні рідини, здатні пошкодити контакти, не використовуються.

Як зробити простого лизуна для чищення клавіатури:

 • 100 г свіжого ПВА наливають в ємність;
 • додають 200 мл теплої води;
 • всипають ст. л. бури (придбати її можна в аптеці);
 • ретельно перемішують.

Маса поступово загусати в процесі помішування, через кілька хвилин можна використовувати її для чищення. Якщо вийшло занадто велика кількість, залишки зберігають у щільно закритому контейнері в прохолодному місці.

5 способів: як почистити клавіатуру, як зробити лизун для чищення клавіатури, як розібрати клавіатуру

Що робити, якщо пролилася рідина

Якщо користувач пролив на клавіатуру напій, потрібно діяти якомога швидше, щоб врятувати пристрій. Першим ділом її відключають від комп’ютера і відразу ж перевертають, щоб основна частина рідини, що витекла. Серветкою або паперовим рушником ретельно протирають корпус, прибираючи краплі. Після цього клавіатуру потрібно просушити, наприклад, скориставшись феном.

Якщо на пристрій потрапив чай або інший напій, що містить цукор, просте просушування може не допомогти. Після випаровування рідини залишиться липкий наліт, який буде заважати нормальній роботі. У цьому випадку клавіатури залиту перевертають і чекають, поки напій витече, а потім розбирають і прочищають зсередини.

Залипають клавіші після чищення – що робити

Впала або погано нажимающаяся кнопка свідчить про те, що в процесі складання щось було зроблено не так. Слід спробувати розібрати пристрій і зібрати її заново, стежачи, що кожна клавіша потрапляє у відповідний паз.

5 способів: як почистити клавіатуру, як зробити лизун для чищення клавіатури, як розібрати клавіатуру

Якщо повторне складання не допомогла, рекомендується замінити клавіатуру на нову. У випадку з ноутбуком можна використовувати звичайну комп’ютерну, підключивши її через USB-роз’єм, або придбати змінний, замовивши відповідну для конкретної моделі.

Профілактика забруднень

Щоб не стикатися з необхідністю постійно чистити клавіатуру, потрібно обережно поводитися з нею. Не слід приймати їжу і пити напої під час роботи за комп’ютером. Перш ніж користуватися технікою, потрібно мити руки. Якщо ж пристрій постійно забруднюється, і його постійно доводиться розбирати, допоможе миється клавіатура. Її легко чистити, пролиті рідини їй не зашкодять.

Чистка клавіатури – достатньо кропіткий процес, особливо якщо вона сильно забруднена. Рекомендується видаляти пил і сліди пальців з неї щотижня. Це запобіжить поява застарілих забруднень і полегшить догляд за пристроєм.Моя довідка - Корисні поради