21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Клопи у квартирі з’являються досить часто, при цьому завдаючи шкоди хазяїну обителі та іншим домочадцям. Ці комахи харчуються нічим іншим як людською кров’ю, а тому впливають безпосередньо на здоров’я людини, а тому варто знати способи, як від них можна позбутися.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Причини появи, чому заводяться клопи

Клопи є тим видом комах, самки яких тривалий час можуть зберігати яйця, не відкладаючи їх. Але тільки до тих пір, поки вона не знайде відповідне місце для проживання. За своє життя одна особина може відкласти до 500 яєць, а тому розмножуються ці комахи в геометричній прогресії.

Коли їх колонія досягає дуже великих масштабів, клопи змушені переселятися на нове місце. Цей вид комах здатний мігрувати на великі відстані, оскільки можуть до декількох місяців обходиться практично зовсім без їжі.

Причин появи клопів в квартирі може бути маса:

  1. Найпоширенішим випадком, від чого з’явилися клопи в квартирі, вважається зараження сусідської квартири. Незалежно від того, наскільки якісно виконаний будинок, між квартирами все одно є взаємозв’язок, а тому клопи проникають до сусідів через вікна, двері, вимикачі та розетки, а також систему вентиляції. Найчастіше комахи починають мігрувати в разі, якщо почалося цькування клопів сусідами або їх чисельність досягла максимуму.
  2. Розмноження клопів відбувається активніше в місцях нормального життєзабезпечення. Такими є теплі країни, на кшталт Туреччини, Єгипту та Індії. Саме після подорожі в ці місця можна привезти в будинок клопів. А тому слід ретельно оглядати всі речі і сумки на наявність комах.21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно
  3. При купівлі меблів з рук також треба уважно оглядати всі щілини і кути, щоб не стати випадковим володарем цих шкідників. Найчастіше нові меблі не має клопів, оскільки на складах немає відповідних умов для їх розмноження.
  4. Одяг також може стати джерелом «зараження» квартири. Відбувається це в тому випадку, якщо в магазині одягу, товар приміряв людина, у якого в будинку велика кількість клопів.
  5. Клопи активізуються в основному ночами, поки людина спить, а вдень їм треба десь ховатися. Часто такими місцями вибирають робочу побутову техніку, серед якої активним попитом користуються ноутбуки, мікрохвильові печі і комп’ютери.
  6. Тварини також можуть ставати переносниками комах. При цьому не варто грішити на кішок і собак, оскільки їх товста шкіра і довга шерсть не дає клопам роздолля поласувати. В якості жертв вибирають хом’яків, пацюків і мишей.

Перераховані лише найпопулярніші причини, за якими білизняні клопи можуть опинитися в квартирі. Насправді їх значно більше. Чистота в квартирі не гарант того, що в ньому не заведуться ці комахи, а тому варто уважно поставитися до з’явилися укусів на тілі і вчасно почати боротьбу з клопами.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Місця проживання та ознаки наявності

Перш ніж починати думати, як швидко вивести постільних клопів в домашніх умовах, необхідно знайти місце їх проживання. Найчастіше вони мешкають поблизу від диванів, ліжок і крісел, в яких люди проводять велику кількість часу і залишаються на нічліг, оскільки клопи переважно нічні жителі.

  • Вдень кровососи можуть ховатися в складках настінних килимів, в стиках картин та інших предметів декору. Люблять ці шкідники в постільній білизні. Найчастіше вони вибирають шви і рубчики, тому чим більше їх буде на білизні, тим довше буде потрібно їх шукати.
  • Шерсть тварин також часто кишить цими створіннями, тому доведеться перевірити і її перед тим, як почати нищити блощиць у квартирі. Перевірити доведеться задню стінку всій меблів, типу диванів і ліжок, а також куточки і оббивку, оскільки в ній також можуть перебувати комахи.
  • Також вони можуть мешкати в розетках і вимикачах, через які проникають у квартиру від сусідів. Електрика зовсім їх не лякає, навпаки, притягує теплом. Тому варто перевірити і побутову техніку на наявність в ній клопів.

Існує ряд факторів, які дозволять зрозуміти, чи є в будинку дані комахи чи ні. Якщо Часто клопів у квартирі багато, то з’являється характерний запах, який нагадує зіпсований коньяк.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Краплі крові на постільній білизні після сну також можуть стати сигналом про те, що слід ретельно обстежити будинок. Найчастіше ця кров з’являється, коли людина, перевертаючись у сні, випадково придавила кілька особин. Так само на постільній білизні слід шукати численні чорні точки – сліди життєдіяльності клопів.

