5 методів: як очистити ванну від жовтого нальоту в домашніх умовах

Ванна кімната повинна сяяти чистотою, а жовті плями на ванній псують все враження. Необхідно знати, як відмити ванну від жовтизни, щоб вона продовжувала радувати своєю первозданною білизною.

5 методів: як очистити ванну від жовтого нальоту в домашніх умовах

Причини появи жовтих розлучень

Жовті плями на стінках ванни можуть з’являтися в зв’язку з більшістю причин. Головна з них – жорстка вода. Така рідина в складі має велику кількість заліза, що говорить про старої сантехніки.

Вміст домішок у воді викликає жовті плями і патьоки на ванній. Найбільше на освіту впливають хлор та частки металу. При великих кількостях магнію і кальцію залишається вапняковий осад.

Не тільки зовнішній вигляд вимагає проведення прибирання у ванній кімнаті. Хоча б через санітарних цілей проводять прибирання цього виду сантехніки. Велика кількість мікробів може утворюватися в різного роду забруднення.

Це може позначатися на загальному стані здоров’я. При цьому людину починають мучити головні болі, тіло може мучити свербіж. Подібні забруднення з’являються тільки у зв’язку з нерегулярним миттям ванни. Один-два дні абсолютно не впливають на процес появи жовтих плям. Регулярне і правильне прибирання дозволить позбутися від утворення нальоту.

При цьому потрібно знати, чим відмити жовті плями. Залежно від типу матеріалу, з якого виконана сантехніка в будинку, повинні застосовуватися спеціальні засоби. Неправильний догляд за ванною можна віднести до причин швидкого забруднення сантехніки.

Способи догляду за різними типами ванн

Одне засіб не може бути пристосоване для різних матеріалів сантехніки, а тому в залежності від матеріалу вибирається те, що краще дозволяє видалити плями і залишити покриття цілим.

5 методів: як очистити ванну від жовтого нальоту в домашніх умовах

Акрилова сантехніка

Цей матеріал є найбільш затребуваним в даний час, так як володіє великою кількістю позитивних властивостей. Цей матеріал досить легкий, а тому транспортувати таку ванну набагато простіше.

Сантехніка з акрилу не схильна до процесу корозії. При цьому навіть при сильних забрудненнях грибкові утворення не з’являються, а тому матеріал вважають санітарним.

Але у неї є і суттєві мінуси, які виправляються правильною установкою.

Якщо неправильно встановити, то сантехніка може не витримати вагу вмісту, а враховуючи тонкість матеріалу, вода остигає досить швидко. Акрил досить легко подряпати, а тому не варто застосовувати з його очищення абразивні засоби. Матеріал добре резонує з водою, а тому коли у ванну набирається вода, це чутно по всьому будинку.

Для очищення варто придбати спеціальні засоби по його очищенні. Не варто використовувати губки і терки, щоб не подряпати матеріал. При цьому варто перевіряти, чи не виявиться засіб шкідливим для матеріалу. Для цього досить нанести його на невелику ділянку ванни.

Лимонний сік також є перевіреним і ефективним засобом для очищення ванни від жовтого нальоту. Для цього потрібно видавити сік одного цитруса на склянку теплої води. У складі потрібно змочити м’яку губку і очистити поверхню сантехніки. Не можна використовувати агресивні засоби, зразок ацетону і гасу, так як вони здатні «з’їсти» покриття.

Чавунна сантехніка

Як можна очистити ванну з чавуну від жовтого нальоту в домашніх умовах, придумали ще 50 років тому, коли був пік їх використання. Але вони популярні до цих, так як є достатньо міцним і надійним матеріалом.

Вода остигає набагато довше у ванні з цього матеріалу. При цьому вони довго залишаються в хорошому стані, а тому можуть служити родині не один десяток років. На відміну від акрилу, вода набирається досить тихо, що не може не бути плюсом.

