18 способів: як відіпрати полинявшую річ, як в домашніх умовах відіпрати полинявшую річ

Багато вироби навіть іменитих фірм можуть при пранні линяти. В більшості випадків їх рекомендується віддавати для чищення в хімчистку, але не завжди це можливо. Врятувати полинявшие речі можна, проте краще зовсім не допускати виникнення подібних ситуацій.

18 способів: як відіпрати полинявшую річ, як в домашніх умовах відіпрати полинявшую річ

Чому речі линяють і як визначити линяє річ

Прання іноді закінчується появою на одязі додаткових плям. Причин для цього може бути декілька. У першу чергу варто звинувачувати в цьому використовуване миючий засіб, якого було додано більше, ніж було потрібно. В результаті порошок не встиг розчинитися, з-за чого на речах з’явилися сірі патьоки. Щоб уникнути виникнення подібної ситуації, рекомендується використовувати спеціальні мірні стаканчики, що дозволяють визначити необхідну кількість засобу, або вибирати рідкі варіанти.

Також рекомендується правильно підбирати режим прання. Для усунення неприємного запаху і додання свіжості одязі можна використовувати звичайну повсякденну прання, але якщо складні плями, то цей варіант не підійде, оскільки в цьому випадку плями просто розмажуться за матеріалом, не отстиравшись.

Яскраві кольорові речі линяють частіше за інших, а тому небажано прати їх разом з білими. Джинсова тканина може віддати колір навіть у холодній воді.

Якщо річ линяє, це можна помітити до прання. Точніше, рекомендується перевіряти подібну здатність виробу перш, ніж буде прийнято рішення про його попрати. Зробити це можна шляхом проведення одного з експериментів.

Часто з внутрішньої сторони виробу прикріплюється до шва невеликий шматочок тканини, з якого зроблена річ. Потрібно акуратно його зрізати або відірвати. Потім необхідно змочити його нашатирем, а через чверть години ретельно прополоскати. Якщо клапоть втратив колір, то це означає, що річ линяє. Потрібно або віддати її в хімчистку, або підбирати певні умови прання. В іншому випадку можна не сумніватися в якості матеріалу.

18 способів: як відіпрати полинявшую річ, як в домашніх умовах відіпрати полинявшую річ

Якщо такий шматок не йшов у комплекті з річчю, то не варто ризикувати і купати в нашатирному спирті всі виріб цілком. Варто скористатися іншими методами перевірки. Найбільш щадний полягає в тому, що потрібно намочити невелику ділянку вироби і прикласти до нього білу серветку. Якщо вона забарвилася, то це – линяющая одяг.

Схожий спосіб – потрібно замочити виріб у розчині з нейтральним порошком на деякий час. Потім рекомендується загорнути річ у білу серветку або дрантя. Якщо на ній залишаться плями, то варто прати виріб окремо від усіх речей. Те ж саме можна сказати про джинсах, які забарвлюють воду не тільки при першій пранні, але і тривалий час після. Тому рекомендується прати їх окремо при низькій температурі, попередньо замачівая.

Як правильно прати линяють речі

Варто ознайомитися з деякими порадами, які допоможуть запобігти линьку кольорових виробів. У більшості випадків це ряд заходів, які проводяться безпосередньо перед пранням. Найчастіше линьки схильні тканини, пофарбовані в червоний, зелений або синій кольори. Їх рекомендується прати вручну окремо від інших речей.

18 способів: як відіпрати полинявшую річ, як в домашніх умовах відіпрати полинявшую річ

Слід ознайомитися з биркою на виробі, оскільки там вказується велику кількість важливої інформації. У більшості випадків там вказано необхідний температурний режим, для линяють тканин рекомендується вибирати прохолодну воду, температура якої не перевищує 40 градусів Цельсія. Проте в домашніх умовах можна спробувати закріпити барвник на тканини.

