25 засобів: як позбутися від мух в квартирі, як позбавитися від дрозофіл, як зробити пастку для мух

Мухи в квартирі – неприємне сусідство. Вони проникають у помешкання через відриті двері і вікна, селяться в теплих затишних куточках, виспівують свої нескінченні «пісеньки» і їдять все, що людина залишає на кухні. Кожна господиня намагається позбутися від злісних літаючих комах, що не завжди вдається. Мушки адаптувалися до багатьох отруйних засобів, але з’являються нові методики боротьби з ним. Про це піде розмова в цій статті.

25 засобів: як позбутися від мух в квартирі, як позбавитися від дрозофіл, як зробити пастку для мух

Трохи про мухах

Як виглядають мухи і чим вони завинили перед людиною.

Чим небезпечні

Небезпека полягає не в їх надоедливом методичне дзижчанні і не в злісних укусах, які, як правило, довго болять. Шкідники є переносниками небезпечних мікробів, бактерій, яких вони підхоплюють в сміттєвих контейнерах, звалищах і залишають на хлібі, фруктах, інших продуктах харчування. І, як наслідок, гельмінти, отруєння, дизентерія і навіть туберкульоз. Тому боротьба з мухами є першочерговим завданням людини.

Різновиди, як виглядають

Популяція цих комах налічує понад 3650 видів. Серед найбільш поширених можна виділити кімнатних і маленьких кімнатних мух. Це мешканці квартир, овочевих магазинів, винних складів. Такі комахи носять назву дрозофіли. Маленькі чорні комахи з крильцями і великими очима. Тіло довжиною до 1 см, два крила і три пари лапок. У кімнатних особин відсутня хоботок і їм нічим прокушувати шкіру.

25 засобів: як позбутися від мух в квартирі, як позбавитися від дрозофіл, як зробити пастку для мух

На кущах малини можна зустріти сіру малинову муху, невелику за розмірами, пожираючу молоді пагони і откладывающую яйця в пазухи молодих листочків.

У м’ясних крамницях приживаються м’ясні мухи, які відрізняються сірим забарвленням.

Мухи, які нападають на людину і тварин, носять назву кровосисних. Але найнебезпечніші екземпляри оводи і вольфратовые особини з сімейства сірих м’ясних мух.

Розмноження та цикл розвитку

Оптимальна температура для життєдіяльності особин 23 -25°. В зимовий період, як тільки з’являються перші мухи, самки починають відкладати яйця. За один раз самка здатна відкласти 100-150 яєць, які в подальшому прохід шлях від личинки до лялечки мухи. А потім перетворюються в крилата комаха, яка через три дні готове саме виробляти потомство. Кожна особина при сприятливих обставинах живе близько 100 днів.

25 засобів: як позбутися від мух в квартирі, як позбавитися від дрозофіл, як зробити пастку для мух

Причини появи

Щоб відповісти на питання, як боротися з мухами, потрібно добре усвідомити, чому вони з’являються, а потім вибирати ефективний метод боротьби з ним. Було встановлено експериментальним шляхом, що в житло, де панує ідеальна чистота і порядок, ці паразити не живуть. Але якщо вже вони влаштувалися на кухні, де ніхто не намагається з нами боротися, незабаром чекайте цілий виводок в інших кімнатах, підвалі, в льосі.

Що приваблює мушок на кухні:

 • сміттєвий бачок з гниючими відходами;
 • раковина з брудним посудом;
 • хлібні крихти, цукор-пісок;
 • багно;
 • підвищена вологість.

Вивчаючи поведінку мух дрозофіл, експерти знайшли відповідь на питання, звідки вони беруться в будинку. Їх приваблює запах картопляних і інших харчових відходів.

25 засобів: як позбутися від мух в квартирі, як позбавитися від дрозофіл, як зробити пастку для мух

Народні методи

Перш ніж використовувати ті або інші засоби, зробіть в оселі генеральне прибирання на кухні, не залишаючи жодної крихти хліба, овоча або фрукта. Після цього візьміться за знищення мух.

 1. Горілка. Паразитам не подобається запах алкогольної продукції. Тому налийте рідину в пульверизатор і розбризкайте там, де помітили колонії мух. Спосіб підійде для обприскування робочих приміщень, саду, городу.
 2. Аромат гасу (скипидару) відлякує мушок. При митті вікон і підлоги влийте воду трохи того або іншого засобу.
 3. Столовий оцет. На літр води додайте 2 ложки кошти і потріть столи, підвіконня, полички.
 4. Нашатирний спирт. Хороший засіб від небезпечного і хитрого шкідника — цибулевої мухи. У відро води додайте 2 ст. л. спирту. Увечері полийте овочеві культури під корінь. Повторіть полив 2-3 рази, і про мушках доведеться забути.

