22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

Часто після свят на речах, скатертини або килимі можна помітити пляма від вина, що затьмарює спогади про це свято. Незалежно від ситуації, при якій це сталося, позбавлятися від забруднення потрібно, а тому краще знати, як відіпрати плями від червоного вина.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

Загальні поради та рекомендації

Видалення плям від червоного вина багато в чому залежить від того, наскільки давно це пляма було поставлено. Також варто звертати увагу на склад вживаного напою – чим більше в ньому натурального продукту, тим простіше буде видалити забруднення. Хоча в деяких сортах міститься антоціан – рослинний пігмент, який дуже швидко в’їдається в поверхні.

У більшості ж випадків вина містять в різних пропорціях винний напій, винний сік, консерванти і барвники. Останні досить важко вивести з тканин, а тому, чим їх більше, тим більш агресивні засоби доведеться використовувати при чищенні таких речей.

Свіжі плями прибрати легше, а тому рекомендується негайно спробувати їх усунути. Якщо це неможливо, то згодом стоїть перед використанням того чи іншого способу очищення замочити речі в мильно-содовому розчині. Для цього потрібно на 10 літрів теплої води взяти 3 столові ложки харчової соди і те ж кількість стружки господарського мила.

Замочувати потрібно не менше 2 годин, після чого якщо пляма зблідло, можна спробувати випрати річ звичайним способом із застосуванням прального порошку. Інакше – використовувати народні засоби і побутову хімію, яка допоможе видалити плями з речей.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

Екстрена допомога

У разі якщо плями з’явилися зовсім недавно, прибрати їх не представляє особливої складності, оскільки вино не встигло твердо засісти у волокнах тканини. Якщо не виходить відразу запрати пляма, то рекомендується промокнути зайву вологу за допомогою паперових серветок.

Кухонна сіль

Відіпрати червоне вино в домашніх умовах, і не тільки, можна за допомогою кухонної солі. Як це зробити в гостях або в ресторані? Попросити у господарів будинку або офіціанта невелику кількість кухонної солі.

Варто додати в даний абсорбент невелику кількість теплої води і змішати кашку нанести її на забруднення і акуратно потерти, намагаючись не збільшити площу плями. Потім просто прибрати сухою серветкою засіб і випрати звичним способом.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

Нашатирний спирт

Поєднання нашатирного спирту і перекису водню допоможе позбавитися від великої кількості плям і забруднень. У їх число входить і вино, яке містить антоціан. Тому використовувати цей розчин потрібно в перший час після отримання плями.

Потрібно зробити слабкий розчин нашатирного спирту і перекису водню. На 200 мл чистої теплої води потрібно взяти по 20 мл кожного засобу. У даному засобі потрібно змочити забруднення і залишити в такому стані виріб на чверть години, а потім випрати.

Окріп

Як видалити плями червоного вина з одягу в домашніх умовах, якщо під рукою немає ніяких коштів, крім води? Допоможе крутий окріп. При цьому діяти потрібно обережно, щоб не отримати опіки. Також не рекомендується застосовувати засіб, якщо мова йде про делікатних матеріалах. Потрібно розтягнути тканина на якій-небудь поверхні, для цього підійде звичайна каструля. Окропом потрібно поливати пляма зверху до тих пір, поки забруднення не почне бліднути й зникати.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

Старі плями

Старі плями видаляти значно складніше, а тому не варто запускати речі до подібного стану. У більшості випадків можуть залишитися на місці забруднень жовтуваті плями, якщо мова йде про світлих речі.

Перекис

Потрібно змішати пероксид водню, засіб для миття посуду або рідке мило і воду в пропорції 1:2:3. Отриманий розчин з легкістю збивається в піну, що з ним і потрібно зробити. Піну необхідно нанести на забруднення. Рекомендується залишити виріб в такому стані на термін не менш 5 хвилин.

Відіпрати пляму в цьому випадку буде досить просто із-за взаємодії розчину з органікою, що викликає реакцію окислення, в результаті якої виділяється газ, що сприяє утворенню піни і витягування забруднень з волокон тканини.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

Спирт

Спирт є розчинником вина, а тому справляється з виведенням плям натурального продукту за рахунок його розчинення барвників. Недоліком може вважатися неприємний запах, який можна усунути подальшим пранням в пральній машинці.

Біле вино

У народі досить давно здогадалися позбавлятися від плям від червоного вина – білим. Кажуть, що воно з’їдає пігмент. Так чи ні, але пляма зникає на очах. А потім спосіб застосуємо навіть на застілля, якщо там є винне різноманітність.

В домашніх умовах застосування методу буде набагато більш зручним: плями потрібно залити напоєм на 5-10 хвилин, а потім випрати звичним способом.

Лимонна кислота

Цей цитрус можна додавати в барабан пральної машинки і запускати процес прання. Може знадобитися проведення декількох процедур. Можна використовувати і інший метод: потрібно скористатися кристалами кислоти. Необхідно взяти літр теплої води, причому для приготування розчину бажано використовувати скляну тару, так як лимонна кислота може вступати в реакцію з багатьма металами.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

У воді потрібно розчинити 10 грамів кислоти, залити забруднення розчином і залишити на кілька хвилин. Даний метод рекомендується використовувати виключно на світлих речі, оскільки таке агресивне засіб здатне розчинити барвник на тканини.

