19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, в’язаний, вовняну, мутоновую

В процесі шкарпетки шапочка піддається постійному впливу сальних виділень з шкіри голови, а також на неї впливають погодні умови, з-за чого вона досить швидко забруднюється. Щоб шапка продовжувала гріти і радувати око, потрібно знати, як її прати.

19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, вязаний, вовняну, мутоновую

Шапка з хутра

Хутряні шапки завдяки своїм довгим ворсинкам збирають брудні речовини, які на неї потрапляють ззовні і накопичує всередині, з-за чого зовнішній вигляд її значно псується, а тому стає помітно, що її треба випрати.

Поради для різного виду хутра

Незалежно від виду хутра, випрати такі шапки не становить великої праці. Перед тим, як почистити шапку з єнота, лисиці і песця, потрібно ретельно провести механічну чистку, яка допоможе позбавитися від грудочок бруду інших забруднень, які можуть накопичуватися всередині хутра.

Мутонова шапка і шапка з чорнобурки вимагають чищення від пилу. Для цього потрібно намочити марлю, накрити нею головний убір і ретельно його вибити. Завдяки вологому матеріалу, пил не буде розлітатися по квартирі, а осяде на ньому. Потім потрібно ретельно причесати хутро за допомогою спеціального гребеня.

І тут має постати питання «чи Можна норкову шапку прати?» В прямому розумінні цього слова, немає, але очищення має проводитися в будь-якому випадку, а тому проводиться або суха чистка, або волога.

Хімчистка не потрібно навіть у випадку, якщо мова йде про шапці з шиншили. Позбутися від несильних забруднень можна шляхом простого розчісування допомогою використання щітки для тварин з металевими рідкісними зубцями. Почистити можна манкою, дитячою присипкою і крохмалем. Всі методи проводяться однаково.

19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, вязаний, вовняну, мутоновую

Шапки з овчини можна прати із застосуванням засобу для миття посуду, а ось сушити їх слід в горизонтальному стані, а вішати не можна. Також не рекомендується використання прального порошку, оскільки він негативно впливає на мездру.

Способи чищення та сушіння

Попередньо потрібно провести механічну чистку, яка полягає в вичісування всіх грудочок бруду, а також у вибиванні пилу. Тільки після цього можна приступати до очищення видимих забруднень, чищення підкладки, а також сушінні хутряної шапки.

Шампунь

Шампунь для тварин підійде для того, щоб випрати норкову або песцовую шапку. Потрібно виконувати процедуру акуратно, щоб шампунь потрапляв тільки на хутро, але не торкався міздрі (шкіряної частини), оскільки інакше може пожолобитися, з-за чого термін експлуатації такої шапки значно скоротиться. Для цього необхідно приготувати мильний розчин і акуратно за допомогою дрантя або ватного диска змити забруднення з хутра.

Висівки

Висівки потрібно подрібнити і підігріти на сухій сковороді, щоб вони стали теплими, а потім втерти їх у хутро шапки. Висівки є абсорбентом, а тому вберуть в себе все забруднення. Вичесати їх з хутра можна за допомогою звичайної щітки для тварин.

19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, вязаний, вовняну, мутоновую

Сольовий розчин

В половині літра води потрібно розчинити 3 чайні ложки солі і додати чайну ложку нашатирного спирту. В даному розчині потрібно змочити щітки для одягу, а потім ретельно почистити песцовую або лисячу шапку.

Крохмаль

Крохмаль є прекрасним абсорбентом, а тому часто застосовується для чищення головних уборів, оскільки вбирає в себе пил, бруд і жир. Бажано використовувати для світлих матеріалів. Для проведення чищення потрібно посипати речовина на хутро і акуратно втерти в нього, а потім струсити і вичесати залишки, якщо отриманий результат задовольнив, інакше – повторити заново.

Тирса

Потрібно підігріти матеріал, але не допустити його пригорання, а тому зручніше буде скористатися водяний лазнею. Підігріті тирсу потрібно втерти в хутро, а потім вичесати їх за допомогою спеціальної щітки. Не можна використовувати тирсу хвойних дерев, оскільки вони досить смоляні, а тому здатні зіпсувати хутро.

19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, вязаний, вовняну, мутоновую

Спирт

В даній рідини потрібно змочити ватний тампон і обробити весь хутро. Для поліпшення ефекту можна змішувати даний розчин з нашатирним спиртом в рівних пропорціях.