Кожна господиня знає, як позбутися від мух в квартирі і на дачі за допомогою отрути, виготовленої самостійно. Ось деякі варіанти:

25 засобів: як позбутися від мух в квартирі, як позбавитися від дрозофіл, як зробити пастку для мух

 1. У склянку води додати 10 г меду, 1 г сахарину. Перемішайте, змочіть серветку або папір розчином і розкладіть її на блюдце. При висиханні, підлийте трохи складу.
 2. Змішайте 5 ч. л. харчової соди, 3 ст. л. молока і пів чайної ложки формаліну. На блюді налийте склад, додайте до нього крихти хліба і залиште мухам ласощі.
 3. Приготуйте цукровий сироп з чорним перцем. Налийте на блюдце і почастуєте мушок.

Після такого частування комахи протягнуть від декількох годин до 4 днів.

Відлякують трави і рослини

Найбільш ефективні засоби від мух дрозофіл в приміщенні – це, звичайно, трави. Ними можна відлякувати мух навіть на вулиці. Досить навколо будинку посадити декілька відповідних трав і можна спокійно відпочивати у відкритій альтанці і спати вночі при відкритому вікні.

25 засобів: як позбутися від мух в квартирі, як позбавитися від дрозофіл, як зробити пастку для мух

 1. Герань. Лаванда. Чудово виглядають в горщику на підвіконні, прикрашають клумби і газони саду. І в той же час відганяють мух. Також можна розкласти гілочки по квартирі.
 2. Базилік. Трава з тонким пряним ароматом зовсім не подобається комах. Вони розлітаються від запаху в різні сторони. Тому поставте горщик на підвіконня або посадіть біля будинку. А коли зелень базиліка відсутня, скористайтеся сушеної травою або ефірною олією.
 3. Лавровий лист. Як їм позбутися від мушок дрозофіл. Досить покласти 2 листочки туди, де влаштувалися шкідники, як незабаром від них не залишиться й сліду.
 4. Гвоздика. У вазон поставте гілочки трави і розташуйте його на кухонному столі або в кімнаті.
 5. Дику м’яту застосовують у свіжому або сухому стані. Аромат врятує від мух і відлякує мишей.
 6. Полин розкладіть на підлозі, шафках, в’язанки пижма розвісьте в оселі. Кожна з цих трав – хороший відлякуючий засіб.
 7. Хороші відлякувачі мух – томати. Вони з успіхом справляються з цією роллю. Їх вирощують на підвіконні. І навіть стебла, розкладені під вікнами або на веранді, відганяють паразитів.

25 засобів: як позбутися від мух в квартирі, як позбавитися від дрозофіл, як зробити пастку для мух

Якщо народні засоби від мух не допомагають, на допомогу приходять інсектициди. Розглянемо ці засоби докладніше.

Інсектициди

Це хімічні препарати, метою і завданням яких є знищення паразитів. До них відносяться:

 1. Аерозолі. Випускаються у вигляді балончиків. Отруйна речовина розпилюють в закритому приміщенні. Комахи не переносять різких ароматів і гинуть. Найбільш відомі аерозолі, це «Дихлофос» і «Хлорофос». Людині залишатися в обробленому приміщенні не рекомендується.
 2. Порошки. З них готують отруйні розчини. До складу порошків включають феромони, які служать приманкою. Приготовлений розчин або розпилюють пульверизатором, або пензликом наносять на підвіконня, стіни, балконні двері. Це отруйні речовини і при роботі з ними потрібно дотримувати правила безпеки. Захисний халат і рукавички просто необхідні. Популярний порошок – «Агіт 10 WG».
 3. Гранули. Якщо в будинку немає домашніх тварин, то застосування гранул відмінний варіант. Їх розкладають в куточки кімнат або розчиняють і рідиною протирають підвіконня, рами і стіни. При спробі лизнути отруйна речовина, мухи моментально гинуть. Найбільш відомі найменування: «Флай Байт» і «Байт Муха».25 засобів: як позбутися від мух в квартирі, як позбавитися від дрозофіл, як зробити пастку для мух
 4. Крейду. Дешевий препарат нервовопаралітичного дії. Як їм вбити мух. Дрібному залишають візерунки на підвіконнях, кухонних меблях, стінах, дверях. Іноді їх розчиняють у воді і ганчіркою наносять на поверхні. При контакті з крейдою, комахи гинуть. Засіб являє небезпеку для тварин і дітей. Воно не підходить для розпилення на м’яких меблях. Крейда «Машенька» знає кожен.
 5. Фумігатори. Це нагрівальний прилад, до складу якого входять пластини від мух, просочені отруйною речовиною. При нагріванні аромат поширюється по житлу і відлякує шкідників. Не рекомендується встановлювати пристрій в дитячій. Найбільш популярні фумігатори: «Раптор», «Тайга», «Flop».
 6. Ультразвуковий відлякувач. Це невеликий пристрій, що створює хвилі високої частоти. Подібні звуки видаються мишами, яких мушки дуже бояться. Тому отримавши сигнал, комахи розлітаються в різні сторони. Ультразвукові відлякувачі мух абсолютно безпечні для людей і тварин. Крім того, працюють без шуму, що важливо в нічний час.

