20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

При появі бліх у квартирі в першу чергу постає питання, звідки вони взялися і як позбутися самостійно від непрошених кусючих гостей. Варто зрозуміти, що ці маленькі комашки не нешкідливі, вони можуть заподіяти шкоду і незручності не тільки домашнім тваринам, але і людям, а тому з блохами в квартирі треба починати боротися моментально.

20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

Питання-відповідь

Блохи досить небезпечні комахи для людини і домашніх тварин. Крім незручностей у вигляді укусів хворих, вони можуть бути переносниками численних захворювань та інфекцій. У більшості випадків нападу на людей починають здійснюватися тільки у разі, якщо немає домашніх тварин. В їх вовни набагато зручніше селитися, ніж у волосяному покриві тіла людини.

Звідки беруться блохи в будинку

Існує маса умов, за яких дані комахи можуть оселитися в будинку. Заводяться вони в більшості випадків завдяки домашнім вихованцям, але це не єдина причина такого сусідства. Не варто грішити виключно на котів і собак, оскільки господар будинку також міг занести бліх у квартиру на своїй взуття разом з вуличною грязюкою.

Також потрапити в будинок вони можуть з щурами, які можуть ночами бігати під плінтусами. Подібна ситуація може статися в разі контакту з безпритульними тваринами. Також блохи нерідко селяться в підвалах та горищах житлових будинків, а тому антисанітарні умови могли б занести їх в будинок.

Чим харчуються блохи

Ні для кого не секрет, що блохи харчуються кров’ю. Їм не так важливо: людська чи тварин. Але на тварин вони селяться часто, оскільки в шерсті зручні умови для життя. Споживати кров людей вони можуть, але не живуть на них. При цьому самі укуси досить хворобливі, а в місцях укусу з’являються роздуті червоні плями, що викликають свербіж.

20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

Де живуть блохи

Домашні блохи обожнюють селитися в місцях з натуральним ворсом, а тому люблять підстилки і будиночки домашніх тварин, на яких залишається шерсть. При цьому комахи можуть перебувати в диванах, килимах та одязі. Часто вони селяться в стінах, якщо в них є щілини. Знайти бліх можна вентиляції між квартирами, через яку вони також могли потрапити в будинок.

Чого бояться блохи

Найбільш оптимальні умови для життя даного типу комах утворюються в квартирі в літній період, а в зимовий час блохи люблять селитися в підвалах, де достатньо висока вологість. Однак практично всі знають те, що блохи бояться води. Це ефективно тільки у разі, коли особа повністю занурена у воду. Тому для виведення бліх у цуценяти досить просто його спокутувати.

Досить високі і низькі температури також можуть злякати даних комах. Для знищення бліх потрібно виморозити приміщення при температурі нижче -15 градусів Цельсія. Однак для цього може знадобитися кілька днів. Проте і підвищена температура лякає бліх, а тому якщо обробити постіль, приміщення і одяг температурою вище 45 градусів Цельсія вище нуля, можна повністю витравити даний тип комах з квартири так, що ніяка волога не дозволить їм залишитися на місці.

Скільки живуть блохи без тварини в квартирі

Дуже багато залежить від клімату, в якому опинилися блохи. В середньому тривалість їх життя може коливатися від половини до трьох місяців. За цей час одна особина може залишити близько сотні укусів на тілі мешканців квартири.

20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

Якщо прибрати з квартири тварин, то комахи почнуть харчуватися кров’ю людей. При цьому навіть у разі, якщо буде прийнято рішення покинути квартиру на пару місяців, маленькі сусіди запросто дочекаються повернення господарів, оскільки від нестачі харчування блохи просто стають менш активними.

Як швидко розмножуються блохи

Швидкість розмноження також залежить від умов навколишнього середовища. Якщо середовище ідеальна для життя маленьких комах, то за час життя одна самка може відкласти кілька сотень яєць. Але деякі залишаються живі тривалий термін, оскільки можуть бути вбиті твариною, людиною, а також інфекції, які самі ж і переносять.

Як позбутися

Засіб від бліх у квартирі не повинно підбиратися, виходячи з виду комах, які оселилися в будинку. Це відбувається з-за того, що тварин досить просто викупати в чистій воді, але якщо помити підлогу, то це не позбавить господаря квартири від бліх, що оселилися в ламінаті або паркеті.

