2 методу: як почистити мікрохвильовку содою в домашніх умовах

Щодня більшість людей використовує мікрохвильову піч для приготування їжі. З часом на стінках приладу з’являються брудні патьоки і жирний наліт, з-за чого мікрохвильова піч і розігрівається в ній їжа набувають неприємний запах.

Сама піч при цьому виглядає дуже неохайно, а велика кількість бруду може стати причиною короткого замикання та привести не тільки до поломки приладу, але і до теперішнього пожежі.

Щоб мікрохвильова піч стала чистою, не обов’язково використовувати дорогі засоби, підійде звичайна харчова сода. Сода допомагає позбутися від жиру так само ефективно, як і магазинні очищаючі засоби. Є кілька способів привести побутовий прилад в порядок, потрібно тільки знати, як почистити мікрохвильовку содою.

2 методу: як почистити мікрохвильовку содою в домашніх умовах

Сода з милом

Якщо вам цікаво, як очистити мікрохвильовку від бруду в домашніх умовах, то вам знадобиться мильний розчин. Можна покласти брусок господарського мила підлогу-літра гарячої води.

Щоб прискорити процес, натріть господарське мило на тертці, стружка буде розчинятися набагато швидше.

Після цього у мильний розчин необхідно додати столову ложку соди, а потім все це ретельно перемішати. Вода при цьому повинна залишатися теплою. Готова суміш перелити в пляшку з пульверизатором.

Рідиною потрібно ретельно обробити поверхні печі зсередини і залишити на 20-30 хвилин. За цей час суміш помітно розчинить жирний наліт, а його залишки можна буде легко видалити вологою губкою. Також не забудьте окремо протерти диск, на якому їжа розігрівається.

Після процедури піч потрібно на якийсь час залишити відчиненими, щоб вона повністю висохла зсередини.

Сода з парою

Щоб очистити прилад від забруднень, необхідно взяти 300 мл теплої води і насипати в неї 2 столові ложки соди. Порошок повинен повністю розчинитися, тому воду потрібно ретельно перемішувати.

2 методу: як почистити мікрохвильовку содою в домашніх умовах

Після цього рідину поміщається в скляний або керамічний посуд і ставиться в піч. Таймер виставляється на 10 хвилин, а мікрохвильова піч включається на максимальну потужність. За цей час рідина в посуді закипить, внутрішній простір наповнить гарячий пар, який розчинить жирний наліт.

Щоб очищення пройшло більш ефективно, у воду можна додати свіжі часточки цитрусових. Тоді пара буде ароматним, а видалити бруд стане простіше.

Після цього важливо виключити мікрохвильовку з мережі, щоб безпечно очистити СВЧ піч зсередини. Жир без праці очиститься за допомогою звичайної губки. Її потрібно змочити в содовому розчині і ретельно протерти стінки приладу, приділяючи особливу увагу сильно забрудненими місцями. Крім того, сода відома своєю властивістю абсорбувати запахи, тому прилад зсередини перестане погано пахнути.

Після чищення мікрохвильовки протріть стінки чистою губкою, щоб видалити залишки бруду і миючого засобу. До речі, замість губки для чищення внутрішніх поверхонь можна використовувати цитруси. Часточку лимона, апельсина або грейпфрута потрібно позбавити від м’якоті, залишивши тільки скоринку, і протерти такої імпровізованої губкою забруднені поверхні.

В результаті такої чистки піч придбає свіжий і запашний аромат цитрусів. Залишками розчину можна протерти зовнішню поверхню, адже там теж часто скупчується пил.

Після цього потрібно залишити мікрохвильовку відкритою і дочекатися її повного висихання.

До речі, читайте також статті про те, як відмити мікрохвильовку оцтом і лимоном.

Як зберегти мікрохвильовку чистої

Щоб не накопичувати на стінках жир, необхідно дотримуватися кількох нескладних правил:

2 методу: як почистити мікрохвильовку содою в домашніх умовах

  • При розігріванні їжі використовуйте спеціальну пластикову кришку, яку можна знайти в будь-якому господарському магазині;
  • Якщо при розігріванні щось вибухнуло або забрызгало піч, витирати прилад потрібно відразу, а не чекати, поки бруд засохне;
  • Чистити мікрохвильову піч потрібно хоча б раз на місяць, щоб жир не накопичувався;
  • При очищення внутрішніх і зовнішніх поверхонь можна використовувати жорсткі металеві щітки і скребки;
  • Абразивні чистячі засоби також можуть пошкодити або подряпати стінки;
  • Після кожного приготування їжі потрібно протирати мікрохвильовку м’якою ганчіркою з водою або вологою серветкою.

Виконання цих рекомендацій не займе багато часу, проте допоможе зберігати прилад в чистоті і порядку.

Підводячи підсумок, хочемо сказати, що щоб мікрохвильова піч виглядала як нова навіть через багато років використання, за нею необхідно постійно доглядати. У цьому допоможуть недорогі засоби, які є на кухні в кожної господині. Одним з таких засобів є звичайна сода. Цей порошок не тільки ефективно очистить стінки приладу від засохлого жиру, але і усуне неприємні запахи, які накопичилися в печі за час використання.

Моя довідка - Корисні поради