4 метода: як очистити пістолет від застиглої монтажної піни, промивка для пістолета для монтажної піни

Найчастіше пістолет для монтажної піни необхідний професіоналам, які використовують його практично щодня в робочих цілях. Людям, які вирішили замінити одну дірку у себе в будинку, немає необхідності купувати досить дороге засіб, щоб надалі його не використовувати. Але якщо пристрій все-таки є, потрібно знати, як можна очистити пістолет від застиглої монтажної піни.

4 метода: як очистити пістолет від застиглої монтажної піни, промивка для пістолета для монтажної піни

Поради та рекомендації

Цей прилад є досить необхідним, оскільки значно спрощує роботу з монтажним засобом. Потрібно знати способи очищення пістолета для монтажної піни, щоб не запускати її.

Правила очищення

Потрібно промивати прилад після кожного використання, при цьому не варто запускати його до засихання, оскільки в цьому випадку відмити буде складніше. Навіть при зміні балона варто попередньо робити його промивання. Це потрібно для того, щоб речовина не перетворювалося в незмивну суміш, а це може статися із-за різного рівня термостійкості.

Для чищення рекомендується використовувати ту ж марку очисника, що і саме монтажне засіб.

Якщо вона застигла, то потрібно прийняти декілька відрізняються заходів щодо очищення пістолета. Не варто тиснути на курок, оскільки можна зламати механізм.

У найбільш запущених випадках можна використовувати дріт необхідного діаметра, з допомогою якої буде прочищатися дуло. Подібне фізичний вплив може пошкодити інструменту, але іноді це єдиний можливий варіант.

4 метода: як очистити пістолет від застиглої монтажної піни, промивка для пістолета для монтажної піни

Техніка безпеки

Потрібно тримати стовбур інструменту при його очищенні у зворотний від себе бік, а також не допускається попадання очисника на шкіру і слизові оболонки, а тому варто проводити очищення інструменту в гумових рукавичках і окулярах, також захистити відкриті ділянки тіла.

Очищувач, який використовується для чищення пістолета для монтажної піни, є досить їдким хімічною речовиною, оскільки іншим засобом відмити дана речовина складно. Таким чином, він може залишати хімічні опіки. Пари змивки іноді є горючими, а тому варто забути про куріння у період очищення пістолета.

Хімічна речовина знаходиться в балоні під тиском, а тому не варто залишати його на вулиці при прямих сонячних променях і поблизу нагрівальних елементів будь-якого типу.

Чим чистити

Як можна очистити пістолет від засохлої монтажної піни, якщо під рукою немає спеціального балона? Існують народні засоби, які допоможуть справитися з цією проблемою.

4 метода: як очистити пістолет від застиглої монтажної піни, промивка для пістолета для монтажної піни

Ацетон та інші розчинники

Ці кошти допоможуть у випадку, якщо монтажна піна тільки почала засихати і з пістолетом можливі взаємодії. Потрібно дотримуватись обережності при використанні даних коштів.

Вони допоможуть при регулярному чищенні пістолета, так як це набагато більш економічно, ніж купувати спеціальні балони. Після проведених робіт потрібно від’єднати балон і за допомогою шматка тканини видалити свіжу піну. Потім у розчиннику змочується чистий шматок тканини і нею обробляється перехідник і місце кріплення балона. Варто видалити речовину близько курка, щоб уникнути ситуації її застигання в місці, яке необхідно для прочищення.

В дуло потрібно акуратно залити розчинник, який виконає дорогу в найкоротші терміни і вийде через кінчик пістолета. Залежно від ступеня застигання кошти буде змінюватися його здатність до усунення.