20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

Тварини блохи

Блохи у кішки або собаки – досить поширене явище, а тому коштів для їх знищення досить багато. Причому стоїть на постійній основі боротися з цими шкідниками. Недостатньо просто помити тварина, потрібно також обробити і приміщення, оскільки комахи можуть селитися практично в будь-якому місці.

Засіб від домашніх бліх останнім часом досить мало токсичний, а тому можна не турбуватися за самопочуття тварин, оскільки при дотриманні всіх умов, описаних в інструкції з експлуатації до засобу, що вони не постраждають.

Вивести бліх у собаки можна як за допомогою народних засобів, так і за допомогою використання хімічних складів. В обох випадках ефективність засобу не може бути стовідсотковою, оскільки потрібно не одноразове застосування методів, а постійна профілактика.

Ефективним засобом від бліх для котів є використання такого народного методу, як розкладання трав. Проте варто пам’ятати, що багато з них є алергенами, а тому варто прислухатися до свого організму і при виникненні почервоніння носа і сльозоточивості потрібно прибрати всі рослини і провітрити приміщення.

20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

Постільні та білизняні

Білизняні блохи не є окремим підвидом даного типу комах. Цей термін покликаний об’єднати інші категорії в одну велику. Блохи дуже схожі зовні, а тому малоймовірно, що хтось вирішить спробувати визначити точно вид комахи – якщо живуть в ліжка і постільну білизну, значить це – постільні блохи.

Швидке позбавлення від постільних бліх можливо при проведенні ряду операцій. Потрібно випрати всі постільна білизна при температурі води вище 50 градусів Цельсія, провести генеральне прибирання приміщення, не забувши в воду додати стружку господарського мила, а також подбати про те, щоб усі вентиляційні ходи були заблоковані для вторгнення комах. При наявності домашніх тварин рекомендується відвести їх до ветеринара, а також обробити приміщення за допомогою інсектицидів. В цей час тваринам і мешканцям доведеться на деякий час покинути квартиру.

Трав’яні і земляні

Земляні блохи і блохи в підвалі – один і той же вид, який просто перекочував з одного виду приміщення в інше, оскільки там утворилася сприятливе середовище для життєдіяльності. При цьому вони найчастіше селяться не тільки в підлоговому покритті, але і в килимах, а тому синонімом є ще одна назва – килимові блохи.

Трав’яні блохи селяться в основному на вулиці, а тому при занесенні в будинок від них досить просто позбутися. У першу чергу потрібно закласти всі тріщини в стінах і підлозі, а також відвести тварину до ветеринара. В залежності від засобу, який він порадить, потрібно обробити їм тварина, а потім займатися чищенням будинку. Зробити це можна за допомогою будь-якого хімічного або народного засобу.

20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

Позбутися від бліх у підвалі

Позбавлятися від підвальних бліх потрібно не тільки в квартирі, але і в самому підвалі, де вони оселяються завдяки вогкості. Найпростішим варіантом вирішення проблеми позбавлення від бліх стане виклик спеціальних служб дезінсекції, які оброблять приміщення спеціальними розчинами.

Побутові блохи в більшості випадків селяться гніздами, де розмножуються, а тому варто обробляти особливо часто ті місця, в яких локалізуються личинки комах. Для цього підійде практично будь-який засіб, призначений для знищення даного типу кровосисних.

Знищити бліх не так складно, як не допустити повторне їх заселення в підвал. Вони можуть з’являтися там завдяки вуличним тваринам, які ті чи іншим чином можуть проникнути в приміщення. Кошеня або щеня, що живе в підвальному приміщенні, повинен бути відданий у відповідні установи, або забрано в будинок. Але перед цим потрібно обробити спеціальними засобами від даного виду бліх.

Для обробки підвалів використовуються більш потужні засоби, ніж удома. Такі кошти зазвичай не рекомендуються для обробки житлових приміщень, оскільки є більш токсичними. Потрібно позбутися від непотрібних речей, які є улюбленим місцем проживання комах. Якщо не провести прибирання, обробка не може вважатися успішною.

20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

Народні засоби

Позбавлятися від бліх у квартирі можна не лише хімічними засобами, але і за допомогою народних методів. В цьому випадку обробка буде більш помірним і менш токсичною.