Якщо на тілі кожну ніч з’являються численні укуси, які розташовуються у вигляді доріжки, то варто не тільки шукати комах у квартирі, але й звернутися до лікаря, бо як на отруту клопів може бути алергічна реакція. Тому важливо знати, де живуть і ховаються в квартирі клопи.

Як прибрати сліди від укусів

Укуси клопів схожі на звичайну алергічну реакцію або укус комара, виглядає непрезентабельно, а тому бажано знати, як від них позбутися. Часто на місці укусу виникає невелика припухлість, в центрі якої розташована невелика чорна точка – місце, куди вкусили.

Під час сну укуси комах не відчуваються, оскільки клопи пускають в кров анестетик перед початком прийому їжі. Якщо ранок з’явилася температура, це може свідчити про початок алергічної реакції на отруту комах. В цьому випадку потрібно прийняти засіб від алергії на зразок звичайного супрастину.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Якщо укус був виявлений швидко, то потрібно приготувати мильний розчин і протягом трьох хвилин обробити ранку, а потім прикласти на 15 хвилин лід. Це дозволить знизити печіння. Неприємні відчуття допоможе прибрати і спирт. Для цього потрібно весь день через рівні проміжки часу протирати уражене місце.

Якщо в цій області з’явилося подразнення, то слід натиснути пальцем на шкіру і нігтем намалювати невеликий малюнок. Це дозволить на час позбутися від сверблячки. Найкращий засіб від укусів клопів — відвар звіробою. Його можна з допомогою ватного диска прикладати на місце укусу. Існують і мазі, які рекомендується використовувати при укусах. Найбільш популярними є «Фенистил гель» і «Псило-бальзам-гель».

При цьому варто стежити за тим, щоб з ранки не виділялася слиз. У цьому випадку потрібно звернутися за медичною допомогою в установу.

Народні засоби

Позбутися від клопів можна і народними засобами, якщо знати як. Раніше по кутах залишали різні трави, пробували використовувати мазі з різними складами. Вважалося, що якщо щодня перед сном наносити на себе туалетну воду, клопи не будуть кусати, злякавшись різкого запаху. Але насправді такі методи будуть працювати лише пару ночей, а потім все знову повернеться на круги своя.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Полин

Різкий запах польових квітів відлякає клопів, але для цього потрібна висока його концентрація. Насиченість швидко пропадає, так як будь-які запахи швидко вивітрюються, а тому слід обробляти приміщення регулярно. Ніякої гарантії, що комахи підуть чи загинуть немає, а тому це є лише засобом профілактики їх повторного проникнення в квартиру.

Гілочки полину краще використовувати в свіжому вигляді. Потрібно розкладати її в тих місцях, які клопи відвідують найбільш часто, або там, де вони живуть. Змінювати цей ароматизатор потрібно щотижня для збереження ефекту.

Пижмо

Пижмо також можна розкладати по місцях проживання клопів, але більш вдалим вважається інший спосіб. Потрібно натирати квітками рослини шкіру, щоб запобігти появи укусів. Також квітки можна перемолоти в кавомолці і розсипати по поверхні в квартирі.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Оцет

Пари оцту не є токсичними, а тому дану есенцію можна використовувати в будинку. Найчастіше воліють використовувати це речовина для обробки диванів. Для цього потрібно обробити повністю всю поверхню дивана, щоб він приніс користь. Але він досить швидко вивітрюється, а тому доведеться повторювати процедуру кожні два дні. Розчин можна робити різної концентрації, але чим вона вище, тим ефективніше буде метод.

Окріп

Прання речей, заражених клопами, повинна здійснюватися при великій температурі. Якщо це не допускає матеріал, з якого виконана одяг, то варто віддати в хімчистку. В окропі необхідно зварити подушки і по можливості матраци, щоб позбавити їх від личинок, яєць і великих особин.

Відпарювання пором

Для клопів оптимальною температурою є +20-30 градусів Цельсія. При температурі +15 градусів Цельсія личинки призупиняють свій розвиток і впадають в анабіоз. При температурі понад 50 градусів Цельсія знищуються як дорослі особини, так і личинки. При впливі пором можна вбити шкідників і позбавити від них квартиру. Зробити це можна за допомогою парогенератора.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Выстуживание приміщення

При температурі -25 градусів Цельсія комахи починають гинути через добу, тому взимку найбільш вдалий варіант – залишити квартиру, залишивши там відкритими вікна. Клопи можуть перебувати в анабіозі без їжі протягом року, а тому варто зробити температуру як можна менше. Яйцекладка починає гинути при температурі -30 градусів Цельсія.

