5 способів: як очистити сковороду з антипригарним покриттям всередині і зовні

Приготування їжі в антипригарній посуду, це дуже зручно і економно, але іноді на ній утворюється нагар, який досить важко відчистити. Багато домогосподарки в такому випадку цікавляться, як почистити сковороду з антипригарним покриттям, якщо такі забруднення утворилися.

5 способів: як очистити сковороду з антипригарним покриттям всередині і зовні

Як запобігти утворенню нагару

Щоб виключити ймовірність тривалої очищення тефлонової кухонного начиння від нагару і кіптяви, слід дотримуватися кількох простих правил. Вони полягають у тому, що:

  1. Після приготування їжі потрібно неодмінно помити посуд.
  2. Не рекомендується каструлі або сковороди з тефлоновим покриттям нагрівати вище 250 градусів. Це обумовлено тим, що при такій температурі антипригарне покриття руйнується, тим самим відбувається його деформація.
  3. Також варто виключити при приготуванні їжі в тефлоновій посуді металеві вироби, тобто не можна використовувати залізні ложки, виделки.
  4. Для профілактики один раз в тиждень проводити потрібно ретельне очищення зовні.

Зовні

Досить часто нагар утворюється з зовнішньої сторони сковороди, який досить важко виводиться, якщо довгий час мити її лише поверхнево. Щоб уникнути утворення кіптяви і жирних забруднень слід застосовувати профілактичні заходи, а саме робити чищення кухонного начиння не залежно від ступеня забруднення відразу після приготування їжі. Методи очищення ви знайдете нижче.

5 способів: як очистити сковороду з антипригарним покриттям всередині і зовні

Всередині

В основному внутрішня поверхня тефлонового посуду не забруднюється, коли вона миється своєчасно. Якщо все ж накопичується шар гару, то це свідчить про те, що цілісність поверхні була порушена. Найчастіше це утворилися подряпини через використання металевих предметів. Способи очищення ви знайдете нижче.

Що потрібно знати про антипригарном покритті

Тефлон (політетрафторетилен), це точна назва антипригарного покриття, що покриває посуд, щоб зменшити утворення нагару після приготування їжі. Означена кухонне начиння вважається досить вигідною, так як має ряд переваг:

  • потрібно додавати менше масла при смаженні;
  • гладка поверхню, що виключає вірогідність пригорання їжі;
  • легко чиститься;
  • не схильна до корозії.

Ще одним з переваг вважається її безпеку, але коли вона не нагрівається до 250 градусів. Вся справа в тому, що після нагріву до зазначеної температури, тефлонова поверхню починає виділяти перфтороктативную кислоту, по суті є канцерогеном.

Але хочеться сказати, що цей канцероген в організмі людини розпадається через 4 роки і не настільки небезпечний для організму, якщо він не накопичується постійно.

Рекомендується дотримуватися температурного режиму при приготуванні їжі.

5 способів: як очистити сковороду з антипригарним покриттям всередині і зовні

Способи очищення

У випадках, коли на посуді з антипригарним покриттям утворився нагар, то привести в належний стан таку кухонне начиння можна за допомогою простих засобів, а саме:

Господарським милом

Одним із самих доступних способів очищення тефлонового посуду в домашніх умовах вважається звичайне господарське мило. Для цього потрібно натерти чверть шматка мила і покласти його на дно сковороди і залити водою. Далі потрібно нагріти цю суміш, але не доводити до кипіння, а потім залишити на 2-3 години, щоб нагріта суміш охолола. По закінченню визначеного часу її треба помити, використовуючи миючий засіб.

Кип’ятіння з содою

Щоб очистити сковороду про жирової накипу можна використовувати соду, яка є незамінним помічником на кухні. Все що потрібно, так це розчинити 5 ч. л. соди в одному літрі води і довести до кипіння безпосередньо в самій сковороді. Після закипання такого розчину, потрібно ще 20 хвилин, щоб він покипел. Після охолодження слід вилити рідину, а сковороду протерти м’якою губкою.

Засіб для миття посуду

Всі засоби для миття посуду сприяють усуненню жирових забруднень в домашніх умовах, але якщо є застарілий нагар, то видалити його можна, якщо миючий засіб прокип’ятити в посуді близько 40-50 хвилин. Для більшого ефекту рекомендується додати 1 ст. л кальцинованої соди. Після зазначеного часу посуд потрібно ретельно промити проточною водою, щоб усунути залишилися частинки миючого засобу з тефлоновим поверхні.

5 способів: як очистити сковороду з антипригарним покриттям всередині і зовні

Канцелярський клей

Для усунення забруднень з тефлону можна використовувати канцелярський клей. Для цього потрібно змішати 1 тюбик такого клею з третиною пачки соди і розвести водою. Отриману суміш кип’ятити треба протягом 30-45 хвилин, а після залишити для охолодження на 2-3 години. Якщо є сильне забруднення, то можна також додати кілька крапель миючого засобу для посуду.

Гірчичний порошок

Дуже хороший спосіб відмити пригоріла сковороду від жирних забруднень. Все що для цього потрібно, так це в гарячу кухонне начиння насипати гірчичний порошок і додати трохи води, щоб утворилася кашка. Після, бажано залишити її приблизно на 1-2 години для охолодження. Через зазначений час потрібно просто прибрати гар і промити посуд звичайною водою.

Підводячи підсумок, варто сказати, що кухонний посуд з антипригарним покриттям, не дивлячись на всі свої переваги, має один істотний недолік. Її ні в якому разі не можна мити засобами, які мають абразивні частинки. Це обумовлено тим, що при чищенні такими засобами, пошкоджується поверхню, а результатом може бути повністю зіпсована дорога посуд. З представленої інформації стає зрозумілим, як можна почистити сковороду з антипригарним покриттям, використовуючи прості способи очищення.

Моя довідка - Корисні поради