Гірчиця

Потрібно придбати порошок гірчиці і розвести його гарячою водою до утворення консистенції сметани, дочекатися охолодження суміші і нанести тонким шаром на ворс. Після засихання суміші потрібно розчесати ворс шапки.

Бензин

Потрібно змішати крохмаль і бензин до консистенції сметани і точково обробити жирні місця. Для застосування методу необхідно обов’язково використовувати очищений бензин, оскільки неочищений може залишити жирні плями, які вимити буде досить складно.

19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, вязаний, вовняну, мутоновую

Борошно

Борошно використовується так само, як і крохмаль: потрібно насипати її на хутро, втерти в нього, а потім вибити і розчесати. При цьому рекомендується використовувати метод виключно на світлих виробах, оскільки вибити повністю борошно може не вийти, а на темних шапках це буде дуже помітно.

Очищення хутра

Потрібно вибрати відповідний метод для чищення певного виду хутра та діяти згідно з зазначеною інструкцією. Важливо також стежити за тим, якого відтінку хутро, оскільки для білого і темного застосовуються різні способи очищення, які здатні зіпсувати зовнішній вигляд виробу, якщо будуть використовуватися не ті, які були потрібні.

Видалення плям

Видалити свіжі плями досить просто: потрібно потирати хутро по напрямку ворсу. Це допоможе у випадку, якщо хутро досить пухнастий. Для гладкого хутра потрібно рухатися в зворотному напрямку. Видалити жирні плями можна за допомогою розчину нашатирю і солі.

Також часто на шапках присутні прикраси у вигляді страз, які зберігаються досить нетривалий період часу, а потім відпадають і губляться, і в цьому випадку виникає питання, як з шапки можна прибрати сліди клею. А для цього можна скористатися звичайним ацетоном, або скипидаром. Потрібно нанести засіб на кілька хвилин, а потім стягнути за допомогою паперового рушника.

В’язаний хутро

В’язаний хутро виглядає досить вишукано, але коли приходить час його прати, виникає ряд питань. Робити очищення потрібно досить обережно. Якщо використовується для очищення шампунь для тварин, то наносити на шапку потрібно виключно піну, яка навіть не має втиратися в хутро.

Також придасться знати, як використовувати гірчицю і мелені висівки, оскільки ці способи можуть використовуватися для чищення в’язаних шапок з хутра.

19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, вязаний, вовняну, мутоновую

Білий хутро

Білий хутро повинен бути очищений відповідним чином. Найчастіше для цього використовується тальк, який акуратно втирається в хутро, а потім вытряхивается звідти через кілька годин. Підігріті висівки, крохмаль також прекрасно справляється з видаленням сального жиру. Якщо біла шапка пожовтів, то потрібно розвести пероксид водню з водою в пропорції 1:4, а потім за допомогою ватного диска, змоченого у розчині, промити хутро. Також можна скористатися пульверизатором.

Видалити жир та надати шапці блиск допоможе кашка з крохмалю, розбавлена в рівних пропорціях з очищеним бензином.

Хутряний помпон

Чіпляти помпони на шапку стало модним досить давно, але якщо раніше подібні головні убори носили виключно діти, то зараз тренд дійшов і до дорослої аудиторії. А тому важливо знати, як можна почистити шапку з хутряним помпоном.

В першу чергу потрібно знати, що чистити шапку і помпон потрібно окремо один від одного, а тому дуже важливо, щоб його можна було відчепити. Песцевий варіант потрібно чистити за допомогою аміаку і солі, а для кролячого помпона рекомендується використовувати пероксид водню, причому чистка ворсу полягає в розчісуванні хутра.

19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, вязаний, вовняну, мутоновую

Помпон з хутра єнота можна навіть прати в пральній машині, але не варто забувати розчісувати його ще в сирому вигляді. Видалити цю прикрасу з головного убору може бути не під силу. Це відбувається в тих випадках, коли помпон пришитий до виробу, а не посадили клепкою або прив’язаний стрічкою. В цьому випадку потрібно випрати вручну головний убір, причому його потрібно вивернути навиворіт, або, якщо все-таки було вирішено скористатися машинкою-автомат, використовувати спеціальний чохол.