Інсектициди

На даний момент позбутися від клопів під силу кожному в домашніх умовах. Для цього на ринок випущено велику кількість різних хімікатів. Як позбутися від клопів з їх допомогою назавжди?

Найпопулярніші засоби

Гет

Суспензія Гет містить у собі дрібні гранули, в яких знаходиться хлорпірифос. Ці гранули з легкістю чіпляються до комах, який зносили їх у результаті до родичів. У підсумку від цього інсектициду гине не тільки носій, але і ті особи, з якими він контактував. Перед застосуванням Гет потрібно розбавити водою в пропорції 1:14, а потім обприскують всі підозрілі місця. Незважаючи на високу вартість, яка може коливатися від 900 до 1400 рублів, він допомагає позбутися від клопів. Має сильний неприємний запах.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Комбат

Спрей від клопів Комбат містить у своєму складі контактні піретроїди, які винищують комах, викликаючи у них параліч. Препарат вважається малотоксичних для людей і тварин. Необхідно розпорошити на всі поверхні, які можуть містити клопів. Досить висока вартість одного балону – 600 рублів, враховуючи, що на квартиру потрібно як мінімум два. Зручний на початкових ступенях зараження квартири, оскільки кладку яєць не знищить.

Кат

Отрута від клопів Кат має негативний вплив на нервову систему комах, завдяки вмісту в його складі фентиону. Діє протягом 2 тижнів, залучаючи своїм запахом клопів, які збігаються до джерела для контакту з концентратом. Вартість одного флакона – близько 100 рублів, при цьому на однокімнатну квартиру потрібно декілька.

Раптор

Раптор аерозоль містить у своєму складі тетаметрин, циперметрин і пииперонилбутоксид. Усі ці компоненти дозволяють чинити негативний вплив на комаху незалежно від способу проникнення в організм. Особини починають вмирати протягом доби з моменту першого контакту. За цей час інсектицид розноситься іншим клопам. Вартість за балон коливається близько 200 рублів.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Фуфанон

Дезінфекція клопів може проводитися за допомогою такої доступної емульсії від шкідників, як Фуфанон. У його складі міститься карбофос, який дозволяє боротися не тільки з дорослими особинами, але і з кладкою яєць. Раніше сам препарат називався Карбофосом, але на даний момент його вже не знайти. Надає овицидное дію. Перед використанням необхідно розвести водою в розрахунку 5 мл засобу на 2 літри води. Одна ампула коштує близько 20 рублів, але інсектицид має стійкий неприємний аромат.

Чистий дім

Порошок від клопів Чистий будинок використовується в якості допоміжного засобу до аерозолів, оскільки інакше може виступати тільки в якості профілактичного заходу. Потрібно розсипати порошок тонкими доріжками уздовж плінтусів і під спальними місцями.

Дихлофос

Чим труїти клопів самостійно в квартирі, якщо не перевіреним з радянських часів Дихлофосом? Раніше це засіб могло боротися не тільки з дорослими особинами, але і з яйцекладкой. Сучасний не робить ніякого впливу на яйця, а Дихлофос Нео ще менш дієвий, ніж його родичі. Може використовуватися тільки при невеликому зараженості квартири.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Дуст

Дуст є засобом від клопів, яку необхідно розмістити в місцях скупчення кровососів. Найчастіше однієї упаковки в 50 грамів достатньо для обробки 20 квадратних метрів. Потрібно використовувати засоби захисту при застосуванні даного препарату.

Агран

Відповіддю на питання, як можна вбити клопів, є засіб Агран, що дозволяє знищити при цьому і тарганів і мурашок. Містить у своєму складі отруту, який шкідливий як для людини, так і для домашніх тварин. Рекомендується до використання професіоналами.

Рейд

Рейд також є універсальним засобом, що дозволяє позбутися від великої кількості видів комах. Всі різновиди клопів як один ненавидять це засіб, оскільки знищує шкідників препарат з 100% вірогідністю, захищаючи при цьому приміщення на тиждень.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Кукарача

Засіб від клопів Кукарача є нейропаралитиком високого ступеня. У його складі змішані два сильні отрути, які не здатні залишити в живих блощиць. Діє при контакті, а не тільки прийомі в їжу.