Для цього можна користуватися кухонною сіллю. На літр води потрібно брати столову ложку даного засобу. У такому слабкому розчині виріб замочується на годину, а потім потрібно ретельно прополоскати виріб. Перший етап проводиться в теплій воді, другий – в холодній.

Також можна використовувати і оцет для тих же цілей. Для цього варто на 10 літрів води взяти пару столових ложок оцту 9%-ого. У розчині замочувати річ потрібно не більше чверті години, а потім випрати при низькій температурі. Причому при кожному наступному споласкивании потрібно знижувати температуру.

Трикотаж більше за інших схильний до втрати кольору. Його також можна замочувати в оцтовому розчині, але при полосканні потрібно додати у воду столову ложку гліцерину, щоб пом’якшити виріб.

Якщо злиняла річ досить сильно, то варто скористатися скипидаром для закріплення кольору. Попередньо рекомендується замочити виріб в прохолодній воді з додаванням столової ложки кошти на пару літрів води. Через 10 хвилин слід випрати одяг. В якості першого полоскання потрібно використовувати оцтовий розчин. Щоб запах кошти швидше вивітрився, рекомендується проводити сушіння на відкритому повітрі.

18 способів: як відіпрати полинявшую річ, як в домашніх умовах відіпрати полинявшую річ

Загальні поради та рекомендації

Існує ряд рекомендацій про те, як випрати річ так, щоб вона не злиняла в процесі, або щоб скоротити такий збиток до мінімуму. Варто розділяти речі по категоріям: за типом тканини і кольору. Це дозволить краще підібрати режим прання, а також використовується засіб для прання. Для делікатних тканин рекомендується застосовувати спеціальний порошок.

Віджимати речі, що мають схильність до линяння, рекомендується акуратно. При цьому варто підбирати особливі умови для сушки таких виробів: потрібно вибирати затемнені добре провітрювані місця, а вішати одяг потрібно так, щоб вода стікала вниз – до подолу. При цьому варто вивертати навиворіт речі.

Потрібно захистити одяг від прямих сонячних променів, оскільки від цього білі речі можуть придбати жовтий відтінок, а кольорові – стати більш тьмяним. Для речей, які не линяють при пранні, потрібно використовувати засіб для прання, помічені маркером «для кольорових тканин». В даному випадку не потрібно шукати поради, як повернути колишній вигляд виробу, оскільки дані кошти зменшує відторгнення барвника від матеріалу.

18 способів: як відіпрати полинявшую річ, як в домашніх умовах відіпрати полинявшую річ

Також можна скористатися препаратами, які запобігають даний процес, але попередньо варто ретельно ознайомитися з інструкцією по застосуванню. Також подібні речі не рекомендується попередньо замочувати, особливо з використанням будь-якого засобу. Також на даний момент ринок представляє увазі спеціальні серветки, які при пранні вбирають барвник в себе.

Способи для білих речей

З білого одягу вивести полинявшие плями досить складно. Для цих цілей буде потрібно скористатися досить агресивними засобами і методами, які зможе витримати не кожен виріб, а тому варто ретельно підбирати спосіб відновити полинявшую річ.

Виварювання

Даний метод підійде тільки для прання тих виробів, які стійкі до високих температур. Рекомендується на літр води взяти по чайній ложці кальцинованої соди, покласти в посудину вимагає відновлення виріб, довести до кипіння і виварювати протягом півгодини. Щоб одяг не прилипла до дна, варто постійно помішувати розчин.

18 способів: як відіпрати полинявшую річ, як в домашніх умовах відіпрати полинявшую річ

Замочування

Замочування в різних розчинах допоможе з першого разу видалити плями і розводи з полинявших речей. Для цих цілей можна використовувати кристали марганцю, нашатирний спирт, мильний розчин на основі господарського мила і інші засоби.

Інтенсивна прання

Звести плями або рівномірний колір можна відразу ж після прання. Не варто чекати висихання вироби, рекомендується моментально почати його прання у холодній воді з використанням великої кількості порошку.

