21 спосіб: як розтягнути взуття в домашніх умовах, як розносити взуття, яка тисне

Проблема нової взуття в більшості випадків в тому, що вона трохи тисне. Розтягнути таку пару не складе особливої праці. Та ж процедура може знадобитися у разі, якщо після чищення взуття стала жорсткою.

21 спосіб: як розтягнути взуття в домашніх умовах, як розносити взуття, яка тисне

Коли можна розтягувати взуття

Існує чимало способів, які розповідають, як швидко можна збільшити розмір взуття. При цьому варто пам’ятати, що розносити взуття можна тільки в ширину, але не в довжину. Дану опцію можуть забезпечити в майстерні, але і те тільки у відносно певних матеріалів.

Матеріали з синтетики досить погано розтягуються у зв’язку зі своїм складом. Деякі матеріали ніяк не реагують на гаряче повітря. Натуральні склади більш сприйнятливі до подібного впливу. Якщо матеріал черевик виконаний з щільної і досить товстої шкіри, то можна не переживати за те, що виріб буде пошкоджено.

З дорогими виробами з тонкої шкіри та замші потрібно бути більш обережним, оскільки в цьому випадку в результаті механічного впливу можна пошкодити матеріал. Розтягувати матеріал можна у випадку, якщо виріб натирає ноги, а також, якщо є деякий дискомфорт при носінні.

При цьому не варто братися за подібний захід, якщо взуття просто мала. Розтягнути її не вийде до тих розмірів, які потрібні. У цьому випадку шкіра може просто втратити жири, що знаходяться в ній. З-за цього матеріал стане більш сухим і ламким. Тому після розтяжки потрібно обробити кремом виріб.

21 спосіб: як розтягнути взуття в домашніх умовах, як розносити взуття, яка тисне

Натуральна шкіра і замша

Натуральні матеріали, наприклад шкіра і замша, досить м’які і еластичні, а тому розтягнути взуття з них можна навіть на розмір в домашніх умовах. Причому такі засоби, як окріп, фен, працюють набагато краще за інших, оскільки вплив тепла робить матеріал більш податливим.

Медичний спирт

Крім спирту можна скористатися потрійним одеколоном. Для застосування методу необхідно обробити внутрішню поверхню виробу обраним засобом і проносити після цього пару кілька годин. Попередньо потрібно випробувати розчин на непомітній ділянці.

Окріп

Цей засіб потрібно застосовувати досить швидко. Для того щоб воно подіяло, достатньо кількох секунд, а тому буде потрібно досить оперативно проводити захід. Слід налити окріп всередину пари і тут же вилити його звідти. Потім почекати деякий час, даючи їм тим самим трохи охолонути. Після цього потрібно почати розношувати взуття, не забувши попередньо захистити шкіру ніг щільними шкарпетками.

Крупа

Потрібно вставити у взуття пакети з крупою і залити крупу водою. Після цього необхідно почекати близько 8 годин, поки крупа розбухне і подіє на матеріал.

21 спосіб: як розтягнути взуття в домашніх умовах, як розносити взуття, яка тисне

Лід

Це засіб не менш дієву, ніж окріп. Потрібно розм’якшити за допомогою гарячої води на шкіру взуття. Зробити це можна наступним чином: заповнити поліетиленові пакети гарячою водою до чверті, а потім прибрати в морозильну камеру. Після повного застигання можна дістати взуття, почекати, коли лід почне танути, а тільки після цього витягнути пакети.

Зволоження рушником

Потрібно змочити в окропі рушник і обернути їм пару взуття. В такому стані потрібно залишити взуття до 5 годин, регулярно зволожуючи матеріал.

Ковбойський метод

Даний метод говорить, що потрібно вкласти в чоботи поліетиленові пакети і засипати територію висівки, а потім залити водою. Через деякий час суміш набубнявіє, з-за тиску збільшиться розмір пари.

Фермерський спосіб

Цей метод схожий на деякі попередні: потрібно змінити крупу і висівки на овес та інші види зерна, які є на кожній фермі, а потім залити водою. Зерно почне розбухати, завдяки чому вдасться без проблем збільшити розмір виробу.

