5 кроків: як почистити кашемірове пальто в домашніх умовах, як прати кашемірове пальто

Кашемір є одним із самих м’яких і ніжних матеріалів, тому вироби з нього, а зокрема пальто, дуже популярні. Проте не багато хто знають, як правильно в домашніх умовах такі речі можна почистити. Щоб уникнути псування зовнішнього вигляду виробу, потрібно здійснювати належний догляд.

5 кроків: як почистити кашемірове пальто в домашніх умовах, як прати кашемірове пальто

Особливості чищення та запобіжні заходи

Чистка пальто залежить від матеріалу, з якого воно виготовлене. Однак практично для кожного виду існує ряд загальних вимог, яких потрібно дотримуватися. Варто ретельно ставитися до вибору засобу, за допомогою якого буде здійснюватися чистка виробу.

Не варто використовувати для подібних цілей агресивні хімічні препарати, які можуть зашкодити не тільки ніжний матеріал, що вимагає делікатного поводження з собою, але і шкіру рук. Якщо немає впевненості в тому, чи можна випрати кашемірове пальто з обраним засобом, рекомендується випробувати цю речовину на маленькому непомітній ділянці виробу. Тільки після перевірки реакції матеріалу на вибраний препарат, варто проводити очищення.

Машинка автомат і автоматична сушарка також можуть пошкодити виріб, а тому використовувати ці методи чищення та сушіння необхідне лише у крайніх випадках. При цьому температура води при пранні не повинна перевищувати 30 градусів Цельсія.

У разі сильних забруднень допомогти позбавитися від бруду може лише хімчистка. Якщо немає можливості видалити плями будинку за допомогою народних засобів, то варто звернутися до фахівців, які впораються з забрудненнями.

Правила догляду

Правильний догляд запобігає появі плям різної природи, з-за чого прати виріб можна рідше. Використання даних рад суттєво продовжить термін служби пальто.

5 кроків: як почистити кашемірове пальто в домашніх умовах, як прати кашемірове пальто

Шкарпетки

Даний матеріал досить дорого коштує, а тому дозволити собі її можуть не всі. При цьому виріб з цього матеріалу не передбачає щоденну носка, оскільки в цьому випадку можливе швидке зношування виробу. Щоб приховати сліди такого впливу часу на пальто потрібно регулярно видаляти катишки, а також розправляти складки, що утворюються.

Також не рекомендується наносити на виріб парфум, оскільки інгредієнти можуть псувати його зовнішній вигляд. Тому духами і туалетною водою потрібно користуватися хоча б за чверть години до виходу.

Прасування

У багатьох людей, що мають кашемірове пальто, виникає питання з приводу його прасування: можна чи ні? Погладити виріб можна, але тільки з використанням делікатного режиму, який повинен бути присутнім практично на кожній моделі праски.

Прасувати виріб потрібно з виворітного боку, якщо потрібно застосування досить високої температури. З лицьового боку можна прасувати виріб через марлю або спеціальну тканину, але тільки при низькій температурі.

5 кроків: як почистити кашемірове пальто в домашніх умовах, як прати кашемірове пальто

Зберігання

Рекомендується приділити виробу достатньо місця в шафі з верхнім одягом, щоб на пальто не з’являлися складки і заломи. Для цього також варто купити футляр, у який буде вміщено виріб. Так як пальто виконано з натурального матеріалу, варто убезпечити його від молі, для цього рекомендується в якості профілактики помістити в шафу спеціальний засіб від даного виду комахи.

Прання пальто

Догляд за пальто не виключає прання виробу, яку потрібно робити досить часто: приблизно після кожної 8 шкарпетки.

Коли не варто прати

В домашніх умовах нерідко буває практично неможливо видалити забруднення. Зробити це можна за допомогою хімчистки. Звертатися до неї рекомендується у разі, якщо старі плями. Також варто вдатися до цієї поради, якщо походження забруднень встановити неможливо. Рекомендується звернутися і до бирці на виробі, яка розповість, як саме потрібно його чистити.

5 кроків: як почистити кашемірове пальто в домашніх умовах, як прати кашемірове пальто

Підготовка

Якщо виріб рекомендовано до прання в пральній машині, то потрібно його підготувати до даної процедури. При наявності хутряних елементів, варто їх відпороти або зняти. Якщо цей крок неможливий, то небажано проводити прання в машинці.

Потрібно прибрати всі декоративні елементи, на яких має металеві вставки. Після цього рекомендується перевірити кишені і прибрати всі предмети з них. Потім потрібно застебнути всі гудзики і вивернути виріб навиворіт. Згодом залишиться скласти пальто в спеціальний захисний мішок, яким може служити підодіяльник або наволочка.

Як вибрати правильний засіб

Для прання кашемірового пальто в пральній машині найчастіше потрібно підбирати делікатні засоби. Вибирати розчини рекомендується в залежності від типу плям.

Якщо заходить розмова про твір регулярної чистки, яка не передбачає наявність серйозних забруднень, варто скористатися дитячим шампунем або засобом для прання делікатних тканин. Щоб матеріал був м’яким, на етапі полоскання в якості кондиціонера можна використовувати або спеціалізований засіб, або бальзам для волосся.

5 кроків: як почистити кашемірове пальто в домашніх умовах, як прати кашемірове пальто

Параметри і режими

Рекомендується проводити прання вручну або використовуючи делікатний режим пральної машини. При цьому не варто ставити температуру вище 30 градусів Цельсія. Потрібно забути і про віджиманні, оскільки на цьому етапі виріб може бути деформоване.