Чистка підкладки

Щоб почистити підкладку у хутряної шапки, рекомендується її відпороти. При цьому варто запам’ятати, як саме вона кріпилася до головного убору, щоб згодом можна було без проблем повернути її на місце. Прати підкладку рекомендується у воді кімнатної температури, щоб в результаті вона не сіла.

Як доглядати

Варто розуміти, що на цьому догляд за шапкою не закінчується, оскільки потрібно чистити ще й мездру (шкіряну частина виробу). Для продовження терміну її служби потрібно пом’якшити її і дати додаткове зволоження. Виконати це можна за допомогою приготованого складу. Для цього в літр води додається по 20 грамів солі, гліцерину, алюмокалиевых квасцов і глюкози.

19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, вязаний, вовняну, мутоновую

Процедуру по обробці потрібно повторити двічі з періодичністю в 3 години. Потім варто висушити шапку. Це здійснюється наступним чином – головний убір вивертається навиворіт і надівається на банку відповідного розміру. Сушити потрібно в теплому приміщенні, щоб шапка не набула відразливого запаху.

У разі необхідності потрібно пофарбувати шапку з хутра, причому зробити це можна будь-яким доступним способом:

  • фарбою для волосся;
  • аерозольним балончиком.

Норкову шапку також можна пофарбувати, якщо вона втратила первісний колір. У цьому немає нічого жахливого, оскільки хутро не сильно постраждає від цього, а зовнішній вигляд виробу залишиться у виграші.

В’язана шапка

Здавалося б, у чому проблема випрати саме в’язану шапку? Але і тут є свої секрети і способи, які допоможуть на тривалий період зробити її привабливою. Прати можна як вручну, так і в пральній машині, причому температуру бажано вибирати до 40 градусів Цельсія.

Найчастіше в’язані шапки натягають для сушіння на банки, але можна скористатися більш зручним способом: слід звернути рушник потрібного розміру в рулон, на який натягнути вологу шапку. У цьому випадку рушник буде вбирати зайву вологу.

19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, вязаний, вовняну, мутоновую

Для прання потрібно набрати в таз воду кімнатної температури і занурити в неї шапку, а потім додати вибраний засіб. Не варто сильно перекручувати і розтягувати шапку, так як після висихання вона може мати дивні форми. Але її можна легенько м’яти.

Потім слід двічі сполоснути головний убір і робити це необхідно в тому ж температурному режимі. Не можна використовувати гарячу воду, оскільки в цьому випадку волокна стануть жорсткими і сядуть.

Перш ніж наносити засіб на весь головний убір цілком, рекомендується випробувати його на невеликій непомітній ділянці, щоб не зіпсувати в’язану шапку. Перед пранням потрібно здійснити замочування, особливо це необхідно у випадку сильних забруднень. При незначних забрудненнях можна скористатися звичайною краплею рідкого мила.

Вовняна шапка

Вовна є досить примхливим матеріалом, а тому не всі знають, як випрати правильно вовняну шапку. Робити це потрібно виключно вручну, причому дотримуючись при цьому чималий ряд вимог. У першу чергу потрібно усвідомити, що не можна для вовняної нитки використовувати гарячу воду, бо після висихання вона дуже сильно сяде, а тому для прання потрібно набрати злегка теплу воду.

Для прання можна використовувати будь завгодно засіб: шампунь, пральний порошок, спеціалізований засіб для вовни, а також звичайне рідке мило. Попередньо потрібно переконатися, що гранули порошку добре розчинилися, а тільки потім опускати у воду головний убір, інакше після прання шапка буде мати неприємний аромат з-за осіли на волокна гранул порошку.

19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, вязаний, вовняну, мутоновую

Потрібно з’ясувати той факт, линяє виріб чи ні. Для цього потрібно на кілька хвилин замочити у воді невелику нитка вироби, і якщо вода не забарвилася, то можна повністю замочувати у воді головний убір. Це займає близько півгодини, а потім можна приступати безпосередньо до прання вироби.

Не варто сильно смикати убір, щоб не зіпсувався його зовнішній вигляд. Забруднення потрібно акуратно потерти пальцем. Потім слід сполоснути головний убір у воді тієї ж температури, що і була при пранні. Полоскання триває до тих пір, поки вода не перестане ставати мильній. Потім її потрібно акуратно віджати, але не скручувати.

В якості першого етапу сушіння потрібно загорнути головний убір в махровий рушник і притиснути, щоб зайва волога вбралася в рушник, а потім висушити на мотузці природним чином, щоб не викликати деформації.

