3 способи: як почистити пральну машину лимонною кислотою, лимонна кислота для пральної машини

Як і людині, кожній техніці потрібен особливий догляд і увагу, і пральна машина — не виняток. Існує безліч способів очищення пральної машини від накипу, але найпопулярніший – лимонна кислота. Так як почистити пральну машину лимонною кислотою? Повну статтю про чистку пральної машини і її елементів різними способами, читайте тут.

3 способи: як почистити пральну машину лимонною кислотою, лимонна кислота для пральної машини

Навіщо потрібно чистити машинку?

Регулярне використання пральної машини призводить до накопичення сторонніх речовин:

 1. Грибок;
 2. Частинки порошку, ополіскувача та інших чистячих засобів;
 3. Накип на тені;
 4. Пісок та інші забруднення в фільтрі шланга.

Всі ці речовини роблять прання не такою ефективною, так як речі стають не ідеально чистими, як це було на початку. Також вони псують зовнішній вигляд пралки у вигляді дверцята з нальотом.

Причини утворення накипу

Наліт на тені з’являється внаслідок того, що солі магнію і кальцію при нагріванні розчиняються у воді і розпадаються на вуглекислий газ і осад, який з-за того, що не розчиняється, перетворюється в накип.

В наслідок того, що ця накип ускладнює теплопровідність нагрівального елемента в пральній машині, зростає витрата електроенергії, тобто ми витрачаємо більше коштів.

Профілактика

Щоб не запускати стан тена, тобто запобігати накип на ньому, проводяться профілактичні заходи. Профілактика може бути фізичною і хімічної.

3 способи: як почистити пральну машину лимонною кислотою, лимонна кислота для пральної машини

Фізична

Такий вид профілактики передбачає встановлення в холодці шлангу магніту, що робить магнітні хвилі. Особливу місцезнаходження магнітних пристроїв дозволяє вступити в силу магнітного резонансу. Простіше кажучи, дрібні крупинки домішок разом з водою, проходячи через магнітне поле, починають тісно контактувати, від чого просто на просто розчиняються навіть при великій температурі.

Читайте також:
Посів насіння квітів у квітні 2020 сіяти насіння на розсаду в грунт, місячний календар, терміни, таблиця

Хімічна

Цей метод профілактики говорить сам за себе. Під час прання у відділ для чистячих засобів додається спеціальні добавки, тобто хімікати, які допомагають виконати ту ж функцію, що і фізична профілактика. Але у цього способу є свої мінуси. Хімічні речовини при неправильному використанні можуть нашкодити пральній машинці, а ще їх не рекомендують додавати при пранні ніжних речей.

Існує ще один спосіб запобігти утворенню накипу на нагрівальному елементі машини.

Під час прання можна додати девятипроцентный оцет, який заливається в лоток 60 мілілітрів. Слід вибрати самий швидкий режим прання при температурі 60 градусів.

Ця рідина зі специфічним запахом допоможе прибрати наліт з внутрішніх запчастин машинки і зробить ваші речі м’якими.

Інструкція по очищенню

Можна чистити пральну машинку лимонною кислотою, адже вона може роз’їсти метал? Це міф, що цей порошок такий агресивний, насправді він навіть м’якше деяких хімічних добавок, тому можете сміливо використовувати даний продукт.

3 способи: як почистити пральну машину лимонною кислотою, лимонна кислота для пральної машини

 1. Перевірте пральну машину на наявність яких-небудь речей, так як лимонна кислота має корозійні властивості, що негативно відіб’ється на вашому одязі. В цілому барабан повинен бути повністю порожнім, не кажучи вже про втрачені невидимки, гудзиках та іншої дрібниці.
 2. Замість прального порошку, слід насипати сто грамів лимонного порошку.
 3. Закрийте машинку
 4. Встановіть прання на самий тривалий режим (відбілювання) при температурі 90 градусів.
 5. Тепер слід почекати деякий час, але не варто кидати машину без нагляду. З-за того, що накипу може набратися дуже багато, вона буде відколюватися великими шматками і може потрапити в злив, що не бажано. Якщо таке станеться, не бійтеся, ви дізнаєтеся про це завдяки доносяться звуками від техніки. Вони досить гучні і схожі на гудіння, так що ви не переплутаєте їх ні з чим. У випадку якщо це станеться, вимкніть пральну машинку і видаліть частинки накипу з самого зливу.
 6. Коли режим підійде до кінця і лимонна кислота повністю розчиниться, ще раз огляньте барабан. Видаліть всі шматочки накипу з пральної машини, особливо приділіть увагу гумової вставки, туди найбільш часто потрапляє дрібний сміття. Протріть гумку ганчіркою для кращого ефекту.
Читайте також:
КОРОТКІ вірші на День Космонавтики 12 квітня для дітей - вірші в дитячий садок і школу

Також існують інші методи очищення з лимонною кислотою.

