5 етапів: як гладити брюки зі стрілками, як пропрасувати стрілки на брюках

Стрілки – частий атрибут практично будь-якого брючного костюма. З ними людина виглядає строго і елегантно. Однак як прасувати штани і робити стрілки, знають небагато.

5 етапів: як гладити брюки зі стрілками, як пропрасувати стрілки на брюках

Особливості різних типів тканини

Багато факторів залежать від того, з якого матеріалу виконані штани. Виходячи з цих даних, варто вибирати температурний режим, а також судити про те, чи варто використовувати марлю в конкретному випадку.

Поліестер

Потрібно ознайомитися з биркою на виробі, на якій повинна бути вказана температура, при якій можна гладити цей предмет гардероба. Підготовка: намочити виріб в холодній воді, віджати і почекати деякий час, поки тканина трохи висохне.

Прасувати потрібно виріб з виворітного боку, а також використовувати в якості проутюжильника марлю або бавовняну тканину.

Шерсть або напіввовна

Вовняні штани гладити досить складно: висохнути матеріал має саме під підошвою праски. Починати пропрасовувати їх потрібно через вологу марлю. Також не рекомендується саме прасувати виріб: потрібно не сильно натискати на праску.

Вельвет

Вельветові штани не рекомендується гладити в сухому або вологому стані, оскільки це неминуче призведе до усадки. Якщо потрібно використовувати праску, то краще вибирати варіант з постійною подачею пари, а також з тефлоновим підошвою. При цьому прасувати виріб потрібно з виворітного боку і використовувати в якості бар’єру марлю або бавовняну тканину. Температуру слід встановити режим «2».

5 етапів: як гладити брюки зі стрілками, як пропрасувати стрілки на брюках

Бавовна

Річ потрібно гладити у вологому стані. Для цього потрібно змочити її водою з пульверизатора. Температура не повинна перевищувати 200 градусів Цельсія, при цьому бажано використовувати пар.

Віскоза

Штани з віскози рекомендується прасувати на температурі 90 градусів Цельсія, але якщо для утворення стрілок цього недостатньо, то збільшити її можна до 120 градусів. Прасування здійснюється з виворітного боку, в іншому випадку потрібно використовувати в якості проутюжильника вологу тканину. Не варто затримувати праска на певних ділянках – потрібно водити їм достатньо швидко матеріалу.

Льон

Лляні речі гладити потрібно у вологому стані, час від часу розпорошуючи на тканину кондиціонер. Для натурального матеріалу можна використовувати саму високу температуру, для сумішей краще використовувати середню. Прасувати рекомендується безпосередньо після прання. При наявності вишивки рекомендується прасувати дані елементи з виворітного боку через марлю.

5 етапів: як гладити брюки зі стрілками, як пропрасувати стрілки на брюках

Шифон

Для шифонових штанів оптимальний температурний режим – від 60 до 120 градусів Цельсія. Прасування повинна бути досить швидкою, при цьому не варто затримуватися на певних місцях, оскільки це може призвести до утворення на них плям. Кращим вибором стане використання відпарювача.

Шовк

Гладити вироби потрібно з виворітного боку. При цьому не варто мочити матеріал, оскільки із-за цього шовк стане жорстким, а також не рекомендується відпарювання, оскільки в цьому випадку матеріал може розшаруватися.

Підготовка

Прасування штанів не варто здійснювати без попередньої підготовки, так як їх можна з легкістю зіпсувати при такому підході. Дотримання всіх кроків дозволяє створити необхідні стрілки і не зіпсувати при цьому речі.

Стираємо штани

В першу чергу рекомендується випрати цей предмет гардероба. Це потрібно для того, щоб не змусити пляма, при його наявності, сильніше въесться в матеріал. Ця проблема часто трапляється з тієї причини, що пропрасувати стрілки на брюках можна тільки на високу температуру, завдяки якій забруднення міцніше вмощується в структурі матеріалу.

5 етапів: як гладити брюки зі стрілками, як пропрасувати стрілки на брюках

Вибираємо режим праски

Температурний режим підбирається залежно від матеріалу, з якого виконані штани. Вся необхідна інформація повинна бути розміщена на бирці вироби. Інакше потрібно самостійно визначити тип матеріалу.

Потрібна марля

Марля і інші подібні тканини потрібні для прасування штанів, оскільки вони дозволяють уникнути появи небажаного блиску, а також не допускають безпосереднього контакту підошви праски з матеріалом, який від високої температури може постраждати. При відсутності пульверизатора ганчір’я допоможе розгладити складки на одязі, оскільки можна буде намочити безпосередньо її.