Димова шашка

Такий відлякувач клопів, як димова шашка, не отримала широкого поширення з кількох причин: на задимленість приміщення може відреагувати пожежна сигналізація, дим проникає через вентиляційні труби до сусідів, а також головне діюча речовина негативно впливає на органи дихання людини.

Як приготувати отруту своїми руками

Можна приготувати суміш з 100 мл скипидару, 10 мл саліцилової кислоти, 50 мл гасу і 30 мл етилового спирту. Запах буде не з приємних, клопи можуть бути дезорієнтовані або впасти в анабіоз, але не померти, а тому потрібно повторити обробку знову.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Не варто довго гадати, чого бояться ці комахи, — різкого запаху. Позбутися від клопів можна за допомогою розчину перекису водню і спирту. Також для витравлювання з-під плінтусів клопів можна скористатися сумішшю із борної кислоти і раскрошенного крейди Машенька.

Механічний вплив

В якості самостійної практики механічний вплив не використовується, оскільки просто не має ніякого сенсу. Однак даний метод є відповіддю на питання, як знайти в квартирі гніздо клопів. Без подальшого їх знищення використовувати механічний вплив не рекомендується, оскільки в цьому випадку клопи разбредутся по всій квартирі.

Якщо потрібно виявити клопів в ліжку і інших меблів, то цей метод буде якраз до речі. Для реалізації потрібно створювати вібрації за допомогою постукування, вибивання і пересуву меблів. Сплять вдень клопи почнуть хвилюватися, в результаті чого спробують покинути місце свого проживання.

Також без балона зі спреєм від клопів в руці не має сенсу ятрити меблі, так як доведеться або збирати клопів, або тиснути на місці. При обстеженні швів матраців і подушок вручну можна скористатись будь-якою картою. Збирати клопів можна за допомогою пінцета. Згрібати в одне місце – за допомогою віника або пензлика, але краще всього зі всім цим справляється звичайний пилосос.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

При цьому відразу після виключення цього побутового приладу потрібно перекласти з мішка пилососа клопів, личинок та яйця безпосередньо в поліетиленовий або пластиковий пакет, а потім змити в каналізацію. Останнє також необхідно, оскільки клопи зможуть загинути тільки перебуваючи тривалий час в каналізації.

Як позбутися від личинок

Необхідно знати, як виглядають домашні постільні клопи й укуси від них. З урахуванням цих знань вчасно буде виявлена небезпека перенаселення квартири даним видом комах. І якщо від дорослих особин позбутися досить просто, то для боротьби з їх личинками потрібно мати додаткові відомості.

Потрібно оглянути всі можливі місця гніздування даної популяції. Якщо не було виявлено слідів їх присутності, то рекомендується просто прокип’ятити постільна білизна, а також обробити меблі, постільні приналежності за допомогою парогенератора. Також рекомендується використовувати розчин з скипидару та гасу для обробки плінтусів і шпалер.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Всі предмети інтер’єру і меблів по можливості потрібно винести на мороз і залишити там як мінімум на добу. Також варто спробувати інші народні засоби, які обіцяють позбавлення від личинок клопів, або скористатися чимось на зразок димовий гармати. При цьому слід врахувати всі запобіжні заходи та можливі побічні ефекти.

Дим зможе проникнути в усі важкодоступні для людини місця і винищити всіх комах, не зачіпаючи при цьому їх яйця, а тому, можливо, доведеться повторити через деякий час цю обробку.

Поради та рекомендації по обробці

Слід дотримуватися деяких опорних пунктів, щоб позбутися від клопів найбільш ефективно, так як в іншому випадку вони повернуться через короткий термін часу.

Обробка речей і шафи

Речі повинні бути випрані при температурі вище 50 градусів Цельсія. Якщо матеріал буде зіпсований при високих температурах, то слід віддати речі в хімчистку. Якщо можна випрати будинку, то після цього потрібно пропрасувати на максимально можливій температурі, не пропускаючи жодної складочки і шва. Шафа повинен бути оброблений повністю інсектицидом, або з застосуванням народних методів. При необхідності варто його розібрати, щоб переконатися у відсутності в щілинах і куточках клопів.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Обробка плінтусів, розеток і вимикачів

Плінтуса і шпалери потрібно обробити розчином скипидару та гасу. Потім необхідно знеструмити квартиру і розібрати всі розетки і вимикачі. Рекомендується замазати за допомогою герметика всі щілини, якщо такі є, а також обробити ці місця борною кислотою або іншими засобами від клопів. Потім варто зібрати всі електроприлади.