Спирт-денатурат

Денатурований спирт рекомендується використовувати для боротьби із застарілими плямами, коли вони досить об’ємні, оскільки терпіти неприємний запах не кожен зможе. Позбутися від нього не вийде з першого разу, а тому буде потрібно кілька прань з кондиціонером. Не рекомендується застосовувати для синтетичних тканин, який денатурат може просто роз’їсти.

Скипидар

Винні плями покинуть річ, якщо їх обробити розчином з двох досить їдких і дурнопахнущих речовин – скипидару (1 частина) і нашатирного спирту (2 частини), розбавлених рідким милом (20 частин). За допомогою ватного диска слід нанести розчин на пляму, залиште на чверть години та попрати.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

Желатин

Очищення желатином вина відбувається навіть з готовим продуктом перед розливом у пляшки. Завдяки цій речовині вино починає світлішати, а тому його можна застосовувати для освітлення плям, які залишає цей натуральний продукт.

Одяг, яку можна прати

Часто вино потрапляє на одяг не вдома, а в ресторанах та аналогічних закладах. Часто на заходи, які проводяться в таких місцях, люди відправляються в дорогих речах, які виконані з делікатних тканин, а тому поводження з ними повинна проводитися на відповідному рівні.

Такий одяг часто містить бирку, яка свідчить про те, що річ не можна прати звичайним чином, оскільки це може її зіпсувати. В даному випадку рекомендується віднести одяг у хімчистку, щоб з забрудненням боролися фахівці, але якщо хочеться в домашніх умовах спробувати позбутися від плям вина, то існує і такий спосіб.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

Горілка(спирт), гліцерин і нашатир

Потрібно змішати інгредієнти в пропорції 3:1:1. В отриманому розчині потрібно змочити ватний диск і добре обробити їм пляма. При цьому варто стежити за чистотою використовуваного ватного диска, оскільки він буде забруднюватися по мірі відходження плями від тканини, а тому їх слід часто міняти.

В кінці процедури потрібно протерти місце, на якому знаходилося раніше пляма, вологою серветкою, щоб усунути залишки миючого засобу. Також перед самою процедурою варто спробувати розчин на невеликому і непомітній ділянці вироби, щоб перевірити, що тканина не зіпсується.

Делікатна тканина

Делікатна тканина вимагає більш дбайливого ставлення, оскільки її легше зіпсувати, а тому потрібно вибирати самі щадні способи, але не менш ефективні.

Оцет

Невелика кількість оцтової кислоти потрібно розвести у воді кімнатної температури, а потім налити засіб на пляму. Якщо під рукою немає столового оцту, можна скористатися для підкислення звичайної води соком лимона або лимонної кислотою, проте варто дивитися на реакцію тканини, а тому попередньо рекомендується випробувати метод на невеликій ділянці тканини, що особливо стосується кольорових речей.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

Плямовивідник

Якщо народні засоби не викликають довіри, або немає можливості їх використання, рекомендується придбати спеціальні засоби для виведення плям. Слід ознайомитися з інструкцією по експлуатації і не відступатися від зазначених методів.

Колба з сірчаним порошком

Для чищення шовкової тканини від плям червоного вина можна використовувати сірчаний порошок. Процес є досить складним, але при цьому в його ефективності можна не сумніватися. Потрібно насипати у невелику колбу кількість речовини і розвести під нею сухе пальне.

В процесі нагрівання почне виділятися сірчистий газ, який допоможе позбутися плями на тканині, при цьому слід дотримуватися заходів обережності, щоб не пошкодити тканину.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

Біла тканина

З білої тканини видалення червоних і жовтуватих плям відбувається досить складно, а тому варто використовувати більш агресивні засоби, особливо якщо справа стосується тканин натурального походження.

Антипятин

Засіб «Антипятин» встигли полюбити велика кількість господинь, які їм користувалися. Воно досить ефективне і здатне усунути плями практичні будь-якого роду. В тому числі його можна використовувати для прання дитячих речей.

Потрібно нанести засіб на забруднення і почекати 5 хвилин, а потім змити водою температурою вище 40 градусів Цельсія. З першого разу пляма може не піддатися, в особливості, якщо вино було не зовсім натурального походження.

Ваніш

Плямовивідник Ваніш є досить популярним засобом. Ця лінійка являє кошти не тільки для прання одягу, але і для очищення килимів та інших поверхонь. Варто розкласти річ так, щоб пляма знаходився в одній площині, а потім змочити розчином забруднення і засипати миючим порошком.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

У подібному стані рекомендується залишити речі терміном до 2 годин в залежності від ступеня забруднення, а потім змити прохолодною водою. Згодом рекомендується випрати в пральній машинці з додаванням до звичайного порошку невеликої кількості засобу Ваніш.