Дані кошти можна знайти у вільному продажу в господарських магазинах, ветеринарних аптеках і в інших точках збуту. Якщо не влаштовують ціни, спробуйте механічні способи захисту від літаючих паразитів, які є у продажу, або які можна зробити самостійно.

25 засобів: як позбутися від мух в квартирі, як позбавитися від дрозофіл, як зробити пастку для мух

Механічні засоби

Серед недорогих, але ефективних засобів, можна вибрати такі пристосування:

 1. Липка стрічка. Старий, але перевірений спосіб. Щоб знищити дрозофіл цим методом, потрібно в будинку розвісити липучі отруйні стрічки, які приваблюють комах своїм ароматом. Мухи моментально прилипають і гинуть. Не рекомендується розміщувати стрічки на протязі, поряд з вогнем, на сонце. Найдорожчі липучки від мух, які надзвичайно популярні, це «Москітол», «Мухомор», «Фумитокс».
 2. Москітна сітка. Вона добре захищає від літаючих комах, здатних проникнути через віконний отвір. Сітки бувають декількох видів. Одні з них кріпляться зовні, а інші на липучці на внутрішню сторону рами. Другий варіант дешевший, але менш практичний.

Як зробити пастку для мух своїми руками. Таких варіантів кілька. По своїй ефективності саморобні пристосування нічим не поступаються промисловим. Ось деякі з них:

25 засобів: як позбутися від мух в квартирі, як позбавитися від дрозофіл, як зробити пастку для мух

 1. З’єднайте каніфоль і касторове масло в рівних обсягах. Підігрійте суміш і додайте трохи повидла або меду. В результаті вийде липка маса з приємним запахом. Розподіліть суміш на паперових смужках і розвісьте в місцях скупчення літаючих комах. Запах меду приверне мух, а липкий складу приклеїть намертво.
 2. В порожню баночку, влийте трохи сиропу або квіткового меду. Зробіть з паперу конічну поверхню і встановіть в баночку вершиною конуса вниз. Мушка поведеться на приманку, забереться в банку, а вибратися назад не зможе.
 3. В оцет столовий капніть 3-4 краплі миючого засобу для посуду. Перелийте складу в банку. Накрийте склянку харчовою плівкою, залишивши в ній невелику дірочку. Комаха потрапить в банку, але потоне в розчині.

Ці невигадливі приманки звільнять від комах не тільки міські квартири. Такими ж способами можна позбутися від мух в заміському будинку.

25 засобів: як позбутися від мух в квартирі, як позбавитися від дрозофіл, як зробити пастку для мух

Поради та рекомендації

 1. Покладіть фрукти в холодильник, не залишайте на столі на ніч.
 2. Принесені фрукти з торгових точок відразу обдавайте окропом, щоб на них не залишилися яйця фруктових дрозофіл.
 3. Ретельно обробляйте місця, де лежали підгнилі фрукти і овочі.
 4. Дрозофіли люблять вогкість. Тому добре просушуйте житлове приміщення, не заливайте сильно зростаючі в квартирі квіти. Виявивши комах в горщику, просушіть або замініть грунт, обробіть її інсектицидом.
 5. Слідкуйте за станом зливних бачків, вентиляції. Це дуже зручні території для розселення особин і відкладання яєць.
 6. Проведіть перевірку стану зберігання круп, банок, харчових порошків і спецій. Наведіть порядок на кухонних полицях, шафах, ящиках.
 7. Дрозофіли не люблять холод, можна охолоджувати квартиру, щоб виживати комах з насиджених місць.

25 засобів: як позбутися від мух в квартирі, як позбавитися від дрозофіл, як зробити пастку для мух

Профілактика

Розуміючи, мухи в будинку з’являються не просто так, а злітаються туди, де є можливість чимось поживитися, потрібно забезпечити в своєму житлі чистоту і порядок. Для цього повинні виконуватися наступні заходи:

 • регулярне вологе прибирання;
 • винос сміття і дезінфекцію контейнера;
 • відсутність на столі продуктів харчування;
 • систематична прибирання загонів для худоби, полив гною карфосом;
 • ретельне прибирання за домашніми тваринами. Регулярне миття посуду і туалетних лотків, клітин;
 • москітні сітки;
 • горщики з жахливими рослинами на підвіконні;
 • посадка рослин з різким запахом на дачі, земельній ділянці, на городі.

Якщо дотримання цих умов не дається результату, і комахи з’явилися, то, як вивести дрозофіл, вирішить сама господиня. Добре, що коштів багато, і є з чого вибирати.

Мухи в квартирі – бич нашого часу. Підхід до боротьби з ними повинен бути комплексним. Народні та професійні засоби повинні поєднуватися з чистотою в приміщенні, з дотриманням усіма членами сім’ї санітарно-гігієнічних вимог. Не давайте жодного шансу жужжащим комах жити і розмножуватися у вашій оселі.Моя довідка - Корисні поради