22 засоби: як позбутися від мокриць, як боротися з мокрицами в квартирі і на городі

Поява в будинку або льосі мокриць, досить неприємна подія. Ці слизькі живучі живі організми іноді з’являються в житло всупереч всім канонам і правилам. Їх не бентежить ні ідеальна чистота в хаті, ні мокрі стіни підвальних приміщень, ні городні або тепличні умови. І тільки профілактика і боротьба з мокрицами дозволять позбутися небажаних сусідів.

22 засоби: як позбутися від мокриць, як боротися з мокрицами в квартирі і на городі

Що потрібно знати

Що за комаха

У природі існує більше 3500 різновидів мокриць. Однак в квартирі в основному мешкає два види: броненосець, шорстка особину.

Наука класифікує мокриць як ракоподібних сухопутних індивідів, хоча на раків вони схожі менше всього. Але так здається тільки на перший погляд. Познайомимося з комахами ближче і дізнаємося, якими шляхами від них можна позбутися.

Як виглядають мокриці

Членистоногі особини зазвичай овальні, опуклі зверху, мають у довжину трохи більше 2-х див. На панцирі є характерні пластинки, численні вусики і ніжки. З боків розташовані очі. Сім пар грудних ніжок мають однакові розміри, будову та пристосовані для швидкого пересування. Колір комах варіюється від темно-сірого тону до бурого забарвлення, але в будинках зустрічаються і білі мокриці.

22 засоби: як позбутися від мокриць, як боротися з мокрицами в квартирі і на городі

Чим небезпечна мокриця

Головна небезпека полягає у інфекціях, які переносять особини. Вони харчуються гниючими рослинами, загиблими мікроорганізмами, тому несуть людині інфекційні та інші захворювання. Вони знищують кімнатні рослини, поїдають овочі і фрукти.

Чи кусаються мокриці, залежить від їх виду. Особини, що живуть у квартирах, що виділяються відсутністю панцира, кусаються. Але укус мокриці трохи сильніше укусу комара.

Причини появи

Головна причина появи шкідників у будинку, надмірна вологість. Тому улюбленим місце проживання є кухня, ванна. Якщо постійно протікають труби, погано працює вентиляція, часто на батареї сохне мокру білизну, незабаром чекайте появи ракоподібних комах, так як це найбільш підходящі умови для їхнього існування. Сюди ж можна віднести оранжереї, де багато рослин потребують постійного поливу. Домашні мокриці заселяють квіткові горщики, де знаходять собі прожиток у вигляді трави, можуть розташовуватися в білизняних шафах, де лежить недосушена білизна.

22 засоби: як позбутися від мокриць, як боротися з мокрицами в квартирі і на городі

Що не рекомендується робити

Не дивно, що при появі мокриць, починається справжня боротьба з ними. Кожна господиня постарається будь-якими шляхами позбутися від неприємних особин. У хід йдуть як народні, так і хімічні препарати. В домашніх умовах хімічні розчини використовувати не рекомендується. Можуть постраждати діти, домашні вихованці, так і всі домочадці.

Якщо все-таки питання про застосування препаратів вирішено, будьте акуратні. При роботі з хімією одягайте захисну одяг, бережіть очі і органи дихання. Перемістіть членів сім’ї в безпечне місце. По закінченні процесу ретельно приберіть територію і провітріть приміщення.

Народні способи

Кожна господиня повинна знати, як позбутися від мокриці в будинку, щоб подібне питання не застав зненацька. Починайте завжди боротьбу з безпечних народних способів. Потрібні речовини завжди є в господарстві, вони не такі дорогі, як хімічні препарати. І іноді допомагають не гірше професійних засобів.

22 засоби: як позбутися від мокриць, як боротися з мокрицами в квартирі і на городі

Народні способи:

 1. Одним з найбільш популярних порошків для позбавлення від комах, в тому числі і мокриць, є борна кислота. Приготувавши водний розчин, його розпилюють в місцях скупчення членистоногих. Процедуру повторюють 3-5 разів, поки комахи повністю не зникнуть. Приготування складу: 10 г порошку на 10 л води.
 2. Ще одне найпоширеніше засіб від мокриць – розчин, приготовлений із сухого квасу і гарячої води. Принцип дії аналогічний попередньому. Приготування розчину: 1 частина квасу і 5 частин води.
 3. Готують суміш перцю, соди і тютюну, взявши по 3 г кожного. Заварюють її крутим окропом. Розбризкують у туалет і ванну. Через деякий час розчин змивають, бо суміш може нашкодити домашнім тваринам і людям.
 4. Виявлені гнізда і скупчення мокриць обробляють розведеною хлорним вапном. Розводять 45 г порошку в 1 л води. Застосовують з обережністю, при відсутності дітей і тварин.
 5. Відлякати особин може кухонна сіль. Її розсипають в проблемних місцях кухні та ванної. Навряд чи комахи загинуть, але залишать приміщення надовго.

Після проведення робіт по боротьбі з мокрицами дотримуйтесь гігієнічні правила і тримайте приміщення в належному порядку.

22 засоби: як позбутися від мокриць, як боротися з мокрицами в квартирі і на городі

Хімічні засоби

Якщо народні засоби не подіяли, і чужорідні істоти продовжують розгулювати по дому, слід звернутися до хімічних препаратів, яких на прилавках магазинів побутової техніки превелика безліч. Розглянемо більш докладно, як вивести мокрицю, використовувати той чи інший препарат.

Приманки

Для приготування приманки використовують отруйні речовини, які є у продажу. До них відносяться препарати:

 • Ксулат Мікро;
 • Лямда Зона;
 • Дельта Зона.

