22 способу: чим відтерти ручку з шпалер, як стерти ручку з шпалер

Хоч діти і квіти життя, але неможливо не злитися при вигляді малюнків ручкою на стінах. Виховання не завжди допомагає в цьому випадку, оскільки малюків тягне малювати на настінному покритті, незважаючи на всі вмовляння батьків. Тому у більшості батьків постає питання, як відтерти ручку від шпалер.

22 способу: чим відтерти ручку з шпалер, як стерти ручку з шпалер

Миються шпалери

Пощастило тим, хто спочатку замислювався над цим питанням і вирішив придбати шпалери, що миються, оскільки в цьому випадку ручку від шпалер буде набагато легше відтерти. Але рекомендується задуматися над придбанням спеціальних панелей на стіну для дітей, на яких можна малювати без шкоди для шпалер.

У цьому випадку можна прибрати чорнило з допомогою звичайної губки, змоченою в мильній воді або розчині. Для цього потрібно звичайне господарське мило, стружку якого необхідно розчинити в теплій воді. Незважаючи на тип шпалер, не слід сильно терти місце з забрудненнями, оскільки можна зняти захисний шар.

Для цього типу настінного покриття існує чимало спеціальних засобів для їх миття. Застосовувати їх в концентрованому вигляді зовсім не обов’язково. Для економії коштів і дбайливого поводження з шпалерами, рекомендується розбавляти головне діюча речовина в теплій воді. Води потрібно додавати в 2 або 3 рази більше.

Миття є самим простим і дієвим способом очистити настінне покриття від слідів кулькової ручки, але не завжди є дієвим, тому можна використати і ті ж засоби, що й для інших видів шпалер. Головне починати діяти негайно, поки чорнильні плями свіжі. Для боротьби з засохлими доведеться докласти більше зусиль.

Паперові шпалери

Цей тип настінного покриття вимагає самої делікатної чищення, на яку тільки здатні господині, оскільки шпалери з паперу досить тонкі. Популярність вони придбали завдяки дешевизні матеріалу. Мити їх категорично забороняється, а тому варто проявити більше кмітливості, щоб вивести сліди дитячої пустощі.

22 способу: чим відтерти ручку з шпалер, як стерти ручку з шпалер

Стірательная гумка

Однак до першого способу може здогадатися і дитина. Необхідно всього лише спробувати відтерти ручку гумкою. Цей спосіб застосовується у випадку, якщо кулькова ручка не залишила глибоких слідів, так як це може привести до появи дірки на шпалерах.

Ластик радиться застосовувати на світлих шпалерах, так як з ним можна легко переборщити. У цьому випадку на настінному покритті замість чорнильних плям буде біле місце, яке також впадає в очі.

Зубна паста (порошок)

Паперові шпалери без яскравого малюнка і кольорових барвників можна відмити з використанням засобу для чищення зубів. Найчастіше зараз застосовується паста, але можна розвести зубний порошок до необхідної консистенції і використовувати його. Речовина в невеликій кількості наноситься на невикористану щітку, акуратно протирається слід від ручки на шпалерах, а потім залишки можна видалити сухою ганчіркою.

Нашатирний спирт

Нашатирний спирт настільки часто використовується в будинку для видалення різних складних плям, з якими майже нічого не може впоратися, що зовсім не дивно, що він потрібен для відтирання чорнила з шпалер. При цьому метод може застосовуватися при наявності орнаменту на настінному покритті.

Для створення розчину потрібно в склянці теплої води розвести столову ложку нашатирю. Для нанесення отриманої рідини на забруднення можна використовувати пензлик для малювання, ватяний диск або паличку. Вибір засобу залежить від масштабу трагедії. Вибраний інструмент необхідно змочити в розчині і локально нанести на малюнок. Змивати не потрібно, можна просто спостерігати за процесом зникнення чорнила з паперу.

Перед застосуванням будь-якого методу потрібно перевірити його на непотрібному шматку шпалер, або в непомітному місці. Це дозволить уникнути непередбачених ситуацій.

22 способу: чим відтерти ручку з шпалер, як стерти ручку з шпалер

Марганцівка

Без слідів прибрати сліди від ручки з настінного покриття можна за допомогою розчину марганцю в сукупності з оцтовою кислотою. Цей метод усіма любимо за простоту використання, дешевизну і наявність всіх необхідних компонентів в будинку.

Приготувати розчин необхідно з особливою обережністю: краще надіти рукавички, так як обидва компоненти при неправильному використанні можуть пошкодити шкіру рук. В залежності від розмірів плям, потрібно розраховувати кількість оцту, який знадобиться.

Спочатку рекомендується брати його в невеликих кількостях: налити в чарку і додати марганець, постійно помішуючи розчин, щоб прискорити процес розчинення кристалів. Отримана рідина повинна мати насичений фіолетовий колір. У цьому випадку можна приступати до знебарвлення чорнильних плям.

За допомогою губки, змоченою в розчині, промакувальними рухами нанести на забруднення на шпалерах. По закінченню 10 хвилин чорнило повинні зникнути, але на стіні залишиться рожева пляма, від якого слід негайно позбутися.

Перекис водню

Не чекаючи висихання, потрібно обробити рожеву стіну перекисом водню, яка нейтралізує колір. Шпалери будуть як новенькі. При необхідності потрібно повторити операцію з видалення плям від ручки.