Трави

Трава від бліх у квартирі є досить ефективним засобом. Варто враховувати можливу наявність алергічної реакції на ті чи інші рослини. Можна розкласти безпосередньо гілочки полину, анісу або м’яти по кутах будинку, щоб позбутися від земляних бліх, а можна приготувати спеціальний розчин, який буде розпорошуватися безпосередньо на гнізда.

Для цього буде потрібно на одну частину сушених подрібнених листя полину взяти 2 частини свіжих. Дана суміш заливається склянкою води, доводиться до кипіння на слабкому вогні. Потрібно поварити відвар деякий час, а потім після охолодження або втерти в шерсть тварини, або окропити місця локалізації комах.

20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

Ялинова хвоя

Побутові блохи не люблять хвойний запах, а тому зразок гілочок трав рекомендується розташувати гілки хвойних дерев під ліжком, диванами та іншими місцями, де люблять селитися дані комахи.

Соснова тирса

Даний засіб рекомендується використовувати в якості наповнювача для котячого будиночка, а також їх рекомендується розкладати під підстилку тварини.

Ефірні олії

Ефірні масла потрібно брати певні: підійдуть такі рослини, як аніс, м’ята, лаванда, евкаліпт і чайне дерево. Потрібно обробити всі поверхні в кімнаті. Але не варто використовувати, якщо у когось із мешканців будинку мається на ці речовини алергічна реакція. Також не варто допускати попадання засобу на шкіру, оскільки ефірні олії можуть викликати алергічну реакцію і невеликий опік.

20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

Холод

Якщо напад на людське житло даними комахами сталося в зимовий період часу, то найпростіше позбутися від них за допомогою холоду. Для цього буде потрібно залишити квартиру на 2-3 дні, під час якого вікна повинні бути відкриті на провітрювання.

Сода

Потрібно змішати сіль і соду в рівних кількостях, а потім залити невеликою кількістю чистої води. Соляним розчином потрібно обробити килимові покриття, дитячі іграшки, а також підстилки і будиночки тварин.

Дитяче мило

Дитяче мило в поєднанні з тертої цибулиною дозволяє швидко позбутися від дорослих особин бліх. Потрібно натерти головний інгредієнт на тертці, додати в нього води і нагріти деякий час на плиті, додати цибулини. Цим розчином потрібно обробляти столи та інші поверхні. Через деякий час їх можна бути вимити.

20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

Сіль

Даний абсорбент має кристалічну структуру, яка при зіткненні з шкірним покривом комахи починає руйнувати його оболонку. В результаті множинних ушкоджень блоха гине. Реалізація відбувається за допомогою проведення низки доріжок в будинку, а також посипання килимів сумішшю солі і соди. Рекомендується залишити на кілька годин дану речовину, а потім зібрати за допомогою пилососа.

Борна кислота

Дане кристалічна речовина можна придбати в аптеці. Потрібно розсипати його по квартирі, а потім зібрати пилососом через кілька годин. Засіб безпечний для домашніх тварин і людини, а тому ніякого ризику здоров’ю не буде заподіяно.

Дігтярне мило

Цей вид мила сприяє знищенню не тільки дорослих особин, але і личинок, а також кладки яєць. Потрібно оброблювані поверхні намочити і натерти за допомогою обмылка. Через чверть години поверхні можна буде помити з використанням теплої води.

20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

Піретрум

Це засіб також називається перської ромашкою. Це дика рослина, яке виступає в якості природного інсектициду. Потрібно залити окропом дві склянки кошти, залишити в темному місці, щоб засіб настоялося, а потім промити підлоги і щілини в них за допомогою розчину.

Пивні дріжджі

Потрібно обробити підлогу під меблями, на якій найчастіше проводите дозвілля. Такими є ліжка, крісла, дивани. Також не варто залишати без уваги стіни і плінтуса за меблями. В такому стані потрібно залишити кімнату протягом доби, а потім, використовуючи пилосос, прибрати залишки засобу.

Цитрусові

Даний вид комах не сприймає запах цитрусових, а тому рекомендується використовувати ці запахи в якості ефірних олій, або розкладати по квартирі безпосередньо самі часточки фруктів.