Як приманки використовують яєчний жовток. Поєднавши отрута і жовток, принади розставляють там, де помічено скупчення мокриць ракоподібних. Навіть поява одиничних особин, зайшли на вогник, не залишає їм шансу на виживання.

22 засоби: як позбутися від мокриць, як боротися з мокрицами в квартирі і на городі

Аерозолі

Препарати ефективні, коли йде боротьба з одиничними представниками членистоногих. Вміст балончика розпилюють на повзаючих комах, а через лічені хвилини прибирають загиблих особин. Аерозольні інсектициди шкідливі для людини. Тому при обробці необхідний захист органів дихання.

Особливо ефективні препарати:

 • Чистий будинок;
 • Комбат;
 • Раптор;
 • Кріт;
 • Варан.

Потрібно відзначити, що хоча засоби найпопулярніші та добре розрекламовані, використовувати їх регулярно досить накладно. Тим більше що для великих площ потрібно чимало балончиків з інсектицидом.

Порошки

Як користуватися популярними порошками Чистий будинок, Фенаксин, Риапан, щоб позбутися від мокриць. Отрутою посипають приміщення по периметру, плінтусів. Розміщують його під раковиною, трубами, в інших важкодоступних місцях.

22 засоби: як позбутися від мокриць, як боротися з мокрицами в квартирі і на городі

Мінус препарату в тому, що сухим вадою не можна обробити стіни. Однак заповзятливі господині і тут знайшли вихід. Порошок розводять водою і витирають розчином вертикальні поверхні.

Крейда

Існуючі крейда від жуків діють досить ефективно. Висока смертність відбувається завдяки наявності великої кількості лапок. Проходячи по смужках, залишеним олівцем, на лапах залишається отруйна речовина. А при очищенні лап від бруду, отрута потрапляє в рот вредителю, який незабаром гине. Отруйні смуги наносять по периметру стелі і підлоги, тим самим перекриваючи шлях пересування особин.

Пастки

Як боротися з одиничною мокрицей за допомогою пастки зрозуміти зовсім нескладно. До їх складу входить клейова стрічка, до якої членистоногі приклеюються навічно. Пастки виставляють у ванній, на кухні, під раковиною, поряд з унітазом. Досить одного екземпляра на 4 кв. метри.

22 засоби: як позбутися від мокриць, як боротися з мокрицами в квартирі і на городі

Користувачі воліють наступні найменування:

 • Аргус;
 • Раптор;
 • Глобал.

Деякі воліють пастки власного виробництва. Як капкана використовують мох. Його попередньо розмочують і поміщають в потрібні куточки будинку або підвалу. Прикрашають приманкою, використовуючи для цих цілей яблука, помідори. Через деякий час мох спалюють.

Фумигатор

Найчастіше подібні засоби використовують для літаючих комах. Але їх стали застосовувати і як кошти від мокриць. Найбільшого ефекту можна досягти при регулярному використанні апаратів.

Мокриця в городі і теплиці

Звідки беруться мокриці в парниках і теплицях, садових і городніх ділянках? Так само як і в будинках, особини перебираються з сусідніх територій. Їх приваблює аромат фруктів і овочів. Але щоб жучки влаштувалися остаточно, вони відшукують придатні для життя умови. Якщо на освоюваних територіях багато мотлоху, дощок, мокрих ганчірок, відходів, та до того ж у теплицях багато вологи, конденсату, гниючого грунту, бур’янів, то особини із задоволенням заселяються і розмножуються, завдаючи шкоди рослинам.

22 засоби: як позбутися від мокриць, як боротися з мокрицами в квартирі і на городі

Прополка

Як позбутися від мокриць при такому стані справ, крім рекомендованих вище препаратів:

 • регулюйте подачу води під час поливу;
 • провітрюйте теплиці та парники;
 • проріджують посадки;
 • при необхідності виконуйте прополку ділянок від бур’янів.

Розпушування

Існує багато прихильників розпушування, хоча і супротивників предостатньо. Це процедура забезпечує приплив повітря до коріння, покращує структуру пластів, руйнує грудки, коріння бур’янів. Як допоможе позбутися від мокриці розпушування. Так просто не кожному вредителю вдасться вибратися назовні і багато особини загинуть. Професіонали радять рихлити ґрунт після кожного дощу.

Профілактика

Позбавити своє житло від появи в ньому шкідливих комах можна, якщо дотримуватися певні правила:

22 засоби: як позбутися від мокриць, як боротися з мокрицами в квартирі і на городі

 1. Мийте підлогу з додаванням борної кислоти.
 2. Регулярно провітрюйте приміщення.
 3. Просушуйте на свіжому повітрі верхній одяг і постільні приналежності.
 4. Вчасно ремонтуйте сантехнічну техніку.
 5. Законопатьте щілини, дірки в стінах і плінтусах.
 6. Випрану білизну не сушіть в будинку.
 7. Регулярно позбавляйтеся від сміття і ретельно мийте контейнер.
 8. Зливайте воду з піддонів домашніх рослин.
 9. Не забувайте чистити вентиляційний отвір. Поставте на нього дрібну сітку.

Якщо, незважаючи на всі старання, мокриці все ж з’явилися, негайно почніть з ними боротися. Який спосіб вибрати підкаже знання питання і власна інтуїція.

Описані вище способи досить ефективні. Але все ж краще постаратися не допускати їх появи, ніж потім полювати на швидко розмножуються особин. Існує думка, що комахи не дуже небезпечні для людини і тварин. Але вже одне те, що вони поширюють інфекції, говорить саме за себе. Бережіть свій будинок і присадибну ділянку від навали комах, виконуйте рекомендації по догляду за житлом. І тоді не доведеться шукати відповідь на питання, як позбавитися від мокриць.

Моя довідка - Корисні поради