Прання з плямовивідником

Якщо пральний порошок не справляється, то варто використовувати плямовивідник. Використовувати його потрібно строго по прикладеної інструкції, щоб не пошкодити структуру тканини одягу.

Відбілююча паста

Така паста готується досить просто: потрібно розвести соду невеликою кількістю води до утворення консистенції сметани. Ця суміш наноситься на полинявшие плями. Через 10 хвилин її потрібно прибрати за допомогою серветки і прополощіть виріб.

18 способів: як відіпрати полинявшую річ, як в домашніх умовах відіпрати полинявшую річ

Перекис водню

У мильний розчин, приготовлений на основі прального порошку, рекомендується додати пероксид водню. В даному розчині потрібно замочувати білі вироби протягом двох годин, а потім випрати.

Нашатир

В процесі здійснення даного методу потрібно користуватися респіратором, так як нашатир має досить різкий і їдкий запах. Відіпрати полинявшие речі можна за допомогою тригодинного замочування в розчині: на таз води слід взяти близько 100 г засобу. Згодом рекомендується розвісити одяг на відкритому повітрі, щоб різкий запах швидше вивітрився.

Гірчичний порошок

Що тільки не зробиш, щоб повернути речей колишній вигляд, якщо вони полиняли після прання. Відмити делікатні тканини, типу шовку і вовни, можна за допомогою використання гірчичного порошку, при цьому не варто побоюватися, що на виріб перейде жовтий колір.

18 способів: як відіпрати полинявшую річ, як в домашніх умовах відіпрати полинявшую річ

Необхідно подрібнити суху гірчицю і столову ложку порошку розчинити в літрі води. Розчину потрібно настоятися протягом години. За цей час порошок встигне осісти на дно, він надалі не буде потрібно. Варто вилити розчин без порошку в таз і замочити в ньому виробу. Потім потрібно випрати одяг у холодній воді.

Борна кислота

Пару столових ложок даного засобу потрібно ретельно розмішати в 10 літрах води. В отриманому розчині варто замочити вироби, що вимагають очищення, а потім випрати в пральній машині. Метод не слід застосовувати щодо делікатних матеріалів.

Сода і лимонна кислота

Потрібно приготувати суміш з крохмалю, соди, стружки господарського мила і лимонної кислоти. Кожного інгредієнта потрібно по столовій ложці. Потім потрібно розбавити теплою водою до утворення кашки. Склад потрібно нанести на плями на кілька годин, потім випрати одяг.

18 способів: як відіпрати полинявшую річ, як в домашніх умовах відіпрати полинявшую річ

Марганцівка

Полинявшие білі речі можна відбілити за допомогою слабкого розчину перманганату марганцю. Для цього в 10 літрів гарячої води потрібно додати кілька кристалів кошти і ретельно перемішати до повного розчинення. В даний розчин також варто додати склянку прального порошку. Потім необхідно замочити речі на кілька годин в отриманому розчині і висушити під прямими сонячними променями.

Аспірин

Потрібно розтовкти в порошок 5 таблеток ацетилсаліцилової кислоти і розвести їх в 2 літрах води. В даному розчині потрібно замочити вироби, які потрібно виправити. Залишити в такому стані речі необхідно на 12 годин, а потім ретельно прополоскати.

Промислові відбілювачі

Повернути білосніжний вид допоможуть відбілювачі. Якщо вони не містять у своєму складі хлор, то можна взяти подвійну порцію. Потрібно додати засіб в таз з водою і замочити полинявшие речі, варто стежити за тим, щоб вироби були повністю занурені у воду. Через кілька годин вироби можна буде прополоскати в чистій воді. Якщо засіб все ж містить хлор, то замочування не повинно тривати більше півгодини.

18 способів: як відіпрати полинявшую річ, як в домашніх умовах відіпрати полинявшую річ

Способи для кольорових речей

Вивести полинявшие плями з кольорового одягу досить важко, однак це можливо.