Спеціальний балон

Рекомендується використовувати засіб тієї ж марки, що і монтажна піна. Інший очищувач здатний прибрати речовина з пістолета, але зробить це гірше, оскільки її властивості можуть змінюватися в залежності від марки. Очищення проводиться наступним чином:

4 метода: як очистити пістолет від застиглої монтажної піни, промивка для пістолета для монтажної піни

  1. Знімається балон.
  2. Видаляється захисний ковпачок з очищувача і вставляється в пістолет.
  3. Курок варто натискати до тих пір, поки він не стане вільно «ходити».
  4. Зняти балон і, якщо очищувач залишився в балоні, то потрібно повернути ковпачок на місце.

Очищувач можна зберігати відповідно до інструкції, зазначеної на балоні.

Очищення каналу ствола

Стовбур потрібно очистити від налиплого поверх нього піни, але це потрібно робити акуратно, щоб не пошкодити поршень. У самий початок його початок акуратно закопується розчинник. Потрібно стежити за тим, щоб речовина не потрапила на інші деталі. Плавно натискаємо на курок, але не тиснемо на нього, якщо він не піддається.

Очищення кріплення для балона і клапана

Якщо він не піддається, то це означає лише те, що заклинив основний клапан. Необхідно знайти кульку поруч з місцем нагвинчування нових балонів, і закапати кілька крапель в нього. Через чверть години можна прикріпити балон змивки. І виконати подальші інструкції. Інакше потрібно розібрати пістолет і очистити його вручну.

4 метода: як очистити пістолет від застиглої монтажної піни, промивка для пістолета для монтажної піни

Як розібрати пістолет

Розбирання увазі під собою необхідність уваги і контролю за своїми рухами, а щоб розібрати пістолет для монтажної піни подальшого очищення потрібні плоскогубці, розвідний ключ і ніж. В першу чергу необхідно зняти балон і зчистити монтажне кошти з корпусу і курка. Робиться це за допомогою ножа, бажано користуватися його тупою стороною. Не варто докладати зусиль, щоб не пошкодити корпус, так як поверхня схильна до пошкоджень.

Плоскогубцями або ключем потрібно викрутити шток, який має форму трубки. Ця деталь і подає монтажну піну. Її слід залити розчинником. Потім необхідно викрутити механізм, який відповідає за регулювання. Необхідно очистити всі викручені деталі від засохлого речовини.

При виникненні необхідності потрібно відкрутити і пристрій, що подає засіб. Це необхідно у разі, коли курок не рухається з-за застиглої речовини. Зробити це можна за допомогою розвідного ключа, але варто пам’ятати про те, що не варто докладати зусиль, щоб не пошкодити механізм.

Зібрати пістолет потрібно в зворотному порядку, здійснюючи ті ж дії. Однак перед цим потрібно дочекатися його повного очищення і висихання, щоб не виникло необхідності дублювати той же алгоритм.

4 метода: як очистити пістолет від застиглої монтажної піни, промивка для пістолета для монтажної піни

Догляд і профілактика

Варто всякий раз після роботи з пістолетом для подачі монтажної піни промивати його після роботи. Під час будівельних робіт це не завжди відразу вдається зробити, але хоча б в кінці робочого дня потрібно приділити йому чверть години, щоб не доводилося витрачати згодом час і сили на його розбирання. У цьому випадку існує ймовірність неправильно зібрати або зламати механізм в момент розбору.

Не варто мити пістолет звичайною водою, оскільки при контакті з цією рідиною піна більш явно проявляє свої адгезивні властивості. Вона починає швидше застигати, при цьому прикріплюючись сильніше звичайного до дотичними з нею предметами. Якщо балон не закінчився, то його можна залишити в пістолеті, але якщо він порожній, то його слід негайно прибрати.

Варто промивати пістолет при зміні балона, якщо марка піни змінилася, що пов’язано з її здатністю застигання. При змішуванні двох різних марок вона може застигнути в соплі, звідки прибрати її буде важче звичайного.

При правильному догляді пістолет для монтажної піни прослужить довго. Якщо не забувати про регулярне очищення та заміни старих деталей на нові, термін експлуатації цього пристрою збільшиться, що є корисним властивістю, враховуючи вартість даного інструменту.


Моя довідка - Корисні поради