5 методів: як очистити ванну від жовтого нальоту в домашніх умовах

Але є істотний мінус – покриття досить швидко зношується, і на ньому з’являються плями. Однак забруднення можна з легкістю прибрати, якщо знати потрібні кошти. Матеріал витримує практично всі. Можна використовувати абразивні засоби з вмістом кальцію.

Для цих цілей підійдуть звичайні пральні порошки. Але можна використовувати і звичайну соду, яка є непоганим відбілюючим засобом. Відтерти плями можна содою, змішавши її зі стружкою господарського мила. При цьому варто захистити шкіру від дії хімікатів.

Сталева сантехніка

Цей тип ванній добре резонує з водою і також швидко остигає, вони досить недовговічні, оскільки більше за інших схильні до корозії. Але вони легкі і дешеві, а тому користуються попитом, незважаючи на недоліки.

Її поверхня найчастіше покривається емаллю, яку потрібно берегти. Не варто застосовувати абразивні, лужні і кислотні засоби. В домашніх умовах можна використовувати нашатир і пероксид водню.

Для очищення потрібно змішати обидва компоненти в рівних кількостях. Засіб наноситься локально на забруднення, залишається там на деякий час, а потім його можна стерти за допомогою фланелевою тканини.

Інші кошти

З допомогою жорсткої губки можна нанести розлучені відбілювачі з вмістом хлору та кисню, оцтову і щавлеву кислоту. При цьому потрібно використовувати захист для рук, щоб не пошкодити ніжну шкіру кислотними засобами.

При наявності відколів потрібно повністю міняти емалеве покриття. Акрилові ванни вимагають придбання спеціального вкладиша. Вартість подібних маніпуляцій значно нижче, ніж на нову сантехніку.

5 методів: як очистити ванну від жовтого нальоту в домашніх умовах

Сода

Гашене сода допоможе впоратися з різного роду забрудненнями. Для цього соду потрібно розчинити у винному оцті, підігріти і нанести на плями. Результат повинен бути помітний відразу, але бажано почекати чверть години, щоб бути впевненим в ефективності кошти. Замість соди можна використовувати сіль.

Відбілювачі

Відбілювачі з вмістом хлору допоможуть позбутися від жовтих плям на ванній. Найчастіше їх використовують для видалення вапняного нальоту на ванній. Необхідно розчинити у склянці води така кількість порошкоподібного кошти, щоб воно набуло консистенцію гелю.

Отриману суміш потрібно нанести на забруднення, а потім залишити її до висихання. Залишився засіб видаляється за допомогою м’якої тканини, змоченою в чистій воді.

Тринатрійфосфат

Для видалення плям можна використовувати тринатрійфосфат. 4 столові ложки речовини розбавляється 3 літрами води, а потім туди додається 50 грамів перекису водню. Плями протирають невеликою кількістю кошти, поки не посвітлішають. Потім потрібно вилити на них залишився засіб. Через чверть години потрібно промити ванну великою кількістю чистої води.

При цьому після кожного прийому ванни потрібно ретельно витирати її сухим рушником, оскільки у воді, яка не йде в каналізацію, починає скупчуватися велика кількість мікробів, що викликають згодом грибкові утворення.

Натрію тетраборат

Натрію тетраборат в з’єднанні з оцтовою кислотою дозволяє боротися з жовтими плямами. Їх потрібно протирати цією сумішшю за допомогою м’якої губки, а потім промивається чистою водою.

Застереження

Не можна користуватися засобами, з допомогою яких можна прочистити каналізаційні труби, оскільки вони є агресивними і їдкими, а тому шкодять покриттю. Не варто допускати контакту ванної з пральним порошком, так як ці частинки також шкодять покриттю.

При цьому варто пам’ятати, що часте миття також шкодить матеріалу: чавунні і емальовані ванни потрібно мити раз на тиждень, а миття акрилових потрібно скоротити в два рази.

Щоб не пошкодити покриття сантехніки, потрібно використовувати спеціальні засоби і народні методи, які призначені для особливого типу матеріалів. Регулярне миття запобігає появу патогенної мікрофлори.


Моя довідка - Корисні поради