4 способи: Як почистити навушники від сірки, як почистити роз’єм для навушників

При тривалому використанні навушники перестають відтворювати звук з такою ж якістю, як на початку використання. Причина цього або пошкодження проводів, або в забрудненні сіточки динаміка. Сітка може набитися пилом, вушною сіркою або жиром. Чистка навушників за допомогою домашніх засобів підвладна будь-якій людині.

4 способи: Як почистити навушники від сірки, як почистити розєм для навушників

Що не можна робити

Найбільше забруднення схильні вакуумні навушники та гарнітури «краплі». Великоформатна гарнітура не забивається сірої і її досить протирати зверху ганчіркою.

У пошуках відповіді на питання — як почистити навушники, можна наткнутися на способи, які не рекомендується застосовувати ні в якому разі. Наприклад, прання або миття в намиленою воді. Застосовувати ці методи не варто, навіть якщо є шанс, що вони подіють. Варто розуміти, що ризик псування навушників занадто великий.

Розбір навушників можливий. Деякі сітки можна легко зняти, зачепивши голкою. Але до самостійного розбору навушників варто поставитися серйозно. Якщо ви не дуже дружите з технікою і не впевнені, що зможете правильно потім їх збирати, не варто вдаватися до цього методу. Хіба що в крайньому випадку.

Як доглядати

Для своєчасного запобігання забруднення варто дотримуватися правила догляду. По-перше, навушники відносяться до категорії особистих речей і тому не варто давати їх на користування іншим людям. Це порушує гігієну людини. По-друге, періодично слід проводити профілактичне очищення від вушної сірки та іншого бруду.

4 способи: Як почистити навушники від сірки, як почистити розєм для навушників

Як чистити

Повна чистка

Для повного очищення необхідно підготувати:

 • ватяну паличку і ватний диск;
 • лейкопластир (скотч);
 • перекис водню;
 • маленьку посудина;
 • паперовий рушник (серветка);
 • спирт (стеклоочиститель).
Читайте також:
Календар православних свят 2020 з святковими днями, двунадесяті

Після підготовки всіх необхідних речей можна приступати до чищення. Далі наведено порядок виконуваних дій.

 • Зняти гумові накладки і прибрати їх для збереження.
 • Намочити вату або диск спиртом і протерти їм дроти, кнопки і всі інші складові.
 • Налити в заздалегідь підготовлену ємність невеликого розміру перекис водню. Кількість знадобиться не більше двох столових ложок.
 • Занурити навушники сіточкою вниз в рідину. При великій кількості перекису є небезпека занадто глибокого потрапляння рідини всередину. Це може спричинити за собою повну непридатність пристрої.
 • Закріпити положення навушників в ємності. Для цього використовувати скотч або лейкопластир. Протримати близько 15 хвилин.
 • Почистити гумові насадки. Для цього намочити ватяну паличку в спирті або в засобі для очищення скла. Якщо не знайшлося ватної палички, використовувати зубочистку, обмотану шматочком вати. Ретельно протерти гумові вкладиші зовні і зсередини.
 • Дістати навушники з перекису, якщо пройшло достатньо часу. Це треба робити обережними рухами, уникаючи попадання рідини на мембрану або контакти.
 • Покласти на навушники серветки і дати їм повністю висохнути. Цей процес займе кілька годин.
 • Надіти гумові насадки назад на своє місце.

Після такої чистки ваш гаджет зазвучить набагато голосніше і чіткіше.

4 способи: Як почистити навушники від сірки, як почистити розєм для навушників

Швидка чистка

Для того, хто заощаджує час, є більш швидкісний спосіб. Для нього знадобляться зубочистка, ватяний диск і перекис водню. Диск слід намочити перекисом водню і почистити нею кожну головку по поверхні. А ось тоненькою зубочисткою можна прочистити забівшуюся сіточку.

Чищення зубною щіткою

Стара чи нова зубна щітка теж стане помічником при очищенні навушників. Цей спосіб підійде для навушників без насадок, наприклад, випускаються компанією Apple. Вони мають дуже маленькою сіткою, і чищення за допомогою зубочистки є не кращим варіантом. Таку сітку можна почистити сухий зубною щіткою рухами вгору-вниз. А для очищення проводів використовувати, як зазвичай, ватяний диск, намочений спиртом або склоочисником. До речі, з допомогою зубної щітки можна очистити і сітку динаміка на телефоні.

Читайте також:
КРАЩІ ідеї: що подарувати ВИХОВАТЕЛЯМ на день вихователя (день дошкільного працівника) дитячого садка. Подарунки на день вихователя: ідеї недорогих подарунків | Сім'я і мама

Чистка роз’єми на телефоні

Гніздо телефону теж піддається забрудненню і потребує очищення. Перед тим, як приступити до очищення роз’єму для навушників, потрібно обов’язково вимкнути пристрій. На зубочистку потрібно намотати тонкий шар вати і злегка намочити в спирті. Потім обережно протерти гніздо зсередини, тим самим позбавивши його від накопичених окислення.

Використання пилососа

Для застосування цього способу знадобиться пилосос, тоненька трубка і пластилін, розміром з тенісний м’яч. Вставити посередині пластиліну маленьку трубку з діаметром, що збігається з розміром сіточки. Всю цю конструкцію вставити в трубу пилососа. Потім включити його на мінімальну потужність і обережно поводити по сітці.

Повернення білизни

Білі навушники мають властивість темніти з часом. Для повернення білизни треба змочити ватний диск засобом для зняття лаку і добре протерти їм дроти і головки навушників. Цей спосіб допоможе збільшити білизну на кілька тонів.

Кошти, які знадобляться для догляду за гарнітурою, знайдуться в будь-якому будинку. Своєчасний і правильний догляд дозволить продовжити термін життя навушників і насолоджуватися якісним звуком.

Моя довідка - Корисні поради