Лимонна кислота + сода

Процес очищення ідентичний класичному, тільки тепер потрібно додати до ста грамам лимонної кислоти в пральну машину ще і 3 чайних ложки соди і запустити режим прання з великою температурою.

3 способи: як почистити пральну машину лимонною кислотою, лимонна кислота для пральної машини

Лимонна кислота+ хлорка

Для такого способу нам знадобиться подвійний обсяг лимонної кислоти, тобто двісті грам, які засипаються в відділ для порошку і один стакан хлорки. Рідину слід залити в барабан пральної машинки та встановити режим прання для бавовни.

Переваги і недоліки

Чистка нагрівальних елементів пральної є необхідною, так як нехтування цим може призвести до серйозних поломок улюбленої техніки.

Плюси використання саме лимонної кислоти в якості ліквідатора накипу такі:

 • Кожен може дозволити собі покупку цього очисного засобу, так як його можна купити за копійки.
 • Легкість в дії є ще однією позитивною стороною, так як для процедури не потрібно викликати майстра.
 • Продуктивність. Лимонна кислота впорається навіть з самої грубої накипом.
 • Цей порошок не небезпечний для здоров’я і безпечний в дії.

Не дивлячись на велику кількість переваг, існують також деякі попередження. Іноді люди скаржаться на те, що після очищення пральної машини лимонною кислотою гумова вставка тріскається, але це все залежить в частоті використання. В ідеалі очищення техніки повинно проводиться раз в 3-4 місяці, але ні в якому разі не частіше.

Також можуть виникнути проблеми з потраплянням солей в злив. Це теж можна вирішити, головне прибрати всі, навіть дрібні частинки накипу з барабана і шланга і тоді машинка буде працювати відмінно.

3 способи: як почистити пральну машину лимонною кислотою, лимонна кислота для пральної машини

Інші способи

Якщо ви все ж вирішили відмовитися від ідеї почистити пральну машинку лимонною кислотою від накипу, то вам на допомогу прийдуть ще кілька інших способів. Один з них це оцет і сода, для цього насипте соду і змішайте її з оцтом, а далі запустіть прання при високій температурі. Також можете придбати в магазині спеціальні хімікати для видалення накипу, але будьте готові викласти кругленьку суму.

Читайте також:
Посів насіння в лютому 2020 томатів, капусти, перцю, огірки, цибулю, баклажан, часник, кабачки, редис, гарбуза

Запобіжні заходи

Вживання занадто великої кількості лимонної кислоти може призвести до поганих наслідків, тому уважно слідуйте інструкції і не експериментуйте. Не робіть часті профілактики, іноді пральній машині потрібно відпочити.

Поради та рекомендації

Під час чищення відкрийте вікно для вентиляції, так як випаровування з пральної машини можуть погіршити ваше самопочуття. Під час процесу в барабані не повинні знаходиться речі, тобто ви просто запускаєте машинку в холосту.

3 способи: як почистити пральну машину лимонною кислотою, лимонна кислота для пральної машини

Як доглядати

Догляд за технікою починається із зовнішнього вигляду. Під час прибирання не полінуйтеся промити дверцята і корпус пральної машини автомат від пилу. Важливим фактором також є повна ізоляція машинки від води, так як попадання хоча б краплі води на електрику, може привести до замикання, тобто ви просто не зможете потім її включити. Також рекомендується заховати всі шнури і шланги від зовнішнього середовища.

Внутрішня чистота також має велике значення. Особливу увагу потрібно приділити ятки, який власне порошок засипається і ополіскувач. Не варто нехтувати цією деталлю пральної машини, так і немає нічого складного в полосканні відсіків шухлядки.

Таким чином, пральна машина – чудовий помічник будь-якої домогосподарки. І тепер ви знаєте, як правильно за нею доглядати і підтримувати в нормі роботу всіх внутрішніх елементів.


Моя довідка - Корисні поради