Денатурат

Можна використовувати денатурат. Цей засіб допомагає позбутися від найскладніших плям, але варто застосовувати його з обережністю, щоб не пошкодити цілісність матеріалу. У засобі потрібно змочити ватяну паличку і промокнути всі лінії.

Флізелінові шпалери

Мило

Цей вид настінного покриття захищений водостійким шаром, а тому прості розлучення можна прибрати з їх поверхні за допомогою звичайного мильного розчину. Для його приготування можна використовувати засіб для миття посуду, господарське мило і спеціальну побутову хімію.

22 способу: чим відтерти ручку з шпалер, як стерти ручку з шпалер

Оцтова кислота

В домашніх умовах можна прибрати чорнильні плями за допомогою оцтової кислоти, яка є практично на кожній кухні. Для цього потрібно розвести оцет у воді, нанести розчин з допомогою ватної палички на лінії. Повторювати треба кілька разів для освітлення плям.

Відбілювач (білизна)

Шпалери світлих тонів можна відтерти з допомогою відбілювачів. Для цього може використовуватися білизна. Її розводять у склянці теплої води і локально наносять на сліди від ручки за допомогою тонкої кисті для малювання.

Кислоти

На шпалерах будь забарвлення можна застосовувати суміш щавлевої і лимонної кислоти, які можна придбати в продуктовому магазині. По 10 г кожної речовини треба повністю розчинити в половині склянки води. Щоб кристали швидше розчинялися, краще використовувати теплу рідину. За допомогою ватної палички нанести отриманий розчин на чорнильні плями.

Меламінова губка

Меламінова губка – популярний засіб, хоч і дороге. Воно також допоможе позбутися від малюнків ручкою на шпалерах. Для цього необхідно докласти трохи зусиль. Сухою губкою слід обережно потерти настінне покриття по лініях від ручки.

Вінілові шпалери

Цей тип має щільність покриття більшу, ніж всі перераховані вище, а тому передбачає можливість використання більш потужних засобів їх очищення.

Господиня не повинна довго роздумувати над тим, чим стерти ручку з вінілових шпалер, оскільки потрібно всього лише волога серветка. Найефективніше вона справляється зі свіжими слідами від ручок.

Лимон

Гелієва ручка відмивається краще лимонним соком. Для цього цитрусового соку необхідно змочити марлеву серветку, а потім протерти пляму. Якщо з першого разу не вдалося повністю видалити, слід замінити серветку та знову пройтися по плямі.

22 способу: чим відтерти ручку з шпалер, як стерти ручку з шпалер

Господарське мило

Часто використовується господарське мило у зв’язку з його простотою використання. Для проведення операції з видалення чорнильних плям необхідно по лініях провести обмилки, залишити на 5-10 хвилин, а потім стерти сухою серветкою. Якщо з першого разу господиня зазнала невдачі, можна ризикнути другий раз – вініл це витримає.

Соляна кислота

Стійкі малюнки можна відмити за допомогою розчину соляної кислоти і солі. У склянці теплої води розчиняється столова ложка кислоти і чайна ложка кухонної солі. Пляму обробляється локально за допомогою ватного диска. У міру висихання, можна стерти наліт сухою серветкою.

Білизна

Зі світлих шпалер стерти сліди від ручки можна за допомогою розчину білизни. Для цього столову ложку головного діючої речовини розводять у половині склянки води. За допомогою чистої губки необхідно нанести розчин на стіну. Змивати його не потрібно, але провітрити кімнату рекомендується.

Лак для волосся

Можна розпорошити лак для волосся на чорнильну пляму, а потім акуратно потерти злегка вологою ганчіркою. Пляма має з легкістю відійти від настінного покриття.

Нетрадиційні методи

Можна використовувати і народні засоби, якщо перераховані методи чимось не влаштовують. Багато господинь не люблять використовувати хімію, а в дитячій кімнаті вже тим більше, тому знадобляться і наступні способи:

  1. Можна використовувати праску. Для цього потрібно включити його в режимі «без пари», пропрасувати стіну на місці малюнка через чистий альбомний аркуш. Малюнок повинен залишитися на ньому.
  2. Потрібно розбавити потрібну кількість для повного перекриття чорнильного плями крохмалю водою до отримання кашки. Нанести на малюнок, дати висохнути і змахнути речовина зі стіни.
  3. Можна використовувати варене яйце для того, щоб прибрати лінії від ручки зі стіни. Для цього продукт необхідно очистити від шкаралупи, розрізати навпіл і прикласти до забруднення. Пропонується до використання при незначних плямах.
  4. Люди винахідливі, а тому придумали велика кількість способів, як можна відмити ручку від шпалер. Але багато господинь здивуються, що для цього можна використовувати свіжий хліб. Проте це так. Потрібно потерти м’якоттю пляма на стіні, а на стіні крихти просто змести сухою серветкою.
  5. Піну для гоління рівномірно нанести на настінне покриття, почекати висихання, а залишки прибрати м’якою серветкою.
  6. Підігріте молоко нанести на сліди від ручки і дочекатися повного висихання. Через деякий час ручка почне світлішати, а потім зовсім зникне з шпалер.

Озброївшись засобами, що є під рукою, не страшно йти на боротьбу з чорнильними плямами від ручки на шпалерах. Головне, що не доведеться робити косметичний ремонт, який забирає час і сили, а до того ж не дає гарантію того, що подібна ситуація не повториться.


Моя довідка - Корисні поради