20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

Нашатирний спирт

На пару стаканів води потрібно взяти пару крапель даного засобу. Розчин допоможе позбутися від дорослих особин, що мешкають у будинку. Потрібно за допомогою приготованого розчину протерти підлоги в будинку. Також можна додати пару крапель у воду, в якій проводиться миття домашньої тварини.

Гас

Велика частина комах не переносить цього запаху. Рекомендується обробляти за допомогою гасу килими та підлогу, а також провести вологе прибирання через добу після використання засобу. Однак різкий запах змусить провітрювати приміщення не одну годину.

Камфора та оцет

Потрібно змішати дані кошти і додати в суміш невелику кількість одеколону. Отриманий розчин одурманює комах. Цим засобом рекомендується обробляти тріщини в стінах, щілини в підлозі, а також області скупчення даних комах.

Хімічні інсектициди

Різноманітністю ринок не блищить, оскільки знищення бліх можливо тільки за допомогою обмеженої кількості різновидів отрути. Блохи не споживають нічого, крім крові, а тому на приманки не реагують.

20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

Хімічні інсектициди можуть представляти собою аерозолі, крейду, порошки і рідкі препарати. Варто розуміти, що в залежності від марки використовуються різні інгредієнти, а тому склад може бути досить різноманітним. Варто розглянути найбільш популярні засоби від бліх.

  1. У першу чергу потрібно позбавити від кровосисних домашніх тварин. Для цього можна придбати «Карбофос». Дану рідину потрібно додавати в місця їх проживання, а також лотки. При цьому дана речовина міститься в деяких шампунях і краплях, а тому варто лише вибрати найбільш зручний варіант.
  2. В якості недорогого спрею можна розглянути «Раптор». Цей засіб досить токсична для комах, причому діє він тривалий проміжок часу: протягом трьох тижнів личини встигнуть вилупитися і теж померти, як і дорослі особини. При цьому сам засіб досить приємно пахне.
  3. Препарат «Синузан» використовується для миття підлоги. Випускається у вигляді концентрату, який потрібно розбавляти у воді. Упаковки вистачить надовго. При цьому варто виявити заходи, скориставшись гумовими рукавичками, окулярами та респіратором.
  4. «Комбат» також зарекомендував себе як відмінний засіб, досить нетоксичний для людини, має приємний запах, а також ефективне. Може впоратися не лише з блохами, але також з клопами, тарганами і мурахами.

Профілактика

Позбутися від бліх у приватному будинку і квартирі недостатньо, так як вони можуть повернутися, а тому варто вдатися до використання ряду профілактичних заходів, які дозволять забути про подібної напасті на більш тривалий термін. У зоні ризику знаходяться люди, які живуть на першому поверсі, оскільки чорні блохи, які живуть в підвалі, можуть перекочувати наверх.

20 способів: як позбутися бліх у квартирі, як вивести бліх з будинку швидко

Щоб цього уникнути, потрібно регулярно проводити ряд процедур. У них включається чистка килимів за допомогою порошків. Щоб не купувати додаткові кошти, можна скористатися допомогою хімчистки, послуги якої повинна входити обробка спеціалізованим засобом.

Миття підлоги теж має перетворитися в певний ритуал. Все тому, що миття підлоги повинно здійснюватися не звичним способом, а з додаванням оцту, що допомагають позбутися від бліх у квартирі. Можна використовувати для цих цілей спеціальні розчини, але ці методи підходять для випадків, коли в будинку мають алергіки, а тому використання побутової хімії неможливо.

При цьому потрібно ретельно опрацювати всі щілини і плінтуса, щоб вивести статевих бліх. Також рекомендується при можливості проведення даного заходу обробляти стіни. Тріщини у вікнах, дверях, підлозі і стінах рекомендується закрити, щоб подібна ситуація не з’являлася знову.

Також рекомендується в якості профілактичного заходу додавати у воду для миття кішок і собак стружку господарського мила, щоб позбавити їх від бліх і запобігти можливість їх появи.

Щоб не шукати кошти, що згодом можна було б потруїти бліх, потрібно дотримуватися профілактичні заходи: не захаращувати квартиру, своєчасно виносити сміття, а також придбати домашнім тваринам, які вимагають вигулу, спеціальні нашийники, які будуть відлякувати комах під час прогулянки.


Моя довідка - Корисні поради