Правильна поверхню

Гладити брюки зі стрілками правильно потрібно на горизонтальній твердій поверхні. Найкраще для цього підходить прасувальна дошка. Якщо її немає у розпорядженні, то рекомендується скористатися письмовим столом, на якому повинно бути розкладено рушник.

5 етапів: як гладити брюки зі стрілками, як пропрасувати стрілки на брюках

Розпилювач з водою

Пульверизатор потрібно для змочування зон, які вимагають більш ретельного опрацювання. Якщо даного пристосування немає під рукою, то буде потрібно час від часу змочувати марлю.

Етапи

Вигладжені штани потрібні практично на будь-якому торжестві. Але саму процедуру прасування потрібно для зручності розділити на етапи. У цьому випадку велика ймовірність, що вони будуть в ідеальному стані.

1 етап: кишені

В першу чергу рекомендується вивернути штани на виворітну сторони і пропрасувати кишені і підкладку. Якщо вони виконані з тонкої тканини, то варто вибирати достатньо низьку температуру. При цьому варто покласти на дошку виріб таким чином, щоб штанина не заважала прасування. Як тільки зникнуть складки, можна приступати до наступного кроку.

5 етапів: як гладити брюки зі стрілками, як пропрасувати стрілки на брюках

2 етап: пояс

Кишені варто залишити в тому ж стані, але перейти при цьому до пояса. Штанину потрібно натягнути на дошку, щоб розправити пояс. Не варто рухати праскою по поясу: рекомендується акуратно натискати праскою, поступово переходячи на нові ділянки і перекручуючи виріб на дошці. Прижженный пояс буде виглядати явно не кращим чином, а тому варто тримати праска на виробі всього кілька секунд, так як прибрати підпалини буде неможливо.

3 етап: прасування без стрілок

Варто забути спочатку про стрілках і просто пропрасувати штани. Для цього потрібно почати з верхньої частини штанини і, акуратно натискаючи, рухати праска до нижньої частини. Як тільки вдасться впоратися зі складками, можна перейти до наступного етапу.

4 етап: робимо стрілки

Потрібно поєднати внутрішній і зовнішній шви, прикріпити за допомогою шпильок або затискачів до прасувальної дошки виріб, помістити мокру марлю або обприскати водою штанину, а потім почати прасувати. Натискати на праску потрібно з помірною силою, а також плавно переміщати, щоб не утворювалися на виробі складки.

5 етапів: як гладити брюки зі стрілками, як пропрасувати стрілки на брюках

На лінії згину потрібно зупинятися на деякий час, притискати до праска виробі і включати пар в такі моменти. Рекомендується не доводити стрілки до талії, роблячи відступ хоча б 10 див.

Якщо необхідно виконати цю процедуру за допомогою відпарювача, то варто повісити виріб поясом вниз на вішалку, акуратно потягнути, створюючи натяг. В даному випадку штани під дією власної ваги почнуть розпрямлятися. Насадку використовуваного приладу потрібно тримати на поверхні штанів і швидко водити, переміщаючи пристрій вертикальної напрямної.

Стрілки утворюються за допомогою спеціального затиску, який повинен йти в комплекті з відпарювачем. Його використовують в якості насадки, а потім закріплюють у потрібному положенні на брюках.

5 етап: дайте охолонути

Розгладити стрілки недостатньо, потрібно дозволити їм краще закріпитися на матеріалі. Для цього не рекомендується відразу надягати цей предмет гардероба або вішати його в шафу. Деякий час брюки повинні пролежати в тому ж положенні, щоб встигнути охолонути.

Виправляємо похибки

Через неправильного догляду за штанами на них можуть залишитися дефекти, які згодом потрібно видалити, щоб зберегти їх зовнішній вигляд. Однак вибір засобу залежить від типу виявленого недоліку.

5 етапів: як гладити брюки зі стрілками, як пропрасувати стрілки на брюках

Прибрати блиск, ласи і підпалини

Якщо господиня прижгла штани, то зможе без праці знищити сліди неправильної роботи за допомогою суміші з нашатирю, пероксиду водню та води. За допомогою цього розчину потрібно акуратно потерти пляму. Блиск можна прибрати за допомогою розчину столового оцту. Більш докладно про те, як прибрати блиск, читайте в цій статті.

