2 способи: як мікрохвильовку почистити лимоном, чистка лимоном, лимонною кислотою

Мікрохвильова піч — чудова помічниця на кухні і зараз рідко можна знайти кухню, в якій би її не використовували. У ній можна розігрівати блюда, приготувати смачну і корисну їжу, розморозити продукти. А в деяких моделях можна запікати страви з м’яса і риби і випікати торти. Ця помічниця виручає, коли треба швидко розігріти невелику порцію їжі.

Як і за всіма домашніми приладами, за мікрохвильовкою потрібен відповідний догляд, тому сьогодні ви дізнаєтеся, як почистити мікрохвильовку лимоном і лимонною кислотою в домашніх умовах.

2 способи: як мікрохвильовку почистити лимоном, чистка лимоном, лимонною кислотою

Щотижневе миття — обов’язкова умова нормальної роботи кухонного приладу. Якщо догляд за корпусом не представляє великих турбот — просто протерти вологою тканиною, щоб прибрати забруднення, то застарілі плями всередині пристрою виводяться тільки з допомогою засобів, спеціально призначених для цього, або з допомогою народних рецептів.

При розігріві страв у мікрохвильовій печі, жир часто потрапляє на стінки і засихає на них, утворюючи плівку, яку складно очистити, особливо після приготування страв з киплячим жиром. Помити відразу, буває, не вдається при дефіциті часу зайнятих у сучасних людей.

Застосовувати жорсткі заходи для чищення від жиру небажано, адже можна пошкодити емальовану поверхню. Дійсно, для очищення і миття домашніх НВЧ печей у продажу є багато різних препаратів, якими можна швидко відмити застарілий жир. Багато господинь вважають за краще застосовувати нешкідливі засоби для людського організму догляду за побутовими предметами. До того ж хімічні препарати, які використовуються для чищення, коштують недешево, а якщо підібрати рецепти народних засобів, то це обійдеться дешевше. Способів відмити домашніми засобами мікрохвильовку є безліч.

2 способи: як мікрохвильовку почистити лимоном, чистка лимоном, лимонною кислотою

Як очистити лимоном

Очистити мікрохвильовку лимоном — це дуже простий прийом. Це щадний спосіб, і він підійде для очищення камер з нержавійки, емальованому і керамічної.

  1. Приступивши до процесу миття, потрібно в скляний або пластмасовий посуд, яка підійде за розміром, набрати невелику кількість теплої води (трохи менше половини ємності) і додати подрібнений фрукт.
  2. У включеної на повну потужність мікрохвильовці прогрівають суміш кілька хвилин, щоб рідина закипіла і почала випаровуватися, створюючи парову лазню. При дії пари води та кислоти, яка є в цитрусових, чудово розчиняються осіли плями.
  3. У тому випадку, якщо жирові забруднення повністю не розмокли, а ще залишилися на поверхні, можна включити прилад на пару хвилин ще раз.

Коли відключиться мікрохвильовка, потрібно її відключити від мережі, почекати трохи, щоб вона охолола. Після забирається посуд з рідиною, а камера протирається вологою ганчіркою. З легкістю всі забруднення відстануть від стінок.

Чистка лимонною кислотою

Відмити кислотою СВЧ-піч також швидко і просто, як і з лимоном. Вона добре розчиняє бруд. Для приготування розчину на півлітра води береться 1 столова ложка порошку і ставиться в мікрохвильовку. Потрібно обов’язково стежити за тим, щоб вода в посуді не википіла.

2 способи: як мікрохвильовку почистити лимоном, чистка лимоном, лимонною кислотою

Ще один спосіб очищення. Також простий спосіб очистити піч — розрізати лимон навпіл і однією половинкою протерти внутрішні стінки. Дати час для розчинення жиру і через годину, коли відійде бруд, витерти вологою губкою розчинилося жир, після чого потрібно витерти все насухо. Ця процедура прибере всі запахи і додасть аромату. Використовувати лимонну кислоту для миття камер, покритих емаллю, не варто, за часту вона може нашкодити покриттю. Запобігти розбризкуванню їжі допоможе пластиковий ковпак, і відмивати від бруду прилад доведеться рідше. Придбати такий ковпак можна в будь-якому господарському магазині.

Таким способом можна помити і духовку. Такий метод не тільки очистить предмети, але і продезинфікує і усуне запахи.

Працюючи з лимонною кислотою і цитрусовими фруктами для очищення побутових приладів — отримуєш повну впевненість в тому, що це не зашкодить здоров’ю.

Чистка іншими засобами

Якщо в будинку не виявилося лимона або лимонної кислоти можна скористатися таким же простим методом, але тільки застосовуючи для цього соду або оцет. З води і соди робиться розчин, прогрівається в мікрохвильовці до закипання суміші. Також пар з води і соди осідає на стінках і розчиняє бруд. Більш докладну статтю про те, як відмити мікрохвильовку содою читайте тут.

2 способи: як мікрохвильовку почистити лимоном, чистка лимоном, лимонною кислотою

З оцтом можна швидко і ефективно відмити дуже брудну мікрохвильовку, але тільки один момент — різкий і неприємний запах оцту. Якщо потерпіти цей запах, а він швидко вивітриться, то результат буде чудовий. Про те, як це зробити, читайте тут.

Такий скрутний, але ефективний спосіб за кілька хвилин може повернути мікрохвильовій печі блиск і чистоту. Правильний догляд і своєчасна очистка за допомогою простих засобів, які знайдуться на кухні в будь-якої господарки, допоможе печі прослужити тривалий час.як очистити мікрохвильовку з допомогою лимона

Моя довідка - Корисні поради