21 спосіб: як розтягнути взуття в домашніх умовах, як розносити взуття, яка тисне

Лаковане взуття

Дана процедура над лаковим взуттям повинна проводитися максимально акуратно, оскільки в іншому випадку є ризик пошкодити верхнє покриття. Розтягувати даний матеріал можливо тільки в тому випадку, якщо нижній шар виконаний з тонкої натуральної або штучної шкіри.

Переконавшись, що насправді так і є, можна приступати до операції по збільшенню розміру пари. Для цього буде потрібно використання спиртового розчину. Головне діюча речовина потрібно розвести водою в пропорції 2:1. Даний захід не з приємних, а тому варто бути впевненим в тому, що взуття не можна розширити іншими способами.

  • Потрібно змочити в отриманому розчині шкарпетки, одягнути їх і почати розношувати пару протягом години або двох в залежності від того, як швидко висохнуть шкарпетки. Після цього потрібно подбати про ногах, оскільки спирт досить сильно сушить шкіру.
  • Також можна скористатися іншим методом. Для нього потрібні спеціальні колодки, або знову свої ноги. Необхідно змастити внутрішню поверхню взуття жирним кремом або вазеліном, а потім надіти взуття, попередньо захистивши ноги щільними шкарпетками. Особливу увагу при обробці потрібно приділяти найбільш жорстким і твердим ділянок, які потрібно розтягнути більше за інших.

21 спосіб: як розтягнути взуття в домашніх умовах, як розносити взуття, яка тисне

Гумове взуття

Гумове взуття може виготовлятися з різних матеріалів. Класична – міцна гума, яку розтягнути буде неможливо. Справа йде набагато краще, якщо мова заходить про взуття, виготовленої з ПВХ. Даний матеріал легко піддається деформації, а тому збільшити розмір такої пари буде досить просто.

Попередньо потрібно перевірити, з чого виготовлені чоботи або черевики. Для цього потрібно не так уже багато матеріалів: запальничка або сірник, голка, шило або ніж. Металевий предмет потрібно потримати над вогнем, поки він не нагріється. Потім можна спробувати розплавити взуття. Робити це потрібно на непомітній ділянці, щоб згодом не залишилося слідів такого вандалізму.

При цьому не слід проколювати взуття наскрізь. Якщо операція закінчилася успіхом, то можна почати процедуру розтягування. Розтягнути тісне взуття можна за допомогою окропу. Потрібно залити воду в чоботи і почекати до п’яти хвилин. Це час зробить взуття відчутно більш м’якою, завдяки чому можна буде її розтягнути.

21 спосіб: як розтягнути взуття в домашніх умовах, як розносити взуття, яка тисне

Потрібно заздалегідь надіти щільні шкарпетки з вовни або мохеру, щоб захистити ноги. Потім потрібно вилити окріп і ретельно витерти чоботи зсередини рушником. Зробити це потрібно для того, щоб не намочити ноги. Згодом варто деякий час потоптатися і походити в цій парі, щоб підігнати розмір. Потім потрібно скласти черевики в холодну воду і залишити їх там на деякий час. При цьому не варто носити цю пару в найближчі пару днів, щоб матеріал як можна краще затвердів.

Взуття з нубука

Взуття з нубука досить вибаглива в плані засобів, які можна використовувати для того, щоб якісно розтягнути її в домашніх умовах. В першу чергу для даного матеріалу не можна використовувати ніякі жирні креми та вазелін, оскільки в цьому разі на ньому будуть залишатися плями і розводи, видалити які буде неможливо.

Також варто упевнитися, що пара виконана з натурального матеріалу, а не штучного. У першу чергу потрібно розношувати виріб своїми силами щодня протягом деякого часу. В більшості випадків це має допомогти. Але якщо дива не сталося, то варто вдатися до інших хитрощів.