Аміак

Цей засіб допоможе відновити колір виробу. Для цього потрібно склянку кошти розвести в декількох літрах води. Потім потрібно на годину замочити в розчині виріб. Згодом залишиться тільки ретельно прополоскати і провітрити.

Крейда

Крейда підійде для відновлення кольору делікатних матеріалів. Для цього потрібно подрібнити кілограм кошти і розчинити його в 3 літрах води. Замочування в розчині одягу не повинно перевищувати години, причому поперемінно потрібно перемішувати розчин. Потім потрібно кілька разів прополоскати вироби в чистій воді.

18 способів: як відіпрати полинявшую річ, як в домашніх умовах відіпрати полинявшую річ

Засіб для миття посуду

Якщо плями несильні, то можна спробувати впоратися з ними засобом для миття посуду. Для цього варто натерти їм плями і залишити на пару годин, а потім випрати звичним способом.

Зелений чай

В більшості випадків використовується для відновлення двокольорового одягу, причому більш якісно працює в поєднанні з кухонною сіллю.

Господарське мило

Тканина варто змочити водою і натерти за допомогою мила. В такому стані вироби потрібно залишити на півгодини, а потім випрати.

Що робити з двокольорового одягом

З двоколірними речами справи йдуть складніше, оскільки потрібно використовувати протилежні один одному способи, щоб відновити обидва кольори. Якщо мова йде про чорно-білих речах, то потрібно взяти на озброєння зелений чай і поварену сіль.

18 способів: як відіпрати полинявшую річ, як в домашніх умовах відіпрати полинявшую річ

За кілька простих кроків можна позбутися від плям полинявшего матеріалу. Зелений чай варто заварити у великій кількості. При цьому він не повинен бути дуже міцним. Отриманий напій потрібно відфільтрувати, а потім замочіть виріб у розчині на чверть години.

По закінченню даного проміжку часу одяг можна дістати і акуратно і легко віджати. Білі ділянки слід посипати кухонною сіллю. В такому стані вироби залишають ще на чверть години, а потім його потрібно випрати звичним способом, не перевищуючи 40 градусів Цельсія, а також не забуваючи про полосканні.

Для закріплення відтінку рекомендується при останньому полосканні додавати у воду невелику кількість кольору. Також можна скористатися засобом для виведення плям, призначеним для очищення кольорових тканин. Його потрібно нанести на постраждалу частину виробу і залишити в такому стані на кілька годин, а потім приступати. Потім варто відбілити білу частину виробу. Для цієї мети можна скористатися будь-яким з перерахованих вище способів.

Фарбування одягу

У більшості випадків врятувати виріб не вдається, а тому залишається вибирати: викидати річ, носити вдома і на дачі, або спробувати врятувати її і перефарбувати. В останньому випадку не вийде повернути попередній колір одягу, а тому варто бути до цього готовим. На даний момент в господарських магазинах і магазинах для творчості представлений великий асортимент фарб по тканині. Велика кількість відтінків дозволить підібрати ідеальний у певному випадку.

18 способів: як відіпрати полинявшую річ, як в домашніх умовах відіпрати полинявшую річ

Однак варто вибирати колір на тон темніше, ніж був раніше на одязі. Це потрібно для того, щоб полинявшая зона не виділялася на тлі решти матеріалу. Перед початком роботи потрібно ознайомитися з прикладеною до фарбі інструкції, оскільки в залежності від марки та типу засобу можуть бути змінені способи його використання. Щоб не пошкодити виріб, варто прислухатися до рекомендацій виробника фарби.

Полинявшие речі несуть тільки засмучення людям, які носять цю одежу, а тому варто уважно ставитися до процесу прання, не забуваючи правильно сортувати білизну, а також дотримуватися температурний режим. При дотриманні даних порад і рекомендацій можна уникнути виникнення такої ситуації. Якщо плями все ж з’явилися, то рекомендується не сумувати, а як можна швидше братися за реставрацію речей.


Моя довідка - Корисні поради