Правила сушіння

Сушку також варто робити правильно. Для цього потрібно акуратно віджати зайву воду вироби, не перекручуючи його, щоб не розтягувати волокна, які в сирому стані схильні до деформації більше звичайного. Після видалення зайвої рідини потрібно розкласти пальто на горизонтальній поверхні, ретельно розправивши всі заломи, які могли утворитися на виробі. При цьому під одяг рекомендується розкласти рушник, або іншу тканину, яка буде вбирати воду виділяється.

Якщо потрібно висушити річ у вертикальному стані, то слід повісити її на плічка, помістити далеко від опалювальних приладів і інших джерел тепла і відкритого вогню. При цьому варто перевірити, що на виріб не потрапляють прямі сонячні промені, а кімната добре провітрюється.

5 кроків: як почистити кашемірове пальто в домашніх умовах, як прати кашемірове пальто

Суха чистка

Сухе чищення верхнього одягу також ніхто не скасовує. Її потрібно застосовувати перед пранням вручну або на машинці, оскільки інакше на пальто можуть залишитися розводи від пилу і бруду. Даний вид чищення дозволяє уникнути розтягування і стиснення тканини, а в цьому її безперечна перевага.

Для проведення процедури застосовується мильний розчин. При цьому особливу увагу потрібно приділити сушінні вироби. Видалити пил і нескладні забруднення можна за допомогою спеціальної м’якої щітки або тканини. Не рекомендується використовувати жорстку щітку, так як вона може пошкодити матеріал. Даний спосіб допоможе видалити засаленість та інші види плям.

Чищення проводиться плавними рухами з несильним натиском. Потрібно діяти акуратно, щоб не деформувати матеріал. Суха чисток повинна проводитися при гарному освітленні, щоб при наявності плям їх можна було без проблем видалити тим або іншим засобом, який наноситься локально на забруднення.

Після проведення процедури потрібно повісити пальто на плічка з ретельно розправленими складками. Для більшого ефекту рекомендується обробити парою. Найпростіше зробити це таким способом: повісити виріб на плічках у ванній кімнаті і включити гарячу воду, щоб в кімнаті утворилося багато пари. Подібний спосіб дозволяє розправити матеріал, завдяки чому пальто буде виглядати новіше і акуратніше.

5 кроків: як почистити кашемірове пальто в домашніх умовах, як прати кашемірове пальто

Позбавляємося від плям

В залежності від виду плями потрібно шукати певні способи, за допомогою яких найбільш просто і безпечно його згодом можна буде видалити.

Кава, чай

Дані напої надовго затримуються на великій кількості тканин. Однак з кашеміру їх можна видалити за допомогою суміші з нашатирю і гліцерину. Змішати інгредієнти потрібно в пропорції 1:2, нанести отриману суміш на забруднення, а через чверть години видалити за допомогою вологої тканини або серветки.

Вино

Дані плями змушують хвилюватися велика кількість людей, оскільки червоні плями сильно виділяються, а до того ж щільно чіпляються до полотна. Тому видаляти потрібно виключно свіжі забруднення. Зробити це можна за допомогою кухонної солі, яку потрібно насипати на пляму, дочекатися вбирання рідини в даний абсорбент і акуратно видалити залишки речовини, промивши забруднення за допомогою мильного розчину.

5 кроків: як почистити кашемірове пальто в домашніх умовах, як прати кашемірове пальто

Жир

Чистка пальто від жирних плям проводиться за допомогою тальку або бензину. Перше чистячий засіб призначений для видалення забруднень з світлих виробів, друге – з темних. Проводити очищення від подібних плям потрібно з виворітного боку виробу. При цьому слід під лицьову сторону підкласти світлу тканину, а потім почати протирати виріб, рухаючись від зовнішнього краю плями до його центру.

Якщо мова йде про прання пальто з світлого кашеміру, то потрібно скористатися або тальком або содою. Тальком потрібно присипати пляма, акуратно притиснути до тканини речовина, а через кілька годин струсити надлишки кошти. Або потрібно замочити в холодній содовому розчині кашемірове пальто на кілька годин, а потім випрати з використанням господарського мила.

Сліди від косметики

Косметичні засоби з легкістю можна видалити за допомогою засобу для зняття макіяжу або спиртовмісної тоніка. Це також можна зробити за допомогою зубної пасти, оцту або шампуню. Кожен з варіантів ефективний, якщо мова йде про видалення свіжих плям.

Їжа

Позбутися від плям, залишених продуктами, можна за допомогою розведеного водою спирту, а також з використанням суміші гліцерину з нашатирем.

5 кроків: як почистити кашемірове пальто в домашніх умовах, як прати кашемірове пальто

Інші

Чорнило ручки також можна змити за допомогою спиртовмісних коштів, зразок тоніка, призначеного для догляду за шкірою обличчя. Чищення можна зробити за допомогою гашеного соди (суміші харчової соди і оцту).

Чистка трав’яних плям проводиться за допомогою розведеного спирту. Потрібно розбавити його водою в рівних кількостях, змочіть в отриманому розчині ватний диск, а потім протерти забруднення і запрати річ.

За кашеміровим пальто доглядати не так складно, як може здатися на перший погляд. Якщо пам’ятати зазначені рекомендації, виріб довго буде радувати око своєю красою.


Моя довідка - Корисні поради