Сода

Содовий розчин допомагає вивести старі плями від червоного і білого вина. На літр чистої теплої води потрібно взяти близько 2 столових ложок даного засобу. У ньому слід замочити забруднення або річ цілком.

Потрібно виготовити чистячий засіб з 2 столових ложок води і чистого спирту і чайної ложки мила і харчової соди. В результаті вийде піна, яку слід нанести на пляму на третину години. Відмити потім у воді забруднення не складе труднощів, оскільки пігмент почне розчинятися при контакті з розчином.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

Гідросульфат натрію

У магазині фототоварів можна придбати гідросульфат натрію. Забруднення потрібно змочити невеликою кількістю теплої води і насипати поверх використовуваний засіб. На гірку порошку слід капнути невеликою кількістю перекису водню.

Зупинити реакцію допоможе виготовлене за цей час другий засіб: змішати воду та оцтову кислоту в рівних пропорціях і протерти забруднення. Випрати.

Доместос

Засіб потрібно налити на пляма від вина і залишити впливати на забруднення протягом деякого часу, за який пляма буде відходити від тканини. Потім потрібно змити засіб прохолодною водою і випрати річ звичним способом. За одне прання запах може не зникнути, а тому варто спробувати попередньо інші способи.

Молоко або кефір

Видалення винних плям можна довірити кисломолочним продуктам, які можуть впоратися навіть з плямами від цвілі, чорнила і соків, а тому сумніватися в його ефективності складно. Потрібно налити на забруднення ці кисломолочні продукти, залишити на нетривалий кількість часу, попрати.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

Кольорова тканина

Особливу проблему при видаленні винних плям надають кольорові речі, забарвлення яких дуже легко пошкодити, а тому використовувати звичайні плямовивідники не надається можливим, оскільки вони можуть роз’їсти барвник тканини і залишити на своєму місці непривабливі розлучення.

Яєчно-гліцеринова суміш

Для приготування суміші потрібно скористатися жовтком одного курячого яйця, яке слід з’єднати з такою ж кількістю теплої гліцерину. Другий підігріти потрібно виключно на водяній бані. Потім слід за допомогою губки, спонжа або серветки нанести отриманий засіб на пляму, залишена винним напоєм.

В такому стані виріб повинен провести не менше 2 годин, після чого суміш змивається теплою водою з використанням господарського мила. Згодом для усунення запаху мила можна випрати річ з кондиціонером для білизни.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

Марганцівка

Усунути забруднення можна таким неоднозначним засобом, як розчин марганцю. Досить ефективний метод є важко здійсненним, причому головна його складність полягає в тому, де взяти головне діюча речовина – марганцівку.

Якщо такої проблеми не виникло, або вона була вирішена, можна приступати до здійснення задуманого. Варто приготувати розчин марганцівки, ретельно розмішавши всі кристали.

Отриману рідину потрібно нанести на забруднення на деякий час, протягом якого потрібно приготувати розчин, який буде нейтралізувати процеси попереднього і зможе запобігти поява жовтих плям на поверхні матеріалу. Для цього потрібно розвести кілька крапель пероксиду водню в склянці теплої води і потерти забруднення.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

Видалити плями з меблів і килимів

Якщо потрібно видалити плями від даного виду напою з м’якої оббивки меблів, то слід діяти негайно – бажано до висихання забруднення. Спочатку рекомендується промокнути зайву вологу чистими паперовими серветками, а потім густо посипати кухонною сіллю, яка витягне барвник з оббивки.

Після пари хвилин можна прибрати кристали солі і зайнятися наступним етапом чищення: розвести миючий засіб у воді і почистити залишилися на оббивці плями. Коли вони зникнуть, потрібно тканиною, змоченою в чистій воді, протерти очищене місце, а потім промокнути зайву вологу паперовим рушником.

З килимового покриття також не становить праці відтерти винні плями. Зробити це можна за допомогою перекису водню. При цьому потрібно спостерігати за станом малюнка на килимі. Якщо використовувати насичений розчин, він може змінити цю ділянку, а тому рекомендується розбавляти активна діюча речовина чистою теплою водою в пропорції 1:3.

22 методу: як вивести плями від червоного вина, як відіпрати червоне вино

При цьому варто перевірити ефективність розчину на невеликій непомітній ділянці килима, щоб поспостерігати за реакцією волокон. Фарба не повинна почати світлішати. Якщо це сталося, то варто утриматися від застосування даного методу очищення.

Якщо забарвлення килима не постраждала, то даний метод можна брати на озброєння. Приготовлений розчин потрібно нанести за допомогою підручного засобу – косметичний спонж, ватяний диск або тампон, чиста губка для миття посуду. Акуратно потирати забруднене ворс, поки пляма не зникне, а це відбудеться досить швидко.

Багато людей даремно вважають, що від плям, залишених червоним або білим вином, позбутися неможливо. Якщо знати певні техніки і дотримуватися єри обережності, можна позбутися навіть від застарілих забруднень.


Моя довідка - Корисні поради