Обробка ліжок, крісел, ковдр, матраців і подушок

Перераховані предмети потрібно обробити за допомогою парогенератора, якщо такий є в будинку. Інакше рекомендується винести на холод від -20 градусів Цельсія і вище і залишити на строк не менше доби, щоб знищити кладку яєць, дорослих особин і личинок.

Професійна дезінсекція – за і проти

Професійна дезінсекція проводиться із застосуванням спеціалізованих засобів, які більш ефективно справляються з клопами, але при цьому їх немає у відкритому доступі, оскільки ці препарати містять отруту. Неправильне застосування подібних інсектицидів призведе до погіршення самопочуття людини, обрабатывавшего приміщення.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

При цьому вони можуть використовувати дорогу техніку, в якій немає необхідності звичайній людині, і які потрібні компаніям, що проводять обробку будинків від непроханих гостей у вигляді клопів.

На початковому етапі зараження квартири в професіоналах немає серйозної необхідності, оскільки можна впоратися і власними силами, але якщо клопи розплодилися занадто сильно, то рекомендується звернутися у відповідні служби, які допоможуть усунути комах без шкоди для людей і тварин, які проживають у будинку, оскільки їхні кошти передбачають те, що відразу після обробки там будуть знаходитися люди.

Варто усвідомлювати, що СЕС не приїде обробляти одну квартиру в будинку, необхідно для цього отримати статус зараження, який ставиться у випадку, якщо декілька квартир містять клопів. В іншому випадку краще звертатися в приватні компанії, але в цьому випадку доведеться заплатити трохи дорожче.

Питання-відповідь

Часто задаються питання з приводу того, в яких умовах зазвичай проживають даний вид комах, щоб не створювати їм сприятливе середовище проживання.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Чи можуть жити в одязі

Білизняні клопи живуть в безпосередній близькості до людини. Найчастіше кровососи воліють селитися в будинку в постільній білизні або дивані і ліжка, але в рідкісних випадках вони мешкають в шафі, де забираються у шви і складки одягу, а також споживають в їжу ороговілі частинки шкіри.

Чим харчуються

В більшості своїй клопи воліють кров. Саме тому вони селяться навіть в чистих будинках – їх аніскільки не цікавлять звичні для людини продукти харчування. Але навіть якщо залишити квартиру менш, ніж на рік, клопи все одно залишаться живі. Весь цей час вони проведуть або в анабіозі, або споживаючи ороговілі частинки шкіри, волосся і іншого.

Як швидко розмножуються

В день самка клопа може відкласти до 12 яєць. При цьому одна особина живе близько року. Личинкам потрібно місяць розвитку перш, ніж вони зможуть відтворювати свій рід. При цьому клопам може вистачити всього одного запліднення, щоб кілька разів відкласти яйця.

21 засіб від клопів: як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Бояться холоду

Доросла особина впадає в анабіоз при +15 градусах Цельсія, а при – 15 гине. Личинкам властивий подібний спосіб життя, а от кладка яєць гине при -20 градусах Цельсія. При цьому потрібно тримати їх на морозі не менше доби.

Профілактика

Профілактичні заходи повинні проводиться в будинку завжди, оскільки насправді вони не вимагають великих енерговитрат. Незважаючи на те, що в будинку буде ідеальна чистота, клопи можуть з’явитися навіть в такій квартирі. Слід усунути всі причини появи даного виду комах у приміщенні.

Рекомендується прати і прасувати речі при максимально можливих для даного матеріалу температурах. Постільна білизна і одяг повинні оброблятися пором, а тому рекомендується придбати парогенератор.

Необхідно купувати нові меблі саме зі складів, а не з рук, оскільки у другому випадку складно оцінити її «чистоту». А якщо потрібно було придбати саме з рук предмети інтер’єру і декору, то варто уважно оглянути всі шви і куточки на наявність хітинових шкурок і яєць комах.

Також потрібно звернутися в СЕС за своєчасною профілактичною обробкою, якщо в якійсь квартирі будинку з’явилися клопи.

Нові місця – готелі і знімні квартири – потрібно оглядати на наявність даного виду комах там, оскільки з таких місць дуже просто привезти нових квартирантів додому, де позбутися від них буде досить складно і ніякі пастки для клопів не зможуть допомогти.Моя довідка - Корисні поради