У взуттєвому магазині потрібно придбати спеціальну піну, яка призначена для розтягування вузької взуття. При цьому варто стежити за тим, що вона підійде для даного матеріалу. Використання дуже просте: потрібно розподілити продукт по внутрішній поверхні виробу, надіти щільні шкарпетки і походити в парі кілька годин з дому.

21 спосіб: як розтягнути взуття в домашніх умовах, як розносити взуття, яка тисне

Дитяче взуття варто віддати в майстерню, де майстри виконають все більш якісно за допомогою дерев’яних колодок, наявних у них в наявності. Також вони можуть запропонувати інший рівень послуг: розтягування в довжину, що в домашніх умовах виконати досить важко.

Штучна шкіра

Штучна шкіра досить складний матеріал, який слід розношувати певним чином. Шкірозамінник досить слабо розтягується, а потім на ньому починають з’являтися тріщини, а тому взуття з нього досить дешево коштує.

Окріп

Жмущая взуття псує настрій, а щоб розм’якшити штучну шкіру потрібно використати звичайний окріп. Варто набрати окріп в ємність і покласти туди взуття, а потім розтягнути за допомогою колодок або власних ніг. Але застосовувати спосіб потрібно з обережністю, оскільки не кожна пара зможе витримати подібне насильство.

Фен

Фен у більшості випадків використовується у випадку, якщо потрібно розтягнути певне місце взуття. Можна спробувати нагріти пару повністю, але в цьому випадку успіх заходу менш імовірний, оскільки певні ділянки встигнуть охолонути, а інші залишаться гарячими.

21 спосіб: як розтягнути взуття в домашніх умовах, як розносити взуття, яка тисне

Тому розподіляти тепло потрібно на жмущие ділянки, потім надіти взуття на щільні шкарпетки і носити до повного охолодження взуття.

Круп’яні вироби

В залежності від висоти взуття можна буде говорити про суму витрат на виконання методу. Потрібно вставити в пару поліетиленові пакети, засипати в них крупу і залити водою. На розтяжку потрібно приділити близько полудня, оскільки за цей час крупа розбухне і збільшить певні ділянки.

Газети

Даний спосіб також можна використовувати для розширення взуття. Однак не варто дуже старатися при його виконанні, оскільки в цьому випадку можна деформувати взуття, а не розтягнути. Варто вкласти вологі зім’яті аркуші паперу всередину пари і дати їм висохнути.

Крем або вазелін

Розтягнути взуття можна за допомогою даних засобів. Однак спосіб застосування дещо відрізняється від того, який проводився у відношенні лакованого вироби. Після ретельної обробки потрібно почекати вбирання компонента в матеріал. На це йде до 3 годин, а тому варто проявити терпіння. Після тривалого очікування варто розношувати взуття протягом півгодини.

21 спосіб: як розтягнути взуття в домашніх умовах, як розносити взуття, яка тисне

Текстиль

Тісне взуття з текстилю можна розносити в домашніх умовах. Потрібно розтягнути їх тільки в тому випадку, якщо вони тиснуть лише небагато, оскільки в інших ситуаціях зробити з ними нічого не можна.

Так як даний матеріал є все-таки штучним, то зробити з них щось істотне досить складно. Зазвичай з текстилю виготовляються кеди і кросівки. Простіше всього буде їх просто розносити звичайним способом. Якщо це не допомагає, потрібно допомогти більш серйозними способами.

Таке взуття досить просто деформувати, а тому слід стежити за рівномірним розтягуванням вироби. Рекомендується використовувати для цього газети. Точніше варто намочити виріб у воді і туго набити газетою. При цьому варто переживати про те, щоб на внутрішній підкладці не відбилась фарба. Також ще один мінус цього способу – виріб може розклеїтися, а тому потрібно надалі його проклеювати.

Щоб уникнути подібної ситуації рекомендується лише злегка зволожити виріб за допомогою пари, для чого можна використовувати парогенератор, праска або киплячу каструлю води. Після цього потрібно акуратно набити виріб вологим папером.