Синтетична шапка

Синтетичні волокна, на відміну від вовняних, досить невибагливі, а до того ж практично не деформуються, а тому для їх чищення можна користуватися пральною машинкою. Але при цьому не слід забувати про спеціальному чохлі, який головний убір повинен попередньо поміщатися. Тільки після цього можна відправляти синтетичну шапку в барабан машини.

Слід уважно ознайомитися зі складом, який обов’язково повинен бути присутнім на ярлику шапки, оскільки від цього залежить засіб, який має бути обраний. У разі, якщо шапка була пов’язана тим же людиною, який згодом і буде за нею доглядати і користуватися нею, то особливих проблем виникнути не повинно.

Якщо бирка безповоротно втрачена, то варто будь-яким доступним способом дізнатися, з чого вона складається, або спробувати кошти на непомітних ділянках шапки і подивитися реакцію на них. Потрібно слідувати рекомендаціям виробника. Також не варто забувати про те, що режим повинен бути делікатним.

19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, вязаний, вовняну, мутоновую

Якщо шапка розтягнулася, то можна випрати її при температурі вище зазначеної на 10 градусів Цельсія, або спочатку замочити в холодній воді на кілька годин, а потім сушити під світлом ламп або за допомогою обігрівачів.

Інші види шапок

Для кожного матеріалу існує свій спосіб чищення та сушіння, а тому потрібно знати, з чого виконаний головний убір, щоб необдумано його не зіпсувати.

Фліс

Для прання флісових головних уборів можна скористатися вірним помічником – пральною машиною, яка в дбайливому режимі повинна прекрасно відіпрати виріб. При цьому сушити її згодом потрібно природним чином, тобто не можна застосовувати обігрівальні прилади.

Пух

Бажано для даного виду шапок придбати порошок магнолії. У поєднанні з очищеним бензином цей порошок допоможе без особливих зусиль очистити пухову шапку. Суміш потрібно нанести на забруднення, почекати її висихання і струсити, а потім приступати до прання.

19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, вязаний, вовняну, мутоновую

Кашемір

Рекомендується ручне прання, так як матеріал надто делікатний. Перед пранням варто позбутися від катишек, якщо вони є, але не варто робити це руками, оскільки можна пошкодити виріб. Краще використовувати спеціальну машинку. Температура води повинна бути кімнатної, а в якості миючого засобу рекомендується вибирати дитячий шампунь. Щоб покращити результат, потрібно замочити на кілька хвилин. Сушка проводиться в горизонтальному положенні на рівній поверхні.

Бавовна

Бавовняні шапки рекомендується прати при температурі не вище 40 градусів Цельсія. Використовувати для цього рекомендується м’які миючі засоби, на кшталт дитячого шампуню. Після прання виріб не вимагає віджимання. Сушити його рекомендується у вертикальному положенні.

Замша

В домашніх умовах почистити замшеву шапку не складе великої праці. У взуттєвих магазинах слід придбати щітку для чищення замші, основні забруднення прибрати можна буде з її допомогою, але жирові відкладення зсередини шапки доведеться знищувати іншими способами. Для цього використовується сіль. Її слід втерти в забруднення і залишити в такому стані на кілька хвилин, а потім струсити головний убір. Залишки забруднення підуть, якщо потерти пшеничним хлібом плями.

19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, вязаний, вовняну, мутоновую

Фетр

Від пилу врятує розчин солі, нашатирю і оцту, а для усунення блиску можна використовувати дрібнозернисту наждачний папір. Сліди жиру здатна прибрати кірка житнього хліба, а також суміш крохмалю і очищеного бензину.

Солом’яна

Солом’яний капелюх є достатньо легко очищується предметом. Для чищення потрібно лише взяти мильну воду і щітку, а потім насухо витерти рушником. Для збереження білосніжності, можна скористатися лимонною кислотою або перекисом водню. Обидва засоби просто розпорошуються на капелюх за допомогою пульверизатора.

19 методів: як почистити норкову шапку, хутряну, вязаний, вовняну, мутоновую

Головний убір постійно присутня у полі зору людей, а тому на нього звертають велику кількість уваги при спілкуванні з людиною. Тому варто стежити за його чистотою і зовнішнім виглядом.

 

Моя довідка - Корисні поради