Позбутися подвійних стрілок

Впоратися з подвійними стрілками можна так само, як і зі звичайними. У більшості випадків звичайна прасування з виворітного боку вирішує проблему, але якщо є на брюках старі стрілки, то для їх усунення потрібно використовувати більш радикальні заходи.

Варто скористатися функцією пара на прасці. Для усунення стрілок потрібно потримати над цим місцем праска та включити дану функцію, а потім відразу ж помістити на це місце прес, яким може виступати стопка книг. У такому положенні варто залишити виріб секунд на 20, а потім можна переходити до наступної ділянки.

Прибираємо стрілки

Розгладити стрілки також можливо. Для цього знову потрібно буде прасувальна дошка, марля і праска. Потрібно виставити температуру, яка вказана виробником на етикетці виробу, і розкласти річ на дошку. При цьому варто використовувати спочатку низьку температуру, поступово підвищуючи її. Також зручніше здійснювати дану процедуру над виробом, вивернутим навиворіт.

5 етапів: як гладити брюки зі стрілками, як пропрасувати стрілки на брюках

Як надовго зберегти стрілки

Чоловічі і жіночі брюки недостатньо просто правильно гладити, адже ефект може зникнути практично відразу, з-за чого настрою носити цей предмет гардероба не з’явиться. Для збереження результату на більш тривалий термін варто скористатися деякими порадами, які не потребують особливих зусиль при виконанні.

В першу чергу рекомендується використовувати для змочування марлі не звичайну воду, а оцтовий розчин. Виготовляється він досить просто: на літр чистої води потрібно взяти лише одну столову ложку оцту і ретельно перемішати. Не варто побоюватися запаху оцту, оскільки він повинен вивітритися в досить короткий термін. Однак завдяки цьому елементу стрілки буде триматися тривалий час.

Щоб ще сильніше збільшити даний проміжок часу, рекомендується використовувати шматок мила. Бажано, щоб він був загострений, так як в цьому випадку буде зручніше малювати чіткі лінії. З виворітного боку потрібно намилити злегка зволоженим обмилки сліди, в яких буде проходити стрілка. Прасування здійснюється з лицьового боку виробу. Причому для закріплення результату потрібно пропрасувати виріб двічі.

Також рекомендується протягом декількох хвилин дозволити даного предмету гардеробу охолонути. Даний процес повинен здійснюватися в тому ж положенні, в якому здійснювалася прасування, щоб стрілки не змогли розправитися.

5 етапів: як гладити брюки зі стрілками, як пропрасувати стрілки на брюках

Хитрощі і секрети

Щоб стрілки довше зберігалися на брюках, а також для спрощення власної роботи рекомендується ознайомитися з низкою хитрощів.

  • У першу чергу варто дбати і про стан штанів. Щоб на них не з’явився блиск після прасування, рекомендується прасувати цей предмет гардероба через марлю або спеціальний папір.
  • В більшості випадків виникають проблеми з тим, що тканина зсувається під час прасування, з-за чого пропрасувати стрілки стає складніше. Щоб полегшити завдання, часто радять приколювати виріб до прасувальної дошки за допомогою шпильок. Однак попередньо варто перевірити, чи не будуть вони залишати сліди на брюках. Для цього треба проколоти матеріал в непомітному місці.
  • Також радять починати прасувати брючину з колін, у цьому випадку стрілка вийде більш рівною. Закріпити ефект можна за допомогою використання слабкого оцтового розчину: на літр води береться столова ложка кошти. В даному розчині потрібно змочувати марлю. Також він допомагає боротися з небажаним блиском.
  • Надовго зберегти бажаний результат можливо, якщо використовувати для цих цілей змилок, несильно змочений у воді. З його допомогою потрібно намалювати стрілку з виворітного боку виробу, а потім пропрасувати звичайним способом. Також не варто відразу прибирати або одягати брюки. Їм необхідно дати охолонути в тому ж положенні, в якому вони були пропрасовані.
  • Щоб не пошкодити виріб, потрібно ознайомитися з інструкцією з їх експлуатації. Часто можна зустріти знак перекресленого праски з пором, який означає неможливість використання відпарювача. Верхню частину штанів найпростіше пропрасувати, якщо підкласти під шов невелике згорнутий рушник або подушку.

Догляд за цим предметом гардеробу не так складно, як може здатися на перший погляд. Гладити класичні брюки потрібно у відповідності з правилами, щоб вони виглядали привабливо і не псували загальне враження про людину.


Моя довідка - Корисні поради