21 спосіб: як розтягнути взуття в домашніх умовах, як розносити взуття, яка тисне

Сушка текстилю також важливий етап. Рекомендується проводити далеко від приладів нагрівання – батарей, а також не користуватися феном. Не варто залишати виріб на прямих сонячних променях. Сушити необхідно в добре провітрюваному приміщенні.

Загальні способи

Існують способи, які можуть підійти для різних видів виробів, а тому приділити їм потрібна особлива увага.

Пакети з водою

Якщо туфлі тиснуть, найпростіше розтягнути їх даними способом. Для цього потрібно вставити пакети з необхідною кількістю води всередину виробу і покласти в морозильник таким чином, щоб пакет не змінив форму. Залишити до замерзання, а потім розморозити і витягнути пакети з знову растаявшей водою.

Газети

Даний спосіб найбільш дбайливий, видатковий, а також економить час, оскільки потрібно лише набити раніше зволожену взуття газетами, рівномірно розподіляючи їх по нутрощах вироби, щоб не деформувати його там, де не потрібно.

21 спосіб: як розтягнути взуття в домашніх умовах, як розносити взуття, яка тисне

Мило, парафін

Парафіном можна натерти жорсткі ділянки, залишити на кілька годин, а потім прибрати. Можна взяти стружку господарського мила, додати води, щоб утворилася паста, яку потрібно розташувати на проблемні зони, а через кілька годин змити.

Жирний крем

Цей засіб допоможе розм’якшити взуття, щоб та не натирала. Для цього рекомендується ретельно змастити нутрощі вироби, а потім проносити деякий час, щоб збільшити розмір взуття.

Пар

Пар надає щадну дію, а тому з його допомогою просто розтягнути взуття. Для цього можна скористатися парогенератором, праскою або каструлею з киплячою водою. Потрібно злегка зволожити взуття і походити в ній будинку.

Спеціальні засоби

Ринок представляє увазі велику кількість засобів, за допомогою яких без особливої праці можна розносити взуття так, що жати вони більше не будуть. При цьому вони сядуть рівно по нозі, оскільки після обробки обраним засобом доведеться їх розношувати самостійно, підганяючи під розмір і форму.

21 спосіб: як розтягнути взуття в домашніх умовах, як розносити взуття, яка тисне

Розтягуємо окремі частини

Часто трапляється так, що натирає тільки певне місце. Наприклад, якщо взуття за розміром в довжину, але вужча, ніж потрібно. В цьому випадку потрібно розтягувати певні місця, щоб пара не натирала.

Вузький і жорсткий задник

Розм’якшити задник рекомендується за допомогою мила або свічки. Також з цією метою можна акуратно і легко простукати молотком задник. Рекомендується перед застосуванням інших методів спробувати розтягнути виріб за допомогою ходьби у взутті на вовняної або будь-який інший щільний носок. Якщо не допомогло, то варто після такого розношення набити за допомогою кульок з шкарпеток або паперу набити виріб в цьому місці і залишити на ніч.

Вузький носок

Розносити взуття, яка тисне на пальцях не так складно, як може здатися на перший погляд. Шкіряну і замшеве взуття можна прибрати в морозильник з пакетами води в районі носка. Лаковану і з шкірзамінника краще змочити спиртом, милом або парафіном в районі носка, а потім розношувати деякий час. Можна за допомогою фена нагріти носок вироби та носити взуття до її охолодження.

21 спосіб: як розтягнути взуття в домашніх умовах, як розносити взуття, яка тисне

Розтягнути халява

Халява найпростіше розтягується шляхом ковбойського або фермерського методу. Також помічником буде морозильна камера, в яку можна прибрати чоботи з пакетом води в халяви. Якщо дозволяє матеріал, то краще скористатися окропом і розносити на власних ногах пару.

У залежності від матеріалу і виду взуття потрібно використовувати різні методи. На скільки можна розтягнути взуття? Незначно. У разі натуральних складів, можливе збільшення до одного повноцінного розміру. Найкращим чином таку розтяжку проведуть в майстерні